Şimdi Ara

Civic fb7 otomatik, şehir dışı 8 litre normal mi??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.5 tsi passat ile 6.5 litre yakıyorum 130 ile üstelik tek kişi bence değerler normal hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli aracın karşı rüzgar alması veya aşırı soğuk hava veya yan sanayi parçalar bakım yapılması özellikle yan sanayi uygun olmayan hava filtresi veya yolun zemininin sorunlu olması. İlk akla gelenler bunlar, hepsi veya birkaçı sebep olmuş olabilir.

• Bana biraz abartılı geldi, elbette tsi gibi verimli olamaz düz atmosferik sonuçta.

Bu arada bazı fanların fizikle imtihanını gösteren yorumlar gerçekten eğlenceli.

• Bildiğim kadarıyla Honda’larda supap ayarları manuel yapılıyor. Eğer dediğiniz bakımlar yapılmış ise bundan kaynaklanıyor olabilir.

• 2014 50bin kmde var. Uzun yola çıkmadım fb7 ile ( en fazla 100-150km ) ama İstanbul şehir içi yakıt ortalaması 8.1 lt. Genelde 2 kişi , yük falan olmuyor.

Uzun yolda yüklü , soğuk, sürtünme ,rüzgar,lastik vs derken bulabilir gibi o seviyeleri.

• ghostiki kullanıcısına yanıt

Ne kahrı tam olarak hocam? 6 yıl 128bin km dir 2015 model fb7 ye sahibim bir kahrını görmedim aksine kafam rahat bir şekilde geziyorum. Benim için “Kahır” 3.31 lpg nin satıldığı istasyondan 7.19a benzin alarak 8litre yakmak olurdu açıkçası.

Konunuza gelirsek; kışın havanın soğumasıyla hava yoğunluğu artmaktadır. Otobandaki yüksek hızlarda yaz mevsimine göre aracın ilerlemesi için daha fazla hava yoğunluğuna maruz kalmaktadır. Bu size %10-15 yakıt sarfiyatı olarak yansır + rüzgar da etkilidir. İkinci konu lastik ve yol durumu. Lastikler kışlıksa ve yol ıslak ise yine sarfiyat farkı daha önce kullanılan yazlıklarla karşılaştırılıp değerlendirilebilir.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt

Senede 10 bin km. Yapıyorum , bu kadar km. İçin LPG anlamsız, evet kahrı da var, en basitinden stepne iptali - AVM lerin kapalı otoparklarina girilememesi...benim için başlı başına kahrı... senede 10 bin km için değmez.

• ghostiki kullanıcısına yanıt

Stepne üste takılabiliyor illa alacağım stepneyi derseniz aparatı var benim öyleydi. Şimdiye kadar bir kez olsun bile giremediğim avm olmadı. Kaldı ki artık yasal lpg ler.. Eskiden de adam bakardı bagaja aç kapa devam.

Senede 20bin yapmaya başlarsınız lpg takarsanız. Kafanız rahat gezersiniz ben diyeyim. Şehiriçi 10-10.5lt kışın, yazın 9-9.5lt lpg yakmaktayım İstanbul’da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 28 Ocak 2021; 0:2:15 >
  • normal bence fc5 de uzun yolda 6.5 gördüm tek kişi

• quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ PASSATLI PRENS

normal bence fc5 de uzun yolda 6.5 gördüm tek kişi

Hangi şartlarda o tüketim ortaya çıktı? Epey fazla yakmış aracınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Hangi şartlarda o tüketim ortaya çıktı? Epey fazla yakmış aracınız.

Alıntıları Göster

Nasıl yani? tek kişiydim bagajda 2 bavul klima açık 100-120 arası istanbul tekirdağ benim için iyi aslında şehiriçinde 12 den aşağı düşmüyor çünkü 

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.