Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: sierra06

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

İlla B sınıfı araç bakıyorsan ve 5 kişi uzun yol vs binicem diyorsan, dizele de param yetişmiyor diyosan, 1.4 Corsa 100bg motoru ile güzel bir araçtır.
    Hyundai den daha tasarrufludur hemde daha konforludur. Ama ekonomik olsun benzinli olsun fiyat da düşük olacak diyorsan
    ben Renault varken Hyundai almazdım.Clio 1.6 nasıldır bilemiyorum kullanmadım. Benim bugün Clio almam tamamıyla 28.000 TL gibi iyi bir fiyata almış olmam.
    1.2 sini daha önce kullandığım için tereddüt yaşamadım. Ama ben 5 kişi binmeyeceğim

Fiyat olarak 32 ila 36 arasında birşey baktığımdan dolayı çok fazla esnek davranamıyorum maalesef. Dizel almayı düşünüyordum fakat yılda 15000 km falan yapacağımı hesaplayarak(maksimum yani) amorti suresi minimum 5-6 sene olduğu için benzinli daha makul geliyor. 1.6 su an için tam bilemiyorum renault un sitesi hata veriyor ama performans açısından yeterli olacaktır mutlaka clio hb için, ama yakıt tüketimine bakmak lazım.Peki bu verdiğim fiyat aralıklarında aile arabası ne önerebilirsiniz.

Kardeşim fazla parayı çöpe atmıyorsun Dizel alırsan yakıt parası farkı cebinde kalacak!!
    Kaç sene sonra satarsan sat, dizel aracı benzinliden daha iyi fiyata satacaksın.

1.2için bile konuşsak.
    Öncelikle 15000km için Benzin-Dizel:
    7.5*4.5*15000/100 - 5.5*3.9*15000/100= 1845TL/YIL
    5400TLlik benzin dizel farkı var clioda/listede Max3YILda amorti edecek.

Ayrıca 3 Yıl sonra 5000tl fazla verek altığın dizel aracını, dengi benzinliye göre min 3000TL fazlaya satacaksın!! (Eğer satacaksan)
    Yani atıyorum 3 yıl sonra zaten aradaki farkı amorti ettin. 3000TL de cebinde kalacak / Ya da kapının önünde +3000TL değerinde bir aracın olmuş olacak.

Hesabı doğru yapalım lütfen

3-4 Ay önceki fiyatlar olsaydı eğer Şartları zorlayıp Astra Classic III Dİzel easytronic alın derdim :) Ama ben de o treni kaçırdım. Fİyat dayandı 45000TLlere :S

Hocam tamam dediğiniz gibi yakıt parası cebinize kalıyor burası ayrı. ama ilk yatırım maliyeti yüksek.tabi ki tercih meselesi. 2 aydır araç bakıyorum. (2.el olarak). hemde dizel araştırdım. ama yok işte kafama göre birşey. ayrıca 3000 lira fark oluyor 2. elde demişsiniz ama maalesef bu kadar fazla fiyat farkı yok. tekrar 2 aydır araştırmış biri olarak şu son zamanlarda özellikle megane 2 ler için konusuyorum, dizel ve benzinli arasında 1.000 tl gibi bir fiyat farkı ya var ya da yok nerdeyse. bu da dizelin, alan 3. kişiye çıkaracağı masraflar çerçevesinde fiyat kırılıyor. Tabi siz dizelin en tatlı zamanı olan ilk 100.000 de satarsanız aracı bu dediğiniz 3000 lira fark olur. ne güzel 3 yıl demişsiniz. içerisinde bakım maliyetlerinin arasındaki farkı da katarsak 3,5-4 yıl olur bu. 4 yıl sonra amorti etsin die baştan 5-6 yerine göre 10000 lira fazla vermek var. benzinli alıp düşük miktar vererek 3-4 sene sonra alternatifler düşünmek var. yanlış anlaşılmasın dizelin hastasıyım ama hesapta ortada yani. sonuçta yinede tercih meselesi ben bir türlü araba bulamadım ona üzülüyorum bu arada astra için o giden treni bende kaçırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sierra06 -- 18 Ekim 2011; 6:36:14 >

• @Sierra06
    Eğer çevrenizde bildiğiniz ve güvendiğiniz birisinden dizel 2. el alırsanız daha iyi olur. Aksi takdirde çok dikkatli ve seçici davranmalısınız.
    Mesela ben Megane'ım için Total Doco'dan başka yerden dizel koymam ve hep Excellium kullanırım. Fişlerimi saklar Total kartıma işletirim.

Araç işi bakım ve özen işidir. Bazı vicdansızlar az para harcayayım diye normal dizel koyup aracı 60 binlerde satıyor. Alan
    adam bir süre sonra enjektör, pompa ve hatta motor yaptırmaya varan (enjektör işemesi nedeniyle) hasarlar ve fahiş maliyetler ile
    karşı karşıya kalabiliyor. Çok dikkatli olmak lazım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İlla B sınıfı araç bakıyorsan ve 5 kişi uzun yol vs binicem diyorsan, dizele de param yetişmiyor diyosan, 1.4 Corsa 100bg motoru ile güzel bir araçtır.
    Hyundai den daha tasarrufludur hemde daha konforludur. Ama ekonomik olsun benzinli olsun fiyat da düşük olacak diyorsan
    ben Renault varken Hyundai almazdım.Clio 1.6 nasıldır bilemiyorum kullanmadım. Benim bugün Clio almam tamamıyla 28.000 TL gibi iyi bir fiyata almış olmam.
    1.2 sini daha önce kullandığım için tereddüt yaşamadım. Ama ben 5 kişi binmeyeceğim

Fiyat olarak 32 ila 36 arasında birşey baktığımdan dolayı çok fazla esnek davranamıyorum maalesef. Dizel almayı düşünüyordum fakat yılda 15000 km falan yapacağımı hesaplayarak(maksimum yani) amorti suresi minimum 5-6 sene olduğu için benzinli daha makul geliyor. 1.6 su an için tam bilemiyorum renault un sitesi hata veriyor ama performans açısından yeterli olacaktır mutlaka clio hb için, ama yakıt tüketimine bakmak lazım.Peki bu verdiğim fiyat aralıklarında aile arabası ne önerebilirsiniz.

Kardeşim fazla parayı çöpe atmıyorsun Dizel alırsan yakıt parası farkı cebinde kalacak!!
    Kaç sene sonra satarsan sat, dizel aracı benzinliden daha iyi fiyata satacaksın.

1.2için bile konuşsak.

Ayrıca 3 Yıl sonra 5000tl fazla verek altığın dizel aracını, dengi benzinliye göre min 3000TL fazlaya satacaksın!! (Eğer satacaksan)
    Yani atıyorum 3 yıl sonra zaten aradaki farkı amorti ettin. 3000TL de cebinde kalacak / Ya da kapının önünde +3000TL değerinde bir aracın olmuş olacak.

3-4 Ay önceki fiyatlar olsaydı eğer Şartları zorlayıp Astra Classic III Dİzel easytronic alın derdim :) Ama ben de o treni kaçırdım. Fİyat dayandı 45000TLlere :S

Hocam tamam dediğiniz gibi yakıt parası cebinize kalıyor burası ayrı. ama ilk yatırım maliyeti yüksek.tabi ki tercih meselesi. 2 aydır araç bakıyorum. (2.el olarak). hemde dizel araştırdım. ama yok işte kafama göre birşey. ayrıca 3000 lira fark oluyor 2. elde demişsiniz ama maalesef bu kadar fazla fiyat farkı yok. tekrar 2 aydır araştırmış biri olarak şu son zamanlarda özellikle megane 2 ler için konusuyorum, dizel ve benzinli arasında 1.000 tl gibi bir fiyat farkı ya var ya da yok nerdeyse. bu da dizelin, alan 3. kişiye çıkaracağı masraflar çerçevesinde fiyat kırılıyor. Tabi siz dizelin en tatlı zamanı olan ilk 100.000 de satarsanız aracı bu dediğiniz 3000 lira fark olur. ne güzel 3 yıl demişsiniz. içerisinde bakım maliyetlerinin arasındaki farkı da katarsak 3,5-4 yıl olur bu. 4 yıl sonra amorti etsin die baştan 5-6 yerine göre 10000 lira fazla vermek var. benzinli alıp düşük miktar vererek 3-4 sene sonra alternatifler düşünmek var. yanlış anlaşılmasın dizelin hastasıyım ama hesapta ortada yani. sonuçta yinede tercih meselesi ben bir türlü araba bulamadım ona üzülüyorum bu arada astra için o giden treni bende kaçırdım

Kardeşim fark 5500TL!

Local imkansızlıklardan dolayı 2011 dizel kalmamış olabilir, şehirden şehre değişebilir. Onlar ayrı konular.
    Tabi bulunduğunuz yerde uygun fiyata dizel varsa.2011lerde de 2012ler arasında da fark max 5500TL Lütfen bida diyorum ELMA ile ELMA'yı kıyaslayın.
    Gözünüzde büyütüyosunuz

Ayrıca 3 senede satmayacaksanız; 100000km sonra araç fiyatları aynı bile olsa 100.000km'de ve her km'de sürekli kardasınız.
    45000km'de 5500TL amotri edilecek, 6sene sonunda +5500TL kara geçilecek. Bırak da ondan sonra araç fiyatları aynı olursa olsun :p "Ki asla aynı olmayacak", yeter ki temiz kullan aracını :)
    Ben de sene başından beri takip ediyorum. Aralık ayını bekliyorum. Bir çok fırsat gördüm kaçırdım, ama nasip daha acelem yok.
    Ben muhtemelen Benzin+LPG 2. el bir araç alacağım (Alıştırma aracı olacak eşim için)

Bir de şunun garantisini veriyorum. Dizel araç aldıktan sonra araç kullanma alışkanlığınız değişecek. Gİtmeye çekindiğiniz birçok yere gider olacaksınız (Memleket/uzak akraba-eşdost ziyaretleri vs vs(vaktiniz elverdiği sürece tabiki)). Hayatınıza hayat katacak. Bir nevi yaşam standartınız yükselecek.

Ama +5500TL çıkartmak çok zor gelirse o zaman ayrı, o zaman bütçenize göre almak zorunda kalabilirsiniz. O durum bambaşka

Ama aklımda 35000TL gibi bir bütçe olsa ve bana dokunmayacak olsa:
    30000TL 2012 1.2 Extreme alacağıma kesinlikle 35000 2012 1.5 65BG dizel alırdım. (Yani tabiki bütçenizi siz daha iyi biliyorsunuz)
    GrandTour'lar da +1000TL sanırım.

BU ARADA:
    82000Km oldu 1.5 dCi Meg II, hangi bakım farklarından bahsediyorsunuz :) Bakım başına 50TL 'den mi bahsediyyoruz yoksa :) Artık dizellerin 15000-20000kmlik bakımları olduğunu da unutmayın
    Racerant da dCi kullanıcısı, benzinli araçlara göre ekstra ne ödüyoruz Allah aşkına :) ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 18 Ekim 2011; 9:44:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.2için bile konuşsak.

Kardeşim fark 5500TL!

Local imkansızlıklardan dolayı 2011 dizel kalmamış olabilir, şehirden şehre değişebilir. Onlar ayrı konular.
    Tabi bulunduğunuz yerde uygun fiyata dizel varsa.2011lerde de 2012ler arasında da fark max 5500TL Lütfen bida diyorum ELMA ile ELMA'yı kıyaslayın.
    Gözünüzde büyütüyosunuz

Ayrıca 3 senede satmayacaksanız; 100000km sonra araç fiyatları aynı bile olsa 100.000km'de ve her km'de sürekli kardasınız.
    45000km'de 5500TL amotri edilecek, 6sene sonunda +5500TL kara geçilecek. Bırak da ondan sonra araç fiyatları aynı olursa olsun :p "Ki asla aynı olmayacak", yeter ki temiz kullan aracını :)
    Ben de sene başından beri takip ediyorum. Aralık ayını bekliyorum. Bir çok fırsat gördüm kaçırdım, ama nasip daha acelem yok.
    Ben muhtemelen Benzin+LPG 2. el bir araç alacağım (Alıştırma aracı olacak eşim için)

Bir de şunun garantisini veriyorum. Dizel araç aldıktan sonra araç kullanma alışkanlığınız değişecek. Gİtmeye çekindiğiniz birçok yere gider olacaksınız (Memleket/uzak akraba-eşdost ziyaretleri vs vs(vaktiniz elverdiği sürece tabiki)). Hayatınıza hayat katacak. Bir nevi yaşam standartınız yükselecek.

Ama +5500TL çıkartmak çok zor gelirse o zaman ayrı, o zaman bütçenize göre almak zorunda kalabilirsiniz. O durum bambaşka

Ama aklımda 35000TL gibi bir bütçe olsa ve bana dokunmayacak olsa:
    30000TL 2012 1.2 Extreme alacağıma kesinlikle 35000 2012 1.5 65BG dizel alırdım. (Yani tabiki bütçenizi siz daha iyi biliyorsunuz)
    GrandTour'lar da +1000TL sanırım.

BU ARADA:
    82000Km oldu 1.5 dCi Meg II, hangi bakım farklarından bahsediyorsunuz :) Bakım başına 50TL 'den mi bahsediyyoruz yoksa :) Artık dizellerin 15000-20000kmlik bakımları olduğunu da unutmayın
    Racerant da dCi kullanıcısı, benzinli araçlara göre ekstra ne ödüyoruz Allah aşkına :) ??

hayır bu agresiflik neden kardeşim tamam aradaki fark clio grandtour için yada clio için 5500 tl olabilir. burası eyvallah. elmayla elma diyorsunuz, biz karşılaştırmayı motor olarak yapamayız ama eğer versiyon olarak söylüyorsanız zaten versiyon karşılaştırması yapıyoruz burada. bakım derken 2. el bir dizel alırsak olabilecek ağır problemlerden bahsetmiştim. hocam ne diyorum bak bende dizelin hastasıyım ama bütçe meselesi maalesef fakat clio gt 1.5 65 bg dediğiniz gibi düşünüyorum ama o da authentique yani bütçeden dolayı. bu arada sizin megane 2 kaç model ve ne zaman kaça almıştınız. 2 aydır 2. el megane 2 bakıyorum ama gerçekten temiz birşey bulamadım yada bana denk gelmedi bir türlü. ankara bazlı konuşuyorum.

• quote:

hayır bu agresiflik neden kardeşim tamam aradaki fark clio grandtour için yada clio için 5500 tl olabilir. burası eyvallah. elmayla elma diyorsunuz, biz karşılaştırmayı motor olarak yapamayız ama eğer versiyon olarak söylüyorsanız zaten versiyon karşılaştırması yapıyoruz burada. bakım derken 2. el bir dizel alırsak olabilecek ağır problemlerden bahsetmiştim. hocam ne diyorum bak bende dizelin hastasıyım ama bütçe meselesi maalesef fakat clio gt 1.5 65 bg dediğiniz gibi düşünüyorum ama o da authentique yani bütçeden dolayı. bu arada sizin megane 2 kaç model ve ne zaman kaça almıştınız. 2 aydır 2. el megane 2 bakıyorum ama gerçekten temiz birşey bulamadım yada bana denk gelmedi bir türlü. ankara bazlı konuşuyorum.

Agresiflik yok ya ;)
    Ama bakıyorum bakıyorum 10000TL diyip duruoyusnuz siz de :) ben de yineliyorum verileri.
    Aynı versyionun dizel ve benzinli denklerini karşılaştırıdım sadece ve yukarda fiyatlarını yazdım :P fark ortada.

Bu arada araç benim değil babamın ama şu 4 senede arabaya ortak olduk nerdeyse Kısaca satılık değil
    2007 Kasım 34000TL "1.5 dCi 80BG Meg II Sedan Extreme"

Ben de bir yandan servis bakımlı dizel otomtik bakıyorum. Ama çok zor ya; temiz bulcan, bütçene uygun bulcan vs.vs. otmtk/tiptr zaten pek az piyasada.
    O yüzden bir yandan da

1.6 Clio BVA LPG'li
    1.6 Meg II BVA HB LPG
    1.6 Astra H Easy LPG
    Belki bir ihtimal:
    1.2 Clio BVR Benzinli (mümkünse LPGli) "Yokuş Kalkış desteği olsa üst sıraya koyacaktım bunu aslında."

bakmaya başladım :)

Şu 4 araçtan birini alırsam zaten, max 1 yıl binip satcam , sonra günün durumuna göre sıfıra yakın ya da sıfır dizel otomatik bir araç bakcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 18 Ekim 2011; 10:52:54 >

• quote:

quote:

Agresiflik yok ya ;)
    Ama bakıyorum bakıyorum 10000TL diyip duruoyusnuz siz de :) ben de yineliyorum verileri.
    Aynı versyionun dizel ve benzinli denklerini karşılaştırıdım sadece ve yukarda fiyatlarını yazdım :P fark ortada.

Bu arada araç benim değil babamın ama şu 4 senede arabaya ortak olduk nerdeyse Kısaca satılık değil

Ben de bir yandan servis bakımlı dizel otomtik bakıyorum. Ama çok zor ya; temiz bulcan, bütçene uygun bulcan vs.vs. otmtk/tiptr zaten pek az piyasada.
    O yüzden bir yandan da

1.6 Clio BVA LPG'li
    1.6 Meg II BVA HB LPG
    1.6 Astra H Easy LPG
    Belki bir ihtimal:
    1.2 Clio BVR Benzinli (mümkünse LPGli) "Yokuş Kalkış desteği olsa üst sıraya koyacaktım bunu aslında."

Şu 4 araçtan birini alırsam zaten, max 1 yıl binip satcam , sonra günün durumuna göre sıfıra yakın ya da sıfır dizel otomatik bir araç bakcam

en mantıklısı 1.6 clio hb gorunuyor listede . ne bilim bi türlü megane hb yi sevemedim. aile arabası olasını istediğim için gt bakıyorum bende. yoksa pazar günü dediğim gibi uygun bir fiyata 1.2 clio hb alıyordum tabi en mantıklısı al 0 bin gitsin

• quote:

quote:

quote:

Agresiflik yok ya ;)

O yüzden bir yandan da

1.6 Clio BVA LPG'li
    1.6 Meg II BVA HB LPG
    1.6 Astra H Easy LPG
    Belki bir ihtimal:

en mantıklısı 1.6 clio hb gorunuyor listede . ne bilim bi türlü megane hb yi sevemedim. aile arabası olasını istediğim için gt bakıyorum bende. yoksa pazar günü dediğim gibi uygun bir fiyata 1.2 clio hb alıyordum tabi en mantıklısı al 0 bin gitsin

6000-7000kmye kadar sıfır sayıyorum ben 2. el araçları :)
    Hele ki "bayi son fiyatından" %10 düşükse :)
    Ama ikinci el,düşük km araç satanlar da çoooooook yüksekten açıyor fiyatları.
    Yazıyo işte Liste fiyatı 31000 bende 28000 diye:p
    Halbuki bayiden alacak adam 29000'e

HB'yi kimse sevemedi zaten hele FAZ I; FAZ II en azından biraz önden toparlıyo çizilen karizmayı :p
    Sırf fiyat/performans açısından bakıyorum, zaten 1 sene sonra satarım diye :p
    En azından 1-2 uzun yola gittiğimde rahat ederim diye.
    Direksiyonu çekince kucağıma kadar uzansın diye.
    Clioda ne yazıkki kollar dik kalıyor koltuğu arkaya uzatınca

• Valla yukardaki tabloda herşeyi açıkca yazdığımı düşünüyorum. Fark açıkca 10.000 TL.
    Ha bana inanmıyorsanız buyrun Antalya'da bayiye gidelim birde ondan duyun 10.000Tl fark olduğunu.
    Hani içiniz rahatlayacaksa.

Ayrıca ben dizele filan karşı değilim zira 1. aracımız Megane HB Dizel 105 lik imzamda göreceğiniz üzere.
    Bence siz pek objektif olamıyorsunuz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Agresiflik yok ya ;)

O yüzden bir yandan da

1.6 Clio BVA LPG'li
    1.6 Meg II BVA HB LPG
    1.6 Astra H Easy LPG
    Belki bir ihtimal:

6000-7000kmye kadar sıfır sayıyorum ben 2. el araçları :)
    Hele ki "bayi son fiyatından" %10 düşükse :)
    Ama ikinci el,düşük km araç satanlar da çoooooook yüksekten açıyor fiyatları.
    Yazıyo işte Liste fiyatı 31000 bende 28000 diye:p
    Halbuki bayiden alacak adam 29000'e

HB'yi kimse sevemedi zaten hele FAZ I; FAZ II en azından biraz önden toparlıyo çizilen karizmayı :p
    Sırf fiyat/performans açısından bakıyorum, zaten 1 sene sonra satarım diye :p
    En azından 1-2 uzun yola gittiğimde rahat ederim diye.
    Direksiyonu çekince kucağıma kadar uzansın diye.
    Clioda ne yazıkki kollar dik kalıyor koltuğu arkaya uzatınca

Elimdeki nasıl olsa km si az herkes boyle araç arıyor diyorlar sonunda fiyat dediğiniz gibi uçuyor baya bi araştırdım gün içerisinde heralde tekrar 2.el megane a dönücem gibi ama hayırlısı ne zormuş bu işler arkadaş

• quote:

Valla yukardaki tabloda herşeyi açıkca yazdığımı düşünüyorum. Fark açıkca 10.000 TL.
    Ha bana inanmıyorsanız buyrun Antalya'da bayiye gidelim birde ondan duyun 10.000Tl fark olduğunu.
    Hani içiniz rahatlayacaksa.

Ayrıca ben dizele filan karşı değilim zira 1. aracımız Megane HB Dizel 105 lik imzamda göreceğiniz üzere.
    Bence siz pek objektif olamıyorsunuz

2012 model Extreme 85BG dizel LİSTE FİYATINI, 2011 extra indirmli 1.2Extreme fiyatıyla karşılaştırmak mı objektiflik :) Bak işte o zaman 10000TL fark çıkıyor
    Ama Objektiflik bu olamaz
    (Sizin durumda, lokal imkansızlıklardan dolayı,sizin tercihiniz olmuş sadece. Sizin bayinizde alabileceğiniz alternatif araç +10000TL imiş.
    Ama bu genel bir farkmış gibi yansıdı yukarlarda o yüzden konu bu şekilde uzadı )

Yeni alacak arkadaşlar için doğru farkları yazıyorum:
    İlk Fiyat 2012Model ikinci Fiyat 2011 Model için:

Clio HB Authentique Edition 1.2 75 bg 30.400 TL 29.000 TL
    Clio HB Authentique Edition 1.5 dCi 65 bg 36.200 TL 34.800 TL
    Farklar :2012(5800TL) 2011(5800TL)

Clio HB Extreme Edition 1.2 75 bg 31.850 TL 30.450 TL
    Clio HB Extreme Edition 1.5 dCi 65 bg 37.350 TL 35.950 TL
    Farklar :2012(5050TL) 2011(5500TL)

Clio HB Extreme Edition 1.5 dCi 85 bg BVR 40.650 TL 39.250 TL
    Clio HB Extreme Edition 1.6 110 bg BVA 35.400 TL 34.000 TL
    Farklar :2012(5250TL) 2011(5250TL)

Clio HB Night & Day 1.5 dCi 85 bg BVR 42.300 TL 40.900 TL
    Clio HB Night & Day 1.6 110 bg BVA 37.450 TL 36.050 TL
    Farklar :2012(4850TL) 2011(4850TL)

• Aynen öyle kendi durmumum budur. Benim durumumda 10.000 TL fark var, ya o ya o. Yapacak birşey yok.

Ayrıca objektif olun derken kıyaslamam için değil, içinde bulunduğum durumu anlamanız açısından objektif olun demek istemiştim.
    Ancak mesajıma hızlıca bir solukta cevap yazabilmek için ya tam okumadınız yada tam anlamadınız. Onu da alıp başka yere çekmişsiniz Pes !...

Şunu da yazın o zaman halen 2011 benzinli araç bayide çok komik fiyatlara bulunabiliyor ama dizel de hep 2012 ler var.
    Bide üzerine özel stok indirimi yapıyorlar 2011 araçlarda. Yani fark sadece model değil, model + sok indirimi.
    Onu atlıyorsunuz. Yani ciddi farklara araç almak halen mümkün diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 18 Ekim 2011; 15:57:20 >
  • Selamlar,

Siz clio sahiplerine birkaç sorum olacak. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

10 gün kadar önce şehir içinde iş amaclı kullanım için bir Clio aldık. 1.5 dci BVR şanzımanlı ve extreme edition paketli. Arabada bir iki alırken gözümüze batmayan eksik var. Aslında araba hazırdı ve hızlı alalım diye bu donanımı seçtik.

Eksik olanlar koltuk yükseklik ayarı ve ön elektrikli camların tek basışta açılıp kapanmaması.
    Bu ikisi için ne yapabilirim? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi günler
  • Koltuk yükseklik ayarı konusu gerçekten can sıkıcı. Extreme donanımında da yok. Ben koltuğu alt seviyede kullanmayı seviyorum normalde ama yapacak birşey yok.
    Çıkma koltuk bulma ve monte ettirme ihtimali var o da aynısından bulmak şartıyla. Kızaklar uyarmı bakmak lazım.
  • quote:

Koltuk yükseklik ayarı konusu gerçekten can sıkıcı. Extreme donanımında da yok. Ben koltuğu alt seviyede kullanmayı seviyorum normalde ama yapacak birşey yok.
    Çıkma koltuk bulma ve monte ettirme ihtimali var o da aynısından bulmak şartıyla. Kızaklar uyarmı bakmak lazım.

Bana öyle geliyor ki birebir uyar ama alt mekanizmayı bulmak lazım galiba. gerçi şimdilik az bir araştırma yaptım ama koltuk ile mekanizma ayrı olamadığını öğrendim. bir yolunu bulsak ta taktırsak güzel olurdu.
    peki camlar canınızı sıkmıyor mu?
  • Arkadaşlar bugün aracı teslim aldım. Gayet keyifli ve yumuşak bir araç.

Yalnız araç rolantide titreme yapıyor. Servis normal dedi. Sizlerde durum nasıl 1.2 lerinizde rolantide sıcakken motor hafif sarsıntı oluyormu ?
  • quote:

Arkadaşlar bugün aracı teslim aldım. Gayet keyifli ve yumuşak bir araç.

Yalnız araç rolantide titreme yapıyor. Servis normal dedi. Sizlerde durum nasıl 1.2 lerinizde rolantide sıcakken motor hafif sarsıntı oluyormu ?

Hocam 1.2 1.4 yani küçük hacimli araç kullanmadım 1.3 Multijeti saymazsak :p

Ama motor kulakçıklarında problem olan bir araçta ve ayarı bozuk olan lpg'li araçlarda rölantide sallanma olayını gayet net yaşadım
    Bence hemen galeride başka bir 1.2 aracı test ettirseydin. İnşallah problem değildir Hayırlı Olsun. Darısı başımız :)

• @Celenlee

Araçta sorun yok normalmiş. Bugün 1 clio 1.2, bir tane de symbol 1.2 ye baktım aynı. Sanırım MEgane dan sonra alışamadım

Bu arada teşekkür ederim. Daha iyileri sana naisp olur inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 20 Ekim 2011; 11:50:15 >
  • Bu da benim aracım :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 22 Ekim 2011; 13:38:07 >
  • 2008 clio extrem hatcback isofix var dio teknik özelliklerde ama nerede bilen varmı yardım tşk
  • clio hb 1.2 authentique 2006-2008 modellerde airbag sayısı 2 mi, 4 mü acaba?
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.