Şimdi Ara

' CONNECT KULLANANLAR ( ESKİ YENİ FARKETMEZ ) !!! ' BUYRUN (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
0
Favori
124.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • set kardeş ben 75 lik (standart) connect sahibiyim.
    aracı ekim 2005 sonunda aldım. 6 ay oldu 14000 km de.
    bu arada belirteyim 2 hafta önce 6 aylık bakımını yaptırdım. 112 ytl aldılar. bu bakıma kadar herhangi bir sorun yaşamadım. bakımda kapı ayarlarını yaptırdım birde vites körüğünde küçük bir yırtık vardı garantiden değiştirdiler.

araç çok ağır 1475 kg. motor hızlanmalarda biraz zayıf kalıyor. ancak ülkemizdeki mazot kalitesini düşününce (ben öyle yaptım) motor eski teknoloji olduğu için yakıta çok hassas değil. ve ben bunu bildiğim için sürekli shell den (evimin karşısında) normal mazot alıyorum. performansından gayet memnunum.
    arabada ufak tefek sesler var. ancak okadar önemli değil. yol tutuşu gayet güzel. kötü yollarda arka koltukta oturanlar yayık ayranı gibi oluyor.
    tüketime gelince hatafonu ordu- sinop arası seyahat ettim. yolu bilenler bilir yarısında ortalama hız 50 km civarıdır. yol çok virajlı ve inişli çıkışlı. neticede normal mazotla 14 ykr yaktı.

arcaın genel tüketimi ş.içi 19-20 ykr. ş.dışı 13-14 ykr civarı

ayrıca ben aracı ticari değil özel kullanıyorum. öğretmenim.

umarım yardımcı olmuşumdur.

• quote:

Orjinalden alıntı: amele75

set kardeş ben 75 lik (standart) connect sahibiyim.
    aracı ekim 2005 sonunda aldım. 6 ay oldu 14000 km de.
    bu arada belirteyim 2 hafta önce 6 aylık bakımını yaptırdım. 112 ytl aldılar. bu bakıma kadar herhangi bir sorun yaşamadım. bakımda kapı ayarlarını yaptırdım birde vites körüğünde küçük bir yırtık vardı garantiden değiştirdiler.

araç çok ağır 1475 kg. motor hızlanmalarda biraz zayıf kalıyor. ancak ülkemizdeki mazot kalitesini düşününce (ben öyle yaptım) motor eski teknoloji olduğu için yakıta çok hassas değil. ve ben bunu bildiğim için sürekli shell den (evimin karşısında) normal mazot alıyorum. performansından gayet memnunum.
    arabada ufak tefek sesler var. ancak okadar önemli değil. yol tutuşu gayet güzel. kötü yollarda arka koltukta oturanlar yayık ayranı gibi oluyor.
    tüketime gelince hatafonu ordu- sinop arası seyahat ettim. yolu bilenler bilir yarısında ortalama hız 50 km civarıdır. yol çok virajlı ve inişli çıkışlı. neticede normal mazotla 14 ykr yaktı.

arcaın genel tüketimi ş.içi 19-20 ykr. ş.dışı 13-14 ykr civarı

ayrıca ben aracı ticari değil özel kullanıyorum. öğretmenim.

umarım yardımcı olmuşumdur.

Çok teşekkür ederim. Valla çok yardımcı oldunuz,çoksağolun. Ben şu an için iki araç arasında kararsızım. kango ve ford... Kango kilometrede şehir içinde 140-150 civarı yakıyormuş. Şehirdışında bu değer 120-130 lara kadar düşüyormuş. Yani arada Arada 40-50 ykr fark var. Ama connect çok konforlu ve rahat,yol tutuşu çok iyi...

• ben alırken bu tarz tüm araçları test ettim pazarlık yaptım.
    berlingo ve partnerin karteli çok aşağıda. çünkü ben köy yoluna çok giderim
    opel combo corsadan bozma, parçası ve bakımı çok pahalı
    kango içi dar ve konforsuz özellikle arka koltuğu sedir minderi gibi.
    doblo 1.3 motor zayıf çabuk ölüyor, 1,9 un bandrolü yüksek
    caddy çok pahalı .
  • Peki 75 lik connectin ara hızlanması nasıl, mesela araba solarken bastığın zaman yığılıp kalıyormu yoksa gidiyormu. Malum çok ağır kasası var. Birde en son hızı nedir bu 75 liğin,sen kaç gördün düz yolda?
  • ara hızlanmada sollamada mesafe kısa ise bir alt vitese geçerek köklüyorum gazı çok rahat hızlanıyor.
    düz yolda 150 yaptım
  • Yani idare eder diyosun... Tatmin edici diyosun bi noktada...
  • Bütün yazıları okudum kafam iyice karıştı yaw ben fazla kullanmaayacam alacam arabayı kapıda yatacak ara sıra belki gezxerim 2. el olarak doblomu yoksa connectmi fazla satıyor veya hangisi nin değeri fazla düşmüyor bu kadar para verecem herlde bu gidişle connect alacam heraldee
  • quote:

Orjinalden alıntı: amele75

ben alırken bu tarz tüm araçları test ettim pazarlık yaptım.
    berlingo ve partnerin karteli çok aşağıda. çünkü ben köy yoluna çok giderim
    opel combo corsadan bozma, parçası ve bakımı çok pahalı
    kango içi dar ve konforsuz özellikle arka koltuğu sedir minderi gibi.
    doblo 1.3 motor zayıf çabuk ölüyor, 1,9 un bandrolü yüksek
    caddy çok pahalı .

Ne etmişsin sayın hocam... Olayı bitirmişsin yani.
  • sana önerim conneect olucak. Bence connect doblodan daha iyidir. İkinci elide iyidir.

Acaba connectinmi ikinci el satışı iyi yoksa kangoonunmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 10 Mayıs 2006; 18:33:35 >
  • bende 1.8 90 hp olanı var çok memnunum sıfır aldım yol tutuşu yönünden sınıfında kimse eline su dökemez konfor olarakta çok iyi yakıt 2000 2100 devir arası çok az yakıyo ama vw caddyeden çok yakıyo arkadaşta caddye var test yaptık caddyeden 25 kuruş fazla yaktı ben çok memnunum yakıtı bazı arkadaşlar çok abartıyo ama abartılan gibi değil
  • hocam bende hem doblo 1.3 hem connect 75'lik var. Valla connect milletin abarttığı gibi fazla yakmıyo doblo 130-150 civarı connect 160-200 arası yakıyo. Fakat connect'in yol tutuşu ve sürümü çok zevkli açıkçası artık dobloya pek binmiyorum. Yanlız doblonun arka kapıdan ses geliyo anlamadım. Dobloda daha herhangi bir ses yok. Acaba sizdede böyle kapı sesi geliyo mu arkadaşlar??
  • quote:

Orjinalden alıntı: cebbar

bende 1.8 90 hp olanı var çok memnunum sıfır aldım yol tutuşu yönünden sınıfında kimse eline su dökemez konfor olarakta çok iyi yakıt 2000 2100 devir arası çok az yakıyo ama vw caddyeden çok yakıyo arkadaşta caddye var test yaptık caddyeden 25 kuruş fazla yaktı ben çok memnunum yakıtı bazı arkadaşlar çok abartıyo ama abartılan gibi değil

NE KADAR YAKIYO VE KAÇ KM DE ?
  • heralde benim araba 250 falan yakıyor benimkide 90 lık tabi ben seri kullanıyorum affetmem yol tutuşuna kimse laf edemez. kastamonu devrakini yolunda oyrak geçidinden aşağı 180 viraja girmeden fren e bastım ve 140 la döndüm bilen bilir arabanın herşeyi güzel. doblo kötü demiyorum ama duruşu falan şık fakat sağlam değil.
  • ya hazır konu açılmışken bu connectin ticari olmayan 2005 modeli ne kadar eder piyasasını bilen varmı.
  • ben ticari arabalardan pek fazla anlamam yanlız görünüş olarak diğer ticari araçlara tai çıkartır diyorum
  • arkadaşlar sizin connectlerde asr devreye dirince acayip bir ses çıkıyormu metal sesi gibi hafiften andırıyor yani. ben asfalltta denedim patinaj çektirmeyi HAFİF ZORLANDI AMA yinede çekti zorlandı dediysemde hafif titreme yaptı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: desert_lion

heralde benim araba 250 falan yakıyor benimkide 90 lık tabi ben seri kullanıyorum affetmem yol tutuşuna kimse laf edemez. kastamonu devrakini yolunda oyrak geçidinden aşağı 180 viraja girmeden fren e bastım ve 140 la döndüm bilen bilir arabanın herşeyi güzel. doblo kötü demiyorum ama duruşu falan şık fakat sağlam değil.

desert-lion(hemşo)
    connect iyi yol tutuyor da örneklerin ıı
    OYRAK'ta boşa atsan zaten araba 120yi geçiyor..............
    o viraj o kadar sert bir viraj da değil.............
  • CONNECT SAHIBI ARKADAŞLAR,ÖZELLİKLE 2003-2004 MODEL OLANLAR SİZE Bİ SORUM OLACAK:ARABANIN GÖĞÜS KISMI ZAMANLA LAÇKALAŞMA,SES,ÇATLAMA,YAMULMA,ÖZELLİKLE SICAKTA GEVŞEME YAPIYOR MU ?
  • quote:

desert-lion(hemşo)
    connect iyi yol tutuyor da örneklerin ıı
    OYRAK'ta boşa atsan zaten araba 120yi geçiyor..............
    o viraj o kadar sert bir viraj da değil.............

sert olmasa bile tehlikeli bir viraj diyorum ben insan korkuyor adam zevkli oluyor fakat araba hafif gaza dokunsam yatacaktım olduğu yere.
  • 90KM SABİT HIZDA 140 150 KURUŞ ARASI ŞEHİR İÇİ 170 190 KURUŞ ARASI YAKIYO SAKIN KULLANIMLARDA GAYET EKONOMİK BENİM İÇİN BEN ARAÇTAN MEMNUNUM RENEULT 19 ALIZE ARACIMLA GİREMEDİĞİM VİRAJLARA ÇOK RAHAT CONNECTLE GİRİYORUM HELE BİDE ARKADA İKİ KİŞİ VARSA KİMSE TUTAMAZ CONNECT DÜZ YOLDA 185 KM HIZA ULAŞTIM RÜZGARSIZ HAVADA 160 KM HIZA HİÇ KESİNTİ YAŞAMADAN ULAŞIYO FORD CONNECT 1.8 90 HP
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.