Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bahsettiğiniz 1.3 multijetin 75 liğin palioda, 90 lığını lineada kullandım ikisinin de performansını kötü buldum.Bağarıyorlar ama ortada bir performans yoktu.1.5 65 inde, 1.3 75 inde torkları düşük zaten hızlanmaları 15küsür sn gibi değerler, hatta 1.3 multijetin opel merivada hızlanması 17 sn gibi bir değer ki tam bir komedi.

bayan filan kullanmayacaksa bende otomatik yerine manuel tavsiye ederim.Küçük hacimle otomatik kombinasyonu tecrübeli sürücüyü hastalık sahibi yapabilir :)
  • Ben albea multijeti üç sene kullandım 190 binde iade ettik ben albea ile kopta ovitde ve bilumun dağlarda işim geteği sürekli geziyorum performans olarak çok memnundum. Uzun yolda çekişinden çok memnundum araba sollarken filan hiç sıkıntı çekmiyodum zor durumda kalsan bi vites düşürüp gaza yüklendinmi hayatta makasda kalmıyodu. albea ile symbolün arasında çekişte tam bir vites fark var. hızlanma olarak albea symbolden çok iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 30 Kasım 2011; 21:12:20 >
  • Dişli oranlarından demekki.1.3 m.jetin 1.5dci ın tork değerleri diğer dizellere göre düşük te olsa (160 ve 180 Nm) bu torklar yinede 1.6 ve 2.0 lt benzinli atmosferik motorlardan çok yüksek değerler.Dizel araca alışınca kesmez benzinli.Sollamalarda filan huzursuz oluyorsanız en güzeli 1.2 yi elden çıkarmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

Dişli oranlarından demekki.1.3 m.jetin 1.5dci ın tork değerleri diğer dizellere göre düşük te olsa (160 ve 180 Nm) bu torklar yinede 1.6 ve 2.0 lt benzinli atmosferik motorlardan çok yüksek değerler.Dizel araca alışınca kesmez benzinli.Sollamalarda filan huzursuz oluyorsanız en güzeli 1.2 yi elden çıkarmanız.

Yok hocam ben clio 3 den bahsetmiyom symbolden bahsediyom. Clio zaten 1.2 ondan bişe beklemiyom 1.5 65 bg symbol gitmiyo
    . Oda şirket arabası daha 8bin km de şirket en iyi 3 seneye değişir
  • Merhaba arkadaşlar, 2008 - 2009 clio3 dci donanımları hakkında yardımcı olabilecek var mı ? varsa bu forumun kaçıncı sayfasındadır, ya da link var mı ? şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar son 5 yılda kullandığım araba ve yakıt tüketim ortalamalarını yazıyorum. Siz ordan bir fikre sahip olabilirsiniz.
    Kendi görüşüm 1.2 Clio gayet ekonomik. Şehir efsanesi olayına katılmıyorum. Ancak şunu da söyleyeyim Clio 1.2 şehir içi için
    güzel ve ekonomik bir araç, kullanımı rahat ve pratik. Ancak uzun yol için kısa vites oranları can sıkıcı olabilir. Zira 5. Vites 3000 devirde hız 98km
    Diğer araçlarda bu devirde son viteste 105-110 km gibi bir hızda seyredebiliyorsunuz. Yine ani hızlanmalar ve ara hızlanmalar tabiki muhafazakar.
    Ancak 13 saniyelerik 0-100 hızlanmasına bakarsanız uzak durun yaklaşmayın denecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Piyasada hızlanması
    15-16 saniye olan dizel araçlar var o zaman onları üretim bandından direk çöpe atmamız lazım.

2006 Ford Fiesta 1.4 16 valf 100km/7.5litre BENZİN
    2008 Golf V 1.6 8V 102bg 100km/8.5litre BENZİN
    2009 Opel Corsa Eco 1.0 100km/6Litre BENZİN
    2009 Opel Corsa 1.2 Easytronic 100km/7.5 Litre BENZİN
    2011 Megane 1.5 Dci 105bg 100km/5.5 litre DİZEL
    2011 Clio 1.2 17Valf 75 bg 100km/6.2 litre BENZİN Henüz yeni araç 1700km.

Tüm bu araçlar ile ilgili donanımhaberde ilgili araç bölümlerine paylaşımlarımı eskiye dönük görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 2 Aralık 2011; 8:32:05 >

• Hocam bu verdiğin bilgiler karmamı şehirdışımı.
    megane karmada mümkün değil o değeri yakalaması ben o değeri dizel symbol ile şehirdışında anca yakalıyorum
  • 2011 dizel symbol ile az önce yoldan geldim, toplam 450 km yol, 3 yetişkin yolcu ile 100 km de 5.3 tüketimim oldu (fiili yakıt tüketimi ile yol bilgisayarı eşit), bu yolun yaklaşık 350 km sinde hız 130 un altına inmedi.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-hata-yok-boya-yok-orjinal-otomatik-65894849/detay/

Otomatik Clio almayı düşünüyorum.Bu araca bu fiyat çok değilmi.2006 model 1.2 authentique .50000 km de.Piyasasını bilen arkdaşlar yardımcı olursa sevinirim.Bu aracın ederi nedir sizce.
  • 1.2 cliomla 5. viteste 70 km hızda anlık tüketim 4.3 lt. gösterdi.sizce bu sürüş sağlıklımıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrettin100

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-hata-yok-boya-yok-orjinal-otomatik-65894849/detay/

Otomatik Clio almayı düşünüyorum.Bu araca bu fiyat çok değilmi.2006 model 1.2 authentique .50000 km de.Piyasasını bilen arkdaşlar yardımcı olursa sevinirim.Bu aracın ederi nedir sizce.

2006 model clio 2 hb lerin bvr modelinin kasko değeri 18 bin tl olarak görünüyor, aracın durumu iyiyse 500-1000 tl fazlasını vermeyi düşünebilirim, şu an kendime de araç baktığım için çok araştırdım bu konuları. ancak fiyatta genel olarak bir 500 tl pazarlık olur derler.

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Hocam bu verdiğin bilgiler karmamı şehirdışımı.
    megane karmada mümkün değil o değeri yakalaması ben o değeri dizel symbol ile şehirdışında anca yakalıyorum

Antalya şehir içi tüketimidir. Bizzat kendim de ölçtüm ve yol bilgisayarı ile aynı değerleri yakaladım.
    Tabi şunu da belirtmek lazım bizim burda trafik diğer illerdeki gibi değil. Birde burda hava genelde ılık olduğu
    için tüketime negatif etki nadiren oluyor. Uzun yolda megane ile 4.4 leri görüyordum.

Megane'da en fazla tüketimi yazın görüyordum arasıra klima ile. O da 5.8 idi. Aşağıda görebilirsiniz.

Megane 105 in fabrika verileri.

Şehiriçi 5,5
    Şehirdışı 4
    Karışık 4,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Aralık 2011; 8:37:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: digi_tal

1.2 cliomla 5. viteste 70 km hızda anlık tüketim 4.3 lt. gösterdi.sizce bu sürüş sağlıklımıdır?

Tahminen devriniz 2000 civarında oluyordur o hızda. Bir anormallik yok kullanabilirsiniz. Corsa 1.2 ile bu tüketimleri görmek gerçekten hayal.
    Güzel değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Aralık 2011; 8:32:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

Merhaba arkadaşlar, 2008 - 2009 clio3 dci donanım bilgileri hakkında yardımcı olabilecek var mı ? varsa bu forumun kaçıncı sayfasındadır, ya da link var mı ? şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar cevaplayabilecek yok mu aranızda ?
  • Donanımlar çok karışık ve değişken olduğu için net bilmiyorum.

Başta authantique < dynamique < privilege vardı kasa makyaj yedikten sonra authantique < extreme < executive oldu.. bir ara night and day edition executive yerine çıktı bir ara 20. yıl özel serisi vardı.. bunlar modeller ama donanım olarak net bir şey kimse söyleyemez aynı model ve aynı yıl iki aracın birinde optik far ve far yıkama varken bir diğerinde olmayabilir.
  • @ the engine :
    şu an için 2008 modeli alma düşüncem var, ama authtantique veya diğer modellerde hangi donanımlar var hiç fikrim olmadığı için kıyaslama yapıp bir karar veremedim, esp, mp3 player i hangi modellerde bulabilirim, daha bir yol oluşturamadım. Bir de dci clioların servis aralığı kaç km dir?
  • 2008 alacaksan en az dynamique almalısın abs,ebv (esp benzeri) ve afu clio 3 lerin hepsinde var zaten**** çalar 2008 lerde olmayabilir ,cd çalar vardır. dci larda bakım aralığı 10.000 di 15.000 e çıkardılar şu anda,yağına göre değişiyor demekki.
  • Arkadaşlar bugün yağmurluydu hava uzun süredir yağmadığı için yerler biraz kaygandı.ABS yi deniyeyim dedim süratim 50-60km gibiydi,frene de çok yüklenmedim ama ABS çok çabuk devreye girdi.Bu dunlop sp sportların ıslakta tutuşu çok mu kötü acaba hemen kaymaya başlıyor.
  • benim araçtada aynı lastik takılı ve daha 1500kmde geçen alışveriş merkezinin otoparkında park ederken abs devreye girdi yerler hafif ıslaktı.
  • Ben de dün itibari ile uzun yol denememi yaptım clio 1.2 Elazığ Elbistan yolunda(engebeleri bol, güzergahta 1800rakımlı Karahan geçidi olan %60ı duble yol) bilgisayar verilerine göre ortalama 86 km hız, 6,6 /100km yakıt tüketimi oldu. Düz yolda 140 km yi çok zorladım ama geçemediim, araç 5.viteste 100km ulaşmadan 3000devire ulaşıyor (umarım motor açıldıkça biraz da düşer).
  • 
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.