Şimdi Ara

Cooler Master CM310 Gaming Mouse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 23 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • endoplazmik bir kulum (2 mesaj) atmosferikmotor (1 mesaj) Coolermaster_Türkiye (1 mesaj) mttzn (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1062 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaslar 150-250 fiyat bandında yaklasık 1 haftadır giris seviyesi bir oyuncu mouse arayışındaydım. Gözüm hep rival 600 lerde kaldı ama cok pahalı o fiyat seviyelerine cıkamam

İlk basta Rival 110 a niyetlendim(Su an kullandığım mouse everestin 4-5 senelik mouse u, o zamanlar klavyesiyle set halinde 70 tl'ye almıstım). Daha öncesinde g102 ve g300s i inceledim ve açıkçası cok hosuma gitmediler. Bir de logitech ne bileyim hic sıcak gelmiyor bana elbette kaliteli bir marka fakat bir türlü ısınamadım.

Bugün gittim hepsini mağazada inceledim ve acıkcası rival 110 icin bayağı hevesliydim, cok fazla olumlu yorum vardı internette. Fakat gidip incelediğimde tasarım cok düz ve sıradan geldi ek olarak yanda ki makro tuslarının basımı falan da hic hosuma gitmedi ayrıca.

Her neyse eve geldim ve el mecbur cokta içime sinmeyerek bir Rival 110 siparişi verdim. Sipariş verdikten bir kac dakika sonra CM310 a denk geldim youtube'da, ve kac paraymıs kesin 300-400 tl vardır düsüncesiyle hepsiburada'dan ürüne baktım ve 220 tl fiyatı vardı. Daha sonra rival 110 siparişini iptal ederek bu cihazı aldım.

Detaylıca incelediğimde mouse tasarım olarak gayet hoş ve malzeme kalitesi de rival 110 dan cok daha iyi görünüyor. Tek kötü yanı ürünün yazılımı yok ama benimde yazılıma cok ihtiyacım yok acıkcası(LoL oyuncusuyum). Renk ayarları dpi gibi özellikler mouse a atanan kısayollardan değiştirilebiliyor. İnternette cok fazla bir incelemesi de bulunmuyor cünkü ürün baya yeni sayılır. henüz tanıtılalı 2 ay olmus.

Baslıca bir kac özelliğini yazayım :
    Pixart A3325 Sensör
    RGB 16M
    10.000 dpi 7 kademeli (500 den 10.000 dpi kadar)
    1000 Hz raporlama hızı
    8 buton
    100 gr ağırlık

Umarım rival 110 almadığıma pisman olmam. Ürün elime geçtiğinde deneyimlerimi burada yazacağım, kendinize iyi bakın :)

EDİT : Arkadaslar mouse u geçen gün iade ettim. Öncelikle almak isteyen arkadaslar olursa yardımcı olması açısından yazıyorum cünkü yeni bir ürün olduğundan cok fazla kullanıcı yorumu yok internette hatta hiç yok diyebilirim.

Mouse un malzeme kalitesi gerçekten cok iyi öncelikle bunu belirteyim.
    Mouse u kaldırdığınızda mesela altta kırmızı lazer ışığı yansır benim bildiğim kadarıyla bu mouse ta optiğin kırmızı ışığını göremiyorsunuz bu hoş bi detaydı benim için, belki bu fiyat seviyesindeki bütün mouse lar böyledir bilemem.
    Rgb ısıklandırması arada kalıyor ve direkt olarak göremiyorsunuz kafanızı eğip bakmadıkca sadece aydınlığı yansıyor etrafa. Bu benim cok hoşuma gitmemişti.
    Bir diğer sıkıntı ve aslında en büyük sıkıntım mouse un ele oturusuna bir türlü alışamadım. Eğer fps türü oyunlar oynuyorsanız gerçekten alınabilir güzel bir mouse fakat lol tarzı Moba oyunlarla aranız iyiyse sürekli sağ tıka abandığınız için pek kullanıslı değil cok zor basılıyor mouse yapısı itibariyle.
    Gelelim en büyük eksiğine, markanın cok daha uygun fiyatlı mouse larında dahi yazılım desteği varken bu üründe herhangi bir yazılım YOK.

Sonuç olarak fps tarzı oyunlar oynuyor ve ortalamanın üzerinde bir malzeme kalitesi istiyorsanız bu ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Fakat diğer durumlarda ergonomik olarak cidden bir sıkıntısı var. Sürekli sağ tık yaptığınız oyunlarda kullanışsız, basması cok zor.

Bu arada hepsiburadaya da cok tesekkürler, iade sürecinde hiç bir sıkıntı cıkarmadılar kutu açılmış olmasına karşın. Ürünü gönderdim ve ertesi günü iade ücreti hesabıma yatmıstı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endoplazmik bir kulum -- 2 Ekim 2018; 16:13:44 >

|
    |

• Binbaşı
    1062 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Editlendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Anladığımız kadarı ile mouseu beğenmişsiniz ama sizin elinize oturmamış. Duruma üzüldük keşke elinize olsaydı da kullanmaya devam etseydiniz. Sağlık olsun diyelim.
    |
    |
    Corsair tavsiyemdir
    |
    |

İnceleme buradadır :) Elimden geldiğince fikirlerimi ve deneyimlerimi aktarmaya çalıştım. Rahat edememiş olmanıza şaşırdım açıkçası. Simetrik olmasından zaten ergonomisi üst seviyede değil ama rahatsız edici bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Rival 110'dan yana mı kullandınız tercihinizi?
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Bebek Oyunları
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.