Şimdi Ara

Cla 180 Amg mi Cla 200 Amg mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
24.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar iki arac arasinda kaldim. Yas 29 Hangisini Tercih Etmeliyim Acaba ?

• CLA 200 Amg tavsiye ederim.
  • Cla 200 AMG
  • quote:

Orijinalden alıntı: WMKURDU

Cla 200 AMG
    Nedenleriyle acıklayabilirseniz cok sevinirim arkadaşlar.
  • benzini sorun etmeyecekseniz cla 200 hem daha buyuk motoru var hem de daha guclu. ama yakit sorun olabilecegini dusunuyorsaniz cla 180
  • KAPTAN3K kullanıcısına yanıt
    Liste halinde nedenler sıralayamam ama şunu söyleyebilirim,

CLA 180 de Reno motoru kullanılırken CLA 200 de Mercedes kendi motorunu kullanıyor.

Bu durum satmak isterseniz satış sırasında alıcılar için ikinci tercih olabilir.
    Bundan daha önemlisi ise, zaman içinde bu kadar para verip Reno motorlu araç mı aldım diye düşünmenize engel olacaktır.

Bana sorarsanız Reno motoru çok önemli bir etken değil ama CLA Ana Konu içinde okursanız eğer; püü bu nee kötü .. kakaa... gibi yorumlar atıldığını görebilirsiniz.
  • Commander kullanıcısına yanıt
    CLA 180 de reno motoru kullandığını bilmiyordum, halihazırda cokta araştıramadım gerci. Bence bu önemsenecek bir durum. Bu arada CLA yerine C serisini tavsiye edenler var. Mercedese bindim demek icin C serisinin CLA ya üstünlük sağladığını söyleyenler. Bu konu hakkında görüşlerinizi merak ederim. Cevap icin teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTAN3K

CLA 180 de reno motoru kullandığını bilmiyordum, halihazırda cokta araştıramadım gerci. Bence bu önemsenecek bir durum. Bu arada CLA yerine C serisini tavsiye edenler var. Mercedese bindim demek icin C serisinin CLA ya üstünlük sağladığını söyleyenler. Bu konu hakkında görüşlerinizi merak ederim. Cevap icin teşekkürler.
    Efsanevi Mercedes şu seriden başlar lafları çok anlamsız benim gözümde.

Çünkü CLA modelinin full özelliklerini tercih ederek alırsanız fiyatı E Serisine yaklaşıyor.

C tavsiye eden olur, tercih meselesidir.

Aracın sınıfı konusunda tartışmalar var, Kimisi C serisinden geride diyor kimisi üstün diyor.

Bana soracak olursanız araç C ile CLS arası bir segment. Tarz olarak daha sportif. CLA karşısında C serisi tercih etmem.

Efsanevi söze takılıyorsanız eğer ben size şunu söyliyim, bana görede gerçek Mercedes E serisinden başlar.

Dediğim gibi bu laflar boş ve anlamsızdır.

CLA 200 AMG aldığınızda özellikle, almanız gereken paketler olarak şunları tavsiye ederim,
    Şerit Takip Paketi
    Eşya Gözü Paketi
    Exclusive Paketi ( Deri Döşeme - Ceviz Ağacı Ahşap Süsleme)
    Gece Paketi
    Hafıza Paketi
    Akıllı telefon entegrasyon paketi
    Akıllı ışık sistemi
    Harman Kordon Ses Sistemi
    PRE-SAFE® system
    Şerit Takip Yardımcısı

Bu paketleri aldığında gerçek bir Mercedes e bindiğini fark edeceksin.

• 200 AMG kullanicıysanız ne kadar yakıth arcadığınızı öğrenebilir miyim ?
  • Ben şahsen sırf görüntü için A serisi platformu kullanan C segmenti bir araca D segmenti olan C serisi parası vermezdim.C serisinden ne kalite ne de konfor olarak üstün bir de önden çeker.Tercih meselesi tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fhistle-X -- 17 Aralık 2015; 8:20:39 >
  • Cla 180 amg kullanıcısıyım. Ben çok hız yapmadığımdan dolayı fark etmiyor ve arac gerçek anlamla az yakıyor. Reno merco beraber üretiyorlar motoru. Cla 200 motor güçlü ve fazla yakıyor . Hız istemessen 180 almanı tafsiye ederim hız yorsan yakıt sorunun yoksa 200
  • Hocam , Amg olmak şartı ile 180 diyorum. Bakma aracı rahat ve düzgünce uzun süre kullanabilirsin ayrıca satarken de düzgün fiyata satabilirsin. Benzinli seçeneğinin dizele göre 2. El piyasası dha yavaş olduğunu söylemek gerekir. Birçok kişi d segmenti der rahat edemezsin der kendince fikrini söyler ama benim sana naçizane tavsiyem kulak asma kardeşim bmw 4 de Coupe üretimdir.. Ancak kendi kullanıcısı vardır vazgeçmez ha bir de kesinlikle gece paketi al 2.000 tl fark olur ama arka camlar karartma olur ve aynalar (dikiz)siyah olur beyaz rengi tercih edersen görünüşteki farkı bariz olur. Ancak şu da bir gerçek Cla yı gece tanıştığın sexy bir kız olarak düşünürsen geceyi geçirdikten sonra sabah kahvaltınızı ederken konuşacak hiçbirşeyiniz olmadığını anlarsın çünkü tek bildiği sexy olmaktır yatakta çok iyidir kendine baktırır ancak içi boştur diyelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Hocam , Amg olmak şartı ile 180 diyorum. Bakma aracı rahat ve düzgünce uzun süre kullanabilirsin ayrıca satarken de düzgün fiyata satabilirsin. Benzinli seçeneğinin dizele göre 2. El piyasası dha yavaş olduğunu söylemek gerekir. Birçok kişi d segmenti der rahat edemezsin der kendince fikrini söyler ama benim sana naçizane tavsiyem kulak asma kardeşim bmw 4 de Coupe üretimdir.. Ancak kendi kullanıcısı vardır vazgeçmez ha bir de kesinlikle gece paketi al 2.000 tl fark olur ama arka camlar karartma olur ve aynalar (dikiz)siyah olur beyaz rengi tercih edersen görünüşteki farkı bariz olur. Ancak şu da bir gerçek Cla yı gece tanıştığın sexy bir kız olarak düşünürsen geceyi geçirdikten sonra sabah kahvaltınızı ederken konuşacak hiçbirşeyiniz olmadığını anlarsın çünkü tek bildiği sexy olmaktır yatakta çok iyidir kendine baktırır ancak içi boştur diyelim :)
    CLA'nın arka tarafı çok çok klostrofobik. Hani 4 kişi falan binecekseniz arkadakilere yazık. Onun dışında kötü araba değil lakin C serisiyle kıyaslamanında bir manası yok. C serisi bir üst segment dolayısı ile kalite iç hacim vs. gibi konulardada daha üstün. Fakat CLA gibi spor durmaz. C coupe'de çok daha pahalı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

CLA'nın arka tarafı çok çok klostrofobik. Hani 4 kişi falan binecekseniz arkadakilere yazık. Onun dışında kötü araba değil lakin C serisiyle kıyaslamanında bir manası yok. C serisi bir üst segment dolayısı ile kalite iç hacim vs. gibi konulardada daha üstün. Fakat CLA gibi spor durmaz. C coupe'de çok daha pahalı zaten.

Bu konuda kesinlikle haklısın. Bende CLA 180 kullanıcısıyım 2014 ankara mengerler cıkışlı. Arkada oturan genelde annem oldugu için ön taraftan daha basık ve kucuk. Birde Koltuk baslıkları ince ve hafıf uzun oldugu için hareket halindeyken arka tarafı aynadan kontrol etmek (cocuk ve canta vb almak gibi) cok zor.

Bu arada aracın motorunun RENAULT olduğunu valla yeni öğrendim. Herhangi bir yazı simge varmı peki motorda merak ettim. Varsa kontrol edecem.

• sadece dizel motor renault, benzinliler mercedes'in kendi motoru.

Bu renault motoruna takanlarda sadece marka takıntısından takıyorlar, dci oldukça başarılı bir motor.
  • Cla 180 - Cla 200 arasında iç hacim genişlik farkı var mı yoksa kasa aynı mı. Bu merakım diğer modeller içinde geçerli c180 - c200 . E180- E200 mesela. Bu modellerde iç hacim değişiyor mu.
  • Cla 180 - Cla 200 arasında iç hacim genişlik farkı var mı yoksa kasa aynı mı. Bu merakım diğer modeller içinde geçerli c180 - c200 . E180- E200 mesela. Bu modellerde iç hacim değişiyor mu.
  • 1.6 156 lık Cla 200 varken
    1.5 dci Cla 180 d alınmaz.Araba sürüngen gibi yürümüyor traktör gibi çalışıyor. Cla gibi bir arabaya binen birinin yakıtı dert edeceğini zannetmiyorum. Kesinlikle Cla 200 alın.
  • wingtsun85 kullanıcısına yanıt
    Model serisinin yanında yazan sayılar aracın motor versiyonunu bildirmekte. Mesela cla180 de 1.5dci motor varken 200 de 1.6 156lık benzinli motor bulunmakta.
    Aynısı diğer modeller için de geçerli. Bmw de de aynısı var 3-18-20-30 gibi motor türünü bildiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Alıntıları Göster

Sırf bu yüzden 2 yıl önce almaktan vazgeçtim CLA 180D AMG yi, boyum 1,78 ve ön koltuğa oturduğumda tavan ile kafam arasında 3-4 parmak kalmıştı arka taraf ise hiç söylemiyorum, dediğiniz gibi aşırı basık. Gerçi evli iki çocuklu bir aile için düşünüyorum ve beğenmedik ailece. Arka tarafta oturmasamda çocuklar bile beğenmedi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.