Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • multımınd hoşgeldin dersu_20 dostum lastik havaları ö zellikle önler 26 olunca direksiyonda sertleşiyo ve araba ağırlaşıyo benim önlerde 29 senin lastikler ne marka bazen lastikten lastiğede değişiyo benim lastikler fabrika çıkışlı GOODYEAR GT2 çok sert ama sağlam birde ses yapmasa
    Bazen frenler ve lastikleri yoklamak için ş.dışında 100le giderken frene asılıyorum gayet iyi dümdüz 40 metrede duruyo
  • merhaba arkadaşlar.ilk arabam 2000 10 aralıkta 2001 model 1.4 16v clio symbol idi.o zamanlar symboller yeni çıkmış çoğu kişi bende dahil tipsiz arabalar diyorduk.
    o zamanlar araba bir yatırım aracı idi ve o arabamı ev alırken iyi bir fiyata satıp evimi almıştım.şu anda r19 europa aracım var ve şu sıralar arabamı değiştirmeyi planlıyorum.
    brkcad34 arkaşın gibi bende zamanında karadeniz turu yapmıştım ve arabamdan çok memnun kalmıştım.
    inanın ilk arabam olması sebebiylemidir bilmiyorum çoğu arabadan symbol nedense daha çekici daha bir hoşuma gidiyor.yani aklımda fiyat olarak bakmıyorum ama hep symbol var.symbol almasamda her zaman aklımın bir köşesinde olacak.slm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL
    multımınd hoşgeldin dersu_20 dostum lastik havaları ö zellikle önler 26 olunca direksiyonda sertleşiyo ve araba ağırlaşıyo benim önlerde 29 senin lastikler ne marka bazen lastikten lastiğede değişiyo benim lastikler fabrika çıkışlı GOODYEAR GT2 çok sert ama sağlam birde ses yapmasa
    Bazen frenler ve lastikleri yoklamak için ş.dışında 100le giderken frene asılıyorum gayet iyi dümdüz 40 metrede duruyo

Benim lastiklerde Goodyear GT/2 fabrika çıkışlı. 29 psi ideal geldi banada. Daha fazla şişirince de traktöre binmiş gibi titretiyo hemde yol tutuş zayıflıyo.
  • Merhaba arkadaşlar ve işte atmacanızda aranızda :) 2000 clio 1.4 rna sıralı lpg bu arada clio symbol arkadaşım lpg'li tofaşla aynı yaktığını söylemişsin merak ettim ne kadar yakıyor aracın?

Bir de arkadaşlar debriyaj hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim.Sertliğinden ve bazı zamanlarda zor bırakmasından şikayetçiyim.Ustalar farklı farklı şeyler söylüyorlar.Basit olarak baskı ve balata gibi duruyor ama bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmaca99 -- 24 Haziran 2008; 16:33:52 >
  • merhaba arkadaşlar ben de bir clio symbol kullanıcısı olarak aranıza katılmaktan şeref duyuyorum nasılsınız? ben de 2007clio symbol 1.4 8v klimalı modeli var.araç orta sınıf kullanıcılar için makul.yakıtı da gayet iyi.uzun yolda çok yakmıyor.gerek yedek parçaları gerek servis ağının çok fazla olması en büyük tercih sebeplerinden biri.ayrıca aracın ikinci el piyasası da iyi gidiyor.elde kalmaz yani.platin gri rengi en güzeli bence.güzel jant ve lastik aldıktan sonra bir de teyp kolonlar,ortalama bir müzik tesisatı cam filmi rüzgarlıklar xenon farlarla harika bir araç olabilir diye düşünüyorum.abartmadan oynamalar yapılırsa iyi gider bu araca.hoşçakalın arkadaşlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: atmaca99

Merhaba arkadaşlar ve işte atmacanızda aranızda :) 2000 clio 1.4 rna sıralı lpg bu arada clio symbol arkadaşım lpg'li tofaşla aynı yaktığını söylemişsin merak ettim ne kadar yakıyor aracın?

Bir de arkadaşlar debriyaj hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim.Sertliğinden ve bazı zamanlarda zor bırakmasından şikayetçiyim.Ustalar farklı farklı şeyler söylüyorlar.Basit olarak baskı ve balata gibi duruyor ama bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

dostum değiştirmeni tavsiye ederim baktır bi baskı - balataya bende de aynı sorun vardı hem öyle olunca arabayı kaldırmak bile zor oluyor..
    2 hafta önce değiştirdim şimdi çok memmunum gayet ideal oldu.. ilk 1-2 gün çok yumuşak oluyor tedirgin ediyor adamı ama sonradan ne çok yumuşak nede sert süper oluyor
  • sıcak havalarda giderken araçlarınıza dikkat edin arkadaşlarhttp://forum.donanimhaber.com/m_24238674/tm.htm umarım başınıza gelmez
  • opeth çok geçmiş olsun ama o kmde aracın bakımını yapmadan sana verenler bence sorumlu sonuçta sen o arabayı parayla kiraladın ve madur oldun eğer bakımı yapılmamışsa ve belgeli olarak kanıtlanamıyosa bi avukata sor danış hem kasko nasıl motor arızası karşılamaz bu çok saçma yerinde olsam sigorta şirketinden kasko poliçesine ulaşırdım
    atmaca99 kardeşim hoşgeldin yakıt demişsin bugün 25liralık benzinle karma tüketim yani tali kasaba yolu 2ye 1e bile çok düşülen bir yolda 124 km yol yaptım kmde yaklaşık 20 kuruş eder işyerinde arkadaşımda SLX var işe gelip gidiyo 100liralık lpg ile 500km yapıyo ş.dışı bende 100 liralık benzinle yapıyorum aynı yolu ,
    tornado86ist arkadaşım ve hasanmak arkadaşım hoşgeldiniz
  • Merhaba arkadaşlar cevaplarınız için tşk ediyorum.Multimind sanırım bende değiştireceğim.Bunun dışında belki yay da bir sorun olabilir diye düşünmüştüm ama sanırım değişmesi gerekiyor.Geçen pasta cila boya koruma için bir ustaya verdim arabayı adamın ilk şikayeti debriyaj oldu.Gerçi ben alıştım ama sıkışık yollarda sorun olabiliyor bazen.

Clio Symbol arkadaşım dediğin gibi diğer modellere göre yakıt sarfiyatı güzel.E birde benim gibi gazlı olursa daha güzel oluyor.Gerçi son zamlardan herkes nasibini aldı ama :( bende 40 lt gaz alıyorum 67 ytl tutuyor 500 km gidiyorum.Sıralı olduğu için aylık 20 ytl civarındada benzin masrafı var.150-160 arası yakıyor diyebiliriz.Tabi kullanıma göre değişiyor biliyorsunuz.Bu da benim gibi gazlı kullanan clio cu dostlara bilgi olsun.Onlarda yazarlarsa yakıt tüketimlerini karşılaştırmış oluruz.

Biraz çenem düştü ama :) geçenlerde motor silk adında bir ürün gördüm.Hatta forumda da konusu var baya da güzel şeyler yazılmış.Clio cu arkadaşlardan kullanan oldu mu diye merak ettim onlarda paylaşırlarsa sevinirim.Sıralı lpg sistemine bir zararı yokmuş mühendis arkadaşlardan bilgi aldım.Sevgiyle kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmaca99 -- 25 Haziran 2008; 13:17:04 >
  • Ben kullanmadım forumu bi arattır belki çıkar bişeyler
  • arkadaşlar 2001 model çok temiz clio 1.4 i rta satıyorum ihtiyaçtan.bakımlarını yeni yaptırmıştım.triger kayışını fren balatalarını yağını bujilerini vs..değiştirdim ama dükkana malzeme alıcam satmam lazım model küçülterek aradaki parayı sermayede kullanıcam.1500 ytl masraf ettim resimlerini koymayı başarabilirsem altta görebilirsiniz.05359230354 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.saygılarımla..

CLİO SYMBOL GRUBU
  • merhaba arkadaşlar.Aracımın amortisörleri takırdamaya başladı..Hangi amortisörleri önerirsiniz ve takırdamaması için yürüyen aksamda neleri değiştirmem gerekir?
  • monroe valeo uygun olsun diyosan koni al
  • Cliocular nerdesiniz ? Bu mudur yani hepsi :) Olumlu olumsuz herkes bir şeyler yazarsa bilgi paylaşımı açısından iyi olur.
  • BUralardayım az biraz denize aktım gitmeden önce benzin lambam yanıyodu 15 liraşık benzin aldım ş.dışı 100ü geçmeden 35 km yol yaptım sonra denize gitmek için kasaba yolu var 3e 2ye 1e kadar düşülüp sürekli viraj dönülen rampa çıkılan ara sırada 4-5 yapılan bilenler bilir ADAPAZARI-KERPE arası gidiş geliş 115 km yolda bi 15 liralık daha aldım eve geldiğimde lamba yandı yani 30 liraya 150 km yol yaptım kmde 20 kuruş yapıyo kim ne derse desin yerlide hele de yakıt üstüne RENAULTun eline kimse su dökemez
    41 kere Maşaallah
  • güncel
  • Arkadaşlar herkese merhaba.Ben de symbol almayı dmbol üşünüyorum. Symbol alma sebebim başta bagaj kapasitesi. Şu an kullandığım 206 nın bagajı yok.Bizim ufaklığın arabası , beşiği, anakucağı derken arabada bize oturacak yer kalmıyor.Bir de tüp taktırmayı düşnüyorum.Sizden ricam acaba symbolün bagajı tüm bu dediklerimi alacak kadar geniş midir?(tüp dahil).Birde oturma alanı 206 dan geniş mi dar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: egebuca

Arkadaşlar herkese merhaba.Ben de symbol almayı dmbol üşünüyorum. Symbol alma sebebim başta bagaj kapasitesi. Şu an kullandığım 206 nın bagajı yok.Bizim ufaklığın arabası , beşiği, anakucağı derken arabada bize oturacak yer kalmıyor.Bir de tüp taktırmayı düşnüyorum.Sizden ricam acaba symbolün bagajı tüm bu dediklerimi alacak kadar geniş midir?(tüp dahil).Birde oturma alanı 206 dan geniş mi dar mı?

Symbol'ün bagajı 510 Lt hacme sahip. Yanılmıyorsam 206 H/B'in bagaj hacmi 245 Lt. Buna göre, Symbol'ün bagaj hacmi 206'nın neredeyse 2 katı. Tüp taktırsanız bile bagaj hacmi 400 Lt civarına düşecektir ki, bu oldukça iyi bir rakam. Oturma alanı açısından, ön taraf yaklaşık eşit, arka taraf biraz daha dar. Arkada oturacakların 1.75 m'den uzun boya sahip olması halinde biraz sıkıntı yaşanabilir. Bu, zaten kompakt araçların genel bir sorunu. Symbol'ü alın. Bagaj hacmi, performans, yakıt tüketimi ve sağlamlık açısından memnun kalacaksınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Orjinalden alıntı: egebuca

Arkadaşlar herkese merhaba.Ben de symbol almayı dmbol üşünüyorum. Symbol alma sebebim başta bagaj kapasitesi. Şu an kullandığım 206 nın bagajı yok.Bizim ufaklığın arabası , beşiği, anakucağı derken arabada bize oturacak yer kalmıyor.Bir de tüp taktırmayı düşnüyorum.Sizden ricam acaba symbolün bagajı tüm bu dediklerimi alacak kadar geniş midir?(tüp dahil).Birde oturma alanı 206 dan geniş mi dar mı?

Symbol'ün bagajı 510 Lt hacme sahip. Yanılmıyorsam 206 H/B'in bagaj hacmi 245 Lt. Buna göre, Symbol'ün bagaj hacmi 206'nın neredeyse 2 katı. Tüp taktırsanız bile bagaj hacmi 400 Lt civarına düşecektir ki, bu oldukça iyi bir rakam. Oturma alanı açısından, ön taraf yaklaşık eşit, arka taraf biraz daha dar. Arkada oturacakların 1.75 m'den uzun boya sahip olması halinde biraz sıkıntı yaşanabilir. Bu, zaten kompakt araçların genel bir sorunu. Symbol'ü alın. Bagaj hacmi, performans, yakıt tüketimi ve sağlamlık açısından memnun kalacaksınız.

Teşekkür ederim.Kısmetse yakında alcaz inşallah.
  • bende aracımı yeni sattım symbol almayı düşünüyorum,lakin çoğu symbolde bir şeyi farkettim kaputun kapandığı yerleri hep ezik, çok fazla görünce yolda gördüğüm bir aracın:hani aracın kaputunu saldığınız sonra bastırararak kapatılan yer oraya bende hafifce bastırdım baktım incecik saç en ufak bir kazada motor elinizde hissi verdi bana, sizlerce bunun bu kadar ince yapılmasının bir nedeni varmıdır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.