Şimdi Ara

'Computer Managment' Menü Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgisayarıma sağ tıklayıp Manage dediğimde görünen menüler eksik olarak bulunmaktadır. Disk Management , Local Groups vs gibi menülere ulaşamıyorum. Bilgisayarıma bir etki alanında kullanıcı adı ile bağlanıyorum ancak local admin e geçtiğimde de bu menüler aşağıdaki resimdeki gibi görünmektedir.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını rica ederim.

Teşekkürler

• Güncel sorun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: psychomic

Güncel sorun.

• işletim sistemi ne arkadaşım?server 2003 mü?
  • etki alanında isen bilgi işlemci arkadaş yaramazlık yapmayasın diye group policy ile kısıtlamış olabilir..yani server tarafında bir group policy yazar işte makine local admin hesabı ile açılırsa computer management kısmında bazı menüler görünmesin diye...sonra onu istediği pcye yollar....bundan kaynaklanıyor olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

işletim sistemi ne arkadaşım?server 2003 mü?

İşletim sistemim Xp Sp2 ..

quote:

Orjinalden alıntı: relation

etki alanında isen bilgi işlemci arkadaş yaramazlık yapmayasın diye group policy ile kısıtlamış olabilir..yani server tarafında bir group policy yazar işte makine local admin hesabı ile açılırsa computer management kısmında bazı menüler görünmesin diye...sonra onu istediği pcye yollar....bundan kaynaklanıyor olabilir...

Yaklaşık 1 ay öncesine kadar yapabildiğim, görebildiğim birşeydi işte sorun sonradan neden kayboldu onu merak ettim. Local adminin haklarına uzaktan müdahale edilebiliyor mu ? Ayrıca local adminde çalışırken etki alanında da değilim hani ?

• xp işletim sistemlerinde benim bildiğim 3.parti yazılım kullanmadan bir yetki kısıtlaması yapılırsa bu bütün kullanıcılara yansır.Yani etki alanı,local admin falan farketmez hepsi birden kısıtlanır.Yani senin durumun bundan farklı.
    Benim aklıma gelen üçüncü bir parti yazılım bunu yapmış olabilir mi acaba
    bunun yanında mesela disk yönetimine ulaşamıyorum diyorsun.
    User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Microsoft
    Management Console\Restricted/Permitted snap-ins\Disk Management
    bu menüye ulaşabiliyor musun?
    policy uygulamasını bir check etmek iyi olacak kanımca.
    başlat-çalıştıra gpedit.msc yaz ve enterla
    User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Microsoft
    Management Console\Restricted/Permitted snap-ins\Disk Management
    yolunu izle ve bu ekrana gel.
    sağdaki sayfada disk management sekmesinde ne yazıyor bir söyle lütfen
  • burada ekran görüntüsünü bulabilirsiniz. Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomic -- 13 Haziran 2008; 17:47:30 >
  • bendede öyle gözüküyor işletim sistemim xp home edition sp2
    dell inspiron 1300 kullanıyorum acaba dell kısıtlamamı yaptı ?
  • group policyler hem kullanıcılara hem de bilgisayarlara uygulanır....bence server tarafından senin makinene bir kısıtlama uygulandı dolayısıyla kim açarsa açsın yani normal domain kullanıcısı veya local admin farketmez..sonuçta makineye uygulandığı için sonuç değişmiyor olabilir...bir de şunu sorcam madem etki alanı ortamındasın nasıl oluyor da makineni lokal admin olarak açabiliyorsun...yoksa bir hınzırlık mı yaptın..benim gibi.
  • quote:

etki alanında isen bilgi işlemci arkadaş yaramazlık yapmayasın diye group policy ile kısıtlamış olabilir..yani server tarafında bir group policy yazar işte makine local admin hesabı ile açılırsa computer management kısmında bazı menüler görünmesin diye...sonra onu istediği pcye yollar....bundan kaynaklanıyor olabilir...

Server'lara Bağlı Hiç Bir Bilgisayarda Sever'dan Gelen Yasaklar Local Admin'e Uygulanamaz...
  • quote:

group policyler hem kullanıcılara hem de bilgisayarlara uygulanır....bence server tarafından senin makinene bir kısıtlama uygulandı dolayısıyla kim açarsa açsın yani normal domain kullanıcısı veya local admin farketmez..sonuçta makineye uygulandığı için sonuç değişmiyor olabilir...bir de şunu sorcam madem etki alanı ortamındasın nasıl oluyor da makineni lokal admin olarak açabiliyorsun...yoksa bir hınzırlık mı yaptın..benim gibi.

Hayır bilgisayarlar bizim şirketin, ancak çözüm ortağımızın etki alanından çalışıyoruz belirli programlarla çalışmak için. Yani Bağımsız laptoplarla çalışıyorum ve bilgisayarımın tüm şifreleri bende mevcut durumda.

• sabotaj......bak bir üst mesajımda ne yazdım...gpo lar hem kullanıcılara hemde makinelere uygulanır dedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relation -- 13 Haziran 2008; 15:55:27 >
  • quote:

quote:

group policyler hem kullanıcılara hem de bilgisayarlara uygulanır....bence server tarafından senin makinene bir kısıtlama uygulandı dolayısıyla kim açarsa açsın yani normal domain kullanıcısı veya local admin farketmez..sonuçta makineye uygulandığı için sonuç değişmiyor olabilir...bir de şunu sorcam madem etki alanı ortamındasın nasıl oluyor da makineni lokal admin olarak açabiliyorsun...yoksa bir hınzırlık mı yaptın..benim gibi.

Hayır bilgisayarlar bizim şirketin, ancak çözüm ortağımızın etki alanından çalışıyoruz belirli programlarla çalışmak için. Yani Bağımsız laptoplarla çalışıyorum ve bilgisayarımın tüm şifreleri bende mevcut durumda.

hemen çözüm ortağınızdaki bilgi işlemci arkadaşla temas kur..şöyle de : laptop a flash disk takıyorum ve sonra disk yönetimine girmek istiyorum ama computer management kısmında menüler eksik de...bakalım ne dicek...Cevabı da yazarsan sevinirim...

• Bu Menüyü Bulmak için Şunu Yapabilirsin;
    Başlat> Çalıştır> Açılan Pencereye
    MMC Yazıp Enterla Bi Pencere Çıkacak
    Yukardan Dosyaya Tıkla Açılan Pencereden
    Ek Bileşen Ekle/Kaldır CTRL+M Seçip Enterla Bi PencereDaha Çıkacak
    Tek Başına Ek Bileşen Yaprağındayken Altta Ekle tuşu Var Ona Bas
    Tekrar Bi Pencere Açılacak Ve Ordan Disk Yönetimini Seçip Ekle Diyeceksin
    Sonrada Kapat Diyip O Ekranı Kapatacaksın Ve Diğer Ekranıda Tamam
    Diyerek Kapattıktan Sonra MMC Yazarakk Açtığın Sayfada Disk Yönetimini Görürsün
    işte Bundan Sonra Artık Ne Yapmak istiyorsan Sana Kalmış :D
    Kolay Gelsin
    Ama Şunu Unutma Local Admin'e Serverdaki Hiç Kimse Kısıtlama Yetkisi Veremes
    Buna Enterprise Admin Bile Dahildir...
  • quote:

sabotaj......bak bir üst mesajımda ne yazdım...gpo lar hem kullanıcılara hemde makinelere uygulanır dedim...

Tamam Orası Doğru Uygulanabilir Ama Serverdan Gelen GP leri Uygulayamazsın.
    Senin Orda Uyguladığın GPler Local GPler Serverdan Gelenler Değil Dikkat Edersen
    Demek istediğimi Göreceksin
    Local Admine Hiç Bir Server Kota Koyamaz Ben Koyarım Diyorsanda Hodri Meydan :D
    Koyda Görek :D
  • Makinelere Uygulasan Bile Bu Arkadaş PC yi Açarken Local Adminde Açıyor
    Atıyorum Donanimhaber.Com Olarak Açmış Olsa Dediğin Doğru Pclerede Userlarada Uygulayabilirsin
    Ama Localden Açıldığı için Server ile Bi Bağlantısı Yok Pc nin Bu Yüzden Etki Etmez Diyorum Zaten
  • Orjinalden alıntı: psychomic

[font="Verdana"]Merhabalar,

Hoca Sen Bunu Yap Burdan Ulaşırsın istediğin Menüye;

Bu Menüyü Bulmak için Şunu Yapabilirsin;
    işte Bundan Sonra Artık Ne Yapmak istiyorsan Sana Kalmış
    Kolay Gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaI3oTaGe

Bu Menüyü Bulmak için Şunu Yapabilirsin;
    işte Bundan Sonra Artık Ne Yapmak istiyorsan Sana Kalmış :D
    Kolay Gelsin
    Ama Şunu Unutma Local Admin'e Serverdaki Hiç Kimse Kısıtlama Yetkisi Veremes
    Buna Enterprise Admin Bile Dahildir...

Buradan kendime bir konsol oluşturdum zaten orada problem yok içine oradan kullandığım menüleri de ekledim ama hani ana menüsünde görürken neden göremediğim ? oluşturdu bende..

• Orjinalden alıntı: relation

:))))))))))
    Komutanım Local Olarak Açmak için Örn: Donanimhaber.Com Etki Alanını Seçmeden ( Administrator ) Yazıp Enterladığın Zaman
    Local Ortamda Açar Pcyi Gerçi Server Pclerine Bağlı bilgisayarlarda Bilgi işlem Departmanı Bütün Local Adminlere Şifre Belirlemiş Olur Ama bu Arkadaşın Local Admin Şifresi Belirlenmemiş Olabilir :D Zaten Kendiside Diyor Bütün Şifreleri Bende Mevcut Diye Buda Var Yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.