Şimdi Ara

Çocuk kardiyoloji randevusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mhrs de çocuk kardiyoloji için randevu alıcaktım ama karşıma bu uyarı çıktı

"Seçmiş olduğunuz ileri uzmanlık gerektiren Çocuk Kardiyolojisi polikliniğinden randevu alamazsınız.
    Ancak uzman hekim tarafından muayene edilip uygun görüldüğü taktirde, "Takip Gerektiren Hasta" olarak sisteme kaydedildikten sonra bu polikliniğe kendiniz randevu alabilirsiniz."

Önce uzman hekim muayene edecek gerek görürse çocuk kardiyolojiye randevu verecekler ben böyle anladım. Uzman hekime muayene olması için hangi bölüme randevu almalıyım ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Çocuk Kardiyoloji Randevusu: Ayrıntılı Bir Kılavuz

Çocuğunuz için çocuk kardiyoloji randevusu almak, onun kalp sağlığını korumak için çok önemli bir adımdır. Bu kılavuzda, kardiyoloji randevusu alma sürecini adım adım açıklayacağız ve ilgili önemli noktaları vurgulayacağız.

Çocuk Kardiyoloji Randevusu Nasıl Alınır?

Çocuk kardiyoloji randevusu almak için şu adımları izleyebilirsin:

1. Doktorunuza Danışın: Çocuğunuzun potansiyel bir kalp sorunu olduğunu düşünüyorsanız, ilk adım aile hekiminize veya çocuk doktorunuza danışmaktır. Doktorunuz, bir kardiyoloji uzmanına yönlendirmeye ihtiyaç olup olmadığını belirleyecektir.
    2. Kardiyolojiye Direk Gidilir Mi? Çocukların kalp sorunları için doğrudan bir kardiyoloğa gitmeleri genellikle önerilmez. İlk önce bir aile hekimi veya çocuk doktoru tarafından yönlendirilmeniz gerekir.
    3. Kardiyoloji Randevusu Alın: Doktorunuz bir kardiyoloji uzmanına yönlendirdikten sonra, randevu almak için kardiyoloğun ofisiyle iletişime geçmelisin. Randevu almadan önce, çocuğunuzun sağlık sigortası bilgilerini ve diğer ilgili bilgileri hazırlamalısın.
    4. Randevuya Hazırlanın: Randevuya çocuğunuzun tıbbi geçmişini ve mevcut semptomlarını içeren tüm kayıtları getirin. Ayrıca çocuğunuzun aldığı ilaçlar ve aşılar hakkında bilgi sahibi olun.

Kardiyoloji Randevusunda Neler Beklenir?

Çocuk kardiyoloji randevusunda, kardiyolog şunları yapacaktır:

• Çocuğunuzun tıbbi geçmişini ve semptomlarını gözden geçirecek.
    • Fizik muayene yapacak.
    • Gerekli gördüğü testleri isteyecek (örn. EKG, ekokardiyogram).
    • Tanı koyacak ve uygun tedavi seçeneklerini tartışacak.

Önemli Noktalar:

• Çocuğunuzun kalp sağlığıyla ilgili endişelerinizi her zaman doktorunuzla tartışın.
    • Bir kardiyoloji uzmanına yönlendirme almadan önce aile hekiminize veya çocuk doktorunuza danışın.
    • Randevunuza zamanında gelin ve çocuğunuzun tıbbi geçmişine ilişkin tüm bilgileri getirin.
    • Kardiyologun sorularını dürüstçe yanıtlayın ve tedavi seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi alın.
    • Çocuğunuzun kalp sağlığının izlenmesi için düzenli kardiyoloji randevuları alın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Önce çocuk doktoruna götürün,o yönlendirirse çocuk kardiyolojisine gidersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama çocuklar için bir sürü bölüm bizi yönlendirecek doktor için hangi bölüme randevu almalıyım?
  • firefliess kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi önce bir çocuk doktorundan randevu alın,muhtemelen o da çocuk kardiyolojisi uzmanına yönlendirir.

• tamamdır teşekkür ederim
  • firefliess kullanıcısına yanıt
    Ne demek,Rica ederim

• Çocuk Hastalıklarına randevu alın. O sizi sevk eder.
  • Tarihçi kullanıcısına yanıt
    tamamdır alıyorum şimdi,sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: firefliess

tamamdır alıyorum şimdi,sağolun

Siz de sağ olun, geçmiş olsun.
  • Aile hekiminiz uzman doktorsa eger bilgisayara takip edilen hasta olarak bilgi düşmesi gerekiyor.Ozaman direkt randevu alabilirsiniz.Ama doktora özellikle belirtinki bilgilerini girsin.Siz soylemezseniz doktor bilgi girisi yapmaz.Daha önceden cok basıma geldigi icin biliyorum.Egerki dr.bilgi girisi yaptıgı halde siz hala randevu alamıyorsanız gitmis oldugunuz hastanenin bilgi islemini arayarak durumu halledebilirsiniz.Gecmis olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.