Şimdi Ara

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.442
Cevap
18
Favori
170.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Kasanın tipi ve en önemlisi görsel olarak pencerenin L tipi minicik olması açıkçası berbat bir durum
    Üstüne coolermaster'den cosmos kasalarda kullandığı alüminyum materyalı bu kasada neden kullanmamış anlayabilmiş değilim
    Neyse forumda şişirildiği kadar yokmuş onu anladım

Sonuç: Corsair obsadian 800D varken bu kasa alınmaz

Üstad , sen bu HAF X e ağır diyorsan , Corsair Obsidian 800D Kaç kilo biliyormusun?

Allah kolaylık versin. Ve Corsair Obsidian 800D ye vereceğin paraya 2 tane haf x alırsın. Bu kasayla o kasayı karşılaştırman bile yanlış.
  • quote:

Kasanın tipi ve en önemlisi görsel olarak pencerenin L tipi minicik olması açıkçası berbat bir durum
    Üstüne coolermaster'den cosmos kasalarda kullandığı alüminyum materyalı bu kasada neden kullanmamış anlayabilmiş değilim

150 TL'e satılan kasaların soğutması bile 800D'den daha iyi, HAF-X ile 800D karşılaştırılamaz bile. He sen tipe bakıyorum, soğutma önemli değil, diyorsan yine HAF-X, 800D'den çok daha güzel bir kasa...

Sonuç: Corsair obsadian 800D parasını hak eden en son kasalardan biridir. Soğutma desen yok, tip desen yok iç hacim desen 190 TL'e satılan kasalarda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: M0rbid Desire

quote:

Üstad , sen bu HAF X e ağır diyorsan , Corsair Obsidian 800D Kaç kilo biliyormusun?

Allah kolaylık versin. Ve Corsair Obsidian 800D ye vereceğin paraya 2 tane haf x alırsın. Bu kasayla o kasayı karşılaştırman bile yanlış.

Yazma gereği duymamıştım ama biliyordur umarım. 800D, boş halde HAF-X'in boş halinden 1,5~2 kg daha ağır.

HAF-X: 14,3 kg
    800D: 16 kg

• Bu nu yahu kasayı beğenmedik diye direk linç girişimi yaptınız hemen

Arkadaşlar Susoğutma kullanıyorum ve görsel açıdan mutlaka kasamda dev gibi plexi bulunması gerekmektedir
    Üstelik kasa denince mutlaka materyali alüminyum olmak zorunda olmalı diye düşünüyorum
    Kasa tipi kişiden kişiye ve zevklere göre değişir fakat bana göre aşırı sevimsiz olmuş HafX

3 yıla yakındır imzamdaki kasamı kullanmaktayım ve artık sıkıldığımdan yeni kasa arayışlarına başladım (kasamı görmek isterseniz imzama tıklamanız yeterlidir)
    Seçeneklerimden biride HafX idi ama 480mm radyatörüm katiyyen bu dev gibi kasaya sığmaz
    Corsair obsadian 800D düşünüyorum fakat radyatörüm onada sığmaz tek umudum LIANLI olacak sanırım (bakalım o yeni model olarak ne sunacak acaba)

• Kasa güzel ve kullanışlı ama etiketi biraz can yakıyor, PhalanX fiyatıyla aklıma girmişken Haf X'in satışına başlanmasıyla tüm planlar alt üst oldu. Yeni kasa için bir kaç daha beklemem gerekecek galiba. @ExECaLiBuR altı ay nasıl dayandın? Bu arada hayırlı olsun en sonunda kavuştun kasaya.
  • @El-Diablo

Linç eden yokta direkt kasaya yüklendiğin için gereken cevaplar geldi sadece. Dediğim gibi Corsair su soğutmaya yönelik. Haliyle sende ona göre sistem kullandığın için senin açından sorun yok.

-BUR@K-

Sağolasın. Nasıl bekledim bende bilmiyorum. Bazen sabır taşının çatladığı olmuştur. Sistemi 4 ay geç topladım. 2 ayda kasasız kullandık. Öyle geçirdik işte. Zor günlerdi.
  • Resimli roman misali...Hasretle bekleyişini ve kavuşmanı okudukça tüylerim ürperdi..Destansı epik anlatımın..Bir çırpıda bitiverdi,üzüldüm.
    Ve dağın tepesinde tüm heybetiyle karşıma çıkan haf-x, kılıcını çekti ve beni kalbimin tam ortasından vurdu...

Tavsiye: Sigara kullanıyorsan kasaya yakın içme, olduğu gibi vakumluyor bunlar dumanı içine.
    Cooler Master yine döktürmüş.Tü tü tü maşallah.
  • Arkadaşlar merhaba.

Konuyu özellikle aradım ve burada bulacağımı tahmin ettim, yanılmamışım

Beyler, bende c.tesi günü firebal'a kasayı almaya gittim. Hatta bir gün önceden telefon edip adıma ayırttırmıştım bir tane.

Fakat c.tesi günü kasayı almaya gittiğimde açık olan bir tanesini inceleme fırsatı buldum ve ne yalan söyleyim, hayal kırıklığına uğradım

Şu an CM Stacker 810 kullanıyorum, son çıkan versiyonu. Benim kasamla karşılaştırdığımda bana çok basit ve o paraya değmiyecek gibi geldi.

Zaten uzun süredir inceleyip duruyordum, ama bu kadar çok plastik kullanılması benim canımı sıktı açıkçası...

Bence artıları belli, kablo toplama rahatlığı, soğutucu bloğunu değiştirebilme rahatlığı, zaten full tower, içi ferah, fanlar büyük ve hava akımı şahane, bir sürü vs. vs. artısı var.

Fakat diğer taraftan bakılınca, üst panel o kadar dandik ki, yani 380tl'ye değecek bir malzeme değil bence... ve gene o kadar paraya yukardaki 200'lük fanlardan bir tanesi yok.. Nedir bu böyle?? Fakat artıları ve eksileri karşılaştırınca tabiki artısı fazla geliyor...

Son olarak, bugün 810 stacker kasama mod'lamaya başladım ve sağolsun, neon sprey boya içini mahfetti... Komple zımparalanması lazım tabi nerde o kadar zaman ve güç...

Kısacası, belki Haf X' geçiş yapabilirim...

Kullanan arkadaşlardan son yorumları almayı isterim açıkçası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi side_effect -- 11 Ekim 2010; 4:12:15 >

• Uzun zamandır haf x i bekleyen biri olarak silver stonenin ft02 kasası gerçekten çok daha ilgimi çekti.Parası olan arkadaşlar kaliteyi estetiği ve yeni teknolojileri bir arada sununan silverstone ft02 yada rv01 ye bakmalarını öneririm.ft02 dikey tasarımda ve soğutmada inanılmaz iyi.rv01 ise daha çok tipe önem verilmiş bir kasa.ama dediğim gibi ft02 yi bir inceleyin.Ben yeni haf seirisinden ses yalıtımı pc bileşenleri için etkin soğutmaya yönelik bir tasarım(ft02 deki gibi) yada hiçbirşey yapmıyorsan üstteki 2. fanında kullanıcılara sunulmasını beklerdim.Alana hayırlı olsun güzel kasa ama dediğim gibi 400-500 tl az para değil uzun uzun araştırın malzeme kalitesine soğutmaya tasarıma bakın öyle alın.Arkadaşlar sakın yanlış anlamayın haf x i kötülemiyorum ama biz kullanıcıların 400 tl ye yakın paraya daha fazla teknolojik yeniliği hak ettiği kanısındayım.Hepinize sevgiler..
    Ft02
     Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu

rv01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dizanteri -- 11 Ekim 2010; 9:58:56 >

• Valla kişiden kişiye değişirde HAF X aldım bende Firebal Showroom'dan iyicede baktım tüm kasalara almadan önce bence Fiyat/Performans olarak bu kasa çok iyi. Malzeme kalitesi soğutması falan çok güzel olmuş. İçininde tasarımı HAF 932'den eksik kalan herşeyi tamamlaması ile öne çıkıyor. Kasa işi beğenme işidir ama ben Silverstone'un tasarımını sevmedim dedim ya herkese göre değişir bu. Bence alacaklar gitsin görsün kasa çok güzel malzeme kalitesini inceleyin bence gördükten sonra daha da çok seveceğiniz bir kasa. Çeşitli yorumlar yapanlar olmuş kullanmadan yorum yapmayın arkadaşlar yok orası dandik gibi göründü yok 2. fanı koysalarmış falan gibi. Bu kasaya sisteminizi kurduktan sonra muhteşem görünüyor ve kasa içi havalandırma fazlasıyla yeterli yani üste 2. fanı koysalarmış da gereksiz olacakmış. Sonuçta Silverstone Raven'de 275$+KDV fiyata sahip bir kasa ucuz değil yani. Bu zevk işi kısacası. Excalibur arkadaşımızın eline sağlık inceleme çok güzel olmuş benimde zamanım olsa yapacaktım bir inceleme ama bunun üstünede inceleme olmaz sadece yorum yazabilirim isteyen arkadaşların sorularına cevap verebilirim. Bence yurtdışında 200$+VAT+Kargo Ücreti satılan bir kasayı 229 $+KDV ve peşin indirimi (%5)+kargo bedava alabilmek bile büyük bişey Türkiye için.. Teşekkürler Firebal....

• Burda öneri değil bi kasa incelemesi yapılmış onunla ilgili yorum yapılacağına kasa öneriyonuz anlamış değilim.Zevkler ve renkler tartışılmaz ama kasa gayet yok kaslı ,soğutması mükkemmel derece iyi
    Konuyu açan ve güncelleyen arkadaşıma teşekkürler...

Düzenleme:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CiNDeRMooN_35 -- 11 Ekim 2010; 12:03:19 >
  • pillibebek hocam,malzeme kalitesi iyi demişsiniz ama şunuda belirtseniz iyi olur."Fiyatına göre malzeme kalitesi ve kullandığı teknoloji iyi"diyerek belirtirseniz daha iyi olur.Çünkü ekran kartlarında ve pc bileşenlerinde yeni dikey montaj tasarımı ile silverstone ft02 soğutma konusunda bu kasadan çok çok daha başarılı,ayrıca ft02 kasanın her tarafı özel ses yalıtımlı madde ile kaplı olup yine altta bulunan 3 adet ultra sessiz ve 18cm büyük fanı ile muhteşem soğutma performansı var.Ben cooler masterin haf serisi ile ismini sattığına inanıyorum.yoksa 0.8mm çelik yada ses yalıtımı yada yeni nesil dikey tasarım.yada her fanı ayrı ayrı kontrol edebilmek için basit dahili bir fan kontrolcü bunlar hep eksik.Benim gözümde kasa özellikleri ikiye ayrılır.İlk olarak kasanın şekli tipi ve güzelliğidir,bu ilk madde kişiden kişiye değişeceği için bunu tartışamayız bu zevktir.2. madde ise kullanılan malzeme kalitesi getirdiği yeni teknolojilerdir.bu 2. özellik evrensel olduğu için işte bu tartışılır.Kasanızın diğer basit pc kasalarından teknolojik ve çoğu kasada bulunmayan özelliklerini yazarsınız ortaya insanlarda gelir burdan bakar faydalanır haa der yeni çıkan haf x de bu varmış bu benim kasada yok yada çoğu kasada yok bu güzel bi özellikder.saymaya devam edersiniz adam her seferinde ooo bu özellikde iyiymiş der.O yüzden bir parçayı değerlendirirken şekli şemali hariç değerlendirelim ve 366 tl ye göre iyi bir kasamı onu tartışalım.pc platformuna getirdiği yenilikleri ortaya koyalım 366 tl edermi ona bakalım.yurt dışı sitelerde haf x ile silverstone arasında 20 dolar fark var. ama türkiyede 200 tl fark var.bu silverstonenin suçu değil tamamen ithalatçının yüksek kar marjı koymasıdır.366 tl haf x ve 400tl silverstone ft02 olsa acaba hangisini alırdım?

• quote:

Orijinalden alıntı: dizanteri

pillibebek hocam,malzeme kalitesi iyi demişsiniz ama şunuda belirtseniz iyi olur."Fiyatına göre malzeme kalitesi ve kullandığı teknoloji iyi"diyerek belirtirseniz daha iyi olur.Çünkü ekran kartlarında ve pc bileşenlerinde yeni dikey montaj tasarımı ile silverstone ft02 soğutma konusunda bu kasadan çok çok daha başarılı,ayrıca ft02 kasanın her tarafı özel ses yalıtımlı madde ile kaplı olup yine altta bulunan 3 adet ultra sessiz ve 18cm büyük fanı ile muhteşem soğutma performansı var.Ben cooler masterin haf serisi ile ismini sattığına inanıyorum.yoksa 0.8mm çelik yada ses yalıtımı yada yeni nesil dikey tasarım.yada her fanı ayrı ayrı kontrol edebilmek için basit dahili bir fan kontrolcü bunlar hep eksik.Benim gözümde kasa özellikleri ikiye ayrılır.İlk olarak kasanın şekli tipi ve güzelliğidir,bu ilk madde kişiden kişiye değişeceği için bunu tartışamayız bu zevktir.2. madde ise kullanılan malzeme kalitesi getirdiği yeni teknolojilerdir.bu 2. özellik evrensel olduğu için işte bu tartışılır.Kasanızın diğer basit pc kasalarından teknolojik ve çoğu kasada bulunmayan özelliklerini yazarsınız ortaya insanlarda gelir burdan bakar faydalanır haa der yeni çıkan haf x de bu varmış bu benim kasada yok yada çoğu kasada yok bu güzel bi özellikder.saymaya devam edersiniz adam her seferinde ooo bu özellikde iyiymiş der.O yüzden bir parçayı değerlendirirken şekli şemali hariç değerlendirelim ve 366 tl ye göre iyi bir kasamı onu tartışalım.pc platformuna getirdiği yenilikleri ortaya koyalım 366 tl edermi ona bakalım.yurt dışı sitelerde haf x ile silverstone arasında 20 dolar fark var. ama türkiyede 200 tl fark var.bu silverstonenin suçu değil tamamen ithalatçının yüksek kar marjı koymasıdır.366 tl haf x ve 400tl silverstone ft02 olsa acaba hangisini alırdım?

• @side_effect

Güzel kardeşim, dünyada ki her şey tecrübeyle sabit değildir çünkü teknoloji sabit değildir. 40 Yaşımı geçeli epey oldu, forumda beni bilen bilir zaten. Yıllardır Sony Bünyesinde çalışıyorum. Amstradlarla başladım bu işe. Ama her gün yeni bir şey öğreniyorum. Kasayı bir fiil kullanmadım. O yüzden yorum yapmam doğru olmaz. Lâkin yukarıda Excalibur nickli arkadaşımız kasayı almış, kullanmış üşenmeden testi buraya yazmış. Sen de sadece inceleyerek bu sonuca varmışsın, ama kasayı kullanıp iyi diyenlere şiddetle küçümserce "yok sen vitamindin portakalda vs" diyerek kendi söylediğinin mutlaka doğru olması gerektiğini savunuyorsun. Bu ne şiddet bu ne celâl, almazsın kasayı olur biter Bununla beraber bu konu kasayı alıp kullananlar için açılmış bir konu, şu an da HAF-X tüm otoriteler tarafından dünyada en iyi oyuncu kasalarından biri olarak gösteriliyor ve yurtdışı ile aynı fiyata gelmiş bir kasa. Mutlaka bu kasanın tüm otoritelerin gözünden kaçırıp eksik noktaları olduğunu düşünüyorsan, sana tavsiyem bu objektif duyarlılığını dealextreme'de, alibaba'da 50$ seviyesine satılıp burada oyuncu kasası diye yutturulup satılan 150$ lık teneke kasalara da göster. Eğer dediklerinde haklıysan, dediğim gibi bu duyarlılığı piyasada satılan tüm kasalara göstermelisin.Kasayı görmedim ben henüz , eğer "evde üretebileceğini" düşündüğün plastik bile bundan kaliteliyse, Cooler Master'a ve bu kasayı inceleyen anadtech, tom's hardware gbi otoritelere bu tespitini içeren bir mail atman da fayda olduğunu düşünüyorum ayrıca bu konuda çok ciddiyim.

@dizanteri
    Türkiyede 200 TL daha pahalıya satılan bir kasayı "ama avrupa'da daha ucuz" diyerek bir yere varamazsın. Bu kadar sert bir şekilde bu konuyu eleştirirken (neredeyse excaliburu yargılayıp asacaksınız) kasa/güç kaynağı bölümünde yazılan tüm kasalar için bu hassasiyeti gösterin. Ya da taraftarı olduğunuz kasanın neden bu kadar çok kârla satıldığına dair bir konu açın. Öbür türlü bu kadar hassas ve sert olmanızı gerektirecek bir sebep bulamıyorum yani Türkiye'de satılan kasalardan Amerika, Avrupayla aynı fiyata satılmasına rağmen Haf-X bu parayı haketmiyor, ama 2 katı fiyatına satılan kasalar hakediyor öyle mi?
    edit: imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Erturan -- 11 Ekim 2010; 13:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Erturan

@side_effect

Güzel kardeşim, dünyada ki her şey tecrübeyle sabit değildir çünkü teknoloji sabit değildir. 40 Yaşımı geçeli epey oldu, forumda beni bilen bilir zaten. Yıllardır Sony Bünyesinde çalışıyorum. Amstradlarla başladım bu işe. Ama her gün yeni bir şey öğreniyorum. Kasayı bir fiil kullanmadım. O yüzden yorum yapmam doğru olmaz. Lâkin yukarıda Excalibur nickli arkadaşımız kasayı almış, kullanmış üşenmeden testi buraya yazmış. Sen de sadece inceleyerek bu sonuca varmışsın, ama kasayı kullanıp iyi diyenlere şiddetle küçümserce "yok sen vitamindin portakalda vs" diyerek kendi söylediğinin mutlaka doğru olması gerektiğini savunuyorsun. Bu ne şiddet bu ne celâl, almazsın kasayı olur biter Bununla beraber bu konu kasayı alıp kullananlar için açılmış bir konu, şu an da HAF-X tüm otoriteler tarafından dünyada en iyi oyuncu kasalarından biri olarak gösteriliyor ve yurtdışı ile aynı fiyata gelmiş bir kasa. Mutlaka bu kasanın tüm otoritelerin gözünden kaçırıp eksik noktaları olduğunu düşünüyorsan, sana tavsiyem bu objektif duyarlılığını dealextreme'de, alibaba'da 50$ seviyesine satılıp burada oyuncu kasası diye yutturulup satılan 150$ lık teneke kasalara da göster. Eğer dediklerinde haklıysan, dediğim gibi bu duyarlılığı piyasada satılan tüm kasalara göstermelisin.Kasayı görmedim ben henüz , eğer "evde üretebileceğini" düşündüğün plastik bile bundan kaliteliyse, Cooler Master'a ve bu kasayı inceleyen anadtech, tom's hardware gbi otoritelere bu tespitini içeren bir mail atman da fayda olduğunu düşünüyorum ayrıca bu konuda çok ciddiyim.

Güzel dediniz hocam

quote:

Arkadaşım, kasa beğenme işidir demişsin. Evet öyledir, aynı zamanda beğenme göz ister... Kimilerinin gözü vardır kaliteyle kalitesizliği ayıramaz, kiminin gözü vardır bir bakışta bir incelemeyle ekrandaki görüntülerin farkını bile çat diye anlar...

Anlaşılan sen birinci gruba dahil oluyorsun... Başta insanların yorumlarını kullanıp iğneleme yapmadan yazmayı öğren... Belki sen daha vitaminken biz kaçıncı kasamızı kullanıyorduk...

Bu benim şahsi düşüncem, ve benden sonra yorum yazan arkadaşların verdikleri kasa örnekleride bunu destekler derecede... Bu fiyata bu kasa değmez arkadaşım...

Ben bile evde plastik imal etsem bundan kaliteli imal ederim Az parad eğil, neredeyse 400tl ya?? Boru mu bu?

Ha tabi, sen benim gibi yapmıyosundur, paran çoktur alıyosundur 3-5 ay da bir kasa.. Ben stacker kasamı 7-8 yıldır kullanıyorum, bunu da minik bir açıklama olarak ekleyeyim... Ve malzeme kalitesi bundan kat be kat daha iyi..

Konuyu çok ciddiye almışınız ve aşalayıcı terimler kullanmanız hiç hoş olmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Erturan

@side_effect

Sevgili Yusuf abi, mektup gibi oldu biraz...

Söylediklerine katılıyorum. Fakat benim kızgınlığım pilli bebek arkadaşımıza... Kasayı alıp kullanan beğenen kimseye lafım yok benim.

Ben sadece eski bir CM kullanıcısı olarak, aylarca internetten fotolarına baktığım kasayı gidip görünce len bu mu dedim... Ben hayal kırıklığına uğradım.. Kasayı kötülemiyorum. SADECE O FİYAT İÇİN MALZEME KALİTESİ YETERSİZ diyorum. Yoksa başka kimseye lafım yok. Ayrıca dandik kasa kullanmak isten arkadaşlara lafım yok benim. O nerden çıktı?? Getiren satar, alan alır... Kişisel mesele

Ben seni bu taraflardan tanımıyorum abi, benide tanıyan nokia kısmından tanır forumun Yani kimseyi küçümsemem ben. Allah korusun.. Ama yargılar pozisyonda laf sokulursa da dayanamam, çünkü en başta kendi yorumum ve fikrim demiştim zaten. Bu laf üzerine de abuk subuk konuşulursa kızar insan...

Neyse, uzatmayayım. Artıları fazla olan bir kasa, kabul ediyorum. Biraz daha uğraşılabilirmiş diyorum sadece.. Alanlara hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullansınlar... Ben mecbur olmazsam almam bu kasasyı. Tercihlerim başta başka olur.

Herkeze saygılar, kalp kırdıysam affola..

• @side effect

Tamam güzel kardeşim, elbette ki isteyen istediği kasayı beğenir, eleştirir de bu en doğal hakkı. Sadece sert yazı yazıldığında inceleyen, emek sarfeden arkadaşın konusunun yön değiştirdiğini düşünüyorum , hepsi bu. Yoksa belki ben de kasayı beğenmeyeceğim gördüğümde, bu çok normal.
  • dizanteri

hocam keşke silverstone kasalar Türkiye' ye gelsede birtanesini alsam.. gerçekten rüya kasalar yapıyor adamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: side_effect
    Ben bile evde plastik imal etsem bundan kaliteli imal ederim

Evde plastik imalatı ? Hmm
    30 yıldır plastik imalatı yapıyoruz daha böyle birşey ne gördük ne duyduk...

Bir bilgisayar kasasının malzeme kalitesinden ne gibi beklentileriniz var da böyle abartılı söylemler içine girdiniz çok merak ettim açıkçası. Kasayı mobilya olarak kullanmaya mı düşünüyorsunuz? Yoksa balkona koyup direkt güneş ışığı altında mı çalışacaksınız? Arada sırada kasayı ateşe verme düşünceniz mi var? Yoksa içinde gıda veya benzeri birşey mi saklayacaksınız?

Hangi plastik kalitesinden bahsediyorsunuz?
    Bahsettiğiniz malzemeye ne kadar hakimsiziniz de bir bakışla kalitesini süzebildiniz?

Siz kasayı beğenmemiş olabilirsiniz.Almazsınız olur biter.Ama kullanmadığınız bir ürüne vermediğiniz paranın değip değmeyeceğini nasıl söylersiniz? Üstüne üstlük para vermiş ve kullanmış insanları eleştirerek.

• Yusuf Erturan hocam konunun teknolojik ve günlük kullanımlık olan kısmından uzaklaşıp yurt dıışı yurt içi kar marjı konusunu esas almışsınız yani yazdıklarımın sadece kabuğunu alıp bana cevap yazmışsınız.yazdığım yazıyı iyice anlayarak irdeleyerek okuduktan sonra sadece fiyat politikası yönüne takılmayıp diğer özellikler ve anlattığım şeyler hakkında sataşmadan ,birbirimizi kırmadan sevgi ve saygı çerçevesi içinde,fikirlerimizi paylaşırsak daha iyi olur kanısındayım.Ben kasa kötü demedim bu kasaya ancak bilmeyenler alırda demedim.Sadece parasına göre verdiği özellikleri tartışalım ismemi para veriyoruz yoksa saç kalınlığınamı? üstün soğutma performansınamı neye yani para veriyoruz onu görüşelim dedim.Tekrar söylüyorum bana cevap yazacak tüm arkadaşlar saygı sevgi bilim ilim ve ispat çerçevesinde mesaj yazsınlar.Saygılar.

bu arada cooler masterin kendi sitesinden soğutma performansının silverstoneden daha kötü olduğuna dair lik veriyorum,açtıktan sonra aşağıdaki tabloya göz atmanızı beklerim.Düşük değer daha iyidir.

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6653

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.