Şimdi Ara

Civic dusmanligi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
1
Favori
15.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Ya mesajlar siliniyor ya anlamıyorsun.

56km şehir içi hızım diye bir lafım nerede var göster?

Ort. hız nasıl doğru hesaplanacak? Durduğun zamanlar dahil mi? Doğru veri verecek mi dururken yaktığın yakıt? 90 dakikalık yolda diyelim 30 tane ışık var. Nasıl doğru hesap olacak bu? Ort hız önemsiz. Ne yaktığın önemli.

25km ort hız olan yolda araba sürecek kadar aklımı kaybetmedim. Metro diye bir şey var.

Alıntıları Göster

Yol bilgisayarının nasıl çalıştığına dair hiçbir fikrin yok. Duruken hızın 0 olarak kayda geçer, ortalama hıza dahil edilir. Bırak yol bilgisayarı düşünsün nasıl hesaplanacağını. Adı üstünde, bilgisayar, o bilir işini.

Sen gaza frene bas, çok teknik konulara falan girme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 15 Şubat 2020; 14:3:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Hiçbirinde göçük yok
    Gocuk denilen şeyde c sütunundaki hafif dalgalanma.Serviste bir-kac saatte hallediyorlar. Mekanik yuzunden servislerin kucagindan inmeyen adamlar araç boklayacak yer arıyor. Zor tabi
    ne olursa olsun o dalgalanmanın sıfır bir araçta olmaması lazımdı.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Sıktınız artık. Tarihi motor tarihi motor... İsteyene 1.5 turbo benzinli de var 1.6 dizel de. Memleketteki akaryakıt fiyatlarına laf edemeyenler burada tutup LPG seçeneğine sallıyor. Bayiye gidince de kimse kimsenin kafasına Hattori Hanzo kılıcı dayayıp LPG'li almaya zorlamıyor.

Çok merak ediyorsanız şimdiden söyleyeyim: Göçmeyecek, o muhabbet biteli 2 yıl olacak çünkü.

Tüplü ve apaçi demiş bir de. Kullanıcı adında da hafif ticari araç var. Sürücü profillerini hiç karşılaştırmayalım bence.

Buraya da tarihi motorlu (1.0 turbo, turbo olunca teknolojik oluyormuş ya) Civic HB manuel ve CVT'nin verilerini bırakalım. Bir gün Türkçe'yi çözerseniz sonrasında İngilizce verilere de bakarsınız:

Civic dusmanligi

Civic dusmanligi

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle olmamalı .İşin teorik kısmı oyle .Peki ya gercekler ?
    Kaç tane boyalı sıfır araç satıldı bu ülkede?
    Opelin daga 1 yılını doldurmadan piston kiran motorları ne oldu ?
    50 km sonra patlayan dsgler?
    Say say bitmez. Burada firmaları hizaya getirmesi gereken otoritede var o zaman suç.
    Göçük olayında geçen hafta sonuç aldı bir vatandaş.2017 model rs iade kararı verdi mahkeme.113 bini iade edilecek .Aynı model aracıma dün arabam.com 145 bin lira teklif etti.Boyle bir durumda honda özelinde konuşmak gereksizlik oluyor .Doğrudur Honda hatalıdır ama asıl sorgulanması gereken hatasının cezasını çektirecek kanun var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Kesinlikle öyle olmamalı .İşin teorik kısmı oyle .Peki ya gercekler ?
    Kaç tane boyalı sıfır araç satıldı bu ülkede?
    Opelin daga 1 yılını doldurmadan piston kiran motorları ne oldu ?
    50 km sonra patlayan dsgler?
    Say say bitmez. Burada firmaları hizaya getirmesi gereken otoritede var o zaman suç.
    Göçük olayında geçen hafta sonuç aldı bir vatandaş.2017 model rs iade kararı verdi mahkeme.113 bini iade edilecek .Aynı model aracıma dün arabam.com 145 bin lira teklif etti.Boyle bir durumda honda özelinde konuşmak gereksizlik oluyor .Doğrudur Honda hatalıdır ama asıl sorgulanması gereken hatasının cezasını çektirecek kanun var mı?
    aman mekanik bir sorun olmasın da varsın dalgalansın. mekanik sorunun açıklanacak hiç bir tarafı yok. hadi civic'i bombeli tasarımından ötürü tasarım hatası yapıldı diyerek kabul edebiliriz. ama piston kıran, şanzıman patlatan araçların nesini savunabilirsin ki? en azından honda'nın öyle mekanik sorunları yok, mis gibi japon

• quote:

Orijinalden alıntı: elente

Sıktınız artık. Tarihi motor tarihi motor... İsteyene 1.5 turbo benzinli de var 1.6 dizel de. Memleketteki akaryakıt fiyatlarına laf edemeyenler burada tutup LPG seçeneğine sallıyor. Bayiye gidince de kimse kimsenin kafasına Hattori Hanzo kılıcı dayayıp LPG'li almaya zorlamıyor.

Çok merak ediyorsanız şimdiden söyleyeyim: Göçmeyecek, o muhabbet biteli 2 yıl olacak çünkü.

Tüplü ve apaçi demiş bir de. Kullanıcı adında da hafif ticari araç var. Sürücü profillerini hiç karşılaştırmayalım bence.

Buraya da tarihi motorlu (1.0 turbo, turbo olunca teknolojik oluyormuş ya) Civic HB manuel ve CVT'nin verilerini bırakalım. Bir gün Türkçe'yi çözerseniz sonrasında İngilizce verilere de bakarsınız:

Adam troll, boşa anlatma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Zaten japon araçlarının tercih sebebi bu.Almanlar versinler Abd deki gibi 10 yıl garanti ben de gider vw audi alırım. Ama iş bizim ülkemize gelince ellerinden gelse 2 yıllık yasal garantiyi bile vermeyecek adamlar .Hal böyle olunca dediginiz gibi varsın mekanikte bir hata olmasin gerisi önemli değil diyoruz .
    Ama tutun ki bir Amerika vatandaşısiniz o zaman bağıra çağıra honda göçüyor vs dersiniz hakkinizdir .

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yol bilgisayarının nasıl çalıştığına dair hiçbir fikrin yok. Duruken hızın 0 olarak kayda geçer, ortalama hıza dahil edilir. Bırak yol bilgisayarı düşünsün nasıl hesaplanacağını. Adı üstünde, bilgisayar, o bilir işini.

Alıntıları Göster

• quote:

Çok yakmış, benim dizel 2.5-3 litre yakıyor aynı kullanımda
    400 beygirlik Tesla benzine oranla 1.5-2 lt yakıyor. Dizel araban cok yakiyormus. Hem de çöp beygirinle.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ne dediğimi anlamadin. Ortalama hiz bir sey ifade etmez diyorum. Akıcı bir trafikte eğer herkes aynı süratle 60 ile giderse ortalama 60 olur, ya da 90la gidip yolun yarı süresinde durursan 45km ortalama olur. Senin mantigin da burada çöker. Ortalama 45 ile ortalama 60 arasında ciddi fark olmaması gerekir senin mantiga göre, ama cok ciddi fark cikar bu senaryoda hybrid yoksa.

Ortalama hiz 0 yazmasının bir anlami yok bundan dedim ama sen ancak sulandir cop beygirli arabanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 4 Mart 2020; 11:56:32 >

• Dün Ford bayisinde çalışan arkadaşımın yanına uğramıştım. orada otururken karı koca bir müşteri geldi. laf civicten açılınca, kadın civicler kağıt gibi araba dedi. kadın haklıydı, civicler hem kağıt gibi hem de çubuklu.

Civic dusmanligi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 17 Şubat 2020; 9:0:15 >
  • Bu forumda ortalama şehir içi gezerek 6.0 yakamazsin diyen vardi. Sirf bu canlilar için ekran cektim.
    Ortalama tüketim : 6.0
    Ortalama hiz : 46 km
    Toplam süre : 2 saat 21 dakika.
    Toplam mesafe : 109km. Çoğunluk yoğun trafikte.

Güzergah : Ataşehir - Pendik ido sabah 7:15 İstanbul trafiği
    9:00-9:45 gemlik eski yalova yolu, bolca ışık.

18:00-19:05 Gemlik - Ihsaniye arka mahalleler hiç otoban kullanmadan Bursa'nin en yoğun trafigi olan bölgeler.

21:50 İhsaniye-Nilüfer yer yer trafik.
    Civic dusmanligi
    Civic dusmanligi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 4 Mart 2020; 11:57:13 >

• Civic parasının arabası değildir tartışmaya gerek bile yok. Bagajı açıp kapatın görün farkı astrayla bile kıyaslanmaz. Tabi şekli şemali güzel tabi ülkede herkes alınca bir espirisi de kalmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız: 46km çokta şehir içi verisi değil. Şehir içi olsa da trafik yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89A45CD9F

Ortalama hız: 46km çokta şehir içi verisi değil. Şehir içi olsa da trafik yok
    Ne yazdim oku anla öyle yorum yaz.

• Şu Civic sahiplerine "tamam, en iyi araba sende, tamam" diyip neden işinize gücünüze bakmıyorsunuz? Herkes neyin ispatlamanın peşinde? İsteyen istediği araca binsin bana ne, size ne, bize ne...
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hocam konuyla ya da Civicle alakam yok. Focus 3.5 sahibiyim. Hobi amaclı gezinirim dh.da.

Dediginizde bir yanlışlık var. Ortalama hıza aracın çalışır ama hareketsiz hali de dahil.

Yol bilgisayarını çok gözlemlerim oradan biliyorum. Aracım 39 km ortalama hizdayken rölantide beklerken 38e düştüğünü gördüm.

Ekleme yapayım.
    Zaten düşecekti de bikac dak. sonra isliyosa teknik olarak bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 8 Mart 2020; 10:51:43 >

• Slim Charles kullanıcısına yanıt

Her yerde bilmediği konularda ahkam kesenleri görmedekten bıktım. Bir de FB7 sahibi olduğunu söylüyor, kullanırken bile belliymiş bağımsız süspansiyon olmadığı :D FD6'nın bütün modelleri bağımsız süspansiyon.

• civic gibi bir araca otomotiv kültürü yüksek biri düşman olmaya tenezzül dahi etmez.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.