Şimdi Ara

Çok iyi bilgisayar neden kasar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar 12 yıllık dandik bi oyunu 5 .000 tl ye toplattığım bilgisayar kaldırmıyor daha doğrusu kasmak yapıyor i3 bilgisayarda bile sorunruz çalışırken neden böyle oluyor anlamıyorum denemediğim yol kalmadı yardımlarınızı bekliyorum

işlemci : amd fx 9590 4.7 ghz 8 çekirdek
    anakart: Gigabyte amd fx ud3 anakart
    ekran kartı :AMD radeon r7 serisi 2g 256 bit
    240 gb ssd
    Ram : 8+8 frequ 813 ghx ratio 1.4 ddr3 kingston
    Kasa x strike red edition
    soğutucu akasa venom voodoo
    Güç 750 watt
    Oyun adı: warrock arkadaşlar

• Donanımla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kullanmış olduğun işletim sistemi kaynaklı ya da oynamak istediğin oyunun win versiyonuyla uyumluluğu olmayabilir. Farklı oyunlarda aynı sorunu yaşıyormusun?
  • Şöyle bi google da göz attım seninle benzer sorunu yaşayanlar var. Söylemiş olduğum gibi işletim sistemiyle alakalı. şu şekilde bi çözüm yapmış başka bir arkadaş istersen bir dene,

oyunun yüklü olduğu klasörün içine gir. System klasöründe Warrock exe dosyası var sağ tık at özellikler de. Uyumluluk modu xp sp 2 ve yönetici olarak çalıştırı tikle. Aynı şekilde geri yap launcherinide sağ tık özelliklerden win xp sp 2 yönetici olarak çalıştıra ayarla. Windowsun tüm güncellemelerini kapat. Sorunu hallettim ben
  • win 7 win 8.1 windows vista windows xp hepsini attım yine aynı başka oyunlarda sorun yok
  • Denedim ama malesef yine aynı ;(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbbaris35

Evet arkadaşlar 12 yıllık dandik bi oyunu 5 .000 tl ye toplattığım bilgisayar kaldırmıyor daha doğrusu kasmak yapıyor i3 bilgisayarda bile sorunruz çalışırken neden böyle oluyor anlamıyorum denemediğim yol kalmadı yardımlarınızı bekliyorum

işlemci : amd fx 9590 4.7 ghz 8 çekirdek
    anakart: Gigabyte amd fx ud3 anakart
    ekran kartı :AMD radeon r7 serisi 2g 256 bit
    240 gb ssd
    Ram : 8+8 frequ 813 ghx ratio 1.4 ddr3 kingston
    Kasa x strike red edition
    soğutucu akasa venom voodoo
    Güç 750 watt
    Oyun adı: warrock arkadaşlar

oyunu d' ye kurduysan c'ye kurarak dene, bende nexon'un combat arms'ını oynuyorum ve monster abra a5 te oynuyorum, c bölümüm 60 gb sisitemin bulunduğu ssd, bir de 1 tb 7200 rpm d bölümü olan hdd var.
    hdd de anlık donmalar yaşarken c'ye alınca akıyor oyun

• ssd kullanıyorum sadece 250 gb hard disk yok
  • bbbaris35 B kullanıcısına yanıt
    Hocam oynamak istediğiniz oyun nedir. belki windows sürümü ile uyumsuzdur.oyunun adını söylerseniz daha iyi yardımcı olurlar. birde oyunun en güncel sürümünü yükleyin oyun güncel değilse umarım sorununuzu çozersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun adı warrock belirtim yazıda :(
  • bbbaris35 B kullanıcısına yanıt
    kasmaması gerek ekran kartı benchmark testi yaptınızmı. diğer oyunlarda kasma yapmıyorsa oyunun destek birimine mail atarak durumu bildirin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.