Şimdi Ara

cl 16 vs cl 18 ddr 4 3600 Mhz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aralarında 180 tl oynuyor. Bu farkı vermeye değer mi arkadaşlar? Günlük kullanım ve oyun performansı çok farkeder mi?

• alacaksında ramleri o hızda çalıştırabilecek misin sorusuda var... misal ryzen 1000 ve 2000 serilerinde o iş çok garanti değil hatta zor. ryzen 3000 serilerinde olur intelde z370 z390 gibi anakartlarda olur.

oyun performansı çok farkedermi ? fark var ama fazla değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 29 Ocak 2020; 12:15:37 >

• B450m ve ryzen 3600 ile kullanacağım
  • *INVICTUS* kullanıcısına yanıt
    yüksek ihtimalle onda olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

B450m ve ryzen 3600 ile kullanacağım
    ikisini de almana gerek yok. forumda çok defa bahsedildi. Eğer manuel ayarlarla uğraşırım ram oc yaparım diyorsan crucial ballistix c15 3000 mhzlik 2 tane ram 500tl civarında. çok da güzel geçikme değerleri elde edenler var ve zen 2 için düşük geçikme değerleri önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

ikisini de almana gerek yok. forumda çok defa bahsedildi. Eğer manuel ayarlarla uğraşırım ram oc yaparım diyorsan crucial ballistix c15 3000 mhzlik 2 tane ram 500tl civarında. çok da güzel geçikme değerleri elde edenler var ve zen 2 için düşük geçikme değerleri önemli.

Alıntıları Göster
    Bahsedilen ramleri cl16 olarak 1.45v ile 3800mhz kullanıyorum
    Bana maliyeti 440tl oldu
  • Default kullanmak istersem OC düşünmüyorum hedefim 5 yıl masraf yapmamak stabil bir şekilde kullanıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

Default kullanmak istersem OC düşünmüyorum hedefim 5 yıl masraf yapmamak stabil bir şekilde kullanıp
    merak etme 1.4v seviyesinin üstüne çıkmazsan uzun bir süre ramlerini kullanırsın. Zaten oc yapınca stabilite bozulacak diye bir kaide yok. Memtest yaparsın. Arkadaş 1.45v da c16 3800mhz görmüş. Sen çok rahat ramlerin takoz çıkmazsa c16 3600, c15 3400 seviyelerini görebilirsin. Lakin tek tık xmp açayım bitsin diyorsan sana kalmış. O şekilde en iyi sonucu c14 3200 ya da c16 3600 ramlerle alırsın.
  • Anladım hocam. 3yüz 5 yüz fazla vermeye gerek yok o zaman Dediğiniz ramlari alayım o halde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.