Şimdi Ara

Codeblock'a graphics.h kütüphanesini eklemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Codeblock'ta C kullanarak kod yazıyordum daha sonra graphics.h kütüphanesi lazım oldu indirdim internette yazan tüm adımları takip ediyordum en son adımda projenizin uzantısını .c ise .cpp olarak değiştirin dedi benim anlamadığım benim c de yazmam zorunlu bu graphics.h kütüphanesi C de yazılamıyor mu?

• c/c++ ortak çalışabilir aynı dil üzerinden gelişiyorlar.
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    C C++ sadece dil düzeyinde aynı. Derleyicilerin kullandıkları kütüphaneler farklı ve graphics.h C++ sstream adlı C++ kütüphanesini kullanıyor. O program C derleyici ile derlense bile kütüphane bağlama (ld) aşamasında çakılır.

Çözüm: C++ derleyici kullanmak.

g++ ile örnek bir graphics.h programı derleme ve çalıştırma:

Codeblock'a graphics.h kütüphanesini eklemek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanıtınız için teşekkür ederim ama demek istediğim bana bir proje verildi codeblocktan yapıyorum C/Java/C# kullanabiliriz sadece madem C kullanabiliyoruz ben nasıl bir grafik çıkarabilirim C++ yapmadan başka kütüphane var mı bildiğiniz? Yapmam gereken şey basit türkiye haritası üstüne belirli koşullar olunca şehirler arası yol oluşturulcak o kadar.
  • Pikrodafni P kullanıcısına yanıt
    graphics.h 'yi C ile kullanmak için graphics.h 'nin kullandığı sstream (stringstream) in yerine sprintf, sscanf, open_memstream gibi C alternatiflerini deneyebilirsin fakat bunun için graphics.h 'in kütüphanesi olan libbgi.a 'nın kaynak kodlarını düzenleyip yeniden derlemen gerekli cunku sstream onun içinden çağırılıyor.

• C# kullanma imkanın varsa onu kullan. graphics.h milattan önce kullanılıyordu.
  • EmuDev E kullanıcısına yanıt
    C ile yapma koşulu olunca cok yeni şeyler olmaz tabi ki.

Aslında graphics.h yerine GTK+ var onu da Windows'a kurmak biraz uğraştırabilir.

kütüphane kurmakla uğraşmadan direkt win32 API ile de yapılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.