Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında şehiriçi şehirden şehire de fark eder.
  • arabayı aldığımda depoyu fullemiştim. 350km de tekrar fulledim tam 100tl aldı.yaklaşık 100km si şehir dışı kalanı şehir içi.

• Sustalı anahtarın pili nasıl değişiyor arkadaşlar bilen var mı?
  • arkadaşlar Clio Hb 1.5 85 Bg (2008) dizel araba aldım birkaç ay önce.. Ortalama 4.8 filandı tüketim uzun yolda. Bugün 100 km'de 6,8 gösteriyor.
    Bu çok fazla gibi geldi bana tamam kış aylarındayız ama bu kadar farkeder mi? Kullananlarda ne yakıyor?
    Eğer bi sorun varsa nerde sorun olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silent -- 24 Aralık 2011; 21:17:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

http://www.hizliupload.com/di-NI8R.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-IG5N.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-RLFA.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-EZEG.jpg

Halil Bey arabalarımız aynı yalnız benimki 2011 model. Bazı noktalarda aklım kaldı karşılaştırabilir miyiz?
    Lastiklerinizin markası nedir(benim bridgestone), stepne de aynı boyutta mı?
    USB girişi var mı yoksa sadce aux mı?
    Aynalar elkt. katlanır mı(bende değil)
    Torpido lambası çok mu yukarıda(benimki daha önce resmini koyduğum gibi bayağı yukarda)
    Vites değiştirme uyarı ışığı var mı?
    Bluetoottan tlf.la görüşebiliyor musnuz?

• Arkadaşlar benimde bir sorum olacak, 2007 Clio III Authentique 1.5 Dci kullanıyorum. Bu araçta aracı kilitledikten sonra cam kaldırma olayı var mı? Var ise nasıl yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sporcu23

quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

http://www.hizliupload.com/di-NI8R.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-IG5N.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-RLFA.jpg
    http://www.hizliupload.com/di-EZEG.jpg

Halil Bey arabalarımız aynı yalnız benimki 2011 model. Bazı noktalarda aklım kaldı karşılaştırabilir miyiz?
    Lastiklerinizin markası nedir(benim bridgestone), stepne de aynı boyutta mı?
    USB girişi var mı yoksa sadce aux mı?
    Aynalar elkt. katlanır mı(bende değil)
    Torpido lambası çok mu yukarıda(benimki daha önce resmini koyduğum gibi bayağı yukarda)
    Vites değiştirme uyarı ışığı var mı?
    Bluetoottan tlf.la görüşebiliyor musnuz?

merhaba arkadaşım
    usb ve aux girişi var vitesin hemen önünde konsolun en altında
    aynalar elektrikli fakat katlanma olayı ford lardaki gibi otomatik değil.
    lastikler DUNLOP
    stepne gördüğüm kadarı ile aynı boyda. (bagajın altında olduğu için pek seçemedim)
    Vites değiştirme uyarı ışığı var.
    Bluetoot var. AYnı anda 5 tlf bağlanabiliyor ve aux seçeneğinde tek tek her telefonun içine girip telefondaki şarkılara o menüden ulaşabiliyorsunuz ( ve bu harikabir olay bendeki ford a 1 tlf bağlanıyor ancak içindeki şarkılara ulaşılmıyor)
    torpido lambası sizinki gibi geride değil tam hizada arkasının görünme durumu yok. yani yuvaya tam oturmuş durumda

• Arkadaşlar şehir gerçekten önemli. Bence şu koşullar yakıt için çok kritik :

* Yol yapısı (bol yokuşlu yerlerde tüketim çok artıyor)
    * Rakım
    * Trafik yoğunluğu
    * Hava koşulları

Kendi yaşadığım yerden örnek vermek gerekirse :

Antalya:
    * Yol yapısı genellikle düzlük
    * Rakım deniz seviyesinde
    * Trafik genelde akıcı
    * Hava genelde ılık.

Benim 1.2 bu koşullarda şu aralar 6.5 litre yakıyor. Ancak genelde yüksek tempoda kullanıyorum. Devire ve ışıklara biraz dikkat edince 6.0 lara kadar düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 26 Aralık 2011; 19:58:18 >
  • Siz ideal şartlardasınız.Örneğin Erzurumda 2000mt rakımda -20 derecede yanına bile yaklaşılmaz bu tüketimlerin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

Siz ideal şartlardasınız.Örneğin Erzurumda 2000mt rakımda -20 derecede yanına bile yaklaşılmaz bu tüketimlerin.

Dogru soyluyorsun. Antalyanin tuketim verileri ortalamanin altinda. Bu verileri baska ilde yakalamak zor :)
  • 2. el clio 3 hb, 1.2 araç arıyorum bir süredir. baktığımız bir araçta araç dışında gaz kokusu vardı-araç benzinli- sahibi, soğuk havalarda doğal olarak oluyor gibi bir şey dedi, ancak hiç tatmin etmedi. sizler böyle bir sorun yaşıyor musunuz, acaba? o araçtan soğudum fakat aklıma takıldı, her araçta karşıma çıkar mı diye?
  • İlk çalıştırmada hepsinde yapar. Bir miktar çiğ benzin kokusugelir ve biraz çalıştıktan sonra geçer.
    Bunda soğuyacak birşey yok zira tüm araçlarda oluyor bu durum. Ancak sürekli geliyor ise o zaman bir sorun var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 28 Aralık 2011; 0:08:19 >
  • Sohbete ortasindan daliyorum kusura bakmayin, ögrenmek istedigim bir konu var dh'i okumakla kalmadim bircok siteye baktim ama doyurucu bir cevap bulamadim, 2012 model 1.6 otomatik clio extreme almak ve lpg taktirmak istiyorum ama aracin motorunun lpg ile uyumu nasildir, problem cikarir mi, cikariyor mu bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim, en azindan okuyabilecegim bilgi alabilecegim bir link bile olsa cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

İlk çalıştırmada hepsinde yapar. Bir miktar çiğ benzin kokusugelir ve biraz çalıştıktan sonra geçer.
    Bunda soğuyacak birşey yok zira tüm araçlarda oluyor bu durum. Ancak sürekli geliyor ise o zaman bir sorun var demektir.

Evet, sorun sanırım geçmemesinde. Araç yoldan gelmiş bekliyordu kısa bir süredir. Aracı çalıştırınca koku geldi. 10 dakika kadar kullanıldı, aracın içine de geldi koku ve tekrar durup inince dışarıdan yoğun bir şekilde alınıyordu. Maliyeti ne kadar tutar, eder bilemediğimizden üzerine gitmedik. Kısmet artık bakalım ne çıkacak. Ama ilk çalıştırmada normal olduğunu öğrenmem iyi oldu. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacaroglu

Merhaba, bu konuyu eve gidince bastan okumam gerekiyor sanirim :)) 2008 model clio III hb extreme 1.2 otomatik ve 45 binde temiz servis bakimli araç almak istiyorum. Aracin ederi ne kadardir? Birde arac hakkindaki yorumlarinizi ogrenebilir miyim? Tesekkurler.

Merhaba,

Geçen hafta aracı aldım. Eşim ve ben yeni yeni kullanmayı öğreniyoruz. Bundan dolayı küçük motorlu, otomatik tercih ettik. Aslında grandtour hayalimdeki araçtı. Ama onun otomatiği 1.6'dan başlıyor ve bana ilk aşamada aldığım araç yeter diye düşünüyorum.
  • Mantıklı seçim yapmışsın bence. Hayırlı olsun.
  • merhaba arkadaşlar 2007 model 1,5 dizel 90 beygir 70 binde clio 3 bir araba alıcam arkadaştan 20,500 fiyat istiyor arabanın tüm bakımları yeni yapılmış lastikler yeni yalnız aracı sorgulattıgımda trimer den ıkı tane kazası gorunuyor bırı 4000 tl dıgerı 2700 tl cıvarında arkadasa sordugumda aldıgım bayan kaza yaptıgında sadece camurlukları degısmıs ve kaskodan daha fazla para alabılmek ıcın yaptırdıgı yer masrafı yuksek gostermıs dedı sizce bu araba alınırmı beni bilgilendirseniz sevinirim şimdiden tşkler ..
  • quote:

quote:

Merhaba, bu konuyu eve gidince bastan okumam gerekiyor sanirim :)) 2008 model clio III hb extreme 1.2 otomatik ve 45 binde temiz servis bakimli araç almak istiyorum. Aracin ederi ne kadardir? Birde arac hakkindaki yorumlarinizi ogrenebilir miyim? Tesekkurler.

Merhaba,

Geçen hafta aracı aldım. Eşim ve ben yeni yeni kullanmayı öğreniyoruz. Bundan dolayı küçük motorlu, otomatik tercih ettik. Aslında grandtour hayalimdeki araçtı. Ama onun otomatiği 1.6'dan başlıyor ve bana ilk aşamada aldığım araç yeter diye düşünüyorum.

Araciniz hayirli olsun, gule gule kullanin, ne kadara aldiniz acaba, bir de motorun performansi nasil, tatmin edici mi yoksa zorla gidiyor gibi bir his mi veriyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: karadayi_3

merhaba arkadaşlar 2007 model 1,5 dizel 90 beygir 70 binde clio 3 bir araba alıcam arkadaştan 20,500 fiyat istiyor arabanın tüm bakımları yeni yapılmış lastikler yeni yalnız aracı sorgulattıgımda trimer den ıkı tane kazası gorunuyor bırı 4000 tl dıgerı 2700 tl cıvarında arkadasa sordugumda aldıgım bayan kaza yaptıgında sadece camurlukları degısmıs ve kaskodan daha fazla para alabılmek ıcın yaptırdıgı yer masrafı yuksek gostermıs dedı sizce bu araba alınırmı beni bilgilendirseniz sevinirim şimdiden tşkler ..

bence uzak dur arkadasım. O kadar kolay değil o işler. Hem ne malum gerçekten kazasının büyük olup olmadığı? toplamda 6700tl hasar az bişey değildir.
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.