Şimdi Ara

Club Easytronic (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
8
Favori
70.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgdm55

@ünal

Bu araçlara lpg taktırsak bir sorun olur mu?

Hiç bir problem olmaz. Aylardır kullanıyoruz memnunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: serdarkok

Merhaba Arkadaşlar;

2006 Corsa 1.3 CDTI Essentia Easytronik aldım. Ancak bu vitesle ilgili birkaç sorum olacak.

Sakin araba kullanan birisiyimdir. Çok hız yapmayı sevmiyorum ancak düz viteslere göre easytronikler çok erken vites atıyor gibi;

1- Otomatik (A) modda ile vites geçişleri 2.000 devirde oluyor. Hemen üst vitese geçiyor kısacası. Bu normal midir? Yani normalde 2. viteste gideceğim yerde 3 ya da 4 viteste gitmiş oluyorum.

2- Essentia modelinde spor modu var mıdır? Varsa butonu nerdedir? Vitesin orada tek buton var o da kar simgesi olan, patinaj için sanıyorum. Sport Mod düğmesi nerdedir?

Teşekkürler Şimdiden

Düz viteste vites değiştirmeye sen karar verirsin otomatite araba karar verir. 2000 devirde yükseltmesi gayet normal. Ama vites yükseltmeyi ayarlamakta sizin elinizde. Gaz tepkisi fazla olduğunda araç ona göre vites değiştiriyor.

• Beyler geçenlerde aküm bitti ve aracı çalışırmak istediğimde güçsüz akü terminal gerilimi sıfıra düştü.
    Üzerinde ingili anahtarlı arıza lambası yanıyor.Motru çalıştırdıkdan sonra sönüyor.
    Ecn170000 arıza kodu veriyor sonra siliyor.Nedir anlamadım.
  • @ünal ne marka kullanıyorsun sen ? landi taktırdığımızda aracın garantisi bitmiyormuş ama BRC yi inceledim ona da çok iyi diyorlar bir de zawollı var.sen ne diyorsun?
  • quote:

@ünal ne marka kullanıyorsun sen ? landi taktırdığımızda aracın garantisi bitmiyormuş ama BRC yi inceledim ona da çok iyi diyorlar bir de zawollı var.sen ne diyorsun?

Aracınız kaç model? donanım seviyesi nedir?Kaç bin km de? Yokuş kalkış asistanı var mı?
  • quote:

@ünal ne marka kullanıyorsun sen ? landi taktırdığımızda aracın garantisi bitmiyormuş ama BRC yi inceledim ona da çok iyi diyorlar bir de zawollı var.sen ne diyorsun?

Biz BRC taktırdık. Bizimki 2004 model olduğu için garantisi yoktu haliyle. Opel servislerinde Landi Renzo takıyorlar aracın garantisi bozulmadan ve 2 yılda LPG kit garantisi var ayrıca. BRC Landi Renzo Zavolli hepsi de iyi markalar. Biz BRC kullanıyoruz memnunuz Landi kullananlardan da sıkıntı duymadım ama Zavolli'yi bilemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Biz BRC taktırdık. Bizimki 2004 model olduğu için garantisi yoktu haliyle. Opel servislerinde Landi Renzo takıyorlar aracın garantisi bozulmadan ve 2 yılda LPG kit garantisi var ayrıca. BRC Landi Renzo Zavolli hepsi de iyi markalar. Biz BRC kullanıyoruz memnunuz Landi kullananlardan da sıkıntı duymadım ama Zavolli'yi bilemeyeceğim.

Bu işin tekniği nedir ünal?
  • Neyin tekniği?
  • hocam bende tigra tt var easy tronic yaptığım araştırmlarda genel kanı mauel pozisyonda kullanmayın beyinle ilgili problemler yaşabilirsiniz şeklinde o yüzden kullanmama ya dikat ediyorum . birde araç duruken sizlere tavsiyem vitesi n pozisyuonuna almanız yoksa süreklivolana temas ederek volanı yiyebilir
  • Biz daha çok 60 saniye üzeri beklemelerde ve çok sıkışık olacağını düşündüğünüz trafikte boşa almayı öneriyoruz. Sürekli tak çıkart tak çıkart. Bu da elektronil birşey sonuçta.
  • 10 saniye üstü beklemelerde boşa almakta fayda görüyorum bende, zaten araç viteste bekleyince titreme yapmaya başlıyo
  • O zaman baskı balatayı gösterme vakti gelmiş hocam. Kaç binde araç?
  • titreme sorununa cevap olarakmı söylediniz baskı balatayı? pek sanmıyorum balata değişim zamanının geldiğini, zira en dik yokuşlarda bile milim geri kaçırmadan kalkıyor araç..(sol ayak freni ile tabiki) titreme 10-15 saniye kadar bekleyince başlıyo.. aracım 89000de..
  • Değişim süresi demiyorum gösterin sadece. Yolda kalmaktansa önlemi almak mantıklı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt10

titreme sorununa cevap olarakmı söylediniz baskı balatayı? pek sanmıyorum balata değişim zamanının geldiğini, zira en dik yokuşlarda bile milim geri kaçırmadan kalkıyor araç..(sol ayak freni ile tabiki) titreme 10-15 saniye kadar bekleyince başlıyo.. aracım 89000de..

Easytronic araçda kalkarken frene mi basıyorsunuz?
    Eğer öyleyse bu büyük yanlış.
  • Ünal sen easytroniğe sps için para verdinmi?
    Özel servisde de yüklenir mi bu
  • SPS ne ki? Hiç yazılım yükletmedim ben ama abim servise bakım için gittiğinde yükletmiş olabilir.
  • easytronic yazılımı.
    Geçenlerde akü zayıfladığı için marş basamadım.Dinlendirip çalıştırdığımda arıza (ingiliz anahtarlı) lambası yandı.
    Ecn 170000 verşyor.O da yazılım yükleyin demekmiş :)
  • Arabayı aldığımda servise uğrayım bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanhoroz

quote:

Orijinalden alıntı: mrt10

titreme sorununa cevap olarakmı söylediniz baskı balatayı? pek sanmıyorum balata değişim zamanının geldiğini, zira en dik yokuşlarda bile milim geri kaçırmadan kalkıyor araç..(sol ayak freni ile tabiki) titreme 10-15 saniye kadar bekleyince başlıyo.. aracım 89000de..

Easytronic araçda kalkarken frene mi basıyorsunuz?
    Eğer öyleyse bu büyük yanlış.

yokuşta kalkışta iyi ayarlarsanız fren balatasına zarar vermiyor bu teknik, balatanında ömrünü uzatıyor.. easytronic araçlarda park halinde aracı tutan tek şey el freni, dolayısıyla yokuşta dur kalk trafikte el frenini yormayı uygun görmüyorum ben.. easytroniclerin geri kaçırmasının sebebi kavramayı hızlı bir şekilde yapamaması.. yokuşta kalkıcağınız zaman o kavrama boşluğunda aracı fren ile tutarsanız zararı olmaz..

not: araçta hillholder yok..

• Düz vites mantığında olduğu için geri kaçırması normal. Çift kavramalı bir vites değil sonuçta.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.