Şimdi Ara

çok mu para var ey yönetim!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çok yanlış bir transfer politikası izliyoruz beyler. epl dünyanın en pahalı ligi hepimizin bildiği gibi.. yani aynı yetenekte iki futbolcu varsayalım teki ingiltere liginde diğeri hırvatistan liginde oynasın. ingiltere ligindeki futbbolcunun fiyatı hırvatıstan ligine göre en az 5 kat daha pahalıdır. affedersiniz ama bu politika salaklıktan başka birşey değildir.

öte yandan değinmek istediğim başka konu ise ingiltere liginden gözden çıkarılan kariyerinde en fazla 2 yıl patlama yapmış vasıfsız futbolcuları alıyoruz. bunlardan ne gibi fayda bekleniyor anlamak o kadar güç ki. adamlar zaten oynayacağı maksimum futbolu oynamış ve bunu eplde yapmış. türkiye'de ne yapmaları bekleniyor bu da ayri bir salaklık kusura bakmayın.

bu işlerin altında comollinin yattığı kesin. ve ali koç'un yanlış yönlendirildiğide bir gerçek. halan spor haberlerinde eplden futbolcu haberleri dönüyor. belki küme düşmeyeceğiz ama bu zihniyet ile çok yazık olacak.

umarım ali başkan gerçekleri kısa zamanda görür.

• göremez şu an comolli gözlüğü takıyor.
  • Bende benzer bir konu açacaktım, sözlerime tercüman olduğun için teşekkür ediyorum.

Gerçekten akla mantığa sığacak gibi değil medyada konuşulan isimler ve yaptığımız transfer. Hadi transferi geçtim, onu yaptık, Fulham'ın Norveçli orta saha oyuncusundan falan bahsediliyor, takıma bakıyorsun düşmeye oynuyor EPL'de, hadi bu sene kötü desen, son 20 yıla baksan EPL'de ne yapmış diye pek yukarılarda olan bir takım da değil, uzun yıllar da Championship'te kalmış, oyuncuya dönersek, Sivas'tan Atıf'ı almaktan başka bir farkı yok hadi en azından Atıf ligi biliyor, bu konuşulan oyuncuda bu durum da söz konusu değil. Adamın istatistiklerine bakıyorsun, hücum anlamında katkı tamamen sıfır, sadece maça çıkıp koşmuş.

Nasıl böyle vasıfsızları arar olduk, menajerler mi öneriyor, comolli mi bunların arkasında anlayabilmek gerçekten çok zor.
    Kimse yanlış anlamasın ama, aklı başı yerinde, dürüst-düzgün 5 tane Fenerbahçe taraftarı transferlerden sorumlu olacak denilse, yemin ediyorum daha kaliteli oyuncular çıkar ortaya.

• Bir noktaya dikkat etmek lazım. EPL'den bonservis verip oyuncu almıyoruz. Bonservis verip aldığımız oyuncular Brezilya, İsviçre, Portekiz, Hollanda ve Türkiye di mi atladığım yoksa? Ve hepsi uygun maaşlı, düşük bonservis bedeliyle gelen oyuncular.

Kiraladıklarımız EPL'den (Benzia hariç). Sene başındaki mantık "genç ve yeni oluşturulmuş bir takım kurmak istiyoruz, yanlarına da 2 tane EPL seviyesinde oyuncu koyalım ki hem takımı sırtlayıp abilik etsin hem kaliteyi arttırsın", yani veteranlık başkanın dediği gibi.

Şu an ki mantık ise "EPL gibi baskının muazzam olduğu bir ligden gelen ve takımın bulunduğu kötü psikolojiden etkilenmeyecek oyuncular bulmak". Bonservisiyle yapılan transferlere bakılınca yine uygun bir Sadık transferi ile bedavaya alınmaya çalışan Serdar, Tolgay.

Demek istediğim bence transfer politikası çok yanlış değil hatta baya doğru. Yanlış olan oyuncu tercihleri.

• Kaçırdığınız nokta şu: Büyük ligde oynamış adamın her zaman alıcısı olur. Sen Hırvatistan liginden bir oyuncu alırsın: O oyuncu kötü çıkarsa satamazsın ama İngiltere liginden aldığın oyuncu kötü çıkarsa satması çok daha kolay olur. İkinci olarak İngiltere ligi çok daha kaliteli bir lig: Bu yüzden aynı performansı göstermiş iki oyuncudan İngiltere liginde oynayan, Hırvatistan liginde oynayana göre çok daha kalitelidir.

Şahsi kanaatim ise İngiltere, Almanya ve İskandinav liglerinden başka yerden futbolcu almayalım;çünkü, bizim ligimizde iş disiplini olan adam iş yapar. Bu liglerde adamın kafasına vura vura iş disiplini sağlıyorlar. Diğer ligler gevşek ve bu yüzden alacağın oyuncu riskli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

Bir noktaya dikkat etmek lazım. EPL'den bonservis verip oyuncu almıyoruz. Bonservis verip aldığımız oyuncular Brezilya, İsviçre, Portekiz, Hollanda ve Türkiye di mi atladığım yoksa? Ve hepsi uygun maaşlı, düşük bonservis bedeliyle gelen oyuncular.

Kiraladıklarımız EPL'den (Benzia hariç). Sene başındaki mantık "genç ve yeni oluşturulmuş bir takım kurmak istiyoruz, yanlarına da 2 tane EPL seviyesinde oyuncu koyalım ki hem takımı sırtlayıp abilik etsin hem kaliteyi arttırsın", yani veteranlık başkanın dediği gibi.

Şu an ki mantık ise "EPL gibi baskının muazzam olduğu bir ligden gelen ve takımın bulunduğu kötü psikolojiden etkilenmeyecek oyuncular bulmak". Bonservisiyle yapılan transferlere bakılınca yine uygun bir Sadık transferi ile bedavaya alınmaya çalışan Serdar, Tolgay.

Demek istediğim bence transfer politikası çok yanlış değil hatta baya doğru. Yanlış olan oyuncu tercihleri.
    haklısın dostum kiralanıyor ama kiralik kulübüne para ödüyoruz.
    slimani için 1.5 milyon euro
    ayew de yine aynı 1.5 milyon euro diye biliyorum. öte yandan maaşları emin ol düşük değil bu iki yetenek fakirinin ayew 3.2 aliyor. slimani ise 4.5 milyon euro haberlere göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

Bende benzer bir konu açacaktım, sözlerime tercüman olduğun için teşekkür ediyorum.

Gerçekten akla mantığa sığacak gibi değil medyada konuşulan isimler ve yaptığımız transfer. Hadi transferi geçtim, onu yaptık, Fulham'ın Norveçli orta saha oyuncusundan falan bahsediliyor, takıma bakıyorsun düşmeye oynuyor EPL'de, hadi bu sene kötü desen, son 20 yıla baksan EPL'de ne yapmış diye pek yukarılarda olan bir takım da değil, uzun yıllar da Championship'te kalmış, oyuncuya dönersek, Sivas'tan Atıf'ı almaktan başka bir farkı yok hadi en azından Atıf ligi biliyor, bu konuşulan oyuncuda bu durum da söz konusu değil. Adamın istatistiklerine bakıyorsun, hücum anlamında katkı tamamen sıfır, sadece maça çıkıp koşmuş.

Nasıl böyle vasıfsızları arar olduk, menajerler mi öneriyor, comolli mi bunların arkasında anlayabilmek gerçekten çok zor.
    Kimse yanlış anlamasın ama, aklı başı yerinde, dürüst-düzgün 5 tane Fenerbahçe taraftarı transferlerden sorumlu olacak denilse, yemin ediyorum daha kaliteli oyuncular çıkar ortaya.
    daha güzel izah etmişsin dostum ben teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sauron

Kaçırdığınız nokta şu: Büyük ligde oynamış adamın her zaman alıcısı olur. Sen Hırvatistan liginden bir oyuncu alırsın: O oyuncu kötü çıkarsa satamazsın ama İngiltere liginden aldığın oyuncu kötü çıkarsa satması çok daha kolay olur. İkinci olarak İngiltere ligi çok daha kaliteli bir lig: Bu yüzden aynı performansı göstermiş iki oyuncudan İngiltere liginde oynayan, Hırvatistan liginde oynayana göre çok daha kalitelidir.

Şahsi kanaatim ise İngiltere, Almanya ve İskandinav liglerinden başka yerden futbolcu almayalım;çünkü, bizim ligimizde iş disiplini olan adam iş yapar. Bu liglerde adamın kafasına vura vura iş disiplini sağlıyorlar. Diğer ligler gevşek ve bu yüzden alacağın oyuncu riskli oluyor.
    haklı olduğun noktalar var ama iyi oyuncuyu her türlü satarsın. bir sürü örneği var ozan kabak, cengiz ünder v.s.

ama başka ilginç nokta verdiğim örneklere uygun. mesela edin visca'ya 10 milyon euro teklif edildi geçen yıl ama başakşehir satmadı. edin'de bosna hersek liginden 400 bbin euroya alınmış.

• Ağzına sağlık, ne güzel anlatmışsın. Şunu comolli aşıklarına da söylemek lazım. Adam kendi networkünden dışarı çıkamıyor. Bildiği 2-3 kişi manager var heralde onlar ne derse onu yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I907

haklısın dostum kiralanıyor ama kiralik kulübüne para ödüyoruz.
    slimani için 1.5 milyon euro
    ayew de yine aynı 1.5 milyon euro diye biliyorum. öte yandan maaşları emin ol düşük değil bu iki yetenek fakirinin ayew 3.2 aliyor. slimani ise 4.5 milyon euro haberlere göre.

Alıntıları Göster
    Olsun bence yine de EPL'de düzenli oynayabilecek birini 1.5 milyon euroya kiralamak çok para değil. Maaş konusunda haklısın ama EPL'de de az maaş alan yok. Hatta primlerle senin yazdığından fazla bile veriyor olabiliriz. Yani demek istediğim aynı paralara Ayew değil de Redmond, Slimani değil de Austin kiralansa ve bu adamlar +10 asist gol yapsa diyecektik vay be 1.5 milyona EPL'den adam aldık takımı taşıdı. Yani sıkıntı paradan ziyade oyuncu seçiminde. Yine misal Lens'i kiraladığımız sene de güzel bir örnek o sene en iyi oyuncuydu Kjaer'la birlikte.

Yönetim yanlış adamlara yüksek paralar verdi. Doğal olarak eleştiriyorsunuz. Şimdi buna rağmen yine gidip EPL'den yüksek ücrete kiraladığımız Moses da balon çıkarsa bunun artık bir izahı bahanesi kalmaz zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.