Şimdi Ara

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
8
Favori
46.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnanmama sorunu değil hocam. İlk başta geldiğinde yaklaşık 2-3 ay psu fanı aşağıya bakacak şekilde yani ideal haliyle kullandım. Masaüstünde olmasına rağmen çok fena toz çekiyordu.Hatta psunun içini temizlemek zorunda kaldım o derece toz vardı. Ve masanın üstünde kuru bir fan gürültüsü veriyordu.

Şu anki durum şöyle.

Psu fanı iç kısma bakıyor. İçten çekip dışarı üflüyor malum.
    Yandaki 12cm dışarıya üflüyor.
    Öndeki 14 içeriye üflüyor
    Üstteki 2x14 dışarı üflüyor.
    Egzoz 12 dışarı üflüyor

Yanı özellikle dışarı aldım zaten psu ekran kartındaki havayı çekiyor dışarı diye. Ekran kartının çok ısındığı da yok sorun olacağını sanmam.

Maksimum yük testlerinde çok fazla sorun yok. Cpu 45 vga 65lerde dolanıyor şu sıralar.

Bu şekilde sıcaklıkların düşüklüğü ve daha sessiz olması nedeniyle bana göre daha iyi. Haklısın yazdıklarında ancak şu anki haliyle sorun yok

• güzel kasa iyi günlerde kullanın. bütçeyi biraz aşıyo yoksa bende alabilirdim
  • Yaklaşık 3 yıllık Coolermaster RC690 kullanıcısı olmama rağmen RC690 II aklımı çelmeye başladı. Kasada ne kadar eksik gördüğüm kısım varsa giderilmiş.

- Yan kapakta pencere (CCFL, ledli fan veya UV ışıklarla güzel bir görünüm elde edilebilir)
    - Başarılı kablo yönetimi (RC690'daki kablo boşlukları daha küçük ve daha az sayıda)
    - Daha fazla fan bağlayabilme seçeneği
    - Ön fanın arkasındaki engellerin kaldırılmış olması (RC690'da hava sirkülasyonu biraz engelleniyor)
    - Tuşların yukarıda konumlandırılması
    - Arttırılan filtre sayısı
    - Tamamen siyah iç yapı (Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz)

@ Leone

Yeni kasan hayırlı olsun. Kasadaki filtreler rahatça çıkarılıp temizlenebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 4 Aralık 2010; 3:03:48 >
  • cooler master'ın en iyi yaptığı şey kasaları ve onları da mükemmel yapıyorlar...
  • @metintekin
    Teşekkürler hocam. Fiyat konusunda bana göre ne pahalı ne de ucuz. Malzeme yapısı nedeniyle fiyatının çok da pahalı olmadığını düşünüyorum.

@..Knight..
    Teşekkürler hocam

Kısaca özetleyeyim;
    -Kasanın ön panelinde 5.25" sürücü yuvaları kapaklarındaki filtreler kolayca temizleniyor. 5.25" kapaklarda daha eski modellerde de kullanılan tırnaklama metoduyla filtre sıkıştırılıyor. Yine ön panelde fanın denk geldiği yerdeki düz kısımda ise filtre vidalı ve tırnaklı bir şekilde biraz uğraş isteyip sökülerek değiştirilebiliyor veya temizleniyor. Kasayla birlikte gelen filtrenin inceliği nedeniyle biraz daha kalın sayılabilecek ve toz tutma kapasitesi daha iyi olan ekstra filtreyle destekledim.

-Kasanın üst paneli de üstteki 2 tavan fanının boyutuna denk gelecek şekilde yer kaplamakta. Ön panelde fanın ön kısma denk gelen (CM marka ambleminin yer aldığı yer) yerdeki mantığıyla vidalı ve tırnaklı olarak filtre sabitlenmiş vaziyette.

-Kasanın alt kısmında psunun ön kısmı ve hdd yuvalarının alt kısmına denk gelen yerde kasa altına dıştan entegre edilmiş plastiğimsi bir filtre bulunmakta. Dış kısımdan doğru filtre tırnakları bırakılmış ve kasaya denk gelen yerlerindeki deliklere yerleştirerek gayet basit sabitleniyor. Psu kısmına gelecek olursak kasa üzerindeki deliklere oranla daha geniş delikler ayrılmış. Psunun oturtulduğu pabuçlar esas alınıp ona göre iç kısımdan plastiğimsi bir filtre daha takılmış durumda. Pabuçların olduğu yerden çıkarmanız mümkün

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü.

@Lull_82
    Kasaları ve yeni nesil psuları da oldukça güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 3 Aralık 2010; 11:03:01 >

• pencersiz olanını daha önce kullanmışlığım var güzel ama kaba bi kasa , görünüşünü beğenen yapısını ve kullanımını beğenecektir zaten
  • http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/cooler-master-rc-692-gx-650w-80-plus-guc-kaynakli-bilgisayar-kasasi-cm-690-ii.html
    bende bu kasayı almak istiyorum.psu su güvenilirmidir?
    şimdilik msi g 54 anakart
    amd 955 işlemci
    2*2 g skill 1333 ddr 3 ram
    HD 6870 ekran kartı(ileride cf düşünüyorum)
    sisteme yeterli midir?
  • İnceleme için eline sağlık. Güle güle kullan.

Bir kaç gündür arkadaşla baya konuştuk bu kasayı. Gerçekten de mid tower kasaların en alınabilesi kasası olmuş 2. sürümüyle. Arkadaşımda v1 var. O da @..Knight.. ın dediği gibi tüm eksiklerini gidermişler neredeyse diyor. En çok da üst kısımdaki HDD dock olayı hoşuna gitti.

Ben de bu kasayı düşünmüyorum değil ama Stacker dan da mid tower a geçilir mi bilemiyorum. Öte yandan Stacker oldukça fonksiyonelliğini yitirdi. Özellikle bulunamayan HDD kafes olayı ve genel anlamda kasaya göre küçük kalan fanları nedeniyle soğutma gücü yeterli değil. Yeteri kadar fan takılabilecek yeri de yok. İlla kesip biçmek gerekiyor. Bunun yanında asıl aklımda olan HAF X, gerçekten çok güzel kasa ama sağlam da fiyatı var.

Seasonic 750w alırsan çok yüksek ihtimalle fanı aşağı dönük kullanamazsın çünkü fan kısmındaki ızgaralar çıkıntılı yapıda. Belki de psu nun tek dezavantajı.

• quote:

Orijinalden alıntı: netherilian

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/cooler-master-rc-692-gx-650w-80-plus-guc-kaynakli-bilgisayar-kasasi-cm-690-ii.html
    bende bu kasayı almak istiyorum.psu su güvenilirmidir?
    şimdilik msi g 54 anakart
    amd 955 işlemci
    2*2 g skill 1333 ddr 3 ram
    HD 6870 ekran kartı(ileride cf düşünüyorum)
    sisteme yeterli midir?

Hocam üzerindeki psu tek 12V kanalından 52A verebilen ve 80 plus sertifikalı bir ürün bence sorunsuz kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lull_82

cooler master'ın en iyi yaptığı şey kasaları ve onları da mükemmel yapıyorlar...

çok güzel kasa yaa
  • @Al Pac

Teşekkürler hocam. Daha iyileri sizlerin olsun Hdd`yi nereye koyacağım diye dert etmeye gerek yok harici hdd sürekli olarak sabit bir şekilde hdd dock yuvasında duruyor. Kasa pratikliği açısından gayet güzel yani

Ben de ilk başlarda full tower kasa almayı düşünüyordum. Cm sniperi falan alacaktım ancak yer sıkıntım olduğundan bu kasayı aldım. Öyle cf sli işim olmaz deyip bu kasayı aldım. Tek kötü yanı vga alanı için HD5970 gibi uzun kartların sığmaması

Ben kasanın iç kısmını midi hafx olarak görüyorum diyebilirim. Özellikle iç boyası nedeniyle bu kasayı tercih etmiştim. İyi ki de almışım diyorum Yanda penceresi olmayan modelin kutu içeriği pencereliye göre biraz daha zengin o yüzden illa için görünecek gibi derdiniz yoksa onu önerebilirim.

Psu olayına gelince ızgaralar çıkıntılı yapıda ancak kasanın psu kısmında da 2-3 mm kadar bir psu pabuç yüksekliği mevcut. Ters takılmasa da sorun değil

• Bu kasaya 5970 yani tüm kartlar sığıyor ve HDD slotlarını çıkarmadan hatta boşluk bile kalıyor.
  • Bence kasanın en güzel özelliği çok sade ve sağlam gözükmesi. Bunun küçük kardesi efsanelesmişti(rc 690 I olan)
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bu kasaya 5970 yani tüm kartlar sığıyor ve HDD slotlarını çıkarmadan hatta boşluk bile kalıyor.

Ekran kartı mesafesi için 30.4cm denilmiş. 5970 de 30.7cm. Belki güç girişleri yan kısımda olduğu için zor bela sığar ki pek sanmıyorum. Ayrıca ekran kartının takıldığı slot seviyesi çıkarılamayan hdd blokları seviyesinde. Şurdan daha rahat görülebilir.

• Hayırlı olsun,güle güle kullanın.

Yaklaşık 3 yıllık Coolermaster RC690 kullanıcısı olmama rağmen RC690 II aklımı çelmeye başladı. Kasada ne kadar eksik gördüğüm kısım varsa giderilmiş.

- Yan kapakta pencere (CCFL, ledli fan veya UV ışıklarla güzel bir görünüm elde edilebilir)
    - Başarılı kablo yönetimi (RC690'daki kablo boşlukları daha küçük ve daha az sayıda)
    - Daha fazla fan bağlayabilme seçeneği
    - Ön fanın arkasındaki engellerin kaldırılmış olması (RC690'da hava sirkülasyonu biraz engelleniyor)
    - Tuşların yukarıda konumlandırılması
    - Arttırılan filtre sayısı
    - Tamamen siyah iç yapı (Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leone-510

@fundin

Hocam 6 adet hdd yuvası var hocam üstteki 2 tanesi sabit alttaki 4lü söküp çıkarılabilir hdd olmadığından gereksiz yer kaplıyor diye söktüm

bu özellik güzelmiş teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

• Leone-510

hocam bende bu kasaya gönül koydum diyebilirim,Lakin merak ettiğim bir husus var ( eğer üstteki yazılarda göremediysem özür dilerim )
    Bu kasa sessizmidir ? Misal benim everest atx bir kasam var şuan kullandığım harici fan takılı değil.CPU-GPU-PSU o kadar.Fanlar ses yapmamasına karşın kasadan bir garip huu~huu ses geliyor ve tavanındaki yüzeyine hafif baskı uygulayınca kesiliyor haliylede rahatsız ediyor bu ses veya sinir bozuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyoberto -- 4 Aralık 2010; 1:54:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyoberto

Leone-510

hocam bende bu kasaya gönül koydum diyebilirim,Lakin merak ettiğim bir husus var ( eğer üstteki yazılarda göremediysem özür dilerim )
    Bu kasa sessizmidir ? Misal benim everest atx bir kasam var şuan kullandığım harici fan takılı değil.CPU-GPU-PSU o kadar.Fanlar ses yapmamasına karşın kasadan bir garip huu~huu ses geliyor ve tavanındaki yüzeyine hafif baskı uygulayınca kesiliyor haliylede rahatsız ediyor bu ses veya sinir bozuyor..

hocam senin kasa hangi tarikattan huu huu sesi veriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckhan

hocam senin kasa hangi tarikattan huu huu sesi veriyor :)

Olay benim yıllar önce kullandığım Coby markalı kasayı hatırlattı, bendede aynı uğultulu ses kasaya vurup yada üstten baskı yapınca kesiliyordu, heralde arkadaşın kasasıyla benim kasada bizden habersiz Aczimendi tarikatında takılıyorlarmış.

Şu kasanın iki kapağınında açılmış halinin fotolarını görsek, sistem kurulu ve kurulu olmayan şekilde bayağı bir hoş olurdu hani. Fotolar karanlık ortamda çekildiğinden midir nedir bir türlü içime sinmedi gitti kasa fakat bu fiyat aralığındada pek fazla seçenek yok kararsız kalıyor insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: reyoberto

Leone-510

Kasa gayet sessiz. İçinde boşluktan veya montajdan kaynaklanacak bir ses sorunu yada uğultu yok. Bir tek sorunu psuyu fanı aşağı bakacak şekilde montajladığımda hafiften bir uğultu sesi vardı. O da büyük ihtimal masa yüzeyi nedeniyle olan bir sesti.

Sizdeki sorunda büyük ihtimal kasanın belli bölümlerinde boşluklar neden oluyor olabilir. Kapağın veya üst tavanın tam anlamıyla oturmaması vs gibi

Fan devirleri 14 cmlikler için 900rpm 12cmlikler için 1200rpm civarında. Yakında bir kontrolcü alıp daha da sessiz hale getirmeyi düşünüyorum

@damn2u

Hocam dediğinizi yapmam için kasanın tekrar temizleneceği günü beklemelisiniz Aşağı yukarı 1 ay sonra istediğiniz fotoğrafları ekleyebilirim anca. Kasayı söküp kablo gizleme vs uğraştırıyor epey o yüzden bu aralar pek zaman ayıracağımı sanmıyorum ne yazıkki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 4 Aralık 2010; 2:10:00 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.