Şimdi Ara

Cooler Master MASTERLIQUID PRO 240 kutu açılımı ön inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım pompayı 4 pinli cpu takarım fanlar 3 pinlimi 3 pinli pwm soketine mi takiyim 4 pinli çoklayıcı arıza verdirir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yada pompayı cpu fan takıp fanları system1 4 pine tksam olur mu syatem1 4pinli sıcaklığa göre otomatik hız ayarlar mı anakartım gigabyte fx 990 ud 5 rev 3.0

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    pompayı cpu fan takıp fanları system1 4 pine tksam olur mu syatem1 4pinli sıcaklığa göre otomatik hız ayarlar mı anakartım gigabyte fx 990 ud 5 rev 3.0

• Squiadtr kullanıcısına yanıt
    otomatik hız ayarlama bildiğim kadarıyla biosun görevi onu bios tan ayarlayabiliyorsun. silence normal turbo diye bende seçenekler var bios ta cpu fan mode ayarlarında.

diğer kasa fanlarınıda benim asus anakartın biosundan kontrol edebiliyorum. senin anakart benim bir önceki kullandığım gigabyte intel ud3r nin amd modeli gibi çok benziyor. biostan gir bir bak bakim cpu veya chasis fan diye menüde seçenekler var mı...
  • Burdaki gibi pompayı cpu fana takınca oto döner radyatörü sys fan 1 taksam orasıda 4 pinli elle rpm ayarlayabiliyprum silent normal mode var şuan onda 3 pin taklı ondan kendim rpm verince o rpm olmuyo 4 pin değil diye galiba ama 700 900 arası auto gidiyo radyatörü takınca normal moda da veya elle rpm girerim

Bios paylaşımı yaptım resimleri birde bütçem yetmezse silverstone tunra td 02 alabilirim fanları biraz sesli sendeki gibi noctua alıp takabilir miyim

https://www.youtube.com/results?search_query=gigabyte+fx+990+watercooling

bu videolara bak bakim senin karttan olup su soğutma takanlar neyi nereye takmış incele istersen
  • Youtubda yok ama bi forumda h110 pompa 3 pin radyatör 4 pin 4 pin cpu pompa sys fan 1 takmış bende seidon 240v alıcam yeni versiyonunu 450 tl pompayı sys fan 1 taksam performans düşüklüğü olur mu

forumdaki nasıl yaptıysa aynısını yapmanı tavsiye ederim. ancak biraz daha ara google dan senin anakart modelini yaz water cooling yaz sonra görsellere falan bas videolara bas oradan çıkan seçenekleri incele iyice.
    Technopat ve facebook donanım grublarında bendeki anakart değilde benim gibi 2 cpu fan olmayan kullanıcılae 3 beya 4 pinli pompayı cpu fana 4 pin radyatör sys fan 1 de normal mode da gayet iyi ve sessiz sonuç almışlar seidon 120v v3 ile bende seidon 240v alıcam şimdi almicam ozamana kadar fiyatlar düşerse masterliquid alıcam

corsair h115 h110 falan bunlar seidondan az bişey daha iyi. bilgin olsun. ama masterliquid her özelliği daha gelişmiş. ancak su soğutma ne alırsan al 120 likte alsan sana fazlasıyla yeter. ekonomik durumunu zorlamana gerek yok bence. aşırı oc yapmayacaksan.
  • yok fx 9370 olduğu gibi kullanıcam h110 lar 150 200 daha pahalı eğer alabilirsem gerçi alacağım zamana çok var 4 5 ay belki fiyatlar düşer düşmezse seidon alırım ama belki internetten arabilirim h110 500 tl mi ne denk geliyo gümrükle
  • https://www.amazon.de/gp/aw/d/B015E14J9M/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1486032783&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=arctic+liquid+freezer bu ürünü alma şansım var amazon de türkiye yollanmıyor diyor ama ödeme son yere kadar geliyor 250 tl fiyat diyor sipariş verebiliyorum verebilir miyim yoksa amazon de dğilde amazon com dan mı aliyim

en son aşamada teslimat adresi türkiye yazdıktan sonra toplam fiyatı veriyorsa alabilirsin. türkiyeye geliyor demektir. zaten hiç gelmiyorsa sana uyarı verir ödeme ekranına geçemezsin.
  • Aynen gördüm geçdi gümrük vergi dahil 230 tl arctic Liquid Freezer 120 onu düşünüyorum çift fanlı radyatöre nasıl takmalıyım egzoza takıcam fan yönleri nasıl olmalı

Yeni gördümde 530 tlye h100i v2 alınabiliyor fanları çok sesli diyorlar nf 12 ile değiştirebilirim sizce almalımıyım bazıları pompası çabuk bozuluyor filan diyorlar sizce almalımıyım biriktirip masterliquid mi almalıyım birde amazondan alırsam garantisi nasıl oluyor

yani ben h100 serilerine pek bakmazdım çünkü fan dışında su pompasıda ses yaptığı oluyorki eğer su pompası sürekli ses yapıyorsa kesi bozulacakmış anlamına geliyormuş. hani belki iyi çıkar ama ben olsam riske almazdım. tabi bu elektronik işi şimdi böyle derim tutat masterliquid arıza yapar bilinmez bu işler ama genel olarak bazı şeyler ortada biliniyor. size masterliquid in tek fanlısını tavsiye ederim ağır oc yapmıyacaksanız. yani sizde çift gtx 1080 ve 64-128gb ram yoksa cpuya ağır oc olmayacak demektir. fiyat olarakta daha uygundur.
    Yok yapmıyacağım 4.4 yapsam bike 4.7 geçmez MasterLiquid Pro 120 bu yeterli olurmu birde noctua nf12 mi almalıyım çift fan olarak mı kullanmalıyım almışken 240mm de alabilirim amazondan mı alsam sıkıntı olur mu garanti filan

amazonda ürün eline geçtikten sonra 30 gün koşulsuz iade hakkı var. yani ilk 30 gün bişey oldu beğenmedin sesli çalıştı falan direk gönderirsin. ha 30 gün sonrası için garanti iade yok amazonda. ama zaten sorunlu ürün ilk 30 günde kendini belli eder gerisi şans işi ki 2 yıl sorun çıkarmadımı 2 yıl sonrası hepsi garantisiz oluyor. ben genelde 2 yıldan uzun kullanacağım ürünleri hele birde kaliteli markanın üst düzey modelini alıyorsam, aradaki fiyat farkıda kayda değerse yurtdışı tercih ediyorum. senin yerinde olsam masterliquid alacaksam amazon, corsair alacaksam türkiyeden alırım.

ki şöyle bir matematik hesabıda yapıyorum mesela 5 ürün alsam yurtdışından uygun fiyatlı, 5 üründen 1i bozulsa gitsem yenisini alsam yinede türkiyeden aldığım 5 ürünün toplam fiyatından daha uyguna geliyor. mesela hesap et bilgisayarındaki parçaları türkiye ve yurtdışı olarak. atıyorum anakartın yandı git yenisini al yinede toplamda türkiye fiyatından daha uyguna gelir toplamda.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.