Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.540
Cevap
205
Favori
646.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Renault kapanacak diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracımı dün aldım. Titanyum icon xtronic. Gerçekten biraz sürüş falan dolaştım inceleme daha yapmadım ama daha önce demiştim. Şirket arabam clio 4, clio4den sonra 5 iç mekan anlamında devrim ve teknoloji üssü olmuş.

Zam da gelmiş hayırlısı olsun. Ben 1.0 icon xtronic metalik ve stepneyle 150 ye aldım istanbulda. Almak isteyen arkadaşlara birini yönlendiririm ama daha ne yaparlar fiyatları bilemem.

İnceledikçe yorumlar yazıcam herkese iyi bayramlar.

Kazasız belasız sürüşler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • züttürük Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: züttürük

Arkadaşlar aracımı dün aldım. Titanyum icon xtronic. Gerçekten biraz sürüş falan dolaştım inceleme daha yapmadım ama daha önce demiştim. Şirket arabam clio 4, clio4den sonra 5 iç mekan anlamında devrim ve teknoloji üssü olmuş.

Zam da gelmiş hayırlısı olsun. Ben 1.0 icon xtronic metalik ve stepneyle 150 ye aldım istanbulda. Almak isteyen arkadaşlara birini yönlendiririm ama daha ne yaparlar fiyatları bilemem.

İnceledikçe yorumlar yazıcam herkese iyi bayramlar.

Kazasız belasız sürüşler
    Hayırlı olsun

Üretim ve teslimat hızlı olmuş neredeyse 2 haftada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 24 Mayıs 2020; 0:40:43 >

Hayırlı olsun.
    Hayırlı olsun

• Zam yapsınlar göreceğiz araç kiralama firmaları da zor durumda bakalım üreticiler bireysel kullanıcıları nasıl çekecek

Clio 5 joy 1.0 sce 72hp i 103000 e almışlar yakında bu fiyatlara mecbur düşecekler

Opel ithal olmasına rağmen yeni corsayı daha donanımlı olarak clio 5 den ucuza satıyor ,mecbur fiyatlar lansman fiyatlarına veya ona yakın fiyatlara gerileyecek

Araç bollaşıyor talep yok ne olacak
  • Sağolun arkadaşlar,

Bu arada Renaultta çalışan yakınımla bir araya geldik dün. Kendi dediği talep şuan gayet güzel gidiyormuş corona varken böyleyse 2 aya kadar çok iyi duruma clio ile geleceklerini düşünüyormuş bölge müdürleri.

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Dün nihayet lastikleri ayarlattım:))
    4 lastikte 46 psi çıktı bende. Kapıda yazan değerlere ayarlattım. Önler 36, arkalar 33 psi.
    Gerçekten ciddi bir rahatlama arabada, daha yumuşak kasislerde.faha konforlu oldu. Yalnız dikkatimi çek ise, arabanın ataklığında çok ufak bir azalma hissettim ya da bana öyle geldi. Lastik biraz inince yerle teması arttığı için olabilir bilemedim. Ama konforun ciddi oranda arttığı kesin 👍

• halilozturk38 H kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsınız. Çok fark ediyor. Ben arkaları 32 yaptım. 160 km hızın altında çoğunlukla kullandığım için. 160 üstü otoban hızlarında 33. Ön yan camları ben de film kaplattırdım.

160HP 260NM tork'a yazılımla çıkar mı ki bizim araçlar? Kadjar ve talismanda 160HP 260NM tork var. Tabii ağır araçlar oldukları için yine clio'dan çok az yavaş kalıyorlar ama Clio iyice uçar o güce çıkarsa.
    Fan işini ne yaptınız? Ben de hâlâ sorun yok.
    Ben de bir Clio fanıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Chip olayını çok araştırdım ve tavsiyem şu. Girmeyin bu işlere. Bu kadar basit. Motor aynı olabilir ama parçalar aynı değil. Enjektörden, turbosuna kadar farklı parçalar. Motoru yer bitirir. Kısa sürede ciddi arızalara neden olur. Bu nedenle chip olayına çok karşıyım. Sağlıklı değil

Bakamadım ki. 1 haftadır arabaya binemiyorum neredeyse. Zaten 4 günü yasaklardı. Şimdi servis çok kalabalıktır. Acele iş yapmasınlar diye haftaya sakinleşmesini bekleyeceğim.

Yetkili servis yapıyorsa, yaptırırım zaten. Şu an için yapmazlar da, rekabet kızıştıkça ve motor da uygunsa belki yapabilirler.
    Yağını suyunu kontrol ettiniz mi?
    Hiçbir servis bu işlemi yapmaz. :))
    Yağ ve suda problem yok, hepsi yeterli düzeyde.

Bu dönemde çok şeyler değişebilir. Para kazanacaklar sonuçta. "Renault Tuning Garage"
  • Araba 2.035km ye geldi. Son uzun yoldan sonra 550km şehir içi trafikte ortalama tüketim 7.2lt

• Ben de 850 kilometreyi geçtim. Araç şehiriçinde ekonomik falan değil arkadaşlar, maalesef. Corsa sahibi arkadaşın değerleri en az 1 litre daha iyi.

Vergi dezavantajını dert etmeyen 1.33 alsın derim. En azından aynı yakıt değerleri ile performansı ayağınızın altında tutmuş olursunuz.

Kötü demiyorum ama ekonomi için 1.0 motoru almayı düşünenler o kafadan çıksınlar. Uzun yolda da 90-100 ile giderseniz ekonomi kasmış oluyorsunuz. Yukarısındaki hızlarda herhangi bir 1.6 turbo benzinli araçtan farklı yakmıyor.

Yukarıda yazdıklarım rodaj sonrası değişir mi bilmiyorum ama değişmezse sonraki araç için kararım değişebilir. 1.6 170-200 beygir bir araç daha mantıklı geliyor şu noktada.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.