Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 1.6 HDI için tamirci düşük hız yüksek devir ile (2500 - 3500 ) kullanmamı bunun partikül yakılması için gerekli olduğunu söyledi.

Bu doğru mu ? Bu tarz kullanımda yalıt sarfiyatı artmaz mı ?
  • abasko A kullanıcısına yanıt
    yakıt tüketimini arttırır ama ara ara yapmakta fayda var, sürekli o devirde kullanmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: abasko

Merhaba

2011 1.6 HDI için tamirci düşük hız yüksek devir ile (2500 - 3500 ) kullanmamı bunun partikül yakılması için gerekli olduğunu söyledi.

Bu doğru mu ? Bu tarz kullanımda yalıt sarfiyatı artmaz mı ?
    aracınızın otomatik olduğunu düşünün... hiçbir otomatik araç o aralıkta seyretmiyor. yakması gerektiği zaman araç kendisi ayarlıyor.

e-hdi'da partikül yakmaya yardımcı dpf sıvısı var, bitince uyarı veriyor araç serviste dolduruluyor.
  • Herkese iyi geceler..2013 ds4 sport ehdi aracımda gündüz ledleri beyaz, farlar ise orjinal sarı yanıyor. Dönüşe uyumlu sis farlarıda sarı. yani bu aydınlatma sistemi hoşuma gitmiyor.Tum lambaları beyaz yani gündüz farı ile aynı renk yapmak istiyorum. Bu konuda fazla bilgim yok ama zenon veya bi zenon veya buna yakın aydinlatma saglayacak ampul önerisi olan varmı.Ankarada bu işi iyi yapan yer varmı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.METİN

Herkese iyi geceler..2013 ds4 sport ehdi aracımda gündüz ledleri beyaz, farlar ise orjinal sarı yanıyor. Dönüşe uyumlu sis farlarıda sarı. yani bu aydınlatma sistemi hoşuma gitmiyor.Tum lambaları beyaz yani gündüz farı ile aynı renk yapmak istiyorum. Bu konuda fazla bilgim yok ama zenon veya bi zenon veya buna yakın aydinlatma saglayacak ampul önerisi olan varmı.Ankarada bu işi iyi yapan yer varmı??
    Kaliteli led aydınlatma çözüme ulaşılır.

N11 den piyasa işi led lamba alınır takılır.
    Ancak sis farları mutlaka orijinal renginde olmalıdır.
    Sisli havada beyaz renk ile görüş sağlanamaz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

aracınızın otomatik olduğunu düşünün... hiçbir otomatik araç o aralıkta seyretmiyor. yakması gerektiği zaman araç kendisi ayarlıyor.

e-hdi'da partikül yakmaya yardımcı dpf sıvısı var, bitince uyarı veriyor araç serviste dolduruluyor.

Alıntıları Göster
    2500 ila 3500 gereksiz.
    60 km üzeri sabit hiz yeterlidir.
    Kullanma kulavuzunda da böyle yazar.
    3500 devire çıkıp motoru yormayın.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • c4 2011 hdi confort aracım var internette hangi km ne bakımlar yapılaması gerektiği ile alakalı araştırdım ama bir tablo bulamadım elinde boyle bir tablo olupta paylasan olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

c4 2011 hdi confort aracım var internette hangi km ne bakımlar yapılaması gerektiği ile alakalı araştırdım ama bir tablo bulamadım elinde boyle bir tablo olupta paylasan olursa çok sevinirim.
    tablo yok ama genel olarak;

her 15.000 km'de/yılda
    yağ (5w-30 total quartz ineo ecs)
    yağ filtresi
    polen filtresi
    hava filtresi

her 30.000 km'de 2 yılda
    yakıt filtresi

her 120.000 km'de alternatör kayışı

her 180.000 km'de triger kayışı ve baskı balata volan değişimi var.

fren balataları, fren diskleri, baskı balata, silecek, lastik gibi parçalar kullanıma göre değişebilir.
    https://www.citroenmarket.net/urun/citroen-c4-1-6-hdi-2011-euro5-filtre-seti-motor-yagi-orjinal

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Led ampuller trafik için tehlikelidir. Led ampül göz alır göz yorar. Led ampullerin odak noktası yoktur. Led ampuller soğuk renk olduğu için yağışlı havalarda aydınlatma performansı olarak en düşük ampullerdir . Led ampül alıp boşuna paranızı heba etmeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • G.METİN G kullanıcısına yanıt
    Gerçekten iyi aydınlatma ve görünüm isterseniz aracınıza bi-xenon dönüşümü yaptırmanız gerekiyor. Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hzr34 -- 24 Eylül 2019; 7:49:38 >

• Aracımda aynı anda esp hatası+park freni hatasi+ motor uyarı lambası yanınca ne oluyoruz dedim ve aracı kenara çektim. Arac teklemeye başladı derken stop etti. 2012 C4 e hdi. Makinayla bağlayıp sorunu mazot Basınç Müşürü olarak tespit ettik. Orjinal parca alarak sorunu çözdük. Bu arada parçayı bulmakta oldukça zorlandık. İstanbul'da Citroen yetkili servisleri bir bir kapanarak sayıları gittikçe azaldı. PSA grup Opel'i de satın alarak Türkiye'de bir proje yapacak ama o aşamaya gelene kadar umarım araçlarımızda parça tedariki sorunları yaşamayız.
  • coreay kullanıcısına yanıt
    Hangi şikayetler başgösterdi değişime karar verdiniz. Araç kaç kmde değişim gerçekleşti.
  • genncayy kullanıcısına yanıt
    O parçayı dün değiştirttim. Ford servisinden de yedek parçaların çoğunu tedarik edebilirsiniz. Birçok parçası ortak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 24 Eylül 2019; 10:40:16 >
  • Merhaba. minimum 2011-2012 model confort paket ve üstü dizel otomatik c4 bakıyorum şu sıralar.

60-70 bin aralığında baktığım için genel olarak kazasız temiz olanlar 100 bin km civarında oluyor. bu kmlerde bir araca talip olduğumda nelere dikkat etmeliyim. standart 10 bin km'de olanlar değil de örneğin masrafı biraz daha fazla olan ağır bakımlar (trigger vs.) hangi kmlerde yapılıyor. bu bakımların maliyetleri ortalama nedir? volan ve trigger değişimi örneğin ne kadar maloluyor? şanzuman arızası gibi otomatik ve yarı otomatik vites araç alan insanların korkulu rüyası olan arızalarda masraf ortalama ne tutuyor? ne sıklıkla karşılaşılıyor.

confort ile confort plus arasındaki farklar nelerdir?

bir sürü soru sordum farkındayım ama yeni bir c4 taliplisi olarak piyasayı araştırırken bana yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum. hepsine cevap verin demiyorum. bana hangi şekilde kaç soruya bilgi verirseniz minnettarım teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: genncayy

Aracımda aynı anda esp hatası+park freni hatasi+ motor uyarı lambası yanınca ne oluyoruz dedim ve aracı kenara çektim. Arac teklemeye başladı derken stop etti. 2012 C4 e hdi. Makinayla bağlayıp sorunu mazot Basınç Müşürü olarak tespit ettik. Orjinal parca alarak sorunu çözdük. Bu arada parçayı bulmakta oldukça zorlandık. İstanbul'da Citroen yetkili servisleri bir bir kapanarak sayıları gittikçe azaldı. PSA grup Opel'i de satın alarak Türkiye'de bir proje yapacak ama o aşamaya gelene kadar umarım araçlarımızda parça tedariki sorunları yaşamayız.
    Işçilik artı parca ne kadar tuttu

• syozkn S kullanıcısına yanıt
    Oncelikle sunu belirteyim 2011-2012 arac için 100000 km hiç bişey ben geçen sene 148000 de aldım 2011 comfortplus manuel mi otomatıkmi bakıyorsunuz ttıger setı ortalama 180000 binde değişmekte ancak 120000 de degistirmek zorunda kalan da olmus motor baskı balata ve trıger setine baktırı n bakımları zamanında yapılmışsa suan 300000 km ye Gelmiş olanlar var.
    Comfort plus ta comfort A ek olarak
    Otomatik katlanır ayna
    digital cift yonlü klima
    Orjinal park sensörü mesafe gostergeli
    Manuel için
    Plus ta. yokus kalkıs destegi
    Comfort 92 bg 5 ileri. Plus 112 bg. 6 ileri. Gibi farklar var
    Edit: otomatik vites için baski balata yetkili serviste 7-8000 gibi fiyat verilirken dışarıda ozel servislerde yarı fiyatına cıkar ki arac garantide degıl ise bu işi hakki ile yetkili servisten cok daha iyi yapan ustalar var
    Trıger se yanlış hatırlamıyorsam 1500 civarı gibi kalmış aklimda ( yanlış hatırlıyor olabilirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellez78 -- 24 Eylül 2019; 21:8:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hzr34

Gerçekten iyi aydınlatma ve görünüm isterseniz aracınıza bi-xenon dönüşümü yaptırmanız gerekiyor.
    Peki bi-zenon dönüşümü nasıl oluyor yani ampuller değişiyor herhalde ve maliyet ne kadar olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: hzr34

Gerçekten iyi aydınlatma ve görünüm isterseniz aracınıza bi-xenon dönüşümü yaptırmanız gerekiyor.
    Peki bi-zenon dönüşümü nasıl oluyor yani ampuller değişiyor herhalde ve maliyet ne kadar olur..

• G.METİN G kullanıcısına yanıt
    Aradığınız bütün bilgi burada
    http://www.geceucusu.com/topic/4896-citroen-ds4-aracıma-bi-xenon-uygulaması/?page=3

• Parçayı İstanbul Güngörende yetkili serviste orjinal olarak temin ettim 411 ₺.
    İşçilikte 250 ₺ tuttu.
    Paraçanın takılacağı alan biraz uğraştırıcı motorun tam ortasında yer alıyor.
  • 
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.