Şimdi Ara

Company of Heroes 2 (2013) [ANA KONU] (322. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.592
Cevap
45
Favori
230.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pplhntr

opposing fronts alman gerekli.
    Eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Aynen öyle hocam, Almanlar ve Naziler aynı şey değil. Her Alman Nazi'de değildi ayrıca. Oyuna gelirsek, ben oyunun oyunculara danışılmadan değiştirilmesinden dolayı oyunu bıraktım. Yapımcı firma gerçekten bezdirmişti. Eğer 2013 yılında oyuna başlayanlardansanız oyunun ne kadar değiştini bilirsiniz.
    Sirf bu sebeepten 2016 da birakmistim. Son 2 aydir geri dondum. Ve eskisinden daha cok tat aliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuna tekrar başladık. Yaklaşık 1 aydır 2v2 takılıyoruz. Baya unuttum ve köreldim. Kötüyüm. Ama oyunu baya özlemişim. Hiçbir oyun bu oyundaki zevki ve adrenalini yaşatmıyor bana. CoH'un her zaman yeri ayrı. Bence stratejiyi bu kadar realistik yansıtabilen başka bir yapım çıkmadı. Yani ben 20 senelik oyunculuk hayatımda görmedim. Ama 5 yıl oldu hâlâ şu denge işini oturtamadılar. Keşke şu oyunu daha dengeli yapabilseler hem mükemmel bir deneyim hem de kaliteli bir oynanış sunacak. Fakat olmuyor demek ki bu kadar yıldır çözemediyseler demek ki başaramıyorlar. Her orduda sıkıntılar var. Hem Axis hem Allies kanadında dengesizlikler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Maalesef öyle her güncelleme de kötü bir yan ve axis nerf ü oluyor....
    Oyunu inatla oynamaya devam eden bir avuç türkle birlikte oynamak isteyenler için discord adresihttps://discord.gg/UVFvbd
    Tekrar dönenler için eski yeni karışık ark.larla genelde 4v4 devam ediyoruz

• Süper oyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Yok hocam o kadar da demiyoruz. Ben StarCraft'cıyım, bas askeri gönder işini hiç sevmem, hiç tarzım değil. Benim dediğim değişiklikler, uzaktan yağdırma kolaylığını ortadan kaldırıp defans yapmayı da oyun içine sokar.

Haritanın tee köşesinden manyak gibi bomba yağdırmak stratejik bir unsur olmamalı... Mesela ne yapabilir? Kimyasal gaz şeklinde bir şey atar, gaz da süre içinde etki eden bir şey olur, defans dağıtılabilir ama uzaktan 2-3 stuka ya da katyusha ile askerlerin toplandığı yeri tespit edip koca orduyu kolayca dağıtmak, bilemedim
    Hocam bence oyun bu konuda çok iyi dengelenmiş. Artillery olayı vs gerçekten oyunu acayip stratejik kılan unsurlardan.
    Bunu sovyet artillerylerinden nefret eden, genelde hep axis olup allies'in destructive artillerylerine bombardımanlarına maruz kalan birisi olarak söylüyorum. Eğer artillery olayı mortar olayı olmazsa kurulan savunmayı yıkmanın bir imkanı yok. Bir adam güzel bir pozisyona çöreklenirse 2 tane king tigerle bile giremezsiniz.

Ben OKW oluyorum genelde ve oyun tarzım biraz daha farklı. Fortifications Doctrine'yi alıyorum bu bunker ve savunma pozisyonları içeren commander.Defansif oynuyorum ama biraz farklı. Gezici Savunma yapıyorum. Mesela bir alanı tutmak için oraya bunker kuruyorum askerleri yerleştiriyorum bazukalıları falan. Eğer iyi giderse o bölge truckları da kurmaya başlıyorum ama biraz arkaya kuruyorum ve aralıklı. Savunma binalarını ve askerleri de aralıklı tutuyorum artillery saldırısına karşı. artillery oldukça repair yapıyorum falan. Bazen 2 kişi aynı anda saldırıyor veya çok fazla mortar basıyorlar vs sürekli repair yapıp tekrar asker getirme olayı kalmıyor çok kayıp veriyorum. Bir arka tarafa mevzileniyorum tekrar bunker flak emplacement falan. Tabi bu sırada panther basmak için bekliyorum panther hem güçlü hem hızlı o çıktıktan sonra mortarlara artillerylere falan arada götürüp çekiyorum falan düşman öyle rahat kurulamıyor artık artillerylerini falan kaçırıyor vs tankları olunca ufak birlikler ve tankla taciz ediyorum. Oyun eğer iyi giderse de bir ön cepheye mevzilenmeye başlıyorum. Mesela atıyorum 3 sturm 2 volks varsa 5 grup askerim varsa bunların 3 ü genelde savunmada kalıyor hep. Bazen oynadığım takım arkadaşlarım neden boş tutuyorsun bunları falan diyor ama ani bir atağa vs karşı bekletiyorum mevzilerinde. kalan askerler ve tankla da taciz ve saldırılar yapıyorum.
    Eğer artillery veya mortar olmasa adamlarda beniim savunma pozisyonuma imkan yok giremezler. Yani artillery olması gerekiyor cidden. Mesela yeri geliyor onlar çok iyi savunma kuruyr 2-3 anti tank, bol bol asker(blob) vs basıyorlar bu sefer de ben giremiyorum. O zaman Stuka-sturmların inşaa ettiği artillery falan kullanmak zorunda kalıyorum.

Yani oyun çok iyi dengeli bence. Bunları dedim ama beni en çok zorlayan en nefret ettiğim olay yine de artillery ve mortar. Ağzıma sıçıyorlar resmen yeri geliyor. Özellikle karşı taraf oyun başında MG vs Mortar giderse çok zorlanıyorum mesela ya da 2-3 kişi aynı anda artillery kullanırlarsa yıkıp geçiyorlar her şeyimi.Oyun başında gelen bu mortar ve MG lere genelde pek birşey yapamıyorum çünkü MG lere karşı askerleri güzel yerlere konuşlandırsam veya kübelwageni getirsem mortar bam bam vuruyor. Böyle olunca işte bi mevzi geri çekilmek zorunda kalıyorum yapacak pek birşey kalmıyor.
    Oyundaki en önemli şeylerden biri geri çekilmeyi bilmek. Bir alanı kaybettiysen arkasına düzgünce mevzilenmek ve dağılmamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sözlük Sevdalısı

Hocam bence oyun bu konuda çok iyi dengelenmiş. Artillery olayı vs gerçekten oyunu acayip stratejik kılan unsurlardan.
    Bunu sovyet artillerylerinden nefret eden, genelde hep axis olup allies'in destructive artillerylerine bombardımanlarına maruz kalan birisi olarak söylüyorum. Eğer artillery olayı mortar olayı olmazsa kurulan savunmayı yıkmanın bir imkanı yok. Bir adam güzel bir pozisyona çöreklenirse 2 tane king tigerle bile giremezsiniz.

Ben OKW oluyorum genelde ve oyun tarzım biraz daha farklı. Fortifications Doctrine'yi alıyorum bu bunker ve savunma pozisyonları içeren commander.Defansif oynuyorum ama biraz farklı. Gezici Savunma yapıyorum. Mesela bir alanı tutmak için oraya bunker kuruyorum askerleri yerleştiriyorum bazukalıları falan. Eğer iyi giderse o bölge truckları da kurmaya başlıyorum ama biraz arkaya kuruyorum ve aralıklı. Savunma binalarını ve askerleri de aralıklı tutuyorum artillery saldırısına karşı. artillery oldukça repair yapıyorum falan. Bazen 2 kişi aynı anda saldırıyor veya çok fazla mortar basıyorlar vs sürekli repair yapıp tekrar asker getirme olayı kalmıyor çok kayıp veriyorum. Bir arka tarafa mevzileniyorum tekrar bunker flak emplacement falan. Tabi bu sırada panther basmak için bekliyorum panther hem güçlü hem hızlı o çıktıktan sonra mortarlara artillerylere falan arada götürüp çekiyorum falan düşman öyle rahat kurulamıyor artık artillerylerini falan kaçırıyor vs tankları olunca ufak birlikler ve tankla taciz ediyorum. Oyun eğer iyi giderse de bir ön cepheye mevzilenmeye başlıyorum. Mesela atıyorum 3 sturm 2 volks varsa 5 grup askerim varsa bunların 3 ü genelde savunmada kalıyor hep. Bazen oynadığım takım arkadaşlarım neden boş tutuyorsun bunları falan diyor ama ani bir atağa vs karşı bekletiyorum mevzilerinde. kalan askerler ve tankla da taciz ve saldırılar yapıyorum.
    Eğer artillery veya mortar olmasa adamlarda beniim savunma pozisyonuma imkan yok giremezler. Yani artillery olması gerekiyor cidden. Mesela yeri geliyor onlar çok iyi savunma kuruyr 2-3 anti tank, bol bol asker(blob) vs basıyorlar bu sefer de ben giremiyorum. O zaman Stuka-sturmların inşaa ettiği artillery falan kullanmak zorunda kalıyorum.

Yani oyun çok iyi dengeli bence. Bunları dedim ama beni en çok zorlayan en nefret ettiğim olay yine de artillery ve mortar. Ağzıma sıçıyorlar resmen yeri geliyor. Özellikle karşı taraf oyun başında MG vs Mortar giderse çok zorlanıyorum mesela ya da 2-3 kişi aynı anda artillery kullanırlarsa yıkıp geçiyorlar her şeyimi.Oyun başında gelen bu mortar ve MG lere genelde pek birşey yapamıyorum çünkü MG lere karşı askerleri güzel yerlere konuşlandırsam veya kübelwageni getirsem mortar bam bam vuruyor. Böyle olunca işte bi mevzi geri çekilmek zorunda kalıyorum yapacak pek birşey kalmıyor.
    Oyundaki en önemli şeylerden biri geri çekilmeyi bilmek. Bir alanı kaybettiysen arkasına düzgünce mevzilenmek ve dağılmamak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Bu arada unutmadan allies artillery'leri bir miktar nerflenmeli gerçekten. Artillery konsepti hakkında anlattığım gibi düşünüyorum fakat özellikle bu allies artillery cidden fazla güçlü. Axis piyadeleri zaten pahalı ve az sayılı squadlardan oluşuyor üstüne allies'in yüksek alanlı bombardımanlarında helak oluyor. Kaçırıyorsunuz kenara pat diye bir kovan düşünoyor squad gidiyor.

• Topculari elestirenleri anlamiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Topculari elestirenleri anlamiyorum.
    Topçular eleştirilmiyor normal hayata göre aşırı abartılı güçlü olmaları eleştiriliyor...
  • Beyler hemen hemen her gün CoH2 attığımız bir grubumuz var. Bazen arada 4v4 bazen random 4lü ler olarak giriyoruz. Nadiren de turnuva yapıyoruz. Hevesli ve saygılı her arkadaşı bekleriz.

Not: Grup aslen bir hoi4 mp grubu.

https://discord.gg/Z9kJAF

Süresi dolarsa özelden yazabilirsiniz.

Steam Sayfamız:https://steamcommunity.com/groups/hokmut

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar, Arkadaşlar Twitch platformunda strateji ağırlıklıta canlı yayın yapan şişmanlartv 2v2 coh2 turnuvası düzenliyor belki burda katılmak isteyen olur diye link bırakıyorum.
    https://discord.gg/cCaukfc
  • Merhabalar,3v3 lig usulü şeklinde küçük bir turnuvamız olacaktır.Takımı olmayıp katılmak isteyenler bana ulaşabilirler.
    https://docs.google.com/document/d/1F5XiQrzG6Ki2-SyCICKj0s9Cwbiim-6hyJHT7Bz3Di8/edit
  • Herkese merhaba uzun süre önce kutulu versiyon olarak coh 1, coh 1 opposing front ve coh 1 tales of valor adlı oyunları aldım steam bunları tek çatı altında coh new steam version şeklinde birleştirdi şu anda tekrar yukledim oyunu fakat dlc versiyonları yani opposing front ve tales of valor menude gözükmuyor ve satın alın şeklınde bir yazı yazı çıkıyor yanı dlc bolumlerı oyun menusunde kılıtlı duruyor bu problemı nasıl çözerim Teşekkürler
  • tek tek tüm cd keyleri steam e tanımladınız mı? sadece coh1 keyini girdiyseniz, opposing fronts ve tales of valor kilitlidir. Steam versiyonun yüklendiğine bakmayın. Hepsini tek tek tanımlayın. Ardından steam versiyona girin.
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    problem çözüldü!!! oyun tek çatı altına new steam adı altında toplanınca ben daha önceden opposing front ve tales of valoru işe yaramıyor diye hesaptan kaldırdım sol menude gozukmesın diye steam bunu hesabında gormedıgı ıcın yuklemıyormus şu anda daha önce kutuphanede olan urunu gerı getırme secenegını kullanarak gerı getırdım benım hatam kısacası tesekkurler ılgılendıgınız ıcın
  • Editor Scenario filan yok mu bu oyunda
  • BeforeIforget B kullanıcısına yanıt
    Steam de araçlarda CoH2 data tools var. Oradan çeşitli modifikasyonlar yapılıyor. CoH2 nin her yanı customize edilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 10 Ekim 2018; 20:56:57 >
  • İndirimlerde önerebileceğiniz komutan var mı? Severek kullandığınız favori komutanlarınız hangileridir?

• arkadaşlar oyunu sevebileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınız varsa bu haftasonu oyunu yüklerlerse sonsuza dek kütüphanelerinde kalacak oyun. Uyandırın :)
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    Komutanlara gerçek para vermeyin oynadıkça oyun paranız birikecek o şekilde alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.