Şimdi Ara

colornote backup geri yükleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
9.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • colornote programı kullanıyorum birçok unutmamam gereken şeyi onunla not ediyorum.
    geçen hafta rom değişikliği yapmadan önce back up yaparak yedeğini aldım.
    şimdi o back up dosyalarını nasıl geri yukleyeceğimi bulamadım.

yardımcı olur musunuz.

• Eski bir konu hortlamış bana da lazım oldu bugün yaptım yazayım dedim.

Aldığınız yedek dosyasını Telefon hafızasında data klasörünün içindeki colornote klasörüne atın.

Daha sonra ColorNote uygulamasını açıp Ayarlar daha sonra Yedekleme menüsüne giriş yapın orada attığınız yedeği göreceksiniz. Yedeğe tıkladığınızda Görünüm diyip gözatabilirsiniz. Daha sonra da istediğin nota basılı tutup geri yükle diyebilirsiniz..
  • ColorNote'un Backup menüsüne gir > SD Card Backup > En yukarıdakini seç ( AutoBackup ) > Restore
  • colornote gmail ile senkronize yapılıyor bildiğim kadarı ile peki GMAİL de senkronizeyi gmailin neresine kaydediyor ayrıca telefona format atıldığında geri yüklemek için gmailden senkronize edip yerine gelmezmi gmail rehberde olduğu gibi
  • Konuyu halleden arkadaş varmı acaba ? Şuan aynı sorun bende var c.mod 11 yükledim colornote yükledim fakat yedekleri nereye koymalıyım? Yedek oluştururken Yedekleme başarısız diyor.
  • Eski bir konu hortlamış bana da lazım oldu bugün yaptım yazayım dedim.

Aldığınız yedek dosyasını Telefon hafızasında data klasörünün içindeki colornote klasörüne atın.

Daha sonra ColorNote uygulamasını açıp Ayarlar daha sonra Yedekleme menüsüne giriş yapın orada attığınız yedeği göreceksiniz. Yedeğe tıkladığınızda Görünüm diyip gözatabilirsiniz. Daha sonra da istediğin nota basılı tutup geri yükle diyebilirsiniz..
  • Gmail deki colornote sayfamı nasıl geri yüklerim. Gmaildrn direkt telefona indirdiğimde notlar Japonca yazılı çıkıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geri yükl?m? munkün olmur google hesabı error verir n? edim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Color Note'da kendi çabalarımla aldığım yedeğin çözümünü aşağıda yazdım arkadaşlar. Lakin böyle güzel bir programı neden daha işlevsel hale getirmezler anlam veremiyorum. Mesaj sıralamasını dilediğin gibi değiştiremiyorsun, mesajları tek tek yedekleme seçeneği yok, toplu yedekliyorsun lakin işin garibi tekrar yüklerken de bu sefer toplu yükleme yok, tek tek yüklüyorsun. Senkronizasyon diyorsun lakin bunun gmail hesabın ile bir alakası yok yani notların gmail'de herhangi bir bölüme gitmiyor, bunun sadece hesap doğrulama için kullanıldığı söyleniyor.

Yani bu Color Note'u 100 milyon kişi kullanıyor, ücretsiz olmasına rağmen yan gelirlerken o kadar para kazanıyorlar ama inanın programı geliştiren insanlar ya gerçekten şu değindiğim eksiklikleri düşünemeyecek kadar beyinsiz (zira bunlar bir not programında olması gereken en temel özellikler) yada her ne kadar bunları birilerinin onlara hatırlatmasına gerek kalmasa da değindiğim şeylere bugüne kadar kimse ihtiyaç duymamış olacak ki bu eksiklikleri dile getirmedikleri için program geliştiricilerinin bu eksikliklerden haberi dahi yok. 2,3 senede 100-200 not tutmuş birisinin telefonunu değiştirdiğinde şu notları bu şekilde yedekleyip geri yüklerken uğraşacağı zamanı düşünün, resmen zulüm bu. Çağımızda neredeyse her programda olduğu gibi bu programda da tek tıkla tüm notlar gmail ile senkronize olacak, tek tıkla da geri yüklenecek bu, bu kadar zor mu?

Görselliği en iyi not programı bu olduğu için mecbur kullanıyorum yoksa inanın telefonda 1dk tutmam ki şu anda da yukarıda değindiğim bir kaç basit isteğime cevap verecek bir not programı bulursam yada çıkarsa anında Color Note'u sileceğim. Ben Türkçesini yazacağım ama ingilizcesi iyi olan bir arkadaşta lütfen bu mesajımı çevirip Play Store'deki Color Note uygulamasının altına yazsın zira Translate'de ne söylediğimi anlayamazlar.

Neyse Color Note'da not yedekleme ve geri yüklemeyi yapamayan arkadaşlar için buyurun:

colornote backup geri yükleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 9 Ağustos 2017; 22:24:12 >

• radyoaktif kullanıcısına yanıt
    mesajından yıllar sonra bir yedeğimi kurtardım sayende sağol
  • 6 sene sonra androide döndüm ve colornotta şifreli mesajlarım duruyor ama ben şifresini haliyle hatırlamıyorum.. google la senkronize ediyorum ama gmailimde nereye kayıt oluyor onuda bulamadım. bu iki konuda yardımcı olabilir misiniz? böyle şifre yenileme özelliği olmayan programların şifrelerini kaldırmak mümkün mü içindeki datayı kaybetmeden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyoaktif

Color Note'da kendi çabalarımla aldığım yedeğin çözümünü aşağıda yazdım arkadaşlar. Lakin böyle güzel bir programı neden daha işlevsel hale getirmezler anlam veremiyorum. Mesaj sıralamasını dilediğin gibi değiştiremiyorsun, mesajları tek tek yedekleme seçeneği yok, toplu yedekliyorsun lakin işin garibi tekrar yüklerken de bu sefer toplu yükleme yok, tek tek yüklüyorsun. Senkronizasyon diyorsun lakin bunun gmail hesabın ile bir alakası yok yani notların gmail'de herhangi bir bölüme gitmiyor, bunun sadece hesap doğrulama için kullanıldığı söyleniyor.

Yani bu Color Note'u 100 milyon kişi kullanıyor, ücretsiz olmasına rağmen yan gelirlerken o kadar para kazanıyorlar ama inanın programı geliştiren insanlar ya gerçekten şu değindiğim eksiklikleri düşünemeyecek kadar beyinsiz (zira bunlar bir not programında olması gereken en temel özellikler) yada her ne kadar bunları birilerinin onlara hatırlatmasına gerek kalmasa da değindiğim şeylere bugüne kadar kimse ihtiyaç duymamış olacak ki bu eksiklikleri dile getirmedikleri için program geliştiricilerinin bu eksikliklerden haberi dahi yok. 2,3 senede 100-200 not tutmuş birisinin telefonunu değiştirdiğinde şu notları bu şekilde yedekleyip geri yüklerken uğraşacağı zamanı düşünün, resmen zulüm bu. Çağımızda neredeyse her programda olduğu gibi bu programda da tek tıkla tüm notlar gmail ile senkronize olacak, tek tıkla da geri yüklenecek bu, bu kadar zor mu?

Görselliği en iyi not programı bu olduğu için mecbur kullanıyorum yoksa inanın telefonda 1dk tutmam ki şu anda da yukarıda değindiğim bir kaç basit isteğime cevap verecek bir not programı bulursam yada çıkarsa anında Color Note'u sileceğim. Ben Türkçesini yazacağım ama ingilizcesi iyi olan bir arkadaşta lütfen bu mesajımı çevirip Play Store'deki Color Note uygulamasının altına yazsın zira Translate'de ne söylediğimi anlayamazlar.

Neyse Color Note'da not yedekleme ve geri yüklemeyi yapamayan arkadaşlar için buyurun:

sizde şifrenizi unutmuşmuydunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.