Şimdi Ara

Çorlu'nun İnterneti Wifi.net.tr Açıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
7
Favori
10.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sunmedia

Superonlineden bize de geçenler de var, üstelik biz onlara taahhüdü iptal veya 3 ay bedava yada tablet gibi bir şey de vermedik. Üstelik kapı kapı dolaşıp pazarlama da yapmadık. Sağolsun insanlar gelip kendileri tercih ediyor. Her geçen gün daha iyi bir altyapı oluşturmak için çalışıyoruz. Herkes emeğinin karşılığını alır.

Hatta, süperonline'nin yaptığı gibi biz onlarla mahkemeliğiz, onlar yasal değil vss gibi şeyler söyleyip insanları tedirgin de etmedik.

Tercih ve ihtiyaç meselesidir biz gidene de gelene de saygı duyarız.

3 ay bedava internet veya tablet için Superonline fiber tercih edilmedi maalesef aradaki farkları siz daha iyi biliyorsunuz. Daha çok emek ve daha çok saygı gösterin ilk öncelik!! hizmis fibermis bunların önemi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Velimeseye gelse iyi olurdu cunku burasi mutahhitlerin gozde mekani oldu her yer insaat yeni bina ve haliyle int alt yapisi yok burada suan int olsa 2 kisi hemen alicaz zaten referans olucaz size burada hem duyan alicaktir

• Türk Telekom adsl altyapısını mı kullanıyorsunuz? Yoksa farklı bir teknoloji mi?
  • wifi değilde LTE-U verseniz daha iyi olur,wifi geniş alan için uygun değil.
  • Siyah. kullanıcısına yanıt
    Öyleyse kötü netspeed in 40 tl ye verdiği hizmeti 90 tl ye veriyorlar

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Netspeed henüz Tekirdağ'aya hizmet vermiyor sanırım. Bu yerel şirket de anladığım kadarıyla kablosuz bir teknoloji kullanıyor. Ben emin olmak için sormuştum. İnterneti kablosuz nasıl evimize kadar getiriyorlar onun ayrıntılarını henüz bilmiyorum.

netspeed vae yani al sat yöntemi ile hizmet vermektedir. Yani telekom şebekesinden alınan hizmettir ve telekom alt yapısının bulunması şartı vardır.

Wifi Telekom gibi hizmet veren ise Türkiye'de 400 ün üzerinde firma mevcut. Bizim sistemimizde de ise bina alt yapı şebeke olması gibi bir zorunluluk yoktur. Firmamız Bilgi Teknolojileri Kurumundan almış olduğu lisanslara uygun olarak 2 ghz ile 80 ghz arası lisans verilen bandlarda kablosuz olarak point to point veya point to multipoint yayınlar ile internet hizmetini sağlamaktadır.
    AKN uygulanan paketler ile firmamızın AKN'siz paketlerini bir biri ile karşılaştırmamak gerekir.

8 mbit internet paketini kullanan Akşamdan akşama eve gelen 2 küçük çocuğu bulunan standart bir aile müşterimizin aylık ortalama 350gb download trafiği oluşmaktadır.
    Türk Telekomun hiçbir servisini kullanmıyoruz. teknik açıklamasını başka bir mesaja cevabımda yazdım, o yüzden tekrar etmiyorum.
  • mert478 M kullanıcısına yanıt
    Velimeşe ve Kızılpınar için çalışma başlatıldı. Kısa sürede tamamlanacaktır.
  • Sunmedia kullanıcısına yanıt
    Direk 16 mbps ile karşılaştırmışım aynı fiyat bandında 32 mbps akksiz veriyorlar tabi altyapınız yoksa yapacak bir şey yok
    Bu konuyu anlayabilmek için biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

gönderdiğim linkteki hesaplamayı incelerseniz ne söylediğimi anlayacağınızı umuyorum.

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Documents/turk-telekom-ucret-revizyonu.pdf
  • Olayı anlatayım;

Birkaç ay önce teknik ekibini konuk etmiş; 22 mbit hıza ulaşan hizmet verebileceklerini söylemiş; ancak sağlıklı bir şekilde online oyun oynayamayacağımı, ping in 120-150 arasında olduğunu, bu hizmetin stabil olmadığı şeklinde yaptığım olumsuz eleştirileri kaldıramayıp, ''trip'' atıp gitmişlerdi. Oysa ki oyun oynayamasam da evde küçük işleri görebileceğim bir internetim olsun düşüncesiyle 8 mbit lik paketi kullanmayı düşünüyordum.

Hizmetlerine olan inançlarına saygı duydum...

Bu sabah tekrar iletişime geçtim, olayı anlattım ve size döneceğiz dediler. Dönüşte de malum ekibin çocuksu tribi devam ettiğine kanaat getirdiğim ''size hizmet veremiyoruz'' yanıtını aldım.

Neokurumsal ilerleyişlerinde ''stabil'' likler...
  • selcukyen23 S kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Mayıs ayında müşteri kurulum esnasında kablosuz olarak google sunucusuna ping çekmiş, pinglerin 60/80ms arasında olduğunu bu koşullarda oyun oynayamayacağını ve kurulumun iptal edilmesini talep etmiş, kendisine Backbone routerlarımız da bile 48-50ms ping süresi olduğu anlatılmış ancak kendisi ttnet ile 20ms de ping çektiğini ve yaklaşık 30-40 dk süren emeğin sökülmesini istemiştir. Müşteri her zaman haklıdır prensibine uygun olarak işlem yapılmıştır.
    Verilen yanıt konusunda ise yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Web sitemizde de ilan edildiği üzere bireysel satış politikası değiştirilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunmedia -- 27 Kasım 2017; 23:50:53 >
  • Kızılpınar ve Velimeşe de hizmet verilmeye başlanmıştır. Çerkezköy Merkezde ise bir süre daha hizmet verilmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunmedia -- 28 Kasım 2017; 0:23:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunmedia

Muhtemelen Mayıs ayında müşteri kurulum esnasında kablosuz olarak google sunucusuna ping çekmiş, pinglerin 60/80ms arasında olduğunu bu koşullarda oyun oynayamayacağını ve kurulumun iptal edilmesini talep etmiş, kendisine Backbone routerlarımız da bile 48-50ms ping süresi olduğu anlatılmış ancak kendisi ttnet ile 20ms de ping çektiğini ve yaklaşık 30-40 dk süren emeğin sökülmesini istemiştir. Müşteri her zaman haklıdır prensibine uygun olarak işlem yapılmıştır.
    Verilen yanıt konusunda ise yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Web sitemizde de ilan edildiği üzere bireysel satış politikası değiştirilmiştir.

google.com.tr sunucusunda ping 120-150 arasında değişiyordu ve sökülmesini ben istemedim; bunların dışında hemfikiriz.
  • merhaba wifi telekom kullanıyorum ama memnun degılım oyun oynuyorum sureklı pıng var ve vıdeo ızlerken takılma oluyor ıyı olsun dıye 12 mbıt aldım ama degısen bısey yok bunun nedenı ne olabılır
  • Yaklaşık 19 aydır wifi Telekom kullanıyorum. Genelde memnunum, bir ara çok sık santral kopmaları oluyordu, şu an problem yok. Firma AKN olmaksızın uygun fiyatlarda hizmet veriyor.Ancak yakın zamanda fiber internet kullanmak için netspeede geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husein85

merhaba wifi telekom kullanıyorum ama memnun degılım oyun oynuyorum sureklı pıng var ve vıdeo ızlerken takılma oluyor ıyı olsun dıye 12 mbıt aldım ama degısen bısey yok bunun nedenı ne olabılır

Bende wifi telekom.kullanicisiyim genelde hiz testim ve ms degerleri guzel. 8 mbitlik paketi kullaniyirum ve hiz tstlerinde 8 in altina dustugunu gormedim lakin. Videolarda donuyor yani youtube olsun diger film.izleme siteleri olsun 720 - 1080p izlerken yavas doluyor. Bazen 480p bile zor aciyor ama bunada sukur alt yapi olmaksizin iyi hizmet aliyorum olmasa bircok isimi yapamazdim.

Not. Online oyun bende oynuorum csgo gibi. Ping degerleri guzel fakat packet loss sorunu var. Anlik olarak paket kaybi oluyor. Kablo ile baglandig.halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert478 -- 27 Şubat 2018; 13:50:5 >
  • Wifi Telekom un sitesinde söylemediğini söyleyeyim sizlere. İsterse 100 mbps hızınız olsun ping değerleri ile oyun oynayamazsiniz. Bir hat çekiyorlar o hatta aynı anda baglanmalar oluyor. İnternetin yoğun olduğu saatler yani saat 18:00-22:30 arası ne bir oyun oynamak mümkün ne de YouTube dan video izlemek. İşin özeti " 10 mbps lik hizi evde 15 kişi kullandığınızı düşünün aynı anda ne kadar verimli olur " sadece haberlere bakayım ilan sitelerine bakayım diyenlere hitap ediyorlar internet anlayışları o. İnternet demek oyun oynarken video yayın yapmak demek yaparken para kazanmak demek. İnternet demek malum yayın organına para verilip laptop undan izlemek demek, internet demek Amerika'da ki yaz okulundaki öğrencilere video konferans yoluyla ders anlatım demek.. vs vs vs.. bunların internetle işi yok malum para para para hizmet sıfır..saygı sıfır..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.