Şimdi Ara

çok acil vize için booking rezervasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

geçen ay yunanistana vize başvurusunda bulunmuştum. Benim hatamdan dolayı vize başvurusu reddedildi. çünkü bookingden rezervasyon yapıp çıktıyı alıp iptal ettirmiştim. Kosmos vizedeki memurlar oteli arayıp rezervasyonun teyit ediyorlarmış.

Bende dün yeni bir vize başvurusu yaptım. bu sefer booking çıktılarını koydum tabii rezervasyonumu iptal etmedim. Şimdi bookingden mail geldi kredi kartınız reddedildi lütfen yeni bir kart girin diye " endişelenmeyin rezervasyonunuz yine de onaylanmış durumda" yazıyo

şimdi konsolosluktan oteli arasalar otel rezervasyonumu geçerli mi der acaba ? yani selanikteki otelden yaptırdığım rezervasyon bookingde aktif görünüyor ama sistem yine de ödemeyi garanti altına almak için kart istiyor. yeni bir kart girdim bakalım bekliyorum.

sizce konsolosluğa otel nasıl bir cevap verir ? konu hakkında acil yardımlarınızı bekliyorum..

• iptaller son 5 güne kadar yapılabiliyor sende son 6 gün kala iptal et vizeyi aldıktan sonra iptal et.Ayrıca sonra nakit ödemeli yerleri seç.Düzgün bir kredi kartıyla dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

iptaller son 5 güne kadar yapılabiliyor sende son 6 gün kala iptal et vizeyi aldıktan sonra iptal et.Ayrıca sonra nakit ödemeli yerleri seç.Düzgün bir kredi kartıyla dene

hocam ne demek istediğimi anlamadınız galiba

sistem kredi kartımı kabul etmemiş rezervasyonum geçerli görünüyo ancak konsoloslul oteli arayıp sorduğunda bu adamın rezervasyonu geçerlimi diye ne derler acaba ? ben onu soruyorum
  • turkish_republic kullanıcısına yanıt
    Kartinin gecersiz oldugunu gorecekler bu kadar basit.Duzgun bir kredi kartiyla gir ve sonra odemeli iptal edilebilen bir yer bul.Zaten schengen formunda sormuyorlar mi sana hangi ucretleri odedin diye.Sen oraya konaklamayi odedim dersen ve adamlar odemedigini gorurse yine vermeyecekler vizeyi.Konaklamayi odenmislere yazmayacaksin elden odeyecem diyeceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • booking'den bazı oteller ısrarla geçersiz kredi kartı uyarısıyla kartı reddediyorlar. halbuki o kartla daha önce yurt dışından alışveriş yapılmıştı. Bu durumda o otelden vazgeçip yeni rezervasyon yapmak en iyisi. ben hem sanalı hem de gerçeği verdim ama yine de reddettiler. Keşke biraz bekleseydiniz rezervasyon çıktısını götürmeden önce. Genelde otellerin hemen hemen hepsi bu kart denemesini yapmıyor ama arada böyle kıl oteller çıkıyor. Bence iptal dediği an kart bilgilerinizi yenileyin rezervasyon direk iptal olmazsa belki yerler. Bir şekilde süreci devam ettirmeye bakın.

Ama tarih geçti sanırım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.