Şimdi Ara

Classic başlangıcı ile token durumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Multibox ve bot kullananların olduğu oyunda daha çok token muhabbeti yapılır.

Ben bu konuda çok girişimde bulundum.Ustune birde ban aldım.Destek bulamadım hıc bir şekilde.

Farm yapmayı sevdiğim için 2021 6 ncı ayına bastım tokeni.

Token için seçenekler belli ya Ah basinda bekleyeceksiniz ya farm yapacaksınız.

Karakter sayınız fazla ise haftalık ÏCC de Lich ten drop olan Drudge farm deneyin.Ben aksatmadan yapıyorum her hafta.30k dan iyi satışı var.

Multibox ve bot kullananlar Allah belanızı versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CAFE96FA5 -- 23 Eylül 2019; 15:49:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CAFE96FA5

Ağlayıp sızlamaya gerek yok.

Multibox ve bot kullananların olduğu oyunda daha çok token muhabbeti yapılır.

Ben bu konuda çok girişimde bulundum.Ustune birde ban aldım.Destek bulamadım hıc bir şekilde.

Farm yapmayı sevdiğim için 2021 6 ncı ayına bastım tokeni.

Token için seçenekler belli ya Ah basinda bekleyeceksiniz ya farm yapacaksınız.

Karakter sayınız fazla ise haftalık ÏCC de Lich ten drop olan Drudge farm deneyin.Ben aksatmadan yapıyorum her hafta.30k dan iyi satışı var.

Multibox ve bot kullananlar Allah belanızı versin.
    Hangi serverdasın drudge peti 30k dan mı gidiyor...

• CB1111 C kullanıcısına yanıt
    Hellfire.İyi getirisi var.45k verip alanlar var.

9 Saat önceki bilgiler.

Last Seen 9 hours ago

Current Price 43663.00
    Median Price 43775.50
    Mean Price 46360.35

EU Median Price 39843.06
    EU Mean Price 42762.24
  • quote:

Hellfire.İyi getirisi var.45k verip alanlar var.

9 Saat önceki bilgiler.

Last Seen 9 hours ago

Current Price 43663.00
    Median Price 43775.50
    Mean Price 46360.35

EU Median Price 39843.06
    EU Mean Price 42762.24
    Doomhammerdayım ben bugun bi bakayım... Herb ve minning dip yapmış durumda artık topladıklarımı bankaya atıyorum aha eklemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CB1111 -- 23 Eylül 2019; 16:21:0 >
    İCC 10 Normal gir.

Sıkılmazsan eğer Nazjatar Viper Fish farm yapabilirsin.

30g satışı var.200x30: 6k gold.

Khorium Ore 800g.İyi kar bırakıyor.

Ghost Iron Ore her zaman satışı var.Büyük miktarlar kısa sürede Pandaria'da farm yaparsın.

Copper ore bile 3g'den satışı var.Çık kapı önüne topla.

Mining dip yapmış olabilir ama yine de inanılmaz satışlara ulaşabilirsin.

Ben mining,herb,skining,fishing hiç bir zaman bırakmadım.13 günde 190k satış yaptım.

Yukarıda belirttiğim gibi.Sıkılmazsan rahat token kasarsın.

World questlerde ödül 2k gold.Karakter fazla ise yine yoktan iyidir.Gold geliyor.

Bu ekonomik şartlarda para vermek gerçekten zorluyor.Farm en iyi seçenek.(Benim düşüncem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CAFE96FA5 -- 23 Eylül 2019; 16:56:24 >
  • Retail oynamıyorum da bir kaç fikir verebilirim gold kasmak isteyenler için.
    Yanılmıyorsam oyuna yeni raid gelecek.
    Raid sırasında kullanılan bütün itemlar gold kazandırır.
    Flask,pot,enchant vs. bag yaparak bile kazanılır.

İşin püf noktası bunları yapıp satmak değil tabi ki. Alıp satmak.

Misal adam craft yapacağınız ürünü 2 birim yerine 1.2 birime koydu. Bunların toplamı size kar sağlıyor. Hepsini çekin, ne var ne yoksa. Craft yapıp satacağınız item az kazandırıyor.
    Onların da hepsini çekin. Fiyatı yükselterek kar oranınızı arttırın. Baktınız elemanın biri aniden fiyat kırdı. Onuda çekin. Sağlam gold stoğunuz varsa kimse size kafa tutamaz.
    Para parayı çeker mantığı.
    -------------
    Birde şöyle bir anım var, onu da anlatayımda belki birilerinin işine yarar.

Raven server'ında oynuyordum bir ara. Legion başları sanırım. Karakterde 2.5m gold civarı stok vardı. Enchant falan yaparak kasmıştım. İşin sonunda AD server'ına geçiş yapacaktım. Karakteri taşıyacaktım yani. Yanlış hatırlamıyorsam gold taşıma limiti felan vardı. Yada ben öyle biliyorum, bilmiyorum. AD serverındaki tüm meteryalleri taradım. Elimdeki tüm goldu burada eritip AD serverında satacaktım amacım. Bir süre bekledim. Beklememin sebebi, hepsini tek meteryal üzerinden ve yüksek kar oranında satmak istememden kaynaklı.
    temporal cyristal di sanırım, enchat meteryali. Raven de 45-50 arasında çoğunlu. %20lik kısmıda 100-150 golda kadar çıkıyordu tanesi. Yanlış hatırlamıyorsam. Elimdeki tüm golda karşılık gelecek kadar alabildim. Arada bekledim tabi bir anda olmadı bu olaylar.
    AD serverına geçiş yaptım. tanesi 200 goldan başlıyordu orada. Hemen hemen hepsini craftlayarak sattım. 2.5 la geçip 6-7 milyon arasına bir anda uçmuştum o zamanlar.
    Birde wod sonu event vardı, ana şehirde arada bir boss spawn oluyor ondan toy düşüyordu şansa. Onuda sağlam farmlayıp iyi gold kasmıştım.
    ------------
    Farklı serverlarda trading card game pet familyasından pet alıp satardım. Bu pet familyası sizi yarı yolda koymaz öyle diyim.
    Oyunu bırakacaksanız elinizdeki tüm goldu bunlara yatırın. Goldun değeri zamanla oyunda düşüyor, değeri düştükçe bu petlerin değeri yükseliyor.
    Gerçek hayattakii altın gibi. Goldunuzun değerini korumuş olursunuz böylece.
    Taaaa mop döneminde bunlar 18k civarına alıcı buluyordu ve o zamanlar 18k gerçekten değerliydi. Yani şimdinin bir token değerinde diyeyim.
    O zaman stok yapıp şimdi dönen birisinin goldu değer kaybetmemiş oluyor yani.
    ----------

Ekleme:

Birde şöyle bir olay var. Bu token muhabbeti oyuna yeni bir soluk getirdi. Mop döneminde yoktu mesela. Gold kasanlar genelde ya hobi amaçlı ya oyunculara satma amaçlı ya da ah üzerinde bir item görür onu alma amaçlı kasıyordu. Şimdiki durum farklı, herkes gold kasma peşinde. Ben mop döneminde sırf hobi amaçlı ah üzerinden gold kasardım. Zarar ederdim kar ederdim. Onla eğlenirdim, şimdi herkeste o amaç var neredeyse.
    Mop döneminde repair parası bulamayıp üzerindeki item'ı vendorlayan bir arkadaşımı hatırlıyorum mesela, hiç unutamam
    Mop döneminde günün 8-9 saati ah başında beklediğimi hatırlarım. Bu tamamen benim zamanımın olmasından dolayı ve bundan keyif almamdan dolayı.
    Şuan mesela, böyle bir şey yapmamın mümkünatı yok. Eğer çalışan biriyseniz kesinlikle token almak için uğraş vermeyin. Çalışan birisine ayda 100 lira koymaz zaten.
    Eğer vaktiniz varsa ve gerçekten keyif alıyorsanız yapın. Vakit çok değerli çünki.
    Ayrıca gold kasarken zaman-kazanç oranına da çok dikkat edin.
    ---------

ekleme 2:
    Gold kasmak için uğraşan arkadaşlar, gold kasan birisini görünce veya tavsiye alırken. sanki ortada devlet sırrı olduğunu sanıyor. yada öyle bir algı var sanırım
    önceden de forumda yazardım, git youtube a yaz. güzel rehberler var. arama butonu sana yardımcı olur derdim. hemen biri kırıcı bir şekilde saldırırdı. bla bla bla.
    sanıyorki gizli saklı iş çeviriyoruz ve bunu onunla paylaşmak istemiyoruz mesela oyuna gelen patch ile bazı gold kasma metotları değişiyor. misal legion zamanında blizz pot yapımına nerf atmıştı. drop ratei mi ne düşmüştü tam hatırlamıyorum. meslek aniden tepetaklak oldu. bende başka mesleğe başka şeylere yönelmiştim.
    demek istediğim, oyunda güncel kalmayıp elinin altıdaki internetle takip etmezsen tabikide öyle olur.
    misal youtube kanalı örnek:https://www.youtube.com/channel/UCxJ5Vi8KVizRBsOMXVWmNDQ
    şuan ne durumda bilmiyorum ama önceden bu kanalları takip ederdim, çokta faydalı paylaşım yapan da var. tamamen çöp fake paylaşım yapanda.
    bunları iyi ayırt etmek lazım.
    mesela adam gidiyor aq20, 0.00000001 drop ratei olan xmog itemı farmlıyor bunuda kayıt alıyor. aaaaaa 10 dakka da 500k kastım bak diyor. ula zaten onu düşürene kadar kaç saat farm yaptın onuda söylesene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 23 Eylül 2019; 19:11:53 >

• Serverlar arasında fark olduğunu düşünüyorum. Agamaggan serverında Ghost Iron Bar 20 küsur gold iken bir gecede 15 gold seviyelerine geldi. 1 saat içinde Pandaria'da toplam 160-180 Bar yaptığımızı düşünürsek öyle çok aşırı rakam getirileri olamayacağını düşünüyorum. Sky Golem satışı bile durduktan sonra bu şekilde fiyat düşüşleri olmasına şaşmamak lazım. Herbalistler biraz daha şanslı. En az etkilenen onlar oldu.
  • Hatırlarsanız 5-6 hafta öncesine kadar 180k civarıydı. classic çıkışı, sonrasında bfa indirimi ve devamında mount pet indirimleri, cod çıkışı derken bu fiyatları gördük.
    Öncelikle şunu anlamak lazım. Gerçek hayat gibi; birşeye talep varsa fiyatı yükselir. Yukarıda yazdığım içerikler peşi sıra piyasaya sürüldü.Bu da beraberinde bu fiyatı doğurdu.
    İşin ilginç yanı şu ki, normalde token fiyatı artınca goldun tl değerinin azalması lazım. Fakat bu gerçekleşmedi bu sefer. Gold fiyatı sabit kalarak(yer yer arttı bile) token fiyatı da arttı. Bu demek oluyor ki ciddi bi talep oluşmuş.
    Bundan sonrası için konuşursak eğer, BFA paketi Legion gibi değil.Oyuna pasif gold girişi az ve gold sömürücü bir sürü içerik eklendi(mountlar vs). Yeni içeriklere ve indirimlere bir süre ara verilirse tokenin fiyatının düşeceği aşikar.Hangi vakitler token alacağınızı iyi kestirmeniz gerek.
    Son olarak Twisting Nether'da oynayıp, token için gold biriktirmeye çalışan arkadaşlara bol şans ve sabır diliyorum.

• quote:

İCC 10 Normal gir.

Sıkılmazsan eğer Nazjatar Viper Fish farm yapabilirsin.

30g satışı var.200x30: 6k gold.

Khorium Ore 800g.İyi kar bırakıyor.

Ghost Iron Ore her zaman satışı var.Büyük miktarlar kısa sürede Pandaria'da farm yaparsın.

Copper ore bile 3g'den satışı var.Çık kapı önüne topla.

Mining dip yapmış olabilir ama yine de inanılmaz satışlara ulaşabilirsin.

Ben mining,herb,skining,fishing hiç bir zaman bırakmadım.13 günde 190k satış yaptım.

Yukarıda belirttiğim gibi.Sıkılmazsan rahat token kasarsın.

World questlerde ödül 2k gold.Karakter fazla ise yine yoktan iyidir.Gold geliyor.

Bu ekonomik şartlarda para vermek gerçekten zorluyor.Farm en iyi seçenek.(Benim düşüncem)
    Bende sadece world quest herb ve minning ile kasıyorum şyan 800k goldum ve 7 adet hazır tokenim var gerçek para hiç game time almadım çok şükür oyun içi hallediyorum... Minning ve herb şuan dip ve topladıklarımı bankaya atıyorum... Dediğin petten 1 adet vardı 28kdan aha ekledim bakalım satılırsa...

İnşallah satılır.Token bu gidişle 300k sınırına yaklaşacak gibi duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.