Şimdi Ara

Clio motor stop etme sorunu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
57.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konuyu hortlatmış olacam ama 97 clio rn aracım var 1.4 tek nokta enjeksiyonlu... Araç kafasına göre (!) stop ediyor ve çalışmıyor... Servise gösterdim bilgisayara bağladılar araç arıza göstermiyor tüm sinyaller ve voltajı normal ama enjektör benzin geçişini kesiyor veya engelliyor... Araç çalışırsa yüksek devirde hiçbir sorun yok ancak gazdan ayağını çekersen stop ediyor... Eski bir motor kalfası enjektörün hemen önündeki bir diyaframı değiştirmeyi önerdi ki 3-4 saat her yerini kurcaladık... Servis ise kelebek kutusunu komple yenile dedi ki 3000 tl........... Bu sorun nedir nasıl çözerim bir yol gösterin... Bu arada yakıttan olabileceğini farkettim 2 aydır shellden benzin alırken hiç sorun yaratmadı go dan fulledim ve beni bitirdi... Bir arkadaş shellin yakıtının daha ince olduğundan bahsetti ondan olabilir mi? Araçta lpg yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ushdui -- 8 Aralık 2017; 19:30:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ushdui U kullanıcısına yanıt
    Enjektör voltajını ölçtürün motor içindeki sigorta kutusundan enerji alır ve bir rölesi var ya röle bozuk ya röle yuvası pis temassızlık yapiyo ya da enjektör bozuk

• Tüm voltajlar düzgün dedi servis hepsini kontrol etmiş... Kelebek kutusu komple ve 3000 diyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü... Bugün depodaki yakıtı boşaltıp shellden alacam bakalım sorun ortadan kalkarsa yakıt yoğunluğu etkili der sorunu ona göre ararız... Çalışırsa tabi :)

• Krank ve eksantrik sensörlerine de bakin

• Ya da aracin ECU yani beyni arızalı olabilir

• tuncercoban kullanıcısına yanıt

2004 Dizel Clio var aynı sorun bendede var bu Ba

hattin ustanın tam yeri nerede acaba.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.