Şimdi Ara

Civciv Ayakta Duramıyor :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
93.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Ben geçen gün pazarda dolanıyodum bi baktım cik cik sesler geliyo adam şirin civcivler satıyor. Dayanamadım aldım 1 tane sonra eve getirdim karnını doyurdum suyunu içirdim falan derken yuvasında yaptım. Yuvası sıcak kartondan yapılmış binevi köpük karton. Neyse kapısını kapadım koydum içeri. 1 saat hiç susmadı dedim bari bakayım şuna. Baktığım da civcivin alt gövdesi bacakları falan ve yuvanın zemini hep su olmuş.. Yani ben çaytabağına suyunu koymuştum içinde unuttum çıkarmamışım :(. Ve civciv hiç ayağı kalkamıyodu, sürekli sürünüyodu ve ayaklarında fazla can yoktu. İlk işim zemini temizledim kuruladım ve civcivi de kuruladım ayakları açılsın diye masaj yaptım hafifçe ve ayaklarına biraz can geldi şuan iyi durumda. Fakat hala ayağı kalkamıyor sürünüyor resmen ne yapabilirim ya da sorun nedir lütfen acil yardım edin :(

• soğuktan olabilir 35 derece sıcaklık lazım ona şu adresten incele istersenhttp://tavuk.devletli.com/evde-civciv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DestiTahrib D kullanıcısına yanıt
    senin civciv en fazla 2 gun yasar ama yanına 2 3 tane daha cıvcıv alırsan buyur tavuk horoz yapabılırsın cıvcıvler tek yaşayamaz ve çay tabagına koyunca cay tabagının altına bısıler koyda ayaklarını ıcıne sokup usumesın bıde evde sıcakta besle yoksa olur
  • sıcak tutman gerek. civcivler sıcak ortamda yetişir. oda sıcaklığı yetmez onlara. eğer civciv sürekli ötüyorsa bu üşüdüğüne işarettir. ısınmadığı sürece susmaz. zaten besleyicilerde yuvalara genelde ampul tarzı şeyler takar ısınmaları için. ısıtmadığın sürece ötecektir ve devam ederse üşümeye cansızlaşıp ölür. civcivlerin böyle bir hastalığı vardır ayrıca, üşümeye bağlı olarak ölümler olur. çoğu kişi de neden öldü diye sorar kendi kendine. ilk bir hafta içinde 35 derece sıcaklık gerekir, sonraki hafta içinde 32 derece civarı ve sonrasında her 5 günde bir falan sıcaklık 2-3 derece azaltılır. bunu sağlayabilmen gereklidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanc58 -- 14 Nisan 2014; 14:35:45 >
  • Çok teşekkürler arkadaşlar. Evet sağlamken ilk başta 5-10 dk boş bıraktım bi baktım ayakları suda, sonra hiç susmuyordu zaten meğersem üşüdüğü içinmiş. Hepinizin yazdığı cevaplar birbir tuttu. Malesef bu sabah öldü, çok üzgünüm Herkese tekrardan teşekkürler. Sağlamken bi foto çekmiştim buyrun;

Civciv Ayakta Duramıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DestiTahrib -- 14 Nisan 2014; 17:34:30 >
  • gösterişli görünsün çabuk satılsın diye sarı kırmızı boyada sıkıyorlar bu civcivlere ondan zehirlenn kör olan aynı sabah ölen civcivde coktur tek civciv zaten yüzde 95 ölür
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayazoğlan

Arkadaşlar yardım edin yazın ortasındayız ve civcivlerim isi kaybina uğramasın diye sürekli birşeyler yapiyorum bi ortamin sicakliğını yükseltiyorum bi artırıyorum ne yapmam lazım acill yardim ve 1 Çiv Çiv im hasta

doktora götür hastasa güneşte bırakma rüzgarda bırakma normal oda sıcaklgında kalsın yeterli
  • quote:

Hocam maalesef geç cevap verdiniz civcivin bu sabah öldü 1 tane civciv im kaldı ona yalnız kalmasin diye civciv alsammı not; bu kalan Çiv civim şuan 2 ay ını doldurdu ve alcagım Çiv Çiv ile arasında cüsse farkı var onlara ezer mi acaba

al yalnız kalmasın oda ölür üzüntüden. ezmez merak etme dikkat edersin zaten sende
  • quote:

Peki hocam alirım.siz kaç tane Çiv Çiv besliyordunuz

ben kuş besliyom 2 adet.2 side aynı zaten boyu posu sadece uçamıyor :).Kuşlarda civcilerde naziktir soğukta sıcakta bırakma.Suyunu yemini ver rüzgarda bırakma.Tek başına canları sıkılır.Eşi öldümü yine üzüntüden kendisi ölür
  • quote:

Peki hocam aslında ben balık, sultan kuşları,civciv falan besliyorum ama Çiv Çiv Lee çok hassas o yüzden köydeki Çiv Çiv lerden getirtcem bu arada şehir de hayvan beslemek zor ama onlarla zaman geçirmeyi gerçekten seviyorum

nerde yaşıyon büyüyünce ne yapacan
  • quote:

İstanbul da.. Büyüyünce köye gondercem onları ninemlere gönderce,m onlar iyi bakar ..

keseceklerse hiç bakma zaten ninenler keserler ?
  • Karnını okşa biraz benimde aynı şuan ötüyor sürekli ama yürüyemiyor kendini geriye atıyor

• Civciv ve hastalıkları için bilgi alabileceğiniz bir site

https://www.kazcivcivim.com/
  • Arkadaşlar benim civcivim hiç hareket etmiyor yaşıyor ama hareket etmyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.