Şimdi Ara

Citroen C4 alacağız, herkes almayın diyor, neden?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam toyota auris, veya megane istiyor fakat son gittiğimiz galeride baktığımız citroeni ben çok beğendim. Aurislerin dış görünüşünü çok sevmedim nedense. C4 comfort, 2012 model, 28 binde.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-degisensiz-ilk-sahibinden-sifirdan-farksiz-c-4-146145829/detay
    ilân bu.
    fiyat konusunda çok söylenecek bir şey yoktur sanırım, ortalarda. benim merak ettiğim şey neden herkes ''citroen alma, volkswagen al, toyota al, renault'' al diyor? kronik bir sorunu mu var bu arabaların? citroen neden alınmaz? ben şahsen çok beğendim fakat babamın kafasını çok karıştırıyorlar. ''citroen şu yüzden alınmaz hocam yazıktır'' diyebileceğiniz bir durum var mı? yoksa insanlar zırvalıyor mu? yardımcı olabilir misiniz?

• Kalitesi ve imajı yüzünden alma demekteler ama F/P oranı iyi araçlardandır, gayet de alınabilir.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    kalite derken neyi kalitesiz? kazada mı tehlikeli? çok mu sık arıza veriyor? 2011 ve öncesi çok sıkıntılıymış sonra düzelmiş gibisinden bir şey okudum, bizim baktığımız 2012 model zaten. işimizi şansa bırakabileceğimiz kadar aman aman bir maddi imkanımız yok. uzak mı durulmalı?
  • google da c4 forum donanım diye aratırsan karşına baya bir bilgi çıkacaktır, özellikle süspansiyon sistemi çok eleştiriliyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihacikgoz

Babam toyota auris, veya megane istiyor fakat son gittiğimiz galeride baktığımız citroeni ben çok beğendim. Aurislerin dış görünüşünü çok sevmedim nedense. C4 comfort, 2012 model, 28 binde.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-degisensiz-ilk-sahibinden-sifirdan-farksiz-c-4-146145829/detay
    ilân bu.
    fiyat konusunda çok söylenecek bir şey yoktur sanırım, ortalarda. benim merak ettiğim şey neden herkes ''citroen alma, volkswagen al, toyota al, renault'' al diyor? kronik bir sorunu mu var bu arabaların? citroen neden alınmaz? ben şahsen çok beğendim fakat babamın kafasını çok karıştırıyorlar. ''citroen şu yüzden alınmaz hocam yazıktır'' diyebileceğiniz bir durum var mı? yoksa insanlar zırvalıyor mu? yardımcı olabilir misiniz?

O lafları diyen kişiler hayatlarının hangi süresinde o araçları kullanmışlar bir sorun. Çoğunun cevabı ; kullanmadım ama herkes öle diyor olacaktır.

Gelelim araca.Ben benzinli ve manuel kullanıyorum. Tek şikayet edeceğim konu arka amortisörlerin yumuşak ve çalışma aralığı kısa oluşundan dolayı bir çukurdan sert geçince KÜT diye vurmasıdır.
    İlandaki araç sizi hiçbir şekilde üzemez ama 20000 deki comfort plus için fiyat biraz fazla ucuz.Aracın hasar kaydını iyice araştırın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 23 Aralık 2013; 16:34:33 >

evet hocam o ve kapıdan gelen ses varmış kronik olarak, alınmaz mı dersiniz yani
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    bizim burda citroen-peugeot tamiri yapan bir yer var, oraya gittim sordum, sizin dediğiniz gibi ''onlar hayatlarında kaç kez kullanmışlar bu arabayı. saçmalıyorlar'' dedi, başka bir forumda da bu konuyu açmıştım citroen forumu, birisi

'Selam 2 yıldır citroen c5 kullanıcısıyım. 2 yılda 30.000 km yaptım. Araçda gösterişten başka hiçbir şey yok dayanıklılık ve performans sıfır üstüne üstük servis hizmeti diye bir şey yok.Anca periyodik bakım yapıp para kapmaya bakıyorlar. Araç da sorun varmış , şikayetin varmış umurlarında değil.'

yazmış. herkes ayrı konuşuyor, kafam allak bullak oldu. ama baktım fiyatlar hep o klasmanda. zaten ustayla gidip tekrar bakıcaz ve hasar kaydını araştırıcaz hocam sağolun
  • quote:

bizim burda citroen-peugeot tamiri yapan bir yer var, oraya gittim sordum, sizin dediğiniz gibi ''onlar hayatlarında kaç kez kullanmışlar bu arabayı. saçmalıyorlar'' dedi, başka bir forumda da bu konuyu açmıştım citroen forumu, birisi

'Selam 2 yıldır citroen c5 kullanıcısıyım. 2 yılda 30.000 km yaptım. Araçda gösterişten başka hiçbir şey yok dayanıklılık ve performans sıfır üstüne üstük servis hizmeti diye bir şey yok.Anca periyodik bakım yapıp para kapmaya bakıyorlar. Araç da sorun varmış , şikayetin varmış umurlarında değil.'

yazmış. herkes ayrı konuşuyor, kafam allak bullak oldu. ama baktım fiyatlar hep o klasmanda. zaten ustayla gidip tekrar bakıcaz ve hasar kaydını araştırıcaz hocam sağolun

C5 te 1.6 motor var ondan nasıl bir performans bekliyor o arkadaş merak ettim
    Servisler iyi değiller diyemeyiz bazıları ilgili bazıları o kadar ilgili değiller diyebiliriz ama C4 nerdeyse 3 senesini dolduracak artık servisler bu aracı iyi biliyorlar ve sorun çıksa bile çözümü bir şekilde bulunuyor..
    Ben sana bu aracı al yada alma diyemem ama şu öneriyi yapabilirim. Bir günlüğüne bu aracı kirala 70-80 TL bişi tutar. Aynı gün diğer merak ettiğin araçların test sürüşünü de ayarlamaya çalış, ayarlayabilirsen karşılaştırma şansın olur. Sonra da kafana yatanı al. AMA KARAR SENİN KARARIN OLSUN MAHALLEDEKİLERİN DEĞİL

• ognemir kullanıcısına yanıt
    bu baktığımız araç için 1-2 saat sürüş izni alırız dedi babam, öneriniz için çok sağolun hocam içime sindi benim ama bakalım inşallah hiç pişman olmayız aldığımza
  • Hocam bu araç alınır binilir, teyzeoğlu ilk çıktığı zaman (güncel kasa 2011) 40 bine almış , bir yıl sonrada satmıştı, aracın öyle bir sıkıntısı yoktu, sınıfında bence en alınası otomobillerden, servise mervise takılmayın, ayrıca içerisinden ses gelmeyen otomobil yoktur bunlar gözünüzde büyüteceğiniz şeyler olmasın, özellikle kokpit tasarımı, bagajı, tasarımı ve motoruyla en alınacak otomobillerden biri.
    Almayın diyenler özellikle citroen in ülkemizde ki marka algısı ve ikinci el endişelerinden dolayı bu tutumu gösteriyor olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 24 Aralık 2013; 9:35:55 >
  • Selamlar alacağınız Aurisin modeli nedir ?
    daha önce Auris aracım vardı 2008 model elegance modeli sonrasında 2009 civic elegant ve şimdi ise citroen c4 comfort plus
    araç alırken içinize hangisi sindiyse onu alın.
    İlandaki fiyat biraz ucuz geldi muhtemelen araç 92 beygir ama temiz gözüküyor
    sana ilk arabam auris ile son arabam c4 ün fotosunu yollayayım dış görünüş olarak bi değerlendirme olur belki...

Bence C4 daha mantıklı gibi
     Citroen C4 alacağız, herkes almayın diyor, neden? Citroen C4 alacağız, herkes almayın diyor, neden?

• bende aynı kaygılardaydım. 5-6 ay önce 2012 22.000km de c4 comfort plus aldım. gayet memnunum.

hatta dün sabah kaza yaptım. benim sadece sol çamurluk ezildi biraz. karşı tarafta ki 207 nin sağ taraf pert. kapı açılmıyor.

hem yakıt hem konfor açısından c4 çok iyidir. c segmenti rakiplerine göre de daha hesaplıdır.
    satma sebebi neydi hocam peki. bana da ön yargıymış gibi geldi, citroen aslında bi ara çok modaydı hatırlıyorum özellikle berlingo falan bütün ticari araç pazarının hakimiydi ama çok sürmedi. şimdi de pek tutulmadığı için millet kötü gözle bakıyor sanırım, ama nedense benim içime çok sindi. ama bir gün pişman oluruz diye de korkuyorum gelen yorumlar yüzünden
  • bayhakan kullanıcısına yanıt
    citroen dış görünüşte ve konforda şüphesiz toyotadan daha güzeldir hocam, beni içi hakkında yapılan yorumlar korkutuyor ama nedense ben bayıldım arabaya. keşke sizinkisi gibi gri tonlarında olsaydı daha güzel olurdu, siyahı bol yıkamak gerekiyor ama tek dert o olsun. öğrendiğim kadarıyla kaza yaptıktan sonra elektronik aksanı düzelmiyormuş ama kaza olmadığı sürece hiç bir sorun olmazmış arabada. siz şuan memnun musunuz arabanızdan peki?
  • Bozkır B kullanıcısına yanıt
    peugeotlar dış görünüş olarak güzel de pek sağlam olmuyorlar sanırım, ucuz atlatmışsınız hocam geçmiş olsun

bu gösterdiğim de 22 yada 26 km falan olması lazım, bu da 2012, kaderimiz aynı olacak gibi siz araştırdınız mı hocam alırken? nasıl yorumlar geldi yani, sonuçta sık sık araba değiştirebilecek kadar geniş bir bütçeye sahip değiliz o yüzden babamı çok da yanlış yönlendirmek istemiyorum
  • Merhaba arkadaşlar. Ailemin ısrarıyla motosiklet sevdamdan vazgeçip otomobil almaya karar verdik. 18-20 bin tl arası araçları araştırıyorum. Bu fiyat aralığında punto, clio, c3, gibi araçları araştırırken gözüm 2005 - 2008 C4 lere takıldı. Fiyatları gerçekten uygun ama arkadaşın da yazdığı gibi birçok kişi almayın diyor.
    Nesi vardır bu araçların? Sert süspansiyon varmış ve tıkırtı geliyormuş vs ama bir cliodan daha mı konforsuzdur, İçeri daha mı çok ses alıyodur? Elekronik aksamı çok mu sıkıntı çıkartıyor? Servisi çok mu geçiriyor? Yani olayı nedir bu aracın? Biraz daha geniş araç alalım derken çok mu pişman eder beni?
  • o bir çok almayın diyenlerin çoğu farklı bayilerin satış elemanlarıdır bunu unutmayın yada satışta başka marka bi aracı vardır onu över durur ne saçma ama bu site böyle..

adam dürüst olsa der ki şu nedenden şu sıkıntıdan dolayı alınmaz.. ama yok çamur at izi kalsın.. bu citroene göre değil ki her markaya göre...

bir c4 picasso kullanıcısı ve eski c4 kullanıcısı olarak inan o fiyata alacağın en kral araçlardan birisi gerek donanımı gerek kalitesi gerekse dizel olarak düşünüyorsan piyasada ki en az yakıt durumuna sahip araçtır.. ortalama 4-5 litre yakıtın olur ki fransızlar motor olarak kendini dünyaya kanıtlamış ve bir çok firmanın motorunu üretirken bunu sadece bizim aklı kıt yurdum insanı kötüler..

adam yazsa bak şurası sorunlu nokta atışı tmm dürüst derim ama maşallah tek kelime o araç alınmaz bu alınmaz ne alalım o vatandaşın sattığı aracımı..

kardeş ister sıfır ister 2. el temiz hiç farketmez az yaksın rahat rahat gezeyim donanımlı olsun dersen inan pişman olmazsın..

derler ki parçası pahalı gir bi siteye bak bakalım bi audi vw bmv mi pahalı yoksa citroen mi yada ford reno mu citroenmı..

• öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    konuyu açan kişi olaraktan söylüyorum, hocam kesinlikle alınır bir araba. biz 2010-2012 arası bakıyorduk çok güzel bulduk işte yukarda ilanını paylaşmıştım, galeriye opsiyonlatmamıştık arabayı 2 gün sonra gittik ve araba satılmıştı. başka yerlerde bulduk ama kazalı olduğu için babam istemedi, sonra da annemin şoförlüğü bu arabada biraz daha gelişsin diye seneye erteledi. ama c4'de çoktan karar kılmıştık. sıfır alırsan tertemiz, yok ikinci el alırsan da şansına. ama araba kaliteli, lüks ve konforlu. özellikle de çok az yakıyor. için rahat olsun :)
  • quote:

konuyu açan kişi olaraktan söylüyorum, hocam kesinlikle alınır bir araba. biz 2010-2012 arası bakıyorduk çok güzel bulduk işte yukarda ilanını paylaşmıştım, galeriye opsiyonlatmamıştık arabayı 2 gün sonra gittik ve araba satılmıştı. başka yerlerde bulduk ama kazalı olduğu için babam istemedi, sonra da annemin şoförlüğü bu arabada biraz daha gelişsin diye seneye erteledi. ama c4'de çoktan karar kılmıştık. sıfır alırsan tertemiz, yok ikinci el alırsan da şansına. ama araba kaliteli, lüks ve konforlu. özellikle de çok az yakıyor. için rahat olsun :)

aynen kardeşim bak bende eşime eve 2. araç olarak dizel otomatik bi c4 picasso bakıyorduk gece 11.20 de ilan yayınlandı sabah arayalım ayıp olmasın dedim 10 da aradım araç satılmış ilan bir gün bile kalmadı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-c4-grand-picasso-1-6-hdi-dynamic-panoramic-navi-ful-149156640/pasif-ilan/

inanmayan olursa diye adam muhatap bile olmadı bu devirde bu fiyatlara bu donanımda dizel otomatik araç mı varki başka..

• öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    öyle hocam öyle, az temiz arabayı biraz uygun bir fiyattan koysunlar ertesi güne kalmıyor. bulunca kaçırmamak gerek, tavsiyem elinizden geldiğinde etrafınızdaki galerilere falan da gidip gelin. geçerli bir araç bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.