Şimdi Ara

Çocuk takip saati ayarı nasıl yapılır? (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
799
Cevap
62
Favori
387.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim şu şekilde bir sorunum var.

Yaklaşık 7-8 ay önce AliExpress ten q90 saat aldım.

İmei Evdeki atıl bir telefondan değiştirdim. İd yi kayıt ettirdim. Bu arada aynı anda 2 komşuya iki kendi çocuğuma aldım. Toplam 4 saat için aynı işlemi yaptım. Geçen haftaya kadar 4 ü de saatini sıkıntısız kullanıyor bizlerde sıkıntısız takip ediyorduk. Geçen hafta itibariyle bizim çocuğun saati aramaz aranmaz oldu. Sim kartı temizledim, cihazı söktüm parçaladım yok olmadı. En son jeton düştü.

E devletten de kontrol ettiğimde kayıtdışı olduğu tespit edilen imei gözüküyor. Kısaca benim eski telefonun imei devlet tarafından banlanmış. Elimde başka telefonlar var. Ama telefon çekmediği için imei atamıyorum. Şimdi ben ne yapabilirim. Aklıma bir kaç şey geliyor;

1- Attığım imei ve telefon elimde bir yerlere müracaat edip telefon benim desem tekrar imei yi aktif edebilir miyim? Tabi ki fatura yok.

2- zor da olsa bir yurtdışı hattı bulup yunan şebekesinin çektiği bir yerden saati aktif çeker hale getirip işlemleri yapabilir miyim. Yada Türk hattı Yunanistan yada Kıbrıs gibi bir yerde yabancı şebekeden çekerse saat mesaj alacak konuma gelir mi?

3- mesaj olmadan saati fabrika ayarlarına en eski imei ye döndüremez miyim? Tabi ilk hat taktığımızda o da kapanmış olabilir ama bir şans denenebilir. (O imei hiçbir yerde yok kontrol edemiyorum)

4- bir arkadaş mtk cihazlara imei atım videosu paylaşmış ama hem zor hemde imkansız gibi bir şey çünkü win7 den falan bahsediyor. Nasıl bulacaz çok zor gibi. Bulsakta yapması da zor görünüyor.

Benim aklıma gelenler bu kadar. Kesin çözüm sunabilecek arkadaşlara minnettar olurum.

İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki tane q90 saat aldim aliexpressten ikisininde belli bi sure sonra ekranlari bozuldu. Yedek parca olarak satimi varmi tr de bilgisi olan var mı acaba?

• Sanırım benim sorunuma çare bulabilecek yok

• iskanca kullanıcısına yanıt
    delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarface0537 -- 12 Mart 2020; 1:27:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaslar sentar v80 aldım tıtresım calısmıyor n11 dekı satıcı tıtresım ozellıgı bulunmuyor dıye savunma yapıyor ne yapabılrıım format atsam ımeı gıbı ayarları sıfırlanırmı yada tıtresım motorumu bozuk acaba ne onelırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

Iki tane q90 saat aldim aliexpressten ikisininde belli bi sure sonra ekranlari bozuldu. Yedek parca olarak satimi varmi tr de bilgisi olan var mı acaba?
    Q90 bende var hocam .çocuk kolundan düşürmüs dokunmatiğni kırmış.Dokunmatik cam sipariş edecektim.istersen bu haliyle satayım sana .Cihaz tüm fonksiyonları çalışıyor üst camı kırık sadece Saygılar
  • Q12 akıllı saat var elimde bunun komutları aynı değil Q90 dan farklı.

https://tr.aliexpress.com/item/4000125194071.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2c1f4c4d3LKxUj

Nasıl komutlar girilir bilgisi olan arkadaşlar varmı?
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdallioglu -- 1 Kasım 2019; 20:56:29 >
  • Merhaba. AliExpress ten çocuk için akıllı saat aldım. IMEI değiştirmek için msj attım ama olmadı. pw,123356,imei,........# yazdım ama ok cevabı gelmiyor. TS yazınca bilgi msji geliyor ama IMEI degistiremiyorum. Yardım edebilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar Merhaba Çin’den aldığım imei banlanan saata imei atmaya çalışıyorum. Yaklaşık 1 aydır deniyorum. Win 7 ve win 10 da denedim sonuç hep aynı. Kısaca anlatayım; Alp programı hiç bir şekilde saati görmüyor ve dolayısıyla modem dosyayını alamıyorum. Matui 9 versiyonun eskisi ve 10 versiyonu saati görmüyor. 9 un yenisi Olan saati görüyor mt6261 yazıyor. İmei atmaya çalışıyorum. Bir siteden mt6261 modem dosyası buldum fakat imei atma aşamasına gelip dosyayı yüklerken saatteki ve sizin ki uyuşmuyor hatası veriyor. Bende brick olur diye devam etmedim. Bu arada saat açıkken driver gözüküyor com kaça bağlıysa sıkıntı olmadan görüyor yanında ünlemde yok fakat saat kapalıyken USB bellek olarak görüyor. Sizce çözümü nedir? Yardım edebilecek var mı? Başka verilen sitelerdeki yöntemleri de denedim ama kesinlikle mauimeta 9.1536 programı hariç hiç biri saati hiç bir şekilde görmüyor.

• tamay T kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    Saat imei nedeni ile kapandı. Yeni imei ile atabilir miyim. Saat aktif değil yani kart taktığımda şebeke yok veriyor. Yani gönderdiğim mesajı almıyor.
    Ne yapabilirim

• Q90 saatten turkcell’e(2222) bir mesaj göndermek ve cevabı görmek mümkün mü?

Tarife değişikliği için hattın şifresine ihtiyacım var.

• VCMain V kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var 😒 hatta diğer saat de hala açık ama IMEI kayıtsız görünüyor, satıcıyı bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

• Arkadaslar merhaba.günaydın. Q90 saat var.ilk aldığımda denemek için vodafone hat takıp 1 gun kullanmıştım.şimdi başka hat takacağım.herhangi bir işlem yapmam gerekiyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: VCMain

Selamlar
    Saat imei nedeni ile kapandı. Yeni imei ile atabilir miyim. Saat aktif değil yani kart taktığımda şebeke yok veriyor. Yani gönderdiğim mesajı almıyor.
    Ne yapabilirim
    Sanıyorum ki kablo ile PC ye takarak yapılabilir ama kurcalamak lazım.

• Saatin bağlı olduğu yönetici telefonundan saat dilimi seçenwğinden otomatik saat dilimini pasif hale getirin. Saat diliminden asya istanbul seçeneğini seçin.yaz saati uygulamasını aktif yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: VCMain

Selamlar
    Ne yapabilirim
    burada imei değişme anlatılmış
    https://www.mobilkulup.com/threads/sentar-v80-imei-repair-mtk6261.5195/
    https://forum.hovatek.com/thread-17732.html
    https://www.youtube.com/watch?v=7k9NHfrDl7Q&feature=emb_logo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 3 Aralık 2019; 23:2:36 >
  • bende martın sonunda Q528 çocuk saati almıştım.
    edevlet btk dan sorgulatınca "KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI" yazıyor.
    ancak şu ana kadar kullandım bi sorun çıkmadı.
    sizce imei değiştirmeli miyim?
  • rastgele bir imei numarası atsak settracker2 görüyor mu saati

• ben aliexpressten 2 defadır saat alıyorum 2sinde de geri döndü, siz nasıl alabılıyorsunuz bunun bir yolu yordamı var mı?
  • Bakın arkadaslar şuana kadar bildiğiniz herşeyi unutun yok satıcı id noyu kaydedecek vs vs. saate yeni bir imei attığınız zaman saati. id nosu otomatikmen değişiyor ve yeni atmış olduğunuz imei no ile eslesiyor size sadece yeni imei attiktan sonra cihaza komutla SMS yollayıp cihazın bilgilerini istemek ve gelen bilgiler içindeki yeni ID nosu ile setracker programına saati eşleştirmek kaliyor. Satıcı setracker programına kayıt yapacakmış ta falanmista filanmis bunların hepsi hurafe inanmayın.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.