Şimdi Ara

Coolermaster HAF X kasa veya başka kasa aydınlatma diyenler buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar...bir kaç aydır coolermaster haf x kasa kullanmaktayım ve bunu haf x gurubunu aktif olarak takip etmekteyim.bildiğiniz gibi bu kasanın aydınlatması sadece öndeki 23 cm led fanla sınırlı ama ben değişik bir yöntem uyguladım kasaya.daha önce haf x grubunda paylaştığım, aşağıdaki linkteki benim videomu izlerseniz ne demek istediğimi açık anlarsınız bunu paylaşmak bana zevk veriyor gerçekten

not : yaptığım işin kusursuz olduğunu söylemiyorum eksiklerim var bunu biliyorum ama hatırlatmak isteyen arkadaşların üslubunun iyi olmasını diliyorum
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Şerit ledler yan taraftaki fanın ışığını baya kısmış gibi.Ama müzikle çok hoş gözüküyo. :)
    Tam olarak nasıl yapıyorsunuz onu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardRose -- 27 Mayıs 2011; 23:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RichardRose

Şerit ledler yan taraftaki fanın ışığını baya kısmış gibi.Ama müzikle çok hoş gözüküyo. :)

rgb led ve bunu kontrol eden kumandalı bir modül var ...ledler ısıgı kısmadı sadece farklı renge alınca o renk yan fanı örtüyor. kırmızı renge alınca rengin ne kadar pekiştiğini gördün umarım ;) ve kırmızı renkli başka bişey daha var coolermaster v6 gt...onunda butonla rengi değişiyor ben kırmızıya ayarladım rengi...farklı renkte olur yani değişiyor...sorun olursa beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPER31

quote:

Şerit ledler yan taraftaki fanın ışığını baya kısmış gibi.Ama müzikle çok hoş gözüküyo. :)

rgb led ve bunu kontrol eden kumandalı bir modül var ...ledler ısıgı kısmadı sadece farklı renge alınca o renk yan fanı örtüyor. kırmızı renge alınca rengin ne kadar pekiştiğini gördün umarım ;) ve kırmızı renkli başka bişey daha var coolermaster v6 gt...onunda butonla rengi değişiyor ben kırmızıya ayarladım rengi...farklı renkte olur yani değişiyor...sorun olursa beklerim

Alıntıları Göster
    Video yu izlerken midem bulandı kameranın sallanmasından Güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: pEgaTR

Video yu izlerken midem bulandı kameranın sallanmasından Güle güle kullanın

webcamla bu kadar oluyor teşekkürler (webcam logitech c 910 )
  • Bende hafx kullaniyorum hocam almayi dusundum bian boyle birsey :)
  • quote:

quote:

Bende benim Xpredator'a böyle bir aydınlatma alıcağım ama tek renk istiyorum.Fakat fanların rengini kısar diye biraz korkuyorum..

• quote:

quote:

quote:

Bende benim Xpredator'a böyle bir aydınlatma alıcağım ama tek renk istiyorum.Fakat fanların rengini kısar diye biraz korkuyorum..

iyi noktaya değindin ama videodaki o kumanda ledlerin parlaklığını kısıp açabiliyor yani almaman için bence bi neden yok renk değişiyor yanıp sönüyor vs

• quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Bende hafx kullaniyorum hocam almayi dusundum bian boyle birsey :)

siz bilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Bende hafx kullaniyorum hocam almayi dusundum bian boyle birsey :)

siz bilirsiniz

Alıntıları Göster
    hocam bendede haf 932 adv. var

http://www.youtube.com/watch?v=9VtxtsilJro

daha tam aklımdakini yapamadım ama böylede güzel oldu baya telefonla çektiğim için 3.2 mp kamera var görüntü ve ses kalitesi kötü :D şimdiden sölim

• quote:

Orijinalden alıntı: FOXXTR

daha tam aklımdakini yapamadım ama böylede güzel oldu baya telefonla çektiğim için 3.2 mp kamera var görüntü ve ses kalitesi kötü :D şimdiden sölim

merhaba hocam çalışman iyi olmuş ama sana şöyle diyeyim meslek elektronik bu arada sese duyarlı neonu biliyorum ama gecenin 3 ünde bunu tam performansıyla kullanmak mümkün değil o kadar ses açamam mesela..o yüzden kumandalı sisteme yöneldim..şimdi ise farklı bir devrenin peşindeyim..şöyle diyeyim yaptığımız devrenin içindeki ledleri yöneten modülü istediğimiz gibi istediğimiz zaman programlayabileceğiz yani su gibi kayan ısıklar...veya sırayla harfler bir araya gelip istediğimiz şekli yapmak ve binlerce değişik motif...çalışman ve ilgin için teşekkür ediyorum

• quote:

quote:

merhaba hocam çalışman iyi olmuş ama sana şöyle diyeyim meslek elektronik bu arada sese duyarlı neonu biliyorum ama gecenin 3 ünde bunu tam performansıyla kullanmak mümkün değil o kadar ses açamam mesela..o yüzden kumandalı sisteme yöneldim..şimdi ise farklı bir devrenin peşindeyim..şöyle diyeyim yaptığımız devrenin içindeki ledleri yöneten modülü istediğimiz gibi istediğimiz zaman programlayabileceğiz yani su gibi kayan ısıklar...veya sırayla harfler bir araya gelip istediğimiz şekli yapmak ve binlerce değişik motif...çalışman ve ilgin için teşekkür ediyorum

hocam bende yüksek sesle dinlemiyorum merak etme neonların ayarları var normal konuşurken bile yanıp sönüyorlar videoda ses çok yüksekmiş gibi geliyor ama alakası yok 2 kişi konuşurken bile yaıp sönebiliyor ayarlı tamamen extra bir devre var ama kullanmak istemedim bu sistem tam istediğim gibi oldu o devreyi kurarsam hoparlörü kapatsam bile sese göre yanıp sönebilir :D öyle birşey düşünürsen aklında olsun o devreyide işini bilen birine yaptırman laızm tabi yoksa tat vermeyebilir. veya bu elimdekileride oraya çevirebilirim ama yeterli bence şu an veya kendi yaptıracağın devreye ek özellik ekletebilirsin 2-3 anahtarlı yaparsın veya daha fazla madem kumandan var birini sese göre ayarlatabilirsin

• quote:

quote:

quote:

hocam bende yüksek sesle dinlemiyorum merak etme neonların ayarları var normal konuşurken bile yanıp sönüyorlar videoda ses çok yüksekmiş gibi geliyor ama alakası yok 2 kişi konuşurken bile yaıp sönebiliyor ayarlı tamamen extra bir devre var ama kullanmak istemedim bu sistem tam istediğim gibi oldu o devreyi kurarsam hoparlörü kapatsam bile sese göre yanıp sönebilir :D öyle birşey düşünürsen aklında olsun o devreyide işini bilen birine yaptırman laızm tabi yoksa tat vermeyebilir. veya bu elimdekileride oraya çevirebilirim ama yeterli bence şu an veya kendi yaptıracağın devreye ek özellik ekletebilirsin 2-3 anahtarlı yaparsın veya daha fazla madem kumandan var birini sese göre ayarlatabilirsin

Alıntıları Göster
    foxxtr hocam ilgin için sağol...ama neondan ziyade sese duyarlı bi tasarım yapsam bile bu seçimim gene ledlerden yana olurdu ..ledleri ben daha çok seviyorum...o bakımdan..yani tercih ve zevk meselesi..aklımda farklı çok şeyler varda vakit yok maalesef...sese duyarlıdan ziyade anlık bilgisayarrdan kontrol edebildiğim programlayabildiğim bir devre tasarlama aşamasındayım...

• quote:

foxxtr hocam ilgin için sağol...ama neondan ziyade sese duyarlı bi tasarım yapsam bile bu seçimim gene ledlerden yana olurdu ..ledleri ben daha çok seviyorum...o bakımdan..yani tercih ve zevk meselesi..aklımda farklı çok şeyler varda vakit yok maalesef...sese duyarlıdan ziyade anlık bilgisayarrdan kontrol edebildiğim programlayabildiğim bir devre tasarlama aşamasındayım...

Alıntıları Göster
    iyi o zaman sana kolay gelsin
  • quote:

Teşekkür ederim sakın beni ukala bi insan olarak algılamayın üstad...sadece bakış açım o senin fikrin uygulamana laf etmedim ...yanlış anlama
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim sakın beni ukala bi insan olarak algılamayın üstad...sadece bakış açım o senin fikrin uygulamana laf etmedim ...yanlış anlama

Alıntıları Göster
    Aynı kumandanın iki çeşidini gördüm Kadıköy - Yazıcıoğlunda. Boyutuna göre cidden mükemmel iş çıkarıyor.
    Kasanın kapağı full plexi olsa, görsellik daha da artacak gibi sanki. CM. kapaktaki o çıkıntıyı neden koymuş, anlamak güç.
    Eline sağlık kardeşim, güzel olmuş. Ben olsam, ledleri tavana koyar, bir de öyle denerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Aynı kumandanın iki çeşidini gördüm Kadıköy - Yazıcıoğlunda. Boyutuna göre cidden mükemmel iş çıkarıyor.
    Kasanın kapağı full plexi olsa, görsellik daha da artacak gibi sanki. CM. kapaktaki o çıkıntıyı neden koymuş, anlamak güç.
    Eline sağlık kardeşim, güzel olmuş. Ben olsam, ledleri tavana koyar, bir de öyle denerdim.

Alıntıları Göster
    güzelmis birde apartaya falanmı kalıyorsun bi buzdolabı gördüm sanki birde x-box controller ve ses sistemi güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

öncelikle teşekkürler. ama o ledler tavanda da var yani çepe çevre sardım üstten alta kadar..arka egzosun o taraftan başlayıp yukarı tavandan hard disklerin olduğu çıtaya kadar boydan boya yaptım uygulamayı videoda belki gözükmüyor.dediğim gibi şimdi kafama göre programlayabildiğim bi devre yapıcam aldıgım kumanda hazır ama ben şimdi kendi kontrolcümü yapıcam istediğim zaman bilgisayara bağlıyıp kontolcüyü ledlere istediğim şekli verebilirim..mesela yana doğrru yağmu damlası gibi kayan ısıklar yavas yavas bunun gibi bir sürü şey ...biraz zaman lazım tabi.aynı kontrolcü belki hemde sese de duyarlı olabilir..fikirleri çoğaltabiliriz önemli olan istenilen görselliği yakalamak ...

• quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

güzelmis birde apartaya falanmı kalıyorsun bi buzdolabı gördüm sanki birde x-box controller ve ses sistemi güzel

apartaya falan mı demişsin tam anlayamadım .diğer bir husus ise dikkatli bir şekilde izlemişsin ama yanlış bir bilgi veriyorsun onlar x box pad değiller logitech f 710 wireless gamepadlar 2 tane ses sistemi zaten biliyorsunuz logitech z 5500

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

apartaya falan mı demişsin tam anlayamadım .diğer bir husus ise dikkatli bir şekilde izlemişsin ama yanlış bir bilgi veriyorsun onlar x box pad değiller logitech f 710 wireless gamepadlar 2 tane ses sistemi zaten biliyorsunuz logitech z 5500

Alıntıları Göster
    iyi olmuş devamını bekliyoruz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.