Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.640
Cevap
99
Favori
351.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Arka koltukları yatirinca zemin düz oluyor değil mi? Yatak serip yatan oldu mu? Nasıl oluyor? 5008 grubunda da sordum. Muhtemelen bunda da oluyordur ama emin olmak istedim.

Sayfadakiler öldü mü? Hayrına bir bakın lutfen Normal Picasso yerine grand olanı tercih etmek daha mı mantıklı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 12 Temmuz 2021; 14:2:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Selamlar. Arka koltukları yatirinca zemin düz oluyor değil mi? Yatak serip yatan oldu mu? Nasıl oluyor? 5008 grubunda da sordum. Muhtemelen bunda da oluyordur ama emin olmak istedim.

Sayfadakiler öldü mü? Hayrına bir bakın lutfen Normal Picasso yerine grand olanı tercih etmek daha mı mantıklı acaba?

Eski kasada 180e kadar dolap taşıdım 2 3 kere.

Ön koltuğu biraz daha irsen 190 falan boy olur.

Zemin zaten düz.

Yeni kasada ön konsol biraz daha önde konumlandırılmış, haliyle ön koltuklar da biraz daha önde. Yeni kasada belki biraz daha uzun olabilir yatış mesafesi

• celenlee C kullanıcısına yanıt
    Facebook sayfasında kullananlar oldukça memnun hocam. Epey işimi göreceğini söylediler. Bir kaç kronik sıkıntı varmış. İnşallah düzgün bir araç denk getirebilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Facebook sayfasında kullananlar oldukça memnun hocam. Epey işimi göreceğini söylediler. Bir kaç kronik sıkıntı varmış. İnşallah düzgün bir araç denk getirebilirim.

Aracı almadan şase no ile servisten sorgulatırsanız ekran, triger, emniyet kemeri, üre tankı değişti mi diye güzel bir kontrol olur.

Ben aldıktan sonra sorgulattım, biraz ters oldu.

Üre Tankı değişmiş.

Triger için çok geçmeden getirin ücretsiz değiştirelim dediler. (Bazı araçlarda geri çağırma kampanyası var)

Ekran değişmemiş (inşallah da bozulmaz artık, ilk çıkan 2013-2014lerde sık gözüktü bu sorun, belki sonraki serilerde yoktur.)

Emniyet kemeri sıkıyo gevşetiyo ama şerit ihlal çalışmıyor.

**Aslında bilgisayar ile bağlayıp baktığımda emniyet kemeri tüm fonksiyonlarını yerine getirebiliyor.

Boşluk alma testi yapınca yapıyor.

Ani fren testi yapınca: deli gibi sıkıyor.

Çarpışma öncesi uyarı testini yapınca: giderek artan sıkma şeklinde çalışıyor.

Şerit ihlal sistemi testi yapınca: Titreşim fonksiyonu çalışıyor.

Ancak ne hikmetse, EMNİYET KEMER BEYNİ hata verdiği için gerçek sürüşte titremiyor.

• celenlee C kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen 2014 olur diye düşünüyorum hocam. Emniyet kemeriyle alakalı nasıl bir işlem yapılıyor acaba? Veya serviste işlem yapılmasıyla sıkıp gevsetmesine mi bakmak lazım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha 1000km deviremedim ama Eski kasayı aratan bi çok detay var karşılaştığım:

Bagaj amortisörlerine 2 kere kafamı vurdum.
    Eski kasada yeri çok iyiydi, hiç temas yoktu.

Çocuk kilidi tedirgin etmeye başladı, eskiden tek tuşla kapatıyordu, şimdi sürekli aç kapa yapmak için manuel uğraşmak gerekiyor.

Ön göğüste üstteki torpidoların olmamasına hala alışamadım, herşeyi iki koltuk arasındaki yere tepiştirdim, eskiye kıyasen kullanışlı değil

Orta konsolda çok güzel bir soğutucu gözümüz vardı, şimdi küçücük, bir göz var, içine de USB, çakmak şarj takınca içine bişey konmuyo.

Yine içeceklerinizi koyduğumuz yer çok idealdi eskiden, şimdi alçakta konumlandırmışlar!

Eski aracımda yedek sigortalar vardı, şimdikinde yok,

Eski aracımda bagajda çok fazla sayıda halka vardı, şimdi sadece zeminde 4 halka var! Bagaj ağzında fileyi kullanamıyorum.

Arka yolcu kısmının LED ışıkları çok zayıf, bieçrşey düşse bulmak imkansız.

Bagaj pandizotunun uç kısmı KAZULET gibi. Bişey yüklerken yukarı dikiyosun. Orda unutursan aynadan arkayı göremiyorum.
    Aşağı doğru dursa, bu sefer de yükleme alanını engelliyo.
    Eskisi süper şekilde tam rulo sarıyodu içine. Hiç zararı yoktu.

Eski kasda arka çamurluklar keçeydi, şimdiki plastik, farkında değilim ama ille yalıtım farkı vardır.

Eski kasada tavan barına istediğin gibi ara atkı takabiliyodun. Şimdi buna sadece kendi özel ayağı olması gerekiyormuş. Buna süper ayar oldum
    Eski portbagajımı kullanamıyorum.

Sol amortisör takozu dan bir gıcırtı geliyor, bir kriko vurup yağlayayım dedim. Ama o da ne, kriko seti yerinde yok. Meğer stepnenin içine, aracın dışına, altına saklamışlar.İyi güzel içerde yer açılmış ama krikoya ulaşmak çok zor.

** Diagbox 7.57 ile aracın herşeyine bakabiliyodum, ama şimdi 8.53 ile bile bazı beyinler gözükmüyor.

Edit: Son yolculuğunda farkettiklerimi de ekleyeyim.

*3. Sıra koltuklar için tutanaklar vardı, onu da sökmüşler :)

**Arka kapının ceplerine su şişesi konuyor ama koltuğa kapanan tarafa konuyor, bacakların hizasına konamıyor. Çocuk koltuğu kullandığım için, çocuklar su koyacak yer bulamıyor.

edit2:
    Ön koltuk başlıkları yeni kasada sabitmiş.
    Eski kasda aktif kafalık lar vardı, açısı ayarlanabiliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 22 Temmuz 2021; 9:8:46 >

• üstad kolay gelsin,

elinizde ki yazılım free mi?

9.91 var ama kararlı sürüm gözükmüyor,

kararlı test edilmiş sürüm 7.83 olarak gözüküyor,

ücretsiz bir yazılım bulamadım.

citroen c4 picasso 2016 shine 2017 çıkış dizel otomatik.

my citroene üye olmuştum, 1-görsellik için güncelleme var, 2,4 gb kadar, 2- harita güncellemesi var yaklaşık 9.5 gb kadar, bugün onları kurulum yapacağım, güncelleme sonucunu burada paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BILGILI -- 14 Temmuz 2021; 10:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makeles

http://www.citroenaccessoires.fr/fr-FR/accessoire/MODULE-ISOTHERME/945603

sanırım aradığınız bu.

belki siparişle gelebilir yalnız 16 litre ve peltier sistem yani kompresör gibi dondurmaz. max 8 derece diyeyim.

soğuk içeceklerin ideal içme için sıcaklığı da 8 derecedir.

bu arada torpidolarımız soğutmalı klimanın sol tarafının derecesini düşürüp içecekleri serinletebilirsiniz.

Şans eseri (Orjinal Aksesuar olduğunu bilmeden) bu dolaba sahip oldum. Renkleri ve tipi araca uygun olduğu için almıştım.

Ancak problem şu ki dolabın genişliği 27cm olduğu içiniki koltuk arasına girmesi biraz zor.

Bir deneme amaçlı şu şekilde yerleştirdim ancak hem kemer takarken problem oluyor, hem de yüksek kaldığı için konforsuz oluyor.

Bir de işaretli yeşiş alandan sürekli sıcak havayı dizlerine doğru veriyor her iki tarafa o da can sıkıyor.

Tam zemine yerleştirme şansı olsa bir ihtimal bu kadar rahatsız etmez. (Belki koltuğun plastik bakalitlerini çıkartmak işe yarayabilir.)

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ

Bizim iki koltuk arası minimum 20.5(plastik aksamların arası), maksimum 24cm (Koltuk süngerlerinin arası)

Bizim araca göre en ugun dolap sanırım şu:

MILENCO MYCOOLMAN CTP10

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜwww.milenco.com
    MyCoolman by Milenco - Milenco, Europe's leading manufacturer of award winning caravan products
    https://www.milenco.com/products/accessories/mycoolman-by-milenco

Her halukarda ne koyarsak koyalım bu tip soğutucular dışarıya sıcak hava üflemek zorunda:, ayaklara doğru, ya da modeline göre arka sıraya ille bir sıcak havayı üfleyecek.

Yine en iyisi torpido ama o da sürücüye uzak kalıyor.

Şeytan diyor, orta dolaba hat çek, içtende bir izolasyon yap 2cm mis gibi buz dolabı olur :)

• Merhaba, arkadaşlar,

gerek telefon my citroen gerek pc üzerine kurulan my citroen üzerinden 2 adet yazılım indirmiştim.

1-görsel arayüzler vs.

2-harita vs.

bunları araç şase no girilerek, elde etmiştim.

32 gb usb fat32 sıfırlanıp, pc üzerinde ki citroen update programı ile usb ye kurdum. araç içinde usb ye taktım, aracı çalıştırdım, komutları takip ettim ve 30 dk ya yakın yükleme sonucunda herhangi bir değişiklik olmadı, yüklendiğine dair olumlu bilgi var, usb çıkarın diyor çıkarıp yeniden başladığında harita ekranı geliyor ve daha başka işlem yapmıyor,

aynı işlemi her iki yazılım için de yapmama rağmen sonuç aynı.

• BILGILI B kullanıcısına yanıt

Merhaba,

yazılım yükleme başarılı oldu mu?

Bu güncellemeler ücretli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.mutlu -- 16 Temmuz 2021; 19:46:47 >
  • Beyler bir şey sorayım. Şerit takip sistemine bağlı emniyet kemeri özelligi varmış. Şeritten çıkınca titresiyor. Bu sistem belli bir sayı sonra devre dışı kalıyormuş. Bunun tamiri yok mu acaba? Sonuçta motor bozulmadiktan sonra yazılımla alakalıdır diye düşünüyorum

• e.mutlu kullanıcısına yanıt

Merhaba pc My Citroën update, My Citroën sitesine üye olup, pc dosyasını indirerek çalıştırıp, hızlı biçimlendirme yerine derin biçimlendirme olmuş 32gb lik usb pc takıp, update. Exe dosyasını çalıştırınca 3 adet güncel dosya indiriliyor, komutları takip ederek, dosya pcye sonra usb ye kuruluyor, ücretsiz. Usbyi alıp araç usb bölümüne takıp, aracı çalıştırıp, komutları takip edip, işlemi sonuç alıncaya kadar, yaklaşık 45dk takip, araç hep çalışacak, stop olmayacak, sonucunda yazılım ve harita güncelleniyor. En önemlisi araç asla stop etmeyecek.

• BILGILI B kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Bayramdan sonra denerim inşallah.

Arka koltuklar tek elle öne çekilebiliyordu ama iki taraf da kemik gibi oynamıyor. Koltuğu sökmeden çözümü var mıdır? Başına gelen oldu mu?

• Merhabalar,

Ben de aranıza 2016 Model C4 Picasso 1.6 BlueHdi Intensive ile katıldım. 70.000 KM'de araç TP ve GP yok. 2 küçük çocuk olup da Jettaya artık sığamayınca böyle bir değişikliğe gittim. Valla iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum. 17 yıllık söför olarak ben HB yere yakın arabaları sevmiştim ama bu makina gerçekten hem kullanması hem sürüş pozisyonu herşeyi çok farklı. Alışmak için zaman geçecek ama herşey evlatlarımız için. Forumda oradan oraya sürüklendim baya okudum ama bir kaç şeye aklım takıldı,

Bazı araçların Trigerlerinde kronik sorun olduğu geri çağırma ile garantiden falan değişim yaptığını okudum. hangi motorlar için o şase numarası ile falan sorgulayabiliyor muyuz? 2017 Mayıs çıkışlı ve 70.000 Km'de araç için endişelenmeli miyim?

Sistem versiyonu 5.15.29.42-r0 diyor özellikle bluetoothda ara ara saçmalıyor. My Citroen'e üye olmaya çalıştım ama bir türlü aktivasyon e-postası gelmiyor. Pc yazılımı olduğunu gördüm ben internet sitesini bulamadım. IOS u indirdim e-posta gelmesini bekliyorum.

Bazı şeylerde ilginç geldi, USB kablosundan iphone bağladığımda eğer carplayı bir kere açtıysam yandex açarsam mesala radyonun sesi gidiyor. Yandex kullanırken telefonu koyacak yer bulamadım mazgala telefon tutucuyla koyduğumda kontrollere geliyor. Alışmam lazım :)

• katakulli907 K kullanıcısına yanıt
    Bu arada denemek için My Citroen uygulamasinda ülkeyi ingiltere seçince ayni maille uye olduğumda aktivasyon postasi geldi ve acabildim. orada gördüm ki guncel versiyon nisan 2021 ve 21 le basliyor. Bu da demek ki benim aracin versiyonu muhtemelen 2015 den kalma ohoo. Ama sase girsem bile cesaret edip de yukleyemem o versiyonu. ingiltere hesabi farklidir turkce kalmaz bisey olmaz. biran once citroeni sıkıştırıp Türkiye hesabini aktive ettirmem lazim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun, pc için mycitroen update. Exe var, onu indirip, kurun, şase no, model VS. girip, karşınıza zaten aracınıza ait güncelleme dosyaları gelir. Bir 32 GB usb normal formatlı pc takıp, komutları takip edip indirilen dosyaları usbye araca hazır halde kuruyor. Sonra usb yi araca takıp, çalışır vaziyette, stop ve haraket olmadan komutları tıklayıp, kurulumu yapılıyor. Yazılım ve harita güncelleme oluyor. Yaklaşık 50 dk.

• Merhaba,

Güncelleme işi tamam;

My Citroen ingiltereden girip ülke değiştirince Türkiye şifrem de açıldı oradan yaptım. Yetkili servise de başka bir şey için gittiğimde ücretsiz triger ve bir kaç şeyin değişeceğini söylediler. Parçaları sipariş verdiler gelince haber verecekler. Yapılınca detay bilgi veririm.

• katakulli907 K kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem test sonucu;
    Güncelleme çok işime yaradi. Kendi kendine resetleniyordu o gitti, telefona hemen bağlanıyor, hersey çok daha iyi ve stabil.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İnternetten rastgele indirdiğim dosyaları denedim ve günellemelerimi tamamladım.

SMEG5.4.B.R8 01.12.2015
    versiyonundan
    SMEG5.43.A.R2 19.09.2017 versiyonuna güncellendi.
    (Sanırım daha günceli mevcut değil- Makyajsız B78 için)

Haritayı da son sürüm denen v117 ye yükselttim ama bunda da adapazarı, kurtköy arası kuzay marmara otoyolu mevcut değil. Kimsenin kullandığını sanmıyorum ama bilgi olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 13 Ağustos 2021; 16:28:47 >

• Arkadaşlar merhaba, 2005 Citroën xsara Picasso sahibiyim
    Kendi grubumuzda çözüm bulamadık.. Burdan sizlere sormak istedim o yüzden

Otomatik far sensörü devrede.. Gündüz güneşli bir günde sola sinyal verince farları açıyor sinyali kapatıyor
    5 saniye sonra farları kapatıp sinyal yanmaya başlıyor
    Sonra yine sonra yine böyle bir döngüde kalıyor

Başına gelen oldu mu böyle bir şey

Sanırım temassızlık var... Teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.