Şimdi Ara

Cooler Master Liquid Lite 120 Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

i7 6700k
    Dark N10 kasa

i7 6700k kullanıcısıyım ve kule fanda sistemim boştayken ısı değerleri yaklaşık 40-55 c ler arasındaydı;
    bu değerlerin çok olduğunu düşünerek gidip kendime bir ''Cooler Master Liquid lite 120'' işlemci soğutucu ve ''Cooler Master Pro Termal Macun'' aldım,
    işlemci soğutucumu güzel bir şekilde,eksoz fanın olduğu yere monte ettim,eksoz fanını da çıkarmadan hem kendi,hem de eksoz fanıyla beraber 2 fanlı bir şekilde kullanmaya başladım,Fan soketini CPU FAN 1 e,Pompanın kini ise CPU FAN 2 ye taktım.

FAKAT ;

1-Likit soğutma olmasına rağmen boşta değerlerim 30-50 c arası değişiyor,
    2-Cooler master fanı çok gürültülü ve ses yapıyor (özellikle %50 den sonra) araksındaki kasanın eksoz fanı mevcut acaba ondan mı dır?
    3-Aida64 ile 5 dk testinde 65-68c yi görüyor
    4-Ürünü değiştirmelimiyim? Nerede hata olabilir veya ne yapmalıyım?

Lütfen yardımcı olursanız sevinirim,2 gündür uğraşıyorum

• Boştaki sıcaklıklar yüksek gibi duruyor. Eğer montaj aşamasında hata olmadıysa voltaj değerlerini kontrol edin. Voltajı anakarta bıraktığınızda genelde olması gerekenden fazla voltaj verir.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, auto auto modda değil de manuel auto modi bir sistem varsa yarı otomatik tarzında bu şekilde deneyin. Olmazsa işlemcinizin stok voltaj değerine bakıp manuel o değeri verebilirsiniz dikkatli olarak tabi ki riskli bir işlem en nihayetinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Boştaki sıcaklıklar yüksek gibi duruyor. Eğer montaj aşamasında hata olmadıysa voltaj değerlerini kontrol edin. Voltajı anakarta bıraktığınızda genelde olması gerekenden fazla voltaj verir.

Arkadaşlar teşekkür ederim;

Sistem default ayarda,biosta aynı voltaj 1.2,işlemci hızı 4000 default ta,birde fan %50 de acayip kafa şişiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Coolermaster MasterLiquid Lite 120 Su Soğutma aldım ama sadece AM4 destekli yazıyor hb sitesinde sizce bi sıkıntı olur mu? i7-8700k için?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.