Şimdi Ara

Coffee Lake İşlemciler [Türkiye'de Stoklara Girmeye Başladı] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
618
Cevap
5
Favori
25.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • I5 8400 ün İnventus satış fiyatı 854 TL şuan.
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9089

Diğer modeller yok henüz.

MSI Z370 serisi anakartları da sisteme girilmiş ama stok yok henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 6 Ekim 2017; 12:58:59 >
  • 3, 4 ayda milim milim 3.4 e gerileyen dolar, 2 3 haftada 3.6 ya cikti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghost911 G kullanıcısına yanıt
    İncehesap stoklarına gelince 825 TL olur gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Ocak ayında işlemci, anakartı alıcakken yine dolar yükselişe geçmişti
    Tarih tekerrür ediyor
  • i3 8100 500 tl'den fazla olmamalı.

Bu arada z370 harici anakartlar ne zaman satışa çıkacak? i3 8100 alan birisi gidip de z370 anakart almaz.

Düzenleme: 2018 ilk çeyrekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 6 Ekim 2017; 13:41:34 >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Bu kadar zor olmamalı ya o çipsetleri çıkartmak. Intel burada yine çakallık peşinde, Z370 sattıracak aklınca.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Her zaman söylüyoruz yine söyleriz ve yazarız. Parası çok olan insan gitsin alsın sorun yok fakat 1 yada 2 nesil üst seviye sistemi olan arkadaşlar aceleci davranmasinlar piyasa biraz otursun fiyatlar makul seviyelere gelsin , istenildiği gibi satış rakamına ulasamasalar tıpış tıpış indirime gidecekler kaçarı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

oc filan yapmam. ryzen 1600 + asrock ab350 anakart , 16gb 3000 mhz ram mı ?

intel 8400 + artık hangi anakarta uyumluysa orta hallisinden ( sanırım 370 lere uyumlu ) + 16gb 2400 mhz ram mı daha ucuz olur?

oyun performansı hangisinin daha iyi olur ?

Tartismasiz 8400 aksini iddia edenleri direk blokla. Techpowerup da 8400 un cok detayli incelemesi var ryzen islemcilere nasil fark attigini gorebilirsin

Hocam bütün saygımla, belirttiğiniz gibi TPU 8400 incelemesine baktım,eğer gözlerim beni yanıltmıyor ise,8400 ün öyle tüm ryzen lere fark attığı bir durum göremedim.(rica ederim o kadar test içinde burada tutup Hitman veya Farcry testini referans göstermeyin) Genel değerlendirme kısmında genel işlemci testlerine göre 1600 ve 1600X arasına yerleşmiş.Oyun testlerinde ise aynı fiyat bandındaki 1600 ten yüzde yedi civarı daha hızlı olduğu görülüyor. Rica etsem benim burada pek göremediğim ama sizin gördüğünüz farkı bir açıklayabilir misiniz. Lütfen yanlış anlamayın sizden bunu kibarca rica ediyorum ki gerçekten benim gözden kaçırdığını bir durum olabilir.Saygılarla...

• 8350k fiyatı çok tuhaf olmuş. Bir tek 8600k belli olmadı, yanlış işlemci bekliyorum

• 8350k mantikli gayet eski 7600k nin dengi islemci ust sinifi ve ondan ucuz yani guzel fiyat 8600k nin foyati 1100 seviyesinde olursa oda güzel olur.

bence cakallik surda dusuk frekansla cikartiyorkar oc potansiyeli de var ve k islemcileri yuksek fiyatli.

8400 6 cekirdekle bu fiyat guzel ama hiz yok

• Piyasada MSI dışında anakart gören var mı henüz?
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Ryzen 3 1200 + B350m anakart + Yüksek Mhz Ram düşük bütçe için yine yüksek fiyatlı oluyor açıkçası.

O yüzden i3 8100 + h310 anakart + standart ram ile daha uygun fiyata bir sistem toplamak istiyordum önümüzdeki ay için o da suya düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

Piyasada MSI dışında anakart gören var mı henüz?

Gelir gelir acele etmeyin.

Sıralama pek şaşmaz.

Msi --> Asus --> Gigabyte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Ekim 2017; 17:10:10 >
  • en merak ettiğim ve en önemli şey yine kıytırık macun mu kullandılar yoksa lehimledilermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fun777

en merak ettiğim ve en önemli şey yine kıytırık macun mu kullandılar yoksa lehimledilermi

Videosu paylaşılmıştı lehim yok yine macun var.

https://www.youtube.com/watch?v=xeZ9EcpRks8&t=3s

2.40 dan itibaren görülebilir.
  • bu kadar para veripde macuna razı olacak arkadaşlara hayırlı işler
  • quote:

Orijinalden alıntı: baracus74

quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

oc filan yapmam. ryzen 1600 + asrock ab350 anakart , 16gb 3000 mhz ram mı ?

intel 8400 + artık hangi anakarta uyumluysa orta hallisinden ( sanırım 370 lere uyumlu ) + 16gb 2400 mhz ram mı daha ucuz olur?

oyun performansı hangisinin daha iyi olur ?

Tartismasiz 8400 aksini iddia edenleri direk blokla. Techpowerup da 8400 un cok detayli incelemesi var ryzen islemcilere nasil fark attigini gorebilirsin

Hocam bütün saygımla, belirttiğiniz gibi TPU 8400 incelemesine baktım,eğer gözlerim beni yanıltmıyor ise,8400 ün öyle tüm ryzen lere fark attığı bir durum göremedim.(rica ederim o kadar test içinde burada tutup Hitman veya Farcry testini referans göstermeyin) Genel değerlendirme kısmında genel işlemci testlerine göre 1600 ve 1600X arasına yerleşmiş.Oyun testlerinde ise aynı fiyat bandındaki 1600 ten yüzde yedi civarı daha hızlı olduğu görülüyor. Rica etsem benim burada pek göremediğim ama sizin gördüğünüz farkı bir açıklayabilir misiniz. Lütfen yanlış anlamayın sizden bunu kibarca rica ediyorum ki gerçekten benim gözden kaçırdığını bir durum olabilir.Saygılarla...

R5 1600x ten 8600k islem yuku gerektiren uygulamalarda daha geride kaliyor iken bazi arkadaslarinin gozu kapali fanboyluk yaparak ayni veya benzer mimariye sahip 8 serisi islemcinin oyun performansiyla ovunmesi kadar komik bir durum yok. 2012den beri ayni tip islemci ureten bir firmadan bahsediyoruz. Test edilen oyunlar da 2013 oyun motoruyla test ediliyor. Her neyse 1600un karsisina 8400 koymak komik bir durum.

• Kendi r7 1700ümde 2400 ile 3200 arası farklara baktım, ve %10 fark anca var. En yüksek fiyat/performans 2933te, onlar da max 50 tl daha pahalı.
    Hesap yaparsak:
    1200+b350 i3+z370ten 200tl daha ucuz,
    1600+b350 i5(nonk)+z370ten 150tl kadar daha ucuz oluyor.
    1200+b350 i3+z370 ile aynı ghzde aynı performansa sahip (ki zaten aynı ghz)
    1600+b350 ise hyperthreading'e sahip ve aynı ghzde.

Şimdi soru şu, sizce hem daha ucuz hem de gelecekte değiştirilebilecek olması mı önemli yoksa oyunlarda (benchmarklarda her kategoride eşit veya yüksek skorlara rağmen) daha az fps alması mı?
    Bence şu an alınabilecek tek İntel işlemci 8700k, oyun odaklı yeterli bütçeye sahip sistemler 8700kyı zorlamalılar.
  • Bilgili arkadaşlarım,

Msi z270 gaming m7 ve i7 7700k kullanıyorum, benim anakarta 8700k uygun mudur ? 7700k ile aralarında belirgin fark var mı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 7 Ekim 2017; 11:8:48 >
  • Bmw. kullanıcısına yanıt
    Z370 anakart gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.