Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13681369137013711372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birşekilde hakkını alırsın, bende trendyoldan tras makinesi aldım, gercek anlamda benim 3 yıllık ürünüm sıfırdan daha iyi kesiyordu, aradım hijyen içerikli ürün oldugu için iade almadılar, servis tutanak onayından sonra alcaklarını söylediler.

servise aradım böyle birşey yok, vermiyoruz dediler trend yolu aradım yine iade almadı, ben iade için gönderdim ve fatura üzerine yazdım tüketici hakem heyetine başvurcam diye.

tüketiciye başvurdum internet üzerinden 3 ay sonra cevap cıktı benim lehime. trend yol aradı paranızı iade ediyoruz vs vs

diyecegim şu ben hakkı şekilde hakkımı arayarak iade ettim.

fakat sendeki olay, sorun giderse alırım gitmezse almam, bu nekadar etik senin vicdanına kalmış.

bence sen heycan arıyor gibisin, araba oyuncakmış gibi davranıyorsun.

arabamı yapayım derken başka nedenlere sebebiyet verebilirsin.

aracın aküsünün kutup başını çıkarıp yap, şase almasın bari.

yalnız akü sökülünce şifre ister type.. kodununu biliyormusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt

Yapacak bisey yok bu adamlar din vicdan etik.birakmadilar sanayide yasakdik 1 yilda 8500 tl fuzuli masraf ettik para harcadik. O paraya deseler senden cikacak o para her turlu bari faydali biseyde harca doguda 1 yil bir cocugu okutursun, egitim masrafini karsilarsin. Motor gidik arkadan kazali arabayi satsan olu fiyatina aliyorlar.

Baska turlu cozulemez sorun deneme yanilma yoluyla bulacagiz. Bosu.bosuna bana buji degistirdiler. Simdi bobin alacam bosuna bobin degisecek buji kablosu bilmem ne... ugras dur. Sonucta kisiye ozel hijyen urunu degil veya tuketim urunu alir denerim baktim duzelmedi geri yollarim. Tiras makinesi olayinda satici hakli ama mikrop varsa baskasina bulasir. Ben olsam dezenfekte edip satarim. Bende aldim 40 tl den 20 tl ye tiras makinesi cin mali sinirlenip firlattim kesmeyi gectim ustten bile almiyor tecrube oldu.

Arabanin zaten her ayari bozuldu sanayici deyimiyle kizligi gitti. Oynamakla bozulmaz bobini temizledim 4.haznesini sonra taktim hata kodu kayboldu ama tekleme var sogukken calistirinca motorda. En ekonomik parasiz yolla halledecegim yari araba parasu harcadik cunku 19.500 tl ye aldigim arabanin yarisina yakini gittk.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Seni anlayabiliyorum fakat hiç bir bilgi tecrube yokken yapmaya kalkışmak ne kadar dogru.

yapmaya kalkıştın diyelim elinde set yokken dahada zulüm olcak.

okadar masraf edip karşılıgını almamak elbette sinir bozucu

burdaki sistem belli

elinden ve bütcenden geleni yaparsın baktın olmadı satarsın herşeyi karşı tarafa söyleyerek.

satıp başka araba alacak durumun yoksa şikayet etmeden kademe kademe sorunları halledip bu işten çıkacaksın.

bende bu sektör içerisindeyim , etrafımda arabadan anlayan cok insan var, kendileri yapmıyor yaptırıyor.

diyecegin şu anlayan kişi bile bu işe kalkışmazken, işten anlamayan bu işin içinden nasılcıksın.

hakkında hayırlısı olsun, umarım hersey çözülür.

• Merhaba, epeydir yazmıyordum.

Araç 2009 Symbol 1,4 8v lpg 123 bin km de ilk sahibiyim.

Son bir yılda yapılan bakımlar: yaklaşık 5 bin tl gitmiş

Tarih km tl not

19.06.2019 107400 400 lpg depo değişimi (10.yıl dolduğu için)

01.07.2019 107700 90 egzoz takoz lastiği 60+katalitik konvertör yanı kaynak 30 

01.08.2019 108930 170 4 buji 60+80 kablo+30işçilik  

15.10.2019 111400 745 4 lt 5w30 lubex yağ 90, yağ filtresi30+ hava filtresi 30 +15 brc filtre+marelli ön fren diski 130+65 kale ön fren balatası+arka fren balatası 80+balata sprey*2=20,+ön sol rot25+viraj burç lastiği*2=20+ 30 arka kampana torna+  işçilik200+rot ayar 30

24.12.2019 114070 140 makine ile kalorifer petek temizliği 

24.12.2019 114070 40 egzoz katalitik konvertör kaynak 40

14.01.2020 114970 55 bagaj kilit motor değişimi 30+25 işçilik

14.03.2020 117520 510 1sağ ön+2 ad arka teker snr marka porya rulmanı 300+60 tornacı+150 işçilik  

09.06.2020 118370 500 taş girmesi ile aksesuar kayışı zarar gördü 80 çekici +kayış50+şarz dinamo bakımı bilya 70 +torna 20+100 işçilik +klima bakımı 130+30 polen filtresi+20 işçilik  

29.06.2020 118910 103 safsu 5*1,5=8+radyatör temizleme sıvısı 45+işçilik  50

18.08.2020 120450 45 radyatör temizleme sıvısı 45

2019 ocakta üst kapak sökülüp detaylı bakım yapılmıştı ancak sanırım motordan suya karışan yağ radyatörde tıkanıklık yaptığı için bir ara yine hararet yapmış. Öncelikle radyatör temizleme sıvısı ile sistemi iyice temizledikten sonra üst kapakta aynı işlemi tekrar yaptırmak durumunda kaldım.

20.08.2020 120490 1000 14/03/20'de değişen 2 ad arka teker snr marka porya rulmanı arızalandı değişim farkı 50+tornacı 30+ön iki amortisör takoz lastiği 20+üst kapak contası 60+manifold contası 30+egzoz subap kapak contası 20+sprey 20+ eyquem buji 60+antifriz 40+elektrikçi işçilik 20+4 lt 5w30 lubex yağ 100+hava filtresi 30+yağ filtresi 20+ işçilik 500

24.08.2020 120580 480 2 ad petlas pt515 lastik, balans 

29.08.2020 120630 40 silecek*2

22.09.2020 121193 130 kelebek temizliği+buji kablo değişimi 60+balata spreyi 20+50 işçilik  

11.11.2020 122460 65 viraj demir uç lastiği*2 20+30 işçilik  

25.11.2020 122870 40 egzoz katalitik konvertör yanı kaynak

27.11.2020 122940 300 ön fren disk 120+ balata 80+işçilik 100

edit imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 24 Şubat 2021; 10:29:14 >

Geçmiş olsun epey işlem yapılmış.

• icon33 kullanıcısına yanıt

Yapildi suan o2 sorunum var sevmiyorum oto sanayiye gitmeyi duzgun yer servis yok. Onu sokecegim henuz sokmedim. Birde lpg de stop ediyor enjektorler eskimis lovato lpg var uzerinde italyan arabayla giderken bosa alinca devir cok dusuyor stop ediyor. Enjektorun bir tanesini degistirdim 800 tl sifiri cok pahali italyan mali. Atiker takacaktim takmadim gittigi yere kadar gotursun dedim. 100 tl ye cikma taktirdim.

Sonrasinda rektefe edilirken enjektorleri yere mi carptilar zarar verdiler ondan sonra bozuldu. Klima calismiyordu klimayi elektrikci tamir etti fabrikasyon montaj klima yillardir calisiyor iyi kotu sogutuyordu. Baktim gene sogutmuyor sistemde kacak var gazi kacmis. Araba yuruyor ve gidiyor ama o2 sensor hatasi var. Sizin arabada var mi ? Elm327 ile baktim lpg li arabalarda olmasi normal mi ? Ya lpg enjektorleri eskidi ondan dolayi yapiyor ya da o2 sensoru bozuldu veya kirlendi.

elm cihazı ile hiç kontrol edilmedi bilmiyorum sorun olup olmadığını.

Yakıt tüketimini sıfırdan beridir hesap tablosunda litre/km bazında takip ettiğim için yakıtı normal şu an.

1143 lt benzin 11428 lt lpg almışım 123230 km için şu ana kadar.

• Arkadaşlar merhaba
    Aracım 2001 clio 1.4 16V olan seriden
    Arabamda şuan bi arıza var araç rolantide iken kendi kendine gaz veriyor ve 1500 ile 2000 devir arasında sürekli olarak gelip gidiyor. Stop edip tekrar çalıştırdım yine aynı gazdan benzine alıyorum yine yapıyor. Daha önceden rolanti fotoğraftaki gibiydi. Hiç başına gelen oldumu ve çözümü nedir? Lütfen gerçekten başına gelenler yanıtlasın. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymemis

Arkadaşlar merhaba
    Aracım 2001 clio 1.4 16V olan seriden
    Arabamda şuan bi arıza var araç rolantide iken kendi kendine gaz veriyor ve 1500 ile 2000 devir arasında sürekli olarak gelip gidiyor. Stop edip tekrar çalıştırdım yine aynı gazdan benzine alıyorum yine yapıyor. Daha önceden rolanti fotoğraftaki gibiydi. Hiç başına gelen oldumu ve çözümü nedir? Lütfen gerçekten başına gelenler yanıtlasın. Teşekkürler

Boğaz kelebeği olması  

• Selamlar önceki sayfalarda anlattığım sorun çözüldü Konya'da Gürel Oto Renault servisine götürdüm tek bir umudum yoktu çünkü Ostim'de bana Sarsıntı düzelmez demişler motorun subaylarının yapılmasın önermiş lerdi ve birçok parçanın değiştirmesine rağmen sorun cozulmemisti buji-buji kablosu-bobin boğaz kelebeği temizliği ve birçok parça değişmiş ancak düzelmiyordu Ordu Konya'ya bir işin düşmüştü arkadaşımın tavsiyesiyle Gürel oto ya gittim sadece buji kablosunun orijinali ile değiştirilmesi sonucu bu problemi yaşadığımı orada şaşkınlıkla öğrendim ilk önce inanamadım gerçekten çünkü daha önce Ankara'da 2 ustaya götürmüş ve hiçbir sonuç alamamıştım bir tanesi de motor yapılacak demişti .Sonuçta Selman Usta'dan Allah razı olsun Konya yolunuz düşerse Gideceğiniz yer orasıdır başka hiçbir yere gitmeye gerek yok bence Hatta sevinçten orada triger seti setinide değiştirdim

Unutmadan söyleyeyim 1.2 Renault symbol'lerde mutlaka orjinal parça kullanmak gerekmiyormuş Keşke buji kablo mı Bir ay önce değiştiren Ostim'deki usta da bunu bilseydi adama kalsaydı subaplar yaptırmam gerekecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuz06hasan -- 20 Şubat 2021; 17:40:9 >

• arkadaşlar merhaba clio 3 1.5 dizel 2009 model hatchback aracım var. yeni aldım. Sol dış ayna şu şekilde kırık. https://www.trendyol.com/gva/clio-symbol-thalia-mekanik-09-sol-dis-dikiz-aynasi-p-85311348?boutiqueId=61&merchantI d=307175 şöyle bir tane ek parça alsam taktırsam uygun olur mu ? ayrıca uyar mı ? hiç bilgim yok. Bir kaç yere sorabildim ellerinde yokmuş

• clio-symbol-thalia-mekanik-09-sol-dis-dikiz-aynasi

linkini verdiğiniz ayna sedan model içindir sizin araca uymaz.

Sizin araç Clio 3 HB modeli ise

https://www.otoerdem.com/clio-3-elektrikli-sol-ayna-orjinal-7701061192-urun-154455.html şu olabilir elektrikli olanı

manuel ise

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/renault-clio-3-hb-sol-ayna-manuel-7701071870_pdp_661475644

En doğru sonuç için parçayı alacağınız yerden şase no ile aracı sorgulatıp uygun parçaya sorunsuz ulaşılabilir.

• Araç 2009 1,4 8V Symbol Lpgli İlk sahibiyim.

Şu an 124600 km de debriyaj yukarıda kavrıyor, ara sıra kalkışta titretiyor ve motor soğukken debriyaj basılı tutulduğunda şıkırdama sesi geliyordu.

Sanayide baskı balata değişimi yaptırdım. Sol aks körüğü yağ kaçırıyordu o da değişildi. Ayrıca LPG regülatör bağlantılarında ve T hortumlarında çok az da olsa su sızıntısı oluyordu regülatör bakımı ve hortum değişimleri yapıldı. Toplam 1170 tl mâl oldu.

Toplam 1170

debriyaj baskı balata valeo +debriyaj bilyası 350

sol aks bilyalı körük 100+

lpg T hortum regülatör dirseklerin değişimi 150

egzoz manifold üstüne taşyünü ekleme 30

(amyant egzoz manifold sargısı sordum sanayide pek bilen olmayınca denemek için koruma sacı ile egzoz manilfoldu arasındaki boşluğa taşyünü eklettim.

Sıcak havada araç motor bölmesi ısısını bir miktar azaltır düşüncesi ile konuldu.

Bu işlemden sonra motor ısınınca egzoz manifold koruma sacının ısısı bayağı azaldı el ile yoklayınca neredeyse el yakmayacak şekilde sıcaklık oluyor. Psikolojik mi bilmiyorum ancak kabin içinde duyulan motor sesinde de sanki bir miktar azalma olmuş gibi geliyor. )

pres işçilik 20

antifriz safsu 20

işçilik usta 500

---

edit imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 24 Şubat 2021; 10:28:21 >
  • Bir kaç kez oldu. Arabada temizlik vesaire bir şeyler yaptıktan sonra emniyet kemeri kilitleniyor ve uzatılıp takılamıyor. Ancak aracı çalıştırıp bir müddet hareket ettikten sonra düzeliyor. Ne yapılınca olduğunu henüz çözemedim. Kitapçıkta da bu hususta bilgi bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa, bizi de bilgilendirirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Videoyu izlemen yeterli flyer_mig, aslında basit bir motor tamiri bakımı kolaydır canını sıkma, biraz şanssızlık olmuş geçmiş olsun diyeyim...
    https://www.youtube.com/watch?v=8A-Y4YHpRrU

Clio 1.2,

Alıntıları Göster

Bu islemi yapmaya calisacagim bakalim ust kapagi sokecegimde alyan vs yok obd de bakinca o2 sensor 1 hatasi veriyor sanirim bu egzozdaki 2 diye gecer duz mantik yurutursek. Araba 8 litreye yakin yakiyor eskiden 7 civarindaydi. Ingiliz anahtari ve penseyle giresecegim.

• Arkadaşlar clio symbol dizel 2008 extreme aracım.

Marş basıyor araç çalışmıyor. 3 günde bir. Bazen hergün. Sıcak soğuk farketmiyor. Fren balata spreyi ile çalışıyor. Pompacı tüm olasılıklara baktı. 3 saat ölçtü biçti. Bizimle ilgili değil dedi. Mazot filtresi değişti. Enjektörlerde problem yok. Beyni çıkarıp lehimlerini yenilediler 450 Tl karşılığı..

Isıtma bujileri sağlam.

Ne yapacağımı şaşırdım.

Birileri de vakvaktan diyor.

Fikri olan, yardımcı olabilecek olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiddah

Arkadaşlar clio symbol dizel 2008 extreme aracım.

Marş basıyor araç çalışmıyor. 3 günde bir. Bazen hergün. Sıcak soğuk farketmiyor. Fren balata spreyi ile çalışıyor. Pompacı tüm olasılıklara baktı. 3 saat ölçtü biçti. Bizimle ilgili değil dedi. Mazot filtresi değişti. Enjektörlerde problem yok. Beyni çıkarıp lehimlerini yenilediler 450 Tl karşılığı..

Isıtma bujileri sağlam.

Ne yapacağımı şaşırdım.

Birileri de vakvaktan diyor.

Fikri olan, yardımcı olabilecek olan var mı

İmmoda hata olmadığını varsayarak,mazotu geri kaçırıyor olabilir..

• İmmoda hata olmadığını varsayarak,mazotu geri kaçırıyor olabilir..

ne demek anlayamadım 

• ne demek olduğunu anlayamadım 

• Fiddah F kullanıcısına yanıt

Yani araç anahtarı tanıyor mu?(immobilizer)

• 
Sayfa: önceki 13681369137013711372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.