Şimdi Ara

Çok şey istiyorum ama hepsi arada olan makine var mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bir 6-7 aydır 5 senelik makinemi değiştirmek gibi planlar içerisindeyim. Yok haswell leri bekle yok, yeni modelleri bekle derken her seferinde bi türlü kafama yatan bir makine bulamadım. Ya spec leri iyi oldu makine ısındı, ya servisi sorunluydu, ya fiyatı çok yüksekti vs. Kafamda belirli bir özellik grubu belirledim ama bunlara uyan bir makine bir türlü bulamadım bildiğiniz bir makine var mı aşağıda yazdığım özelliklere uyan?

****1) Isınma vb. kronik sorunları olmasın
    ***2) Paneli mümkünse IPS olsun, bir sürü farklı yerde kullanıyorum görüş açıları uygun olsun
    3) Ram dir işlemcisidir çok takmıyorum açıkcası şu an t6600 var makinemde işimi görüyor ki güncellediğim anda çağ atlamış gibi olucağıma dair herhangi bir şüphem yok
    **4) Hafif olması benim için önemli sürekli bir yerlere taşıyorum, bunun beraberinde pil de var tabiki--->ama çok büyük bir beklentim yok bu konuda
    **5) Hafif olsa da sağlam bir kasası olsun ---> önemli (sakar biriyimdir de)
    5) Çözünürlük hakkında da çok bir beklentim yok ama min 1600*900 aklımdan geçen açıkcası
    6) Fiyat olarak da uçuk kaçık olmasın 3 sene kullanıyım değiştiriyim istiyorum öteki türlü makineye bağlı kalıosun o kadar para verdim zamanında diye
    7) Son olarak ekran kartı beklentim yok oyun çok nadir oynarım o da yazdan yaza vakit bulursam , çalıştırmazsa tanıdıdık internet kafe var yükletirim orda oynarım

Elimde 2 tane ssd var onlardan birini takıcam zaten ---> cd sürücüsü falan olursa yerine takmak için iyi olur ama şart değil. mSata portu falan da olursa tadından yinmez benim için :D

yıldızlı olanlar önemlidir :D
    Eveet var mı böyle bir makine bilen ultrabook olur, notebook olur, yurtdışı-içi çok farketmez bulurum bi şekilde sadece makine olsun yeter.

NOT: Apple sevmem, mümkünse macbook demeyin :D

• asus s550 cm diyorum 750gb hdd var ve 24gb ssd.ssd yi çıkarıp senin ssd lerden takarsın optik sürücü var ekran kartı 2gb gt635m oyun oynarım dersen cihaz bende var 3gün oldu alalı gta4 yüksekte açıyorum kasma olmadan.i5 1.7 ghz ne kadar düşük görünsede turboda 2.6ghz fena bir değer değil rami ise 6gb fiyati bimekste 2200 tl ama 1hafta kadar beklersen 1800 tl civarı alman mümkün veen iyi özellik 15.6 inçlik dokunmatik ekran :D hem havalı hem kullanımı çok kolay kesinlikle tavsiiyemdir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuge3500

asus s550 cm diyorum 750gb hdd var ve 24gb ssd.ssd yi çıkarıp senin ssd lerden takarsın optik sürücü var ekran kartı 2gb gt635m oyun oynarım dersen cihaz bende var 3gün oldu alalı gta4 yüksekte açıyorum kasma olmadan.i5 1.7 ghz ne kadar düşük görünsede turboda 2.6ghz fena bir değer değil rami ise 6gb fiyati bimekste 2200 tl ama 1hafta kadar beklersen 1800 tl civarı alman mümkün veen iyi özellik 15.6 inçlik dokunmatik ekran :D hem havalı hem kullanımı çok kolay kesinlikle tavsiiyemdir :)

Bu yeni Asus serilerinden değil mi?
    Türkiye'de satışına başlandı mı? Haswell lerden değil mi bu? Başlandıysa nerde satılıyor?
    Bir de onun üzerindeki ssd msata değil sanırım, direk anakartın üzerinde olması lazım(Emin değilim ama)

Düzeltme: Yeni baktım da paneli istediğim gibi değil
    http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-VivoBook-S550CM-CJ038H-Ultrabook.90830.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysizlayan -- 16 Ağustos 2013; 16:22:26 >

• 3 gün oldu alalı canavar gibi hocam kesinlikle tavsiye ederim ama yinede siz bilirsiniz bol şans
  • ayrıca kasanın altında 2 bölme var kılavuzda öyle diyor biri hdd biri ssd için sanırım değiştirmeniz mümkün olabilir maalesef emin değilim :(
  • Bu özelliklere ek olarak ekran kartı da iyi olan bir model önerebilecek var mı peki =)
  • Up up up :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ssus s550 nin içindeki SSD anakarta bağlıdır ve değiştirmeniz mümkün değil. Yani bu modele SSD takmak isterseniz mecbur gene Cdrom yuvasını kullanacaksınız.Ama artık zaten neredeyse CDrom kullanılmaz bir medya haline gelmeye başladığı için ciddi sorun olmayacaktır.Diğer taraftan zaten bu bilgisayar üzerindeki SSD'ye işletim sistemi de yüklemek mümkün değil.
    Ancak benim tavsiyem üzerinde hiç SSD olmayan bir modeli tercih etmeniz yönünde. Bunun içinde en uygun ve istediğiniz özelliklere ve hatta fiyata sahip olan ürün de ASUS K56CB-XO029 modeli.
    Bunun üzerine gayet rahat SSD takar ve zaten işeletim sistemi üzerinde olmadığından rahatlıkla doğrudan SSD üzerine yükleyebilirsiniz. Genelde üzerinde işletim sistemi gelen bilgisayarlara SSD taktıktan sonra aynı seri numarası ile sistemi çalıştırabilmek için birkaç takla atmanız gerekiyor da biraz da onun için hatırlatayım dedim...Çünkü bu tip notebooklara artık seri numaraları doğruna UEFI bios üzerine yazılmaya başlandı bilginiz olsun. Hoş bununla ilgili internette epey bilgi var yani neticede bir şekilde kurarsınız ama hani ben çok mıncıklamam diyorsanız bilginiz olsun diye yazdım...
    Ürünü buradan inceleyebilirisiniz.
    http://www.indirimkenti.com/Products-URUN2565198-asus-k56cb-xo029d-i5-3317-6gb-750gb-156inc-dos-notebook.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.