Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (765. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar bugün itibariyle 2001 clio mun satışını verdim.astra almayı düşünüyordum ama 2001 model arabayada 19bin vermek mantıklı gemedi bana.clıo3 lerden almak istiyorum 2007 model 18.5bin tl falan.1.2 16 valf sizce nasıl bu araçlar bu motor gücü yeterlimi bu araç için.bana yüksek modelli temiz ekonomik araç lazım performans önemli değil.görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.farklı araç önerilerinizde olabilir saygılar..
  • BİR SORUMDAHA OLACAK

100 KM LPG KAÇ PARA YAKAR

TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

slm arkadaşlar bugün itibariyle 2001 clio mun satışını verdim.astra almayı düşünüyordum ama 2001 model arabayada 19bin vermek mantıklı gemedi bana.clıo3 lerden almak istiyorum 2007 model 18.5bin tl falan.1.2 16 valf sizce nasıl bu araçlar bu motor gücü yeterlimi bu araç için.bana yüksek modelli temiz ekonomik araç lazım performans önemli değil.görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.farklı araç önerilerinizde olabilir saygılar..

clioo 3 bölümüne benzer soru yazmıştım leon_312 adlı arkadaşın cevabına bakabilirsin
  • BİR SORUMDAHA OLACAK

CLİO SYMBOL 1.4 Authentique 2008 MODEL

100 KM LPG KAÇ PARA YAKIYOR

100 KM BENZİN KAÇ PARA YAKIYOR

TEŞEKKÜRLER
  • Forum ortamında büyük harf bağırma hiddetlenme olarak anlaşılır lütfen küçük harflerle yazalım.

Benzinde ne yakıyorsa lpg de litre olarak %20 fazlasını yakar

6 lt benzinde yakıyorsa lpgde %20 fazlası 7,2 lt/100 km yapar

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmert08

BİR SORUMDAHA OLACAK

100 KM LPG KAÇ PARA YAKAR

TEŞEKKÜRLER

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Şu ana kadar aldığım yakıtlar:

Aracım tam 20 bin km de:

151 Lt benzin*4,2=634 tl
    1684 lt LPG *2 tl =3368 tl (daha ucuz alıyorum ama ortalama yazdım.)

634+3368=4000 tl /20000 km=0,2 tl/km lpg+benzin dahil sarfiyat

------

151 Lt benzin*4,2=634 tl
    1684 lt LPG *2,3 tl =3873 tl (diğer şehirlere göre güncel fiyatdan olsa .)

634+3873=4507 tl /20000 km=0,225 tl/km lpg+benzin dahil sarfiyat

• quote:

slm arkadaşlar bugün itibariyle 2001 clio mun satışını verdim.astra almayı düşünüyordum ama 2001 model arabayada 19bin vermek mantıklı gemedi bana.clıo3 lerden almak istiyorum 2007 model 18.5bin tl falan.1.2 16 valf sizce nasıl bu araçlar bu motor gücü yeterlimi bu araç için.bana yüksek modelli temiz ekonomik araç lazım performans önemli değil.görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.farklı araç önerilerinizde olabilir saygılar..

hocam armadatürk nikli arkadasımın dedigi gibi clio III bölümüne ayrıntılı bir şekilde yazdım.
    kısa ve öz konuşmak gerekirse 1.2 motorlar 1.4,16 motorlar ile es deger yakmaktadır, yani yakıt tasarrufu asla saglayamazsın 1.2 motorla. ama 16valf oldugundan 8 valften daha seri bir arabadır bunuda söyleöek gerekir..
    2008 1.4 extreme donanımlı araclara bakmanı tavsiye ederim, yada 2007 1.6 16v dinamik model bakmanı tavsiye ederim... bütceni zorlaya bilir ama hem motor olarak hemde donanım olarak verdiğin parayı hak ediyor.

extreme, expression orta donanım, dinamik full donanım, otantik en düşük donanıma sahip..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

hocam armadatürk nikli arkadasımın dedigi gibi clio III bölümüne ayrıntılı bir şekilde yazdım.
    kısa ve öz konuşmak gerekirse 1.2 motorlar 1.4,16 motorlar ile es deger yakmaktadır, yani yakıt tasarrufu asla saglayamazsın 1.2 motorla. ama 16valf oldugundan 8 valften daha seri bir arabadır bunuda söyleöek gerekir..
    2008 1.4 extreme donanımlı araclara bakmanı tavsiye ederim, yada 2007 1.6 16v dinamik model bakmanı tavsiye ederim... bütceni zorlaya bilir ama hem motor olarak hemde donanım olarak verdiğin parayı hak ediyor.

extreme, expression orta donanım, dinamik full donanım, otantik en düşük donanıma sahip..

saol dostum bi inceleyim ben o forumu.bende 1.2 motor alırım lpg ye gerek kalmaz diye düşündüm ama tasarruf sağlayamazsın diyosun.1.4 benzinlilere yöneleyim ozaman lpgli bi araç bakayım daha iyi olacak sanırım
  • quote:

saol dostum bi inceleyim ben o forumu.bende 1.2 motor alırım lpg ye gerek kalmaz diye düşündüm ama tasarruf sağlayamazsın diyosun.1.4 benzinlilere yöneleyim ozaman lpgli bi araç bakayım daha iyi olacak sanırım

hocam dediğim gibi 1.2 motorda asla tasaruflu araba degil... 1.2 motora bakarak 1.4 motorda tasarruf saglarsın az fark olsada...
    lpgli arac sehir içi 0,22krş, sehir dısı 0,18kruş yakıyor..
    benzinli araç sehir içi 0,30krş sehir dısı 0,24 , 0,23krş yakıyor... 1.2,1.4 motor farketmiyor degerleri aynı ...bu degerelri kendi kafamdan veya kendi yaktıgım degeri söylemiyorum 1.2,1.4 kullanıcıları söylüyor.

1.4 motor veya üsttü motor alman senin yararına. hatta 1.4 16v bulursan cok daha iyi olur..
  • çirkin arabamın resmini sizlerle paylaşmak istedim :)

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 8 Haziran 2011; 1:11:13 >
  • leon_312 hocam,çirkin araban buysa güzellik ölçünü merak ettim doğrusu
  • Hay Maşallah leon. Allah nazarlardan korusun. Araban sıfırdan farksız gibi duruyor.
  • maşallah leon_312... ne güzel araba.... Allah kaza-bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Hay Maşallah leon. Allah nazarlardan korusun. Araban sıfırdan farksız gibi duruyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ayteking

maşallah leon_312... ne güzel araba.... Allah kaza-bela vermesin.

tesekkürler hepinize iyi dileklerde bulundugnuz için.
    Allah kimseye kaza bela göstermeden güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondance

leon_312 hocam,çirkin araban buysa güzellik ölçünü merak ettim doğrusu

eyvallah abi. seninle aynı düşüncedeyim hiç kuşkun olmasın ama yandaki chrysler 300c olunca ister istemez iki araba arasında fark oluşup yanında çirkin (sönük) kalıyor. o yüzden böyle tabir kullandım : )

hatta resim çekmek isteyince yanındaki aracın burnu ile benim aracın burnu resim cekerken iki aracta cok rahatlıkla objektife giriyordu. baktım böyle olmayacak. aracı biraz uzaklastırdım ve geri geri parkettim, öyle cektim...
  • merhaba arkadaşlar;

2004 clio sedan dcı kullanıyorum.bebeğimiz için oto koltuğu almak istiyorum.yalnız arabada isofix var mı yok mu bilemedim?bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim...
  • bizimkilerde isofix yoktur isofix denilen demir bağlantı çubuklarıdır emniyet koltukların birleştiği noktada olur arkada oturduğun koltuğu kaldırdında görebilirsin ama bizimkilerde yoktur arka koltuğu kaldırdığında benzin deposu ve emniyet kemeri bağlantı noktaları vardır
  • isofix bağlantılı bir otokoltuğunda resimde görüldüğü üzere uzun cubuklar vardır.bu cubukların gireceği yer de bizim cliolar da yoktur

CLİO SYMBOL GRUBU
  • quote:

Orijinalden alıntı: erceylanus

merhaba arkadaşlar;

2004 clio sedan dcı kullanıyorum.bebeğimiz için oto koltuğu almak istiyorum.yalnız arabada isofix var mı yok mu bilemedim?bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim...

hocam arkadasın dedigi gibi isofix baglantı noktası yok . zaten bu özellikteki bebek koltugun fiyatı cok ucukmuş bir formdaki bir arkadas öyle söylemişti, aynı kalite ve aynı konforda emniyet kemeri gecirilen koltuklar mevcut onlara bakmanda fayda var...
  • merhabala r sevgili symbol kullanıcıları epeydir aranızda yokum anca yaz heldi symbolümle daha yeni yeni ilgilenmeye başladım size bir sorum olacak symbölümün ön yolcu tarafındaki ototmatik cam su veya yağmurlu zamnlar da aşağı inerken tekliye kuruduktan sonrada çok hafif bir tekleme yapıto acaba bubnun sebebi nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

çirkin arabamın resmini sizlerle paylaşmak istedim :)

Leon dostum aracın tertemiz maşallah
  • 
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.