Şimdi Ara

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
1
Favori
62.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben 8 valf symbolü kardeşime bıraktım hb 1,4 16 w aldım sizlere 16 walf alırken iyi secim yaptığınızı belirteyim uzun yolda 16 walf daha iyi daha az yakıyor.daha keyfli daha sessiz şehir içi vites secimizi iyi yaparsanız hantallıktan kurtulursunuz hava filtresini kesinlikle zamanında ve kesinlikle orjinal kullanınız. bujileri çift tırnak ve orjinal kullanınınız ve her 20 bin km değiştirmenizi öneririm. yağ olarakta castrol magnatec 10-40 lastik basıncı ön 31 arka 29 ve yeni lastik alacaklar bridgestone 175/65/14 için fiyat performansı en iyi (goodyerdan gt2 den çok daha iyi)
    bu 4-5 öneri sizlere yakıt ve performans olarak geri dönecektir. hayırlı sürüşler.
    yakıt için firma öneremiyorum bende anlayamdım.ama 95 oktan. okey.
  • Bende 95 kullanıyorum memnunum 98 şimdilik gereksiz masraf geliyor...
  • Aracın kitabında 98 oktana kadar kurşunsuz benzin kullanılabileceği belirtiliyor. 2004 yılında, OPET tarafından 98 oktan benzin tanıtım amacıyla 95 oktan fiyatına satışa sunulduğunda yaklaşık 6 ay süre ile kullandım. İkisi arasında performans açısından çok büyük fark göremedim, ancak yakıt ekonomisinde çok az bir farkla -yaklaşık %1,5-2 gibi- 98 oktan öne çıkmıştı. Şu an 95 ve 98 oktan benzin arasında ciddi fiyat farkları var, bu nedenle 98 oktan benzin kullanımı maliyet/etkin değil. Clio Symbol 1,4 16V'da, 98 oktan için verdiğinize karşılık aldığınız oldukça sınırlı. Kaldı ki 98 veya 100 yüksek oktanlı benzinler, turbo beslemeli yüksek performanslı araçlar için daha ideal. Symbol için önerim 95 oktan benzin kullanımı..

• Arkadaşların araçları ile ilgili yaşadıkları tecrübeleri paylaşmalarını bekliyoruz...
  • Ne tür tecrübeler?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Ne tür tecrübeler?

Sürüşle ve servisle ilgili tecrübeler olmak üzere her çeşit tecrübelerini kastediyorum. Örneğin aracımda bulunan ABS fren donanımı ile ilgili yaşadığım bir tecrübeyi aktarmak isterim. 2003 yılında aracı ilk aldığımda, otoyoldan Aydın'dan İzmir'e gidiyordum. Aracımın hızı 115 Km/s'ti ve yaklaşık 40 m önümde domates kasalarıyla yüklü bir kamyon vardı. Kamyondaki kasalardan birinin sıkıca tespit edilmemesi neticesinde, bağlı olduğu halattan kurtuldu ve savrula savrula üzerime gelmeye başladı. Düşünün, hızı en az 80 Km/s olan kamyondan kurtulan domates kasasının üzerinize geldiğini.. O anda ani karar verdim ve bütün gücümle frene bastım. Fren basılı iken, ABS devreye girdi, kamyonun solundan ani kuka manevrası yaptım ve aracın ABS donanımı sayesinde kazadan kurtuldum. Araçta ABS donanımı olmasaydı, o hızda yapılacak blok frende araç kesin yoldan çıkardı. Hadi çıkmadı diyelim, frene basılı iken aynı anda kuka manevrası yapılamazdı. ABS ile ilgili yaşadığım tecrübe o kadar fazla ki.. İyi ki ABS'li araç almışım diyorum. Araç alacaklara tavsiyem, klima gibi konfor donanımından önce ABS gibi güvenlik donanımlarını değerlendirmeye almalarıdır.

• turbox dostum bende ABS yok ama arabanın çapraz freni var bu ne dersen bir nevi mekanik ABS örneğin ön sol teker fren esnasında kaygan bi zeminde kızaklıyosa bu sefer arka sağ tekerde kızaklıyo her ne kadarda ABS kadar olmasa çok işe yarıyor RUSlara en çok satılan arabalar arasında CLİOlar geliyo RUSYADAki adı THALİA tercih sebepleri dediğim gibi tıpkı LADAlarda olan çapraz fren buz üstünde çok faydası var tecrübelerime dayanarak söylüyorum
  • Bundan bilginiz varmı arkadaşlar temmuz 2008 de satışa çıkacakmış.
    NİSSAN-RENAULT ortaklığı

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı
  • 2

• 3

• 4

• Hık demiş Symbol'ün burnundan düşmüş
  • Millet diyorki symbol şöyle symbol böyle.Madem okadar kötü bir araba koskoca nissan neden symbol ü kendi modeli olarak çıkarıyor

Symbol ü kötüleyenlere
  • Nissan ile renault olarak ortak üretim yaptıklarını biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hay-bey -- 20 Mart 2008; 22:39:19 >
  • Arkadaşlar Symbol de en sevdiğim renk ıhlamurdu.Makjayla beraber nedense bu rengi kaldırdılar.Sizin Symbol renginiz nedir

• İç konsul makyajla beraber daha kalıteli ve güzel ergonamik oldu.Kalite hissi çok belirgin arttı.Sizin görüşleriniz nedir

• Aynen dediğin gibi pusat 43. Ön konsol 2007'den itibaren daha hoş ve güzel oldu. Benim arabamın rengi ateş kırmızı.
  • Benimkisi de Gümüş..
  • Aynen katılıyorum.2008 model symbol 1.4 16 V stil paket sahibiyim.
    İç konfor hiçde küçümsenecek gibi değil.Gayet güzel konforlu.
    Birde 250 kadran olmasa.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.