Şimdi Ara

Cooler Master Hyper 412S mi Hyper 212X mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda bir süredir merak edilen bu sorunun cevabını aradık,
    Bir Ukrayna donanım sitesinde bu 2 ürün karşılaştırılmış
    %100 kesin olmasa da en azından okurlarımıza reel bir fikir verecektir
    Daha önce sitemizde arkadaşlara 412S ve 212X-212 EVO farkını birkaç kez açıklamıştım.
    Soğutma bölümünü takip edenler hatırlayacaktır.
    İncelemenin sonunda ulaşılan sonuç beni teyit ediyor.
    Çeviri mecburen Google Translate kullanarak yapıldı.

" CM Hyper 412S bir tarafında - tam sessizlik korur minimum fan hızında en iyi soğutma performansı. Ama o bellek ile çatışmaya yol, büyük boyutu vardır. Ve fan hızı düzenlenmemiştir. CM Hyper 212X genişlik ve derinlik onların daha mütevazı boyutunu büyüler. Bu biraz daha ucuz değil, aynı zamanda dış tasarımı ona rağmen aşağı, Hyper 412S de gerçekleştirildi. Fan daha yüksek bir dönme hızı ve geniş bir aralıkta ayarlanabilir sahiptir. Bellek ile hiçbir çatışma. Ancak, fan taşıyan düşük hızlarda bile karakteristik PWM modülasyon daralmasını yayar. Daha yoğun ekili kenarları daha fan hızını ve basınç gerektiren ve böylece gürültü düzeyini artırmak. ne seçimi için objektif bir kriter olarak kabul edilebilir? Bu CM Hyper 412S benzersiz bir seçimdir - Yalnızca bir fan kullanır maksimum sessiz bir soğutma sistemine ihtiyacınız varsa. RAM ve maksimum performans için daha az para, ama görünüm ve gürültü seviyesi ile uyumluluğu korumak için ihtiyaç ikincil ise, daha uygun CM Hyper 212X olduğunu. Eğer ikinci bir fan eklemek özellikle. Aslında, iki sistem yapıcı bir şekilde ikizleri kabul edilebilir "

İnceleme Linki :
    http://www.overclockers.ua/cooler/coolermaster-hyper-412s-hyper-212x/all/

• Sağol usta güzel konu ve iyi bilgiler var. Bu boruların biri aliminyum diğer bakırmı? Performansı etkilermi?
  • Her iki soğutucunun da bakır ama 412S in nikel kaplı
    Hyper 412S Bimeks ve Vatan da satılıyor ve Bimeks güzel bir indirimle 124 TL ye düşürmüş

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=121333

Bir de Hyper 412 PWM modeli var, onu nikel kaplamamışlar, ısı boruları bakır renkli
    Neden kaplamamışlar anlamadım.
    İnventus, Teknobiyotik ve Sanal Marketimde satılıyor.
    Fiyatı az daha yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 2 Şubat 2014; 20:32:23 >
  • Anladım sağol usta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır Hyper 412S kullanıyorum, Her ne kadar kasamın içine zor sığmış olsada AMD FX 8300 işlemciyi yük altında 70 derecenin altında tutmayı başarıyor  Cooler Master Hyper 412S mi Hyper 212X mi ? 

• Hocam intel 1155 işlemci için hangisini tavsiye edersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be konuya bak. 612s ile 212evo arasında kalmıştım o zamanlar. Extreme kullanmam diye 212evo almıştım. Bende 2013 yılında aldığım 212evo var. Üzerinden neler neler geçti😂
    Pentium D E6700 işlemcimi bununla 4.3 ghz kullanıyordum, sonra core i7 4820k işlemciye atladım, 4.75ghz stabil kullandırdı, ondan xeon x5482 işlemciye geçtim işlemci 65 dereceyi aşmazdı. Şimdi de xeon e5 2678v3 takılı 55 derece göremedim daha 😂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.