Şimdi Ara

COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE KASA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
8.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasa güzel. Kendim de kullanıyorum. Kendi orjinal fanları seslidir.
    Onun dışında herhangi bir eksisi yok kasanın . Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Kasa güzel. Kendim de kullanıyorum. Kendi orjinal fanları seslidir.
    Onun dışında herhangi bir eksisi yok kasanın . Güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam.
  • bu kasayı vatanda gördüm bende beğendim, kasayı kullananlara bir sorum olacaktı,ön kapağın sökülüp kasaya hava aldırmasından bahsediliyor, halbuki bu kasanın en güzel görseli önündeki kapağı,öndeki kapak sökülünce sırada bir kasaymış gibi tüm karizmasını yitiriyor,öndeki kapak sökülmeden kullanıldığındada önden hava girişine mani oluyormuş öndeki kapak,eğer alırsam öndeki kapağın görselliği bozmaması açısından sökmeyi düşünmüyorum hal böyle oluncada kasa içi sıcaklığı çok artarmı,sıcaklığın kasaya bir zararı olurmu? kullananlar yorum lütfen...
  • duruma göre deyişir ama en az 2 3 dereceli fark olur hdd ve ekran kartı öcelikle etkiliyor yanlız üs tarafa bir tane daha fan almanız da yarar var
  • asig kullanıcısına yanıt
    üst tarafa fan alınırsa sıradan,normal kasaların ısısına düşermi sıcaklığı?
  • kapakları kapalı iken bile dandik kasalarla arada büyük fark olur
    üst tarafa fan takmak iyidir ısınan hava yukarı yönlüdür ısı tahliyesine faydası
    tabiki takmışken altada fan eklerseniz faydası olur ön kapalı kullanacaksanız faydası olur ama burda önemli olan fanın sayısında cok maliyeti etkiliyor 230 tl kasa ya 2 fana alsanız 60 tl fan ek ücret çıkacak 290 tl civarındaki kasalarıda göz önünde bulundurun. yaz ayları için demesem-de havaların serinlemesiyle sessizlik artmaya başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

bu kasayı vatanda gördüm bende beğendim, kasayı kullananlara bir sorum olacaktı,ön kapağın sökülüp kasaya hava aldırmasından bahsediliyor, halbuki bu kasanın en güzel görseli önündeki kapağı,öndeki kapak sökülünce sırada bir kasaymış gibi tüm karizmasını yitiriyor,öndeki kapak sökülmeden kullanıldığındada önden hava girişine mani oluyormuş öndeki kapak,eğer alırsam öndeki kapağın görselliği bozmaması açısından sökmeyi düşünmüyorum hal böyle oluncada kasa içi sıcaklığı çok artarmı,sıcaklığın kasaya bir zararı olurmu? kullananlar yorum lütfen...

Aynı kasayı ben kullanıyorum. Kasanın içerisinde 3 adet fan bulunuyor. İçerisini yeterince soğutuyor zaten. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Harddisk sıcaklığını felan ölçüyorum. Sıcaklık artışı söz konusu olmuyor. O yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca ön kapak yan kapak da çıkarmanıza gere yoktur.

edit: imla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemsnbc -- 3 Eylül 2014; 17:02:54 >

Ya yok öyle birşey nerden çıkarıyorsunuz ön kapağın sökülmesini. Kasayı gösteren zaten ön kapağı.
    Ön tarafında fanlar için hava alacak delikler var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush42 -- 3 Eylül 2014; 17:15:09 >
  • neyse kasayı bende seviyorum varda sökerek de kullana blirsin
    iki resim paylaşayım önden hava girişi kasnın alt kısmından
     COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE KASA
    ve ek olarak toz filitresi
     COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE KASA COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE KASA

• Kasa ile ilgili detaylı bir inceleme paylaştım konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Konuya git
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Ya yok öyle birşey nerden çıkarıyorsunuz ön kapağın sökülmesini. Kasayı gösteren zaten ön kapağı.
    Ön tarafında fanlar için hava alacak delikler var zaten.

kasanın kapağının altında delikler var fakat kasa kapağı kapalı olduğu için bu deliklerden nasıl hava girecek?
  • sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Ön kapağın yanında delikler var ordan hava allıyor. Ben orayı kastettim.
    Neyse isteyen istediği gibi kullansın.
  • berdush42 kullanıcısına yanıt
    Bu kasanın üst kısmındaki kapak nasıl kalkıyor? Üst tarafa fan takmak istiyorumda.
  • korhan4045 kullanıcısına yanıt
    yan kapaklar söktükten sonra üs kapağın tırnakları var ben de aynı soruyu sormuştum konuyu bir daha gözden geçir
    tskurler :)
  • aşağıdan yukarı aktaracak bir tane akasa viper taktınmı tamamdır
  • bu kasaya h100i olmaz sanırım?
  • Öncelikle hayırlı olsun diyeyim. Şimdi bana ilginç gelen kısım şu, eğer bir kasa sesi dışarı vermiyorsa ,yani ses geçirgenliği bir şekilde izole edilmişse aynı oranda hava geçirgenliğide izole edilmiş olmuyor mu? Hava giriş - çıkışı engellenen kasalar ses yapmayabilir ama bu da asıl elde etmek istediğimiz soğumayı tam sağlamayabilir. Kasa içinde kalan sıcak havada sürküle olamadığı için terleme bile yapabilir. Havayı içeri alma ve dışarı atma ızgaraları tam olarak izoleli mi ?
  • Bunlarda benim Pure 650 lerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met@lrock -- 13 Aralık 2014; 12:25:57 >

• @the0ne

240MM radyatör takabılecek bir yeri yok. Kalın 120MM radyatöre sahip bir model en mantıklısı.

@BORUBEY06

Yalıtımın handikabı o aslında. Isı yalıtımı için kullanılan malzemelerle ses yalıtımı kullanan malzemeler benzerdir. Havanın geçebileceği yerden seste çıkıyor doğal olarak. Onun için yalıtım geçici bir çözüm. Kesin çözüm isteniyorsa sesin kaynağına gidip kaliteli bir heatsink/radyatör kullanıp fan devrini minimum seviyede tutulmalı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.