Şimdi Ara

Civilization IV - Başlangıç Stratejisi | Savaş Stratejisi | Diğer Stratejiler (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
26.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 7 yıllık civci olarak bu civ4 te eleştirdiğim en önemli noktaları sizle paylaşmak istiyorum ki bu söyleyeceklerim taktik uygulamalarınızı olumsuz etkileyen şeyler..

-kaynaklar neden bitmez anlamıyorum. civ3 te petrol olsun diğer kaynaklar olsun bir müddet sonra exhausted mu neydi yani tamamen tükeniyor böylecek tek petrol kaynağına sahip bir ülkeye kaynağı bittiğinde savaç açmaya gerek kalmıyordu.

-şu mechanized infantryler yani zırhlı personel taşıyıcılar hiçbir kaynak olmadan teknolojilerini keşfederek üretiyorsunuz ki bu saçmalıkta zirvedir...adamın uraniumu alimunyumu petrolu yok iki üç tane g...t kadar ülke bu araçlardan üreterek sizi zorlayabiliyor...

bu saydığım iki nokta beni civ3 eyönlendirmiştir hep...çünkü uyguladığım taktikler için engel teşkil ediyorlar...
  • Eleştirilecek çok noktası var oyunun ama kaynaklar bitse de yenilerinin çıkması gerekeceğinden, bu kadar uzun bir tarihi süreci konu alan bir oyunda kaynakların bitmesi sıkıntı olurdu diye düşünüyorum. Düşünün dünyada hala demir, bakır gibi kaynaklar var ise bunların neredeyse sonsuz olarak kabul edilebileceğini söyleyebiliriz. Empire Earth örneği de benzer bir altyapı kullanıyor. Oyunun dinamikleri her ne kadar mükemmel olmasa da bence gayet yeterli ve o dinamiklere göre oynadığınızda bir sıkıntı olmuyor.
  • ben kendi taktiğimi söyleyim, İlk olarak savaşçı çıkartıyorum. Çevreyi dolaşıyor çeşitli setler, worker gibi kaynaklar buluyor. Sonra worker çıkartıyorum. stratejik kaynaklara ulaşabiliyorum. Kesinlikle dini binaları ilk yapıyorum. yoksa halk mutsuz oluyor. şehirde isyan çıkartıyor. Bir de önemli olan kültür. teknoloji kadar kültüre de önem veriyorum.
  • Büyük devletlerden aldığınız önemli bir şehri yıkar mısınız yoksa şehri kendinize mi bağlarsınız ? Bir sorum daha olacak , orduyla hareket ederken düşman bir taktical nuke atıyor o harika ordu perişan oluyor. Bu durumu nasıl engelleyebiliriz ? Bir tane daha sorum olacak Örneğin ordumuz bir tepede. %25 bonus veriyor . Peki bu orduyla hemen altımızdaki şehre saldırınca bonusumuz hala oluyor mu yoksa sadece savunmadayken mi geçerli ?
  • Bonus savunmada geçerli, ayrıca bir din bulup rahip ile o dinin wonder binasını yapmadan ekonomiyi toparlamak zor gerçekten. Gunpowder ünitelerinin avantajı kaynak olmadan yapılabiliyor olmaları.

Ben prince'de 3.19 yamasıyla bir türlü bitiremedim yahu Daha mı akıllandı bu yapay zeka?
  • immortal da bitirmeme az kaldı,

inanılmaz kastı ama oyuna başladığım yerde hem taş hem mermer vardı yakınlarımda muhteşem oldu

bitirince 1-2 screenshot atarım
  • default ayarlarda save/load kullanmadan prince'de bitirmenin el kitabını yazar mısın?
  • Valla ben en son lord zorluk seviyesinde oynamıştım ama oyunu yeniden yükledim bu sefer arttırmaya çalışıcam baya zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

default ayarlarda save/load kullanmadan prince'de bitirmenin el kitabını yazar mısın?

yazamasına yazarım ama sadece başlangıç haritasını seçmem lazım.

:)

bide mogollar ve celtler aynı anda rakip olmayacak
  • büyük ve tek bir kıta seçip bitirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

büyük ve tek bir kıta seçip bitirmek

onun çok bi önemi yok.

sadece facia gibi bir başlangıç yeri oyunu bitirtmiyo size.

rakip zaten tonla avantajla başlıyo bide kötü bir yerde başlarsanız (yiyecek yok, resource lar yok) oyunu pek bitiremiyosunuz.
    bence en ideal seneryo her birinde 3-4 kavimin olduğu 2-3 kıta.

ilk şehrin yakınlarında taş olması önemli çünkü stonehedge bence kritik (kültür açısından), ayrıca birkaç floodplain olursa güzel olur, bide altın :)
  • türk kahvesi de verem mi ama o zorlukta içmeye vaktin olmuyordur heralde
  • Oyunda en çok montezuma ve cengiz hanla başım derde giriyor özellikle ilk çağda adamlar bir dalıyor daha oyunun başında beni mahvediyolar arkadaş hele cengiz han dialoga bile yanaşmıyor
  • Bitiriyorum diyenler şu haritayı seçip şu ayarlarla bitiriyorum derse daha doğru olacak. Yoksa ben defaultta prince'de bitiremeyince kendimden şüpheleniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Oyunda en çok montezuma ve cengiz hanla başım derde giriyor özellikle ilk çağda adamlar bir dalıyor daha oyunun başında beni mahvediyolar arkadaş hele cengiz han dialoga bile yanaşmıyor

Bu adamlar agresif azıcık güçsüz görsünler hemen dalıyorlar.
  • zorluk ayarları arkadaslar

oyunu bitirmeye vaktim olmadı bitince screenshot atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayyarex -- 19 Aralık 2009; 23:02:43 >
  • Montezumaya bende uyuz oluyorum,birde savaş açınca pis pis sırıtması yok mu deli ediyor beni.
    Oyuna başlarken ilk olarak worker basarım,sonra warrior basarım bir tane,Barracks yapmaya gerek yok.Daha sonra settler felan basarım.Öyle devam eder.
  • Handikap olunca ağzımın tadı kaçıyor, benden bu kadar. Caesar 4 ile strateji kariyerime devam ediyorum. Beklerim.
  • arkadaşlar niye gerçek dünya haritasında oynamıyorsunuz? random haritalar saçma oluyor....hem gerçek haritalarda biliyorsunuz petrol uranyum nerde falan....
  • Valla multi dışında pek oynamam zaten de Galactic Civilizations u deneyen oldu mu? Oyunun puanları gerçekten iyi... Civ ile benzerliği de baya var. Bir denemek lazım mıdır acaba?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.