Şimdi Ara

Climatronic MJ2010 u yeni MJ2013 Climatronic i degistirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son güncel calismam Jetta nin icindeki Climatronic MJ2010 u yeni MJ2013 Climatronic i degistirmem

Gereken Cerceve Numarasi 5C6 858 069B 1QB (36€)
    Climatronic Modeli 3AA907044AG (50€)

Taktiktan sonra VCDS ile Climatronic Bölümünden Kod olaran 0018004002 verip

ardindan Climatronic de iki Tusa ayni anda basin ardindan yanip söner bittigi zaman Climatronic ayarlari tamamlanmistir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekzen -- 5 Mart 2017; 1:9:31 >

• Böyle eklentiler araca değer katmaktan çok yarın bir gün bu aracı alacak kişinin kafasında soru işaretleri yaratır. Örneğin neden bu parça değişti? Eskisine ne oldu? Araç hasar mı aldı? vb. şüpheler doğurur. Araç yetkili servis bakımlıysa iyi niyet garantisini de bozar. Çünkü orjinal parça garanti süresi bitmiş bile olsa arızalandığı takdirde arızanın büyük bir bölümü servisçe karşılanır. Böyle orjinal parçalarla pek oynama taraftarı değilim.

Bu araca bunun yerine güzel bir multimedia+navigasyon+görüş kamera sistemi yapılabilirdi. Hem araca değer katar hem de daha fonksiyonel hale gelirdi. Tabi bu benim görüşüm. İyi günler dilerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde Alman Forumlarda olumlu haber alinirken ve yaklasik 100 den fazla kisi degisim yaparken nedense Türk Forumlarda sevindirici yorumlar verilmiyor nedeni anlamis degilim.

Arabada Calismlarimi kendim yaparim, Garantiye gelince bunun sinirli oldugunu bilirsiniz insallah!

Iki Climatronic arasindaki Farki insallah bilirisiniz ki Yorum yapmaya sart duydunuz.

MJ 2013 Climatronic özelligi

- Gelismis ayarlari bulunur 16-30 derece 0,5 derece degisir
    - LOW Full Tusu vardir
    - Yan Koltuk Kalöferi ayarlari kayit edilebir
    - Koltuk Kalöferi otomaik 10 dakika sonra sicakligi 3 den 2 ye düsürür

MJ 2010 Climatronic

- Gelismis ayarlari bulunmaz 18-26 derece ve 1 derece üzeri degisir
    - Koltuk Kalöferi otomaik ayari bulunmuyor
    - LOW Full Tusu yok
    - Yan Koltuk Kalöfer ayarlari kayit edilmiyor

ve tabiki ikisi arasinda dünya kadar görüntü Farki vardir.

Multimedia ayarlarina gelince:
    - Navigasyon olarak Google Maps kullaniyorum (VW Navigasyonu kullandim, kullanisli degil online güncellenmede sorun yaratiyor)
    - Radar Programi Iphone
    - Geri Park ederken Park Sensörü yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekzen -- 4 Mart 2017; 19:49:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

Böyle eklentiler araca değer katmaktan çok yarın bir gün bu aracı alacak kişinin kafasında soru işaretleri yaratır. Örneğin neden bu parça değişti? Eskisine ne oldu? Araç hasar mı aldı? vb. şüpheler doğurur. Araç yetkili servis bakımlıysa iyi niyet garantisini de bozar. Çünkü orjinal parça garanti süresi bitmiş bile olsa arızalandığı takdirde arızanın büyük bir bölümü servisçe karşılanır. Böyle orjinal parçalarla pek oynama taraftarı değilim.

Bu araca bunun yerine güzel bir multimedia+navigasyon+görüş kamera sistemi yapılabilirdi. Hem araca değer katar hem de daha fonksiyonel hale gelirdi. Tabi bu benim görüşüm. İyi günler dilerim...

Ya hocam son zamanlarda gördüğüm en ilginç mesajı yazmışsınız.

Geri görüş kamerası için en arkadan, bagaj kapağından, multimedyanın olduğu yere kablo çekip, bagaj kapağına işlem yapıp kamerayı monte edip, ondan sonra bir de orijinal multimedyayı söküp yerine VW parçası olmayan saçma sapan bir marka multimedya takmak gerekiyor.

Bu işlem garantiyi etkilemeyip, aracın değerini yükseltiyor da, klima kumandası yenilenmesi mi garantiyi bozup aracın değerini düşürecek ?

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Servis onaylı cihazlardan bahsediyorum. RNS-510 veya Zenec gibi.

Yetkili servis bakımlı filo araçta garanti süresi bitiminde climatronic ünitesinde arıza çıktı. Arızanın %80 ini VW karşıladı. %20 sini firma ödedi. Yukarıda bunu anlatmak istedim. Yalnız arkadaş yanlış anlamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gayet güzel çalışma olmuş. Bende 2016 jetta bmt dsg comfortline bir araç var. Aliexpress gibi yurttıdışındaki alışveriş forumlarında jetta diye arattığımda f1 vites kolları satılıyor. Yurtdışındaki jettalarda f1 vites bulunuyor mu ? Bu tarz modül takan varmı ülkemizde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

Servis onaylı cihazlardan bahsediyorum. RNS-510 veya Zenec gibi.

Yetkili servis bakımlı filo araçta garanti süresi bitiminde climatronic ünitesinde arıza çıktı. Arızanın %80 ini VW karşıladı. %20 sini firma ödedi. Yukarıda bunu anlatmak istedim. Yalnız arkadaş yanlış anlamış.

Konu = Climatronic MJ2010 u yeni MJ2013 Climatronic i degistirmesi

Sizin Radyo degistirmesi degil!Siz Aracinizda calismalar yapip paylasirsaniz yorum yaparsiniz!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.