Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1369. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13671368136913701371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim ilginiz için. Aracı aldım dediğiniz gibi Manuel’den sonra pek sıkıntı yaratmadı gayet normal geldi ama aktif olarak aslında şirket işlerini yaparken şirket aracı alıp çıkıyorum egea megane audi accent blue vs. Araçlar kullanıyorum öyle çok çok bir sarsıntı hissetmedim açıkcası. Acaba dedim 2013 olduğu için az da olsa şanzıman iyileştirmesi mi yaptılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Axib0y kullanıcısına yanıt
    2013-2014 mcp6 şanzıman diye geçiyor. Öncekiler düz mcp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cencel

Bende bu arabadan almak istiyorum ama baskı balata değişim km sini bilmiyorum. Ayrıca baskı balata ile volan değişmesi gerekiyor galiba. Bunların toplam maliyeti ne kadar olacaktır yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    LUK markası Baskı+balata+volant set olarak çıkartmış 2700₺ fiyat almıştım. Henüz değiştirmedim.Aracım 85binde. 2012 e-hdi c4.
    Kalkışlarda çok azda olsa (şöför olmayan hissedemez) başladı.Henüz rahatsız edici düzeyde değil.Benim tahminim 120binde değişim yapılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SCCR

Malesef ne durur halde ne de yürür halde sıfırlanmıyor. Aracınızdaki sistem ekranınızı paylaşabilmelisiniz. Shell, os ve mcu versiyonlarının olduğu sayfa.

Alıntıları Göster
    Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

• arkadaşlar 55bin param var. 2011 civarında c4 alma arefesindeyim. Atraction kafama yatmadı, confort ve uzeri alacağım. Tavsiye edermisiniz?
    Artısı eksisi nedir bu aracın ?
    Birde lpg li mi yoksa dizel mi alınmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crossingover35 -- 1 Eylül 2019; 19:12:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyincu06

Arkadaşlar herkese merhaba bende 2012 ds4 var araçta fabrika çıkışı navigasyonlu ekran bu ekran bir gün çalışıyor bir gün çalışmıyordu artık hiç çalışmıyor sadece tabiri caizse dızzt dızzt diye ses çıkarıyor bi fikri olan varmı acaba. Ototeypçiye gösterdim adam bakmadan bozulmuş yenisini alman lazım 400 dolar dedi
    serviste son versıyon yazılımını yukletın duzelıyor , benım de basıma gelmıstı
  • Merhaba,

2012 model 1.6 hdi attraction aldım. Sis farları takılı tesisatı çekilmemiş arka sis farından hat almak istiyorum sonuçta ihtiyaç halinde birlikte kullanılcak, arka sis farının sigortası hiç biyerde bulamadım. Torpido ve motor bölümü dışında başka sigorta kutusu var mı ?
  • Arkadaşlar merhaba. Aracım 2013 c4 1.6 e-hdi yarı otomatik 120.000 Km. Baskı balata setinin değişmesi gerekiyor. Yetkili servis 7.500 TL fiyat verdi. Özel serviste yaptırmak istiyorum ama İstanbul Anadolu yakasında güvenilir bu işten anlayan bir servis bulmam lazım. Tavsiye edebileceğiniz servis varsa ve beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  • SCCR kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Bende 1 ay once 2013 ds4 ehdi dsport bir arac satin aldım.Benim aracimdada cylone marka ekran mevcut ve bendede aynı problemler mevcut.örneğin araç anlık tüketimi gösteriyor toplam tüketimi göstermiyor.aracın kapılarını acinca gündüz ledleri bazen yanıyor bazen yanmıyor.ekran uzerinden değerleri girip tanı butonuna basıyorum aracı kontaktan kapatıp yeniden açıyorum hicbir değer kabul olmamış eskisi gibi..cok defalar deniyorum ama olmuyor.ankarada bircok ses sistemi ve navigasyon işi yapan yere gittim cylone çöp diyorlar yerine android alırsan kesin çözüm diyorlar ama oda yaklasik 1500-2000 lira arası..birde bugün arka bagajdaki subwaferden ses gelmediğini farkettim ve sanayide bir kaç navigasyon işi yapan yere gittim sonuç sıfır maalesef sonradan yetkili citroen servisinde takılan bu CYLONE??marka arkadaş yüzünden o bagajdaki kocaman üniteden ses gelmeyeceğini öğrendim ve bir kez daha yıkıldım. yani orijinal teybi olsa çalışan subwafer çalışmıyor..Bu yuzden sizin sorununuzdaki ekran sifirlama bendeki toplam tüketim değerleri ve araç ayarlarının kabul edilmemesi bence bizim araclarda takılı ilan cylone navigasyon yüzünden....bu arada sorunlarımız aynı eğer farklı bir cizum bulursaniz benimle paylasirsaniz sevinirim..iyi aksamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fos

serviste son versıyon yazılımını yukletın duzelıyor , benım de basıma gelmıstı

Alıntıları Göster
    Benim aracimdaki cylone marka navigasyon icin Ankaradaki bayraktar citroen yetkili sevisini güncelleme için aradım biz sonradan takılan navigasyonlara bakmiyoruz dediler size hangi yetkili servis yardımcı oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: G.METİN

Merhaba.Bende 1 ay once 2013 ds4 ehdi dsport bir arac satin aldım.Benim aracimdada cylone marka ekran mevcut ve bendede aynı problemler mevcut.örneğin araç anlık tüketimi gösteriyor toplam tüketimi göstermiyor.aracın kapılarını acinca gündüz ledleri bazen yanıyor bazen yanmıyor.ekran uzerinden değerleri girip tanı butonuna basıyorum aracı kontaktan kapatıp yeniden açıyorum hicbir değer kabul olmamış eskisi gibi..cok defalar deniyorum ama olmuyor.ankarada bircok ses sistemi ve navigasyon işi yapan yere gittim cylone çöp diyorlar yerine android alırsan kesin çözüm diyorlar ama oda yaklasik 1500-2000 lira arası..birde bugün arka bagajdaki subwaferden ses gelmediğini farkettim ve sanayide bir kaç navigasyon işi yapan yere gittim sonuç sıfır maalesef sonradan yetkili citroen servisinde takılan bu CYLONE??marka arkadaş yüzünden o bagajdaki kocaman üniteden ses gelmeyeceğini öğrendim ve bir kez daha yıkıldım. yani orijinal teybi olsa çalışan subwafer çalışmıyor..Bu yuzden sizin sorununuzdaki ekran sifirlama bendeki toplam tüketim değerleri ve araç ayarlarının kabul edilmemesi bence bizim araclarda takılı ilan cylone navigasyon yüzünden....bu arada sorunlarımız aynı eğer farklı bir cizum bulursaniz benimle paylasirsaniz sevinirim..iyi aksamlar...
    Merhaba,

Evet maalesef bu cihazlar takılırken yetkili servis aracılığı ile bu araçlara Cyclone çalışanları tarafından montajı gerçekleştirilmiş fakat ürün ile ilgili destek aradığınızda hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. Benim aracımda sadece yol bilgisayarı ortalama değerleri çalışmıyor. Diğer bütün fonksiyonları çalışıyor. ( Araç menüleri , subwoofer vb...) Tüm uyarı mesajları türkçe ( Genelde gördüğüm araçlarda ingilizce). Ürünün globaldeki adı Road Rover C7122CD. Uygun MCU için Firmaya mail attım fakat hiçbir geri dönüş olmadı. Bahsettiğim özellikler aşağıdaki kabuk, işletim sistemi ve MCU da çalışıyor tek çalışmayan özellik ortalama yakıt tüketimi. Yabancı forumlarda 1.27 ile çalıştığı söylenmiş henüz deneme fırsatım olmadı. Olumlu sonuç alırsam sizleri de bilgilendiririm.

Shell : 3.07.2
    MCU: D22CDRI7NTHRT1-V1.24

• quote:

Orijinalden alıntı: SCCR

Merhaba,

Evet maalesef bu cihazlar takılırken yetkili servis aracılığı ile bu araçlara Cyclone çalışanları tarafından montajı gerçekleştirilmiş fakat ürün ile ilgili destek aradığınızda hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. Benim aracımda sadece yol bilgisayarı ortalama değerleri çalışmıyor. Diğer bütün fonksiyonları çalışıyor. ( Araç menüleri , subwoofer vb...) Tüm uyarı mesajları türkçe ( Genelde gördüğüm araçlarda ingilizce). Ürünün globaldeki adı Road Rover C7122CD. Uygun MCU için Firmaya mail attım fakat hiçbir geri dönüş olmadı. Bahsettiğim özellikler aşağıdaki kabuk, işletim sistemi ve MCU da çalışıyor tek çalışmayan özellik ortalama yakıt tüketimi. Yabancı forumlarda 1.27 ile çalıştığı söylenmiş henüz deneme fırsatım olmadı. Olumlu sonuç alırsam sizleri de bilgilendiririm.

Shell : 3.07.2
    MCU: D22CDRI7NTHRT1-V1.24

Alıntıları Göster
    Merhaba.Bendeki cihazın adına ve serisine bakmadım akşam bakarım.arac 2013 model ama 2014 de trafige çıkmış yani cylone 2014 te takılmış olabilir. Yazmış olduğunuz kabuk vb. değerler versiyonu ile ilgili herhalde ve ben sorduğum birçok yerde ve ınternette sadece arayüzü değiştirebileceğimi ancak bu versiyon güncellemesinin imkansız oldugunu soylediler.Bendeki menü de tamamen türkçe sizle görüntü paylaşırım akşam..Toplam tüketim işini ve bazen parametrelerin değişmesini gündüz farı, vs. acaba cihazı bir reset yaptirsam (onunda nasıl yapilacagindan emin değilim) düzelir mi diye düşünüyorum..Bu arada sizin bagajdaki subwafer nasıl çalışıyor ben dün ankara şaşmazda 2-3 tane bu işle uğraşan yere gittim.subwaferin kapağını açıp bakıyorlar sonra bu cihaz sonradan takıldığı için orjinal teybi olmazsa buradan ses gelmez diyerek beni gönderdiler.Yani sonuç alamadım siz nasıl çözdünüz birde ses kalitesi nasıl farklımı....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Ben de 2013 DS4 D-Sport ile aranıza katıldım. Bir sorum olacak: Lastik ebatları bildiğiniz üzere 225/45/18. 225/55/18 lastik taksam kurtarır mı acaba? Kullanılmamış 225/55/18 lastik var elimizde kışlık, o yüzden boşa para vermek istemiyorum. Hiç deneyen bilen kullanan var mı?

Merhaba.Bendeki navigasyonun ekran görüntüsünü ekliyorum.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.METİN -- 4 Eylül 2019; 11:57:55 >
  • quote:

.
    Bu ekrandada sadece anlık gösteriyor toplamı hic bir şekilde göstermiyor.

• quote:

.
    Bu ekrandaki rakamlar hiçbir sekilde sıfırlanmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.METİN -- 4 Eylül 2019; 12:0:19 >
  • G.METİN G kullanıcısına yanıt
    Aracı ilk aldığımda üzerindeki yazılım, tema ve mcu aşağıdaki gibiydi. O zamanda yol bilgisayarı 1 ve 2 deki değerler sıfırlanmıyordu.

Kabuk; 2.90.8
    İşletim Sitemi; EN-PRIMA-256-V1.59
    MCU; D22CDRI7NTNRT1-V1.23

İlk önce işletim sistemini 1.74 e yükselttim. Baktım değişen olmadı kabuğu 3.07.2 ye yükselttim.Yine bir değişiklik olmadı. MCU yu 1.24 e yükselttim yine değişiklik olmadı. Yabancı forumlarda araştırmamda shell ve mcu nun uyumlu olması gerektiği konusunda yorumlar aldım. C4 ve DS4 için en stabil Kabuk 2.92.6 , MCU olarak 1.24 olduğunu belirttiler. Bazıları yüklemiş sonuç alamamış bazıları 1.27 de sonuç almış. ben henüz 2.92.6 yı denemedim. Açıkçası çok ümitvar değilim ürün CANBus üzerinden aldığı için bilgileri CAN Mesaj adresi doğru olmadığı müddetçe bu bilgiler gelmeyecektir.

Benim özelleştirdiğim tema ve açılışım aşağıdaki gibi. Bu şekilde yol bilgisayarı ortalama verileri olmadan geleneksel hesaplama ile ( ) kullanmaya devam edecek gibi gözüküyorum.

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017Citroen C4 II ve DS4 2011-2017Citroen C4 II ve DS4 2011-2017Citroen C4 II ve DS4 2011-2017Citroen C4 II ve DS4 2011-2017Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

• AvOzgur A kullanıcısına yanıt
    C4 faebookturkıye geubua da beklerız sb otomatıv vardı anadolu yakasında tavsıye edıyorlar bı fıyat sorun ınternetten bulursunuz bulqmazsanız ben yazarım tekrar. Facebook grubuna yardumcı oluyorlar genellikle

Peki bu kabuk dediğiniz )anladığım kadariyla versiyon
    Numarası) nasıl güncelleme yapıyorsunuz ve nereden? onu anlamadım. Bahsettiginiz 2.92.6 olana yükseltsek belki toplam tüketim vb. değerler duzelir.

• 
Sayfa: önceki 13671368136913701371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.