Şimdi Ara

Çoğu kanalı izleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir eve taşındım. Merkezi sistem kullanılıyor, 2 odada anten kablosu var 2 kabloda da denedim. Uydu cihazında bütün kanallar göstermesine rağmen bilgisayarımda bazı kanallar var.

gösterenlerden bazıları
    Star
    Star hd
    Ntv
    Ntv hd
    Kanal d

örneğin kanal d hd, atv, trt ... yok. Gösteren kanallarda seviye kalite 70 lerin üzerinde. Ne yapabilirim?

Kart: prof tuners 8000

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Anten tesisatına ince ayar yaptırmalısın diyecektim ama uydu cihazında bütün kanallar gösterip te, tv kartında göstermiyorsa, kaliteli kablo çektirmek çözüm olabilir. Malum müteahhitler ucuz kablo kullanıyor.

Prof tuners 8000 kartta sorun yoktur, bence...

Bu arada sorayım. Sizin PC'de boş PCI port var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 9 Mart 2018; 19:52:53 >
  • Evet var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro2 -- 9 Mart 2018; 20:21:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro2

Evet var

Yeni satın aldığım PC'imde PCI portu olmadığı için, tv kartımı satışa çıkarmıştım ;https://forum.donanimhaber.com/satilik-skystar-hd-tv-karti-dvb-s2--99160983#99160983

TV kartının sinyal emiş yeteneği oldukça iyidir.

İsterseniz takas edebiliriz !?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 9 Mart 2018; 20:35:56 >
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ben karttan memnunum, önceki evde çalışıyordu. Bu sorun ilginç olmayan kanallarda sinyal gösteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro2

Teşekkür ederim. Ben karttan memnunum, önceki evde çalışıyordu. Bu sorun ilginç olmayan kanallarda sinyal gösteriyor

Sorun değil arkadaşım.

Maksat işin görülsün. Senin işin görülürken de, benim işim görülsün idi.

• merkezi sistem de anten kablosu buat içlerinden birden fazla yerde kesilerek ek yapıldığından o sorun yaşanıyor. niye tv de değilde tv kartında oluyor bu sorun diyosan o da tunerle alakalı. 2000 liralık televizyonun kabloda ek olduğu için bulamadığı kanalalrı aynı kanlo üzerinden bulan 40 liralık uydu cihazımız oldu bizim. ayrıca çok kaliteli bir kablo kullandıklarını da sanmıyorum.

ben tv kartım için tek çanak kurdurdum ve dvb dreamda sinyal 95 - 96 kalite 100 alıyorum. aynı değerleri aynı kabloyla çok çıkışlı lnb ile alamıyodum.

Çoğu kanalı izleyemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KayaMk -- 10 Mart 2018; 23:18:52 >

• Hocam tv kartları kesinlikle merkezi sistemle çalışmaz. TV kartları tek çanak ve tek LNB ile olmalıdır.

• Teşekkür ederim bilgiler için. Gösteren kanalların seviyelerinin %70 lerde oluşu şaşırtıyor beni, hani onlar 30 larda olsa diğerleri çekmiyor diyecem.

Apartman bir dağıtıcı var ve o dağıtıcıdan ekleme olmadan direk odaya geliyor.

Çanak kurmak biraz zor acaba başka bir çözüm olur mu ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro2 kullanıcısına yanıt
    kardeşim sorunu çözebildin mi?
  • KayaMk kullanıcısına yanıt
    Uğraşamadım, aklımda bir çözüm de yok. Ancak ek bir çanak koydurup (ki bu da zor) direk bilgisayara bağlamak olabilir.
  • maestro2 kullanıcısına yanıt
    evet, benim uğraşlarımdan sonra bulduğum çözüm de oydu zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.