Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    az kaldı satıp elektirkli araba alıcam :S
  • halil5 kullanıcısına yanıt
    az kaldı onlara da sağlam vergiler gelecek
  • .B. kullanıcısına yanıt
    Hocam fren müşürü arızası olabilir, araştırın nette bunu yaşayanlar var. Basit ve ucuz bı parça ama can sıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selamlar abartı km yapmamış Citroen C4 Exclusive 1.6 E-Hdi Mcp arıyorum satmak isteyen varsa ulaşsın :) bütçe arabanın durumuna göre 55 60 arası .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 5 Ocak 2018; 22:13:42 >
  • Selamün aleyküm;

Dostlar Citroen C4 1.2 PureTech 130 HP EAT6 Exclusive 2015 ile aranıza katıldım, an itibariyle çok memnunum, Rabbim hepimize kazasız , belasız kullanabilmeyi nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aagkn -- 11 Ocak 2018; 16:38:19 >
  • aagkn A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim
  • n a v y_35 N kullanıcısına yanıt
    Aynen öyleymiş. Ankara Bayraktar otomotivde fren müşürü + sol ön gündüz farı yanmıyordu onu yaptılar + çok pis olan arabamı yıkadılar 105 TL aldılar.
    Aynı arızaları görüp fiyat öğrenmek isteyenler için yazdım.
  • selamlar 2013 model c4 115 bg aldım bu ekteki resimdeki Yan Marşpiyelerden arıyorum istanbul anadolu yakasında satan ve takan birileri varmı acaba?
    Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 13 Ocak 2018; 15:45:36 >

• Arkadaşlar bende c4 alma arifesindeyim,araç 79000 km de hata boya yok ve servis bakımlı 2012 confort plus paket dizel otomatik en Son 61000 tl diyor sizde şu anki piyasa fiyatları düşünüldüğünde bu fiyat verilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resurgence

Arkadaşlar bende c4 alma arifesindeyim,araç 79000 km de hata boya yok ve servis bakımlı 2012 confort plus paket dizel otomatik en Son 61000 tl diyor sizde şu anki piyasa fiyatları düşünüldüğünde bu fiyat verilir mi?

Kaza boya yoksa normal kardeşim piyasa böyle malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar;

İzmit'te yakın bir arkadaşımın nikahı olması sebebiyle dün Ankara-İzmit-Ankara yaptım, vaktim olduğundan giderken de dönerken de 100km/h sabitledim, toplamda 691 km yol yaptım yakıt ortalamam 4,2lt/100km'ydi yolculuk sonunda. Güncel yakıt fiyatları ile (İzmit'ten aldım Opet 5,16 TL/lt) km'de 22 kuruşa denk geliyor.

Aracım: 2013 model 1.6 e-hdi mcp confort 138000 km'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

selamlar 2013 model c4 115 bg aldım bu ekteki resimdeki Yan Marşpiyelerden arıyorum istanbul anadolu yakasında satan ve takan birileri varmı acaba?

bu konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba? istanbulda bu işi yaptırmak bukadar zormu yav.

• Arkadaşlar, Parktan çıkarken eşim arabanın sağ aynasını ağaca çarpıp kopartmış.
    Çok düşük hızda olduğu için aynada bir sıkıntı yok, sadece aynanın araba kapanınca dönen kısmındaki ufak bir plastik kırılmış.

Kırılan yer: Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

Yerine koyunca duruyor görünüşte birşey yok hatta japonla bile yapışabilirdi ama uğraşamadım.

Servis komple değişmek lazım 1.200 TL tutar dedi.

Sizce ucuza bunu nasıl halledebilirim acaba? Ankara'dayım. Usta ufak bir parçayı yapıştıracak o kadar veya varsa içini açıp sadece o parçayı değiştirecek yani. Komple değişmesine hiç gerek yok.

• .B. kullanıcısına yanıt
    Ankarada ostimde çok rahat çıkma ayna bulursunuz, Renk farklı olsa bile boyalı üst kapağı sizin ayna ile değiştirdiniz mi boyaya bile gerek kalmaz, servisin verdiği rakam doğrudur,3sene önce de aynı rakamdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Arkadaşlar merhabalar;

İzmit'te yakın bir arkadaşımın nikahı olması sebebiyle dün Ankara-İzmit-Ankara yaptım, vaktim olduğundan giderken de dönerken de 100km/h sabitledim, toplamda 691 km yol yaptım yakıt ortalamam 4,2lt/100km'ydi yolculuk sonunda. Güncel yakıt fiyatları ile (İzmit'ten aldım Opet 5,16 TL/lt) km'de 22 kuruşa denk geliyor.

Aracım: 2013 model 1.6 e-hdi mcp confort 138000 km'de

5.16dan alınan yakıtla da anca bu kadar olur. Kazasız belasız sürüşler. Yalnız opetin yakıtını hiç sevmiyorum ben arabayı kesiyor baya bariz. Bp total shell den alıyorum.

• enreka_tr kullanıcısına yanıt
    Eşim adalet bakanlığı personeli, otobil almıştım, adalet karta para yüklüyorum araçtan inmeden yakıt alıyorum. %4 de iskonto yapıyor. Şirket araçlarımızda da otobil var, 2 sene önce 2 aracımızın yakıtı dondu, opet masraflarımızı karşılamıştı, şirkette de %6 iskonto alıyoruz.

Ama shell ve total'in yakıtı kesinlikle daha kaliteli. Bp çok tercih etmedim. Kredi kartı kampanyaları denk gelirse Total ve Shell de kullanıyorum. Total'in mobil ödeme sistemi verimli çalışsa evime de yakın Total var ama 3-4 defa mobil ödeme ile yakıt alamadım.
  • O kadar ve o şekilde biniyorsaniz siz bilirsiniz tabi ki. Ben kampanyaları takip ediyorum aylık 300 lira kadar yakıt alıyorum illa ki %10 civarı iskontolu denk getiriyorum total bp ya da shell den. Başka istasyonlara giden arkadaşlara da tavsiye ederim. Depoyu bitirip deneyin farkı göreceksiniz.

Ama bazı istasyonlarda istisnasız filtre de su uyarısı veriyor. Şuan en son motor arıza yaktı. Koda baktım enjektör le ilgili. Würth un yakıt katkısından koydum. Umarım temizler o. Araç 150bine yaklaştı.

DPF Sıvısı da azalıyor olabilir daha önce değişmiş miydi? Bizim c5'te de 155.000'de değişti.

C4'te de yaklaşıyor zamanı.
  • Hiç bilgim yok 25bin kmdir bende. Ama obdden baktığımda enjektörle hatası verdi po269-266. DPF egzosla ilgili değil mi?
    Nasıl anlarım onun azaldığını ya da değişmesi gerektiğini?
    O azaldığı zaman ekranda uyarı çıkıyor, değiştirmezseniz de araç belli bri devri geçmiyor bildiğim kadarıyla.

OBD II cihazı bende de var da bir türlü o alttaki kapağı açamadım, tarif edebilir misiniz nasıl açıldığını?
  • 
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.