Yüzbaşı
03 Mart 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
normal led tabelayı akülü (taşınabilir) yapmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Tabelada 350-400 arası mantar led bulunmakta. 12 v akü kullanmayı düşünüyorum.
Henüz fiyatları belli değil,tvlerde reklamları dönmeye başladı.Birkaçgüne kadar satışa sunulacakmış.

100m2 evimi ayda kaç YTL’ye ısıtabilirim?
Vecta elektrikli ısıtıcılarla evinizin her noktasını kış şartlarında ortalama aylık 100 YTL civarında ısıtabilirsiniz.
Kombi radyatörlerinizi, VECTA kombi radyatörleri ile değiştirdiğinizde doğalgaz faturanız %20-45 arasında düşecektir.
Moleküler ısı transfer sistemi nedir? Ne işe yarar?
Moleküler ısı transfer sistemi, madde atomları etrafında sürekli hareket halinde bulunan elektronların ısı yüküyle yükletilip, yüklenmiş oldukları bu ısı yükünü diğer atomların elektronlarına aktarmasıyla ısı enerjisini hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayan, ısıtma sistemlerinde bu güne kadar geliştirilmiş en ileri teknolojidir.
Isı enerjisini, başka herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymadan kilometrelerce taşıyabildiğinden jeotermal kaynaklardan elektrik enerjisi üretiminden, klimalara, elektrikli ısıtıcılardan, buzdolaplarına kadar geniş bir perspektifte kullanılabilmektedir.
Moleküler ısı transfer teknolojisi nükleer bir reaksiyon mudur? Radyokatif bir özelliği var mıdır?
Hayır, moleküler ısı transfer teknolojisi, nano boyutlarda ki maddelerin elektronları üzerine ısı yükünü fiziksel olarak yüklediğinden herhangi bir kimyasal veya atomik işlem yapmadan ısı enerjisinin hızlı bir şekilde transfer edilmesini sağlar.
Bu yüzden radyoaktif bir özelliği de yoktur. Yinede insan ve çevre sağlığına duyarlı olmamız sebebi ile İTÜ Nükleer Araştırmalar Enstitüsünde yaptırılan ölçümlerde herhangi bir nükleer veya radyoaktivite bulgusu tespit edilmemiştir.
Moleküler ısı transfer teknolojisinin ısı iletim katsayısı ne kadardır?
Isıtma sistemlerinde kullanılan metaller arasında çelik 18 , alüminyum 220 , Bakır 392 W/mk ısı iletim katsayısına sahipken bu metallere Heatpowercell moleküler ısı transfer teknolojisi uygulandığında çelik 13150 , alüminyum 13800 , bakır 13200 W/mk gibi inanılmaz yüksek değerlere ulaşmaktadır.
Heatpowercell teknolojisi uygulanan VECTA ürünleri zamanla özelliğini yitirir mi?
Hayır, sistemde kimyasal bir reaksiyon oluşmadığından zamanla özelliğini yitirmez.
VECTA elektrikli ısıtıcılar ne kadar bir alanı ısıtabilir?
Bu hava sıcaklığına ve kullanılan ortamdaki malzeme ve izolasyon şartlarına göre çok değişmekle birlikte;
 300 watlık bir ısıtıcıyla 6-10 m2
 400 watlık bir ısıtıcıyla 8-15 m2
 500 watlık bir ısıtıcıyla 10-20 m2
 600 watlık bir ısıtıcıyla 12-25 m2
 800 watlık bir ısıtıcıyla 16-35 m2
arası kapalı alanlar ısıtılabilir.
VECTA elektrikli ısıtıcıları diğer elektrikli ısıtıcılardan ne kadar düşük elektrik harcar?
Yer ve konuma göre değişmekle birlikte diğer ısıtıcılara kıyasla 3’te birden, 6’da bire kadar daha düşük enerji sarf eder.
Kısaca ayda 180 YTL harcayan bir elektrikli ısıtıcı yerine Baytek in ısıtıcıları kullanıldığında rakam 30 YTL ye kadar düşebilmektedir.
VECTA Isıtıcılarınızda neden alüminyum kullanıyorsunuz?
Alüminyum paslanmaz, çürümez, bozulmaz, çok uzun yıllar fiziki özelliğini kaybetmez ve ısıyı en iyi şekilde yansıtan metallerin başında gelir.
Geri dönüşümlü bir malzeme olduğundan çevre sağlığına duyarlı bir metaldir.
VECTA Elektrikli ısıtıcılarınızın yangın çıkarma riski nedir?
Yangın çıkarmaz, ısıyı homojen olarak bütün yüzeyine eşit dağıttığından bir tarafı az diğer tarafı çok ısınmaz . Çalışma sıcaklıkları 90 C derece de sınırlandırıldığından bu sıcaklık değerlerinde ev ve işyeri gibi ortamlarda kullanılan eşyaların alevlenme riski yoktur.
Çektiği elektrik akımı da çok düşük olduğundan, diğer elektrikli ısıtıcılar gibi elektrik tesisatınıza fazla yük bindirmez bundan dolayı da elektrik kontaklarına sebep olma riski çok düşüktür.
Baytek'in üretmiş olduğu VECTA ısıtıcılar neden çok az enerji tüketirken daha fazla ısıtabiliyor?
Baytek‘in geliştirmiş olduğu moleküler ısı transfer sistemi sayesinde, doğalgaz dan veya elektrikten üretilen ısı kaynağından alınan sıcaklık cihazların bütün yüzeylerine aynı oranda, hızlı ve homojen olarak dağıtılmakta bu sayede az enerji tüketirken, sağlıklı bir ısıtma gerçekleştirilebilmektedir.
Ürünleriniz için teknik servis gerekiyormu?
 Vecta kombi radyatörleri
 Vecta güneş kollektörleri hariç, Vecta elektrikli radyatörlerimiz
 Vecta elektrikli sobalarımız
 Vecta Fabrika ve Sera ısıtma sistemlerimiz için
teknik servis gerekmemektedir.
Kombi radyatörlerimi VECTA ürünleri ile değiştirirsem yeni kombi almak zorunda kalır mıyım?
VECTA serisi yüksek tasarruflu kombi ünitelerimiz çıkana kadar, radyatörlerimizi eski kombinizle hiçbir problem yaşamadan kullanabilirsiniz . Bu durumda bile doğalgaz tüketiminizin düştüğünü görecekseniz.
Ürünlerinizin diğer ısıtıcılardan farkı nedir?
Diğer hiçbir ısıtma sisteminde Heatpowercell moleküler ısıtma sistemi mevcut değildir. Sadece Baytek ‘in üretmiş olduğu ürünlerde bu teknoloji kullanılmaktadır.
Neden VECTA yı tercih etmeliyim?
Diğer ısıtıcılar gibi;
 yüzeyinde yüzlerce derece sıcaklık oluşmadığından havanızın dengesini bozmayan
 en tasarruflu ısıtma bizimki derken yüzlerce YTL paranızı yakmayan
 ısıttığınız alanı doğal ve homojen bir biçimde en alttan en üst noktaya kadar komple ısıtırken havadaki nemi kurutmayan
 oksijeni yakmayan
bir başka ısıtıcı varsa onu da tercih edebilirsiniz.
Maksimum kaç m2 alanı ısıtabilirim?
Sistemlerimiz modüler olduğundan, binlerce m2 alana kadar her yeri ilaveler yaparak ısıtabilirsiniz.
Piyasada bu sistem de çalışan başka markalarda ürünlerde varmı?
Bu teknoloji firmamız mühendislerinin yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda ortaya çıkmış ve hiçbir emsalinde bulunmayan, patentleri, Know-how ları firmamızda bulunan bir teknolojidir.
Bu teknolojiler sadece Baytek VECTA ürünlerinde kullanılmaktadır.
Evimdeki ısıtma sistemimi değiştirmek bana kaç paraya mal olur?
Bu ileri teknoloji ürünlerimiz yüksek tasarruflu ve verimli oldukları kadar, fiyatları açısından piyasadaki emsal diğer ısıtıcılarla arasında çok büyük fiyat farkı yoktur. Hatta Vecta serisi Alüminyum Kombi Radyatörleri bir çok diğer alüminyum kombi radyatörlerden daha hesaplıdır.
Ürünlerimizi kullanırken elde edeceğiniz tasarruf miktarı sayesinde sabit aylık giderlerinizin de düşeceğinde unutmayın.
Kaç yıl garantiniz var?
Bütün ürünlerimiz değiştirme garantisi de dahil 2 yıl garantimiz dahilindedir.
Fabrikamı, imalathanemi, canlı hayvan üretim çiftliğimi, seralarımı ısıtmam için çözüm üretebilir misiniz?
Modüler ısıtma ünitelerimiz sayesinde binlerce m2 alanı ısıtabilmekteyiz.
Ürünleriniz iddia edildiği kadar tasarruflu mudur?
VECTA ürünlerinin tasarrufu bir iddia değil gerçektir. Bu bir çok kamu ve özel sektör laboratuarlarında yapılan testlerle de belgelenmiştir.
Sizde kullanmaya başlayınca Ülkemizin enerjisini yıllarca boşa harcadığınıza üzülürken , bütçenize ağır yük getiren gereksiz fatura bedellerini düşündükçe hayıflanacaksınız.
Ürünleriniz için dönemsel bakım gerekiyor mu?
Hayır, ürünlerimiz imalat tekniği açısından uzun süre bakım gerektirmeyen özelliğe sahiptir.
Ürünlerinizi nereden temin edebilirim?
Ürünlerimizi belli başlı mağazalarda, dayanaklı tüketim malzemeleri satan beyaz eşya mağazalarında, elektrikçilerde, doğalgaz malzemeleri satan firmalarda ve bölge bayilerimizden temin edebilirsiniz.
İşlemcim Q6700
İşletim sistemi XP Pro

Eski işlemcim p4 ,işletim sistemi xp pro idi.Dün Cossacks Back To War (1.35 Version )u yeni donanımlı bilgisayarıma kurup oynamak istedim.Oyun hızını oyun ayarlarından slow yapmama rağmen çok hızlı oynanıyor.Öyleki birimleri bazen kontrol bile edemiyorum.
Bunun bir çözümü var mıdır?Teşekkürler.
Son iki yıldır satışa çıkan gigabyte anakartlarda cpu fanı işlemci sıcaklığına göre kendini ayarlayıp çalışmasını durdurur diye duydum.Ne düşünüyorsunuz?Bu işlemciye zarar vermez mi,sonuçta bir ısınıyor bir soğuyor gibi bir durum ortaya çıkıyor.
Pardon yanlış yere açtım.
Sistemime 10.000 rpm hdd takmak istiyorum,işletim sistemini bunun üzerine kuracağım.Kafamdaki soru işaretleri şunlar:

1. Ses çok fazla rahatsız edici mi?

2. Performans gözle görülür şekilde artıyor mu,veri kaybı sözkonusu olabilir mi?

3. Özellikle oyunlar da ne gibi artıları var?

4.Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=28821

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=20580
Arkadaşlar
Ses kaydını yazıya döken bir program lazım lisanslı olarak.Bu tip program biliyorsanız çok makbule geçer.
Merhaba 4gb limiti nasıl sınırlayabilirim,yeğenim 2 aydır kotayı aşıyor şu an 8 gb olmuş.
4 gb tan sonra interneti engelleyen bir program var mı?
3 yıldır sorunsuz kullandığım ve UPS ye bağlı Thermaltake 420 Watt ps akşam UPS yi açar açmaz kısa devre yaptı ve deyim yerindeyse ışık saçarak patladı.
UPS yi 3 kez açma girişimim sigortaların her defasında atmasıyla sonuçlandı.
Ertesi gün mecburen 500 watt high power ps aldım ve kullanıyorum.

Sormak istediğim ps tamirini nereye yaptırabilirim,el altında yedek bir ps her zaman iyi olur diye düşünüyorum.
Merhaba Arkadaşlar;

Uzun süre ara verdiğim pokemoncrater oyununa geri döndüm.Bir süredir efsane poke bulamadığımı farkettim ve gymlere baktığımda 12 yeni gym olduğunu gördüm.Bunların tamamını biraz önce yenmeme rağmen profilimde yendiğimi göremiyorum.Bu yüzden efsaneleri yakalayamıyorum,.Yardımcı olabilirmisiniz?
Hakkında
Forum İmzası:
'' Kalbimizde Allah'ın nuru vardır,onun adı da vicdandır ''
Forum İkinci El İmzası:
'' Kalbimizde Allah'ın nuru vardır,onun adı da vicdandır ''
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 664
İkinci El Bölümü Mesajları: 193
Konularının görüntülenme sayısı: 65.617 (Bu ay: 323)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.