Şimdi Ara

QT designer arayüzü için ui to py programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Python kullanmaya yeni başladım. Programlama bilgim pek yok. IDLE olarak pycharm kullanıyorum. Pythonda arayüz tasarımını tkinter ile yapmanın biraz zor olduğunu düşünüyorum ve QT designer kullanıyorum. QT designerde çizdiğim arayüzü .ui uzantılı olarak çıktı alıp bunu .py uzantılı dosyaya çeviriyorum. Bunu yapmak için dos komutlarından yararlanmak gerekiyor. Bende hem kendim için hem kullananlar için kolaylık olsun istedim ve python’a yeni başlamışken bu işlemi kolaylaştırmak için bir adet UI to PY programı yazdım. Programın kaynak kodunu ve dosyasını paylaşmak istiyorum. Program seçtiğiniz .ui uzantılı dosyayı .py uzantılı dosyaya çevirecektir.
    Not: Programın kendisi ve kaynak kodu drive ile paylaştım. Program siz.ui dosyanızı seçmeden dönüştür butonunu göstermeyecektir. uitopy.exe dosyasının kısayolunu masaüstünüze gönderebilirsiniz.
    linkinden indirebilirsiniz.https://drive.google.com/open?id=1BvSQzz-1Xx453jTwDcudq-U_U3U9v3-3
    Github kaynak için:https://github.com/balabancagri/MyPythonProjects

QT designer arayüzü için ui to py programıQT designer arayüzü için ui to py programıQT designer arayüzü için ui to py programıQT designer arayüzü için ui to py programı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DusuncesizAdam -- 25 Ekim 2018; 14:59:23 >

• Elinize sağlık ancak Exe olarak paketlemek için daima pyinstaller kullanın.
    İyi Çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metasploit -- 8 Kasım 2018; 22:2:10 >
  • Metasploit kullanıcısına yanıt
    tavsiyeniz için teşekkür ederim. bir sonraki gün programı c# ta yazdım. ve farkettim ki c#ta yazdığım program python'a göre çok daha hızlı çalışmakta, beni şaşırttı
  • Derlenen diller yorumlanan dillerden daha hızlı çalışırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler faydalı.
  • faydalı bir çalışma olmuş kaynak kodları görme açısından ama eksikleri var. son satırlarda olması gereken

if __name__ == "__main__": 
    import sys
    app = QtWidgets.QApplication(sys.argv)
    MainWindow = QtWidgets.QMainWindow()
    ui = Ui_MainWindow()
    ui.setupUi(MainWindow)
    MainWindow.show()
    sys.exit(app.exec_())

kodları gelmiyor haliyle kendin eklemek mecburiyetinde kalıyorsun. ufak bir kaç oynamayla hallolabilir diye düşünüyorum. başarılar dilerim kolay gelsin
  • gel pc pc kullanıcısına yanıt
    onedrive ve github linklerinde kaynok kodlarının sonunda kodlar mevcut sanırım gözden kaçırdınız :) kaynok kod olduğu gibi görünmekte, teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DusuncesizAdam

onedrive ve github linklerinde kaynok kodlarının sonunda kodlar mevcut sanırım gözden kaçırdınız :) kaynok kod olduğu gibi görünmekte, teşekkürler :)
    yok sizin kodunuzda var onda sıkıntı yok, ui uzantılı bir dosyayı deneme amaçlı .py'e çevirip pycharm'da çalıştırınca uygulama açılmayınca dönüşümden sonra yukarıda eklediğim kodların gelmediğini gördüm :) py olarak dönüşüyor ama uygulamanın çalışınca ekranda kalmasını sağlayan o birkaç satır kod eklenmiyor.
  • Metasploit kullanıcısına yanıt
    bunun nedeni nedir ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.