Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1071. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim araçtan da bazen sol ön taraftan ( ben hoparlörden geldiğini düşünüyorum) bir ses geliyor. bouk yokllarda yada araç titrediği zaman meydana geliyor.

göstergeden gelen ses nasıl acaba!
  • Merhabalar arkadaşlar.

Citroen C4 2013 modellerin kadranı gerçekten ne kadar farklı gösteriyor?

Mesela kadranda 100 yazarken gps'de kaç gösteriyor? Son hızla giderken gps kaç gösteriyor?

Eğer %5 sapma olursa, düz yolda kadranda 200 görmemiz gerekiyor çünkü aracın fabrika verisi 190 km/s. ( E-Hdi Mcp ).

Ben kadranda en son 202 gördüm ancak biraz eğim vardı, 2. köprü yolunda, Anadolu yakasından Avrupa'ya gelirken, Kavacık civarından sonraki düzlükte gördüm.

Sonra Tem'de , Tuzla'dan Ataşehir'e gelirken, Dudullu'ya varmadan önce o civarlarda en son 198 gördüğümü hatırlıyorum.

Başka bir forumda bir yorumu okudum, adamda Citroen DS4 E-hdi varmış 2012 model, kadran 100 gösterirken gps 96 gösteriyordu dedi. Ancak 135 km/s'den sonra kadran ve gps tamamen aynı gösteriyormuş ve kadranda 198 gördüm dedi.

Eğer bu doğruysa o zaman benim araçtada aynısı geçerlidir muhtemelen çünkü Citroen DS4 ile C4 alt yapı olarak tamamen aynı. Zaten iç mekanlarıda aynı. Ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

sağ 2kapı arasındaki direkteki dışta kalan siyah plastikten geldiğini düşündüğüm gıcırtıdan çok rahatsızım, bu parça için ne yapabilirim, tavsiyesi olan var mı?

Aynısı bende de var hocam. Birde arka kapıların cam açma tuşlarının olduğu kısım bastırınca çok fazla hareket ediyor. Oradan da ses geliyor. Acaba sökup içeriden elyaf ile filan desteklesem mi diyorum

hocam evdeki koşu bandı için aldığım slikon sprey ile kaph fitillerini ve direklerdeki dıştakı siyah kaplamaların diplerini yağladım, ses kayboldu gıbı, şu an ön cam diplerınden tıkırtı alıyorum, çözemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar 2013 trafiğe çıkışlı C4 C Plus aracım 21000 km de ve 2. yılı geldiği için bakıma sokucam.

Araçta ilk çalıtırmada bkaım işareti çıkıp 1500 km yazıyor.

Bugün arayıp fiyat istedim 580 tl dediler çok geldi bana
    Ykaın zamanda bkaım yaptıran var mı ?

Teşekkürler

Bilgisi olanvar mı ?
  • Servis fiyatı normaldir... Garantiden de bir şey değişmezler... Toz da kondurmazlar... Özelde yaptırmak isterseniz Citroen serviste eş zamanlı çalışan bir arkadaşa yönlendirebilirim

• Ayrıca silikon spreyi cam ve konsol arasına çok ince şekilde uygularsanız etkisi olacaktır bagaj ve kapı fitillerinde etkili... Uygulamayı yaptırmak isteyen arkadaşlara İstanbul içi yapabilirim.
    Araç 0 km olmadıkça sadece spreyi sıkmak yeterli olmaz bir kaç işlem daha yapmak lazım uzmanlık alanım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreulkar4levent -- 24 Aralık 2014; 1:25:56 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 2013 trafiğe çıkışlı C4 C Plus aracım 21000 km de ve 2. yılı geldiği için bakıma sokucam.

Teşekkürler

Bilgisi olanvar mı ?

Ben yılda 15 bin km.den fazla yol yaptığım için bakıma kalan km ile km sayacındaki km birbiri ile uyumlu, yani araç 58 binde ve bakıma 2000 km var gösteriyor.
    Tahmin ediyorum senin araba geçmişteki yıllık yapılan km verilerine bakarak 2.yılı dolana kadar 1.500km daha yol yapacağını tahmin ettiği için öyle gösteriyor.

Senin yaptıracağın 30 bin km bakımında 15 bin bakımına ilave olarak mazot filtresi de değişecek. 580 TL. diyen servis hiç indirim yapmamış. 1-2 yere daha sorup pazarlık etmeye çalışırsan 450-500 arasına inebilir belki. Yetkili servis daha da altına inmez.

• Fleetwood1991 kullanıcısına yanıt
    Bende kadran GPS'tekinden hep 3 veya 4 km/s fazla gösteriyor. Ama bu 70 km/s ile gitsem de aynı, 150 km/s ile gitsem de. 135'den sonra kadran ve GPS aynı gösterme diye bir şey yok. Bunu yazan arkadaşa bir şey diyemem ama çok mantıksız bence. Hız arttıkça aradaki makas açılıyor dese tamam ama eşitleniyor diyorsa yanlış görmüştür.

Bu arada fabrika araçlar katalog değerlerindeki maksimum hızın üzerine çıkabilirler. Kadran hatası olması gerekmez. Ben de düz yolda kadranda net 200 km/s gördüm ve GPS ekranında yine 3 km/s farkla 197 km/s görünüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

Bende kadran GPS'tekinden hep 3 veya 4 km/s fazla gösteriyor. Ama bu 70 km/s ile gitsem de aynı, 150 km/s ile gitsem de. 135'den sonra kadran ve GPS aynı gösterme diye bir şey yok. Bunu yazan arkadaşa bir şey diyemem ama çok mantıksız bence. Hız arttıkça aradaki makas açılıyor dese tamam ama eşitleniyor diyorsa yanlış görmüştür.

Bu arada fabrika araçlar katalog değerlerindeki maksimum hızın üzerine çıkabilirler. Kadran hatası olması gerekmez. Ben de düz yolda kadranda net 200 km/s gördüm ve GPS ekranında yine 3 km/s farkla 197 km/s görünüyordu.

Ben düz yolda 200 göremedim.

Ama hangi yolda eğim olup hangi yolda olmadığınıda bilemeyiz ki.

Sonuçta ülkemizde heryer eğimli.

Az bir eğim bile bence fark ettirir.

Tam düz olduğundan nasıl emin olabiliriz ki.

• Fleetwood1991 kullanıcısına yanıt
    Ben 200'ü İstanbul-Ankara otobanında Adapazarı civarında görmüştüm. 190'dan sonra çok yavaş tırmanmıştı ama yol müsait olduğundan zaman ve mesafe vardı.
    Tam düz olduğundan emin olamayız elbette, insan gözü bu konuda çok kolay aldanabiliyor. Ben navigasyon ekranındaki rakım göstergesinden izleyebiliyorum.
  • quote:

Teşekkürler

Aracınızın garantisi olduğu için yetkili servise gideceksiniz muhtemelen. İstanbul' da ikamet ediyorsanız Yenibosna' da Serhan var yetkili servis olarak. Onu tavsiye ederim size. Standart bakıma ekl olarak mazot filtresi dahil 480 tl fiyat aldım.
    Eğer özel serviste yaptıracağım diyorsanız, Vizyon otomotiv var. Çok ilgili ve alakalılar. Fiyat olarakta sizin aldığınız fiyatın yarısına yakın bir fiyata yaparlar büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: erzi

quote:

Teşekkürler

Aracınızın garantisi olduğu için yetkili servise gideceksiniz muhtemelen. İstanbul' da ikamet ediyorsanız Yenibosna' da Serhan var yetkili servis olarak. Onu tavsiye ederim size. Standart bakıma ekl olarak mazot filtresi dahil 480 tl fiyat aldım.
    Eğer özel serviste yaptıracağım diyorsanız, Vizyon otomotiv var. Çok ilgili ve alakalılar. Fiyat olarakta sizin aldığınız fiyatın yarısına yakın bir fiyata yaparlar büyük ihtimalle.

Teşekkür ederim.

Bizim araların garantisi kaç yıldı. Eğer 2 yılsa zaten benim ocakta 2 yılım dolacak gidip özel serviste yaptırayım diyorum.

• okko kullanıcısına yanıt
    Ben bakımı Kasım ayında yaptırmıştım.
    Malzemeleri kendi aldım, hava filtresi , polen filtresi,yağ filtresi ,4 ad buji ve Mobil1 5w-30 yağ toplam 230TL tuttu.(parçalar orijinal)
    Hava ve polen filtresini kendim değiştiriyorum.
    Yağ,yağ filtresini ve bujileri serviste değişttirttim, ayrıca serviste saç karter koruma vardı ,mevcut plastik korumanın 2 bağlantı kulağı kırılmıştı ,saç ile değiştirttim..Servisteki işlemler toplam 238 TL tuttu..
    Malzemeler+işçilik bana 468tl tuttu. (Saç karter koruması dahil)
    Debriyaj ile ilgili bir sıkıntım vardı onu da çözdüler 10 numara bakım oldu.
  • quote:

Teşekkür ederim.

Bizim araların garantisi kaç yıldı. Eğer 2 yılsa zaten benim ocakta 2 yılım dolacak gidip özel serviste yaptırayım diyorum.

Garanti 2 yıl. Bence de işini iyi yapan özel servisi tercih edin.
    İstanbul' daysanız dediğim servis iyidir. Çok ilgili ve alakalılar. İsterseniz iletişim bilgilerini veririm size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzi

quote:

Teşekkür ederim.

Garanti 2 yıl. Bence de işini iyi yapan özel servisi tercih edin.
    İstanbul' daysanız dediğim servis iyidir. Çok ilgili ve alakalılar. İsterseniz iletişim bilgilerini veririm size.

Evet iyi bir özelservis bulabilirsem bakımları orada yaptırmak daha mantıklı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

quote:

sağ 2kapı arasındaki direkteki dışta kalan siyah plastikten geldiğini düşündüğüm gıcırtıdan çok rahatsızım, bu parça için ne yapabilirim, tavsiyesi olan var mı?

Aynısı bende de var hocam. Birde arka kapıların cam açma tuşlarının olduğu kısım bastırınca çok fazla hareket ediyor. Oradan da ses geliyor. Acaba sökup içeriden elyaf ile filan desteklesem mi diyorum

hocam evdeki koşu bandı için aldığım slikon sprey ile kaph fitillerini ve direklerdeki dıştakı siyah kaplamaların diplerini yağladım, ses kayboldu gıbı, şu an ön cam diplerınden tıkırtı alıyorum, çözemedim

Bizde koşu bandı içinm almıştık. Bende sürekli arabaya kullanıyorum. Hafta sonu tekrardan yapayım bende

• Kilidi açtıktan sonra aynalar filan açılıyor. Ön sol kapıyı açınca hala sanki çalışan bir motor sesi var gibi bir ses geliyor 3-5 sn. Aynalarla ilgilimi anlamadım. Bu sesin sebebi nedir ?
  • Mustafasd kullanıcısına yanıt
    http://youtu.be/uoNV5UqptRg

bu videodaki gibi ses geliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

Ben 200'ü İstanbul-Ankara otobanında Adapazarı civarında görmüştüm. 190'dan sonra çok yavaş tırmanmıştı ama yol müsait olduğundan zaman ve mesafe vardı.
    Tam düz olduğundan emin olamayız elbette, insan gözü bu konuda çok kolay aldanabiliyor. Ben navigasyon ekranındaki rakım göstergesinden izleyebiliyorum.

Peki son hıza 6. vitestemi çıkmak lazım 5'temi? Auto'da gerçi 6'da çıkıyor ama, 5'de devirlensek daha iyimi olur diyede düşünüyorum ama pek etkisi olmaz sanırım bizim motorlar maksimum gücünü 3600 devirde verebiliyor 8 valf olduğu için.

Hangi gps programı ile aracın hızını ölçüyorsunuz? Aracınızın dahili navigasyonundamı var hız ölçümü? Yada şöyle sorayım, her 2'sinide kullanıyorsanız, telefondaki gps'in verdiği hız ile, navigasyonun verdiği hız aynımı oluyor?

• 
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.