Şimdi Ara

CORE2 DUO ları Çift çekirdek sanmayın, Tektir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu bilgiyi size vereyim dedim. Özellikle yeni pc alacaklar için. Belki benim cahilliğimde olabilir ama ben yeni ögrendim :)

Core2 duolar tek çekirdekli çift veri yönlü cpu larmış.

Yani bütün CORE2DUO lar tek çekirdeklidir. Çift çekirdek değildir. Bilmeyenler için paylaşayım.

Umarım benim cahilliğim değildir :)

• sağol ben de öğrenmiş oldum
  • Dual-core lar senin dediğin gibi işlemciler biliyordum ben, c2duolar değil...
  • ewt bende öyle biliyordum. Fakat değilmiş.

ANlamak için everest kurabilirsiniz.

Anakart sekmesinden CPU ya baktıgınızda çift olarak görününen işlemciden birinin çalışmadıgını görürsünüz.

Çift çekirdekli olanlar Dual Core lar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzaylioglan -- 25 Ocak 2009; 23:17:52 >
  • Evet hatta core duo olanları da yarım çekirdek oluyo. İşlemcileri ortadan ikiye ayırıp oturtmuşlar anakarta.

Core 2 Duo'lar çift çekirdeklidir. Nereden duydun bilmiyorum ama iyi keklenmişsin. Ayrıca senin dual core dediğin işlemciler de core mimarisini taşıyan Core 2 Duo'ların kırpılmış alt versiyonlarıdır.
  • Everest - Anakart sekmesinden bakıyorum ikisi de kullanılıyor gibi duruyor nereden çıkardınız bunu?
  • Yanlarında yer alan yüzdelik değerlerde hareketlilik var mı peki ?

Çift işlemci varmış gibi davranıyor CPU. Çünkü çift veri yoluna sahipler.

Yani işlemci anakart haberleşmesi çift yol üzerinden oluyor.

Fakat tek çekirdek var. Çift değil.
  • quote:

Anakart sekmesinden CPU ya baktıgınızda çift olarak görününen işlemciden birinin çalışmadıgını görürsünüz.

Bunun olayla bir alakası yok. Bunu unutun yanlış dedim.

Fakat gerçekten Core2 Duo lar tek çekirdektir. İntel her sene insanları kandırır böle.
  • Az önce teknisyen arkadaşla konuştum. Bunların centrino için geçerli oldugunu söyledi. Bazen bunlarla karıştırılabiliyormuş core2 duolar.

Yani sanırım karışıklık olmuş. Sözlerimi geri alıyorum :) Core2 duo lar çift işlemci sanırım
  • core duo olanlar tam manasıyla olmasada öyle.Ama core 2 duo lar çift çekirdegi aktif olarak kullanabiliyorlar ama çift zarlı yapıya sahip değiller yani 2 tane işlemci çekirdegine saihp değiller aynı mantıkla 4 çekirdeklilerde 4 tane çekirdege sahip değiller bildigim kadarı ile.Ama core 2 duo larda problem yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzaylioglan

Az önce teknisyen arkadaşla konuştum. Bunların centrino için geçerli oldugunu söyledi. Bazen bunlarla karıştırılabiliyormuş core2 duolar.

Yani sanırım karışıklık olmuş. Sözlerimi geri alıyorum :) Core2 duo lar çift işlemci sanırım

zaten bunca insanı basit bir şekilde kandırmayı göze alamazlar sanırım
  • Valla çok karışık bir konu. İyi bir kekleme tekniği aferin Intel'e
  • Gereksiz , kilit
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.