Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.640
Cevap
99
Favori
351.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende grand picasso ile aranıza katılmak istiyordum, ancak sıfırı bütçemi bir hayli aştı. Şu an 2013 dizel&otomatik highline variant ve 2014 g. picasso arasında kaldım. her iki araçta 30 bin km civarı, temiz kazasız, hatasız; variant 85, picasso 80 civarı. Siz hangisini tercih ederdiniz, fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dengue

Herkese Selam,
    Bende grand picasso ile aranıza katılmak istiyordum, ancak sıfırı bütçemi bir hayli aştı. Şu an 2013 dizel&otomatik highline variant ve 2014 g. picasso arasında kaldım. her iki araçta 30 bin km civarı, temiz kazasız, hatasız; variant 85, picasso 80 civarı. Siz hangisini tercih ederdiniz, fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Konfor olarak variant iyi görünüyor, masajlı ve elektrik kumandalı deri koltuklar güzel ;tabi denemek de lazım. Ama dış görüntüsü itici geldi bana. Zevk meselesi tabi
  • 2016 Citroen Grand C4 Picasso Showroom İncelemesi:

• whiteandwhite W kullanıcısına yanıt
    Adamlar uzay mekiği üretiyor..;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar çok sverek kullandığım picassomu satmak zorundayım 2015 model tüm paketler mevcut cam tavanlı ve çelik karter koruması yaptırmıştım. 17500 km de henuz ilan vermedim ilgilenen varsa ...
  • Merhabalar
    Picasso 2011 1.6 thp kullanicisiyim. 5 kişilik...civic ten sonra düğün salonu gibi geliyor..aracı çok sevmekteyim.fakat yakıt biraz sıkıntı olmaya başladı.100/9lt şehir ici
    Benim fikir isteğim...aracına hidrojen desteği taktıran, duyan var mi
    Lpg ci veya diesel ci değilim
    Teşekkürler

• Arkadaslar acil yardim..grand picassomda bagaj spoiler catlagi benim picassoda da oldu hangi yaptiran arkadaslara hangi serviste yaptirdi.. servisler direnc gosterdimi..yardimci olursaniz sevinirim..
  • Dengue D kullanıcısına yanıt
    Hocam kararinizi verdiniz mi bilmiyorum ama Passat Variant bir sw, Picasso ise MPV. Ikisi de aile kullanimina uygun araclar ancak sw daha basik ve yere yakin, MPV daha ferah (kaldi ki Picasso diger MPVler icinde de ferahlik konusunda onde). Ama diger yandan yere yakin bir aracin yola tutunmasi vs daha zevkli olur. Biri vw, biri Citroen (gerci sw araclarin da piyasasi cok yok ne yazik ki ulkemizde). Tum bu arti/eksileri dusunmek gerekiyor.

Kisisel tercihim station wagon araclari cok severim ancak MPV'nin yuksekligini, ferahligini, ic hacmini degismem.

• mcekic M kullanıcısına yanıt
    Sahsen basima gelmedi ama forumda ozellikle ilk sayfalarda cok mesaj okudum. Ilk zamanlar servisler bu sorunla ilk defa karsilastiklari icin bocalamis ancak sonradan kimse bir problem yasamamis, garanti kapsaminda degismis. Bilindik ve cozulmus bir problem oldugu icin herhangi bir yetkili serviste sorun yasayacaginizi sanmiyorum. Kisa surede degisim karari verilecektir.

Bu arada bir baska kronik sorun olan 12inclik ekranin cizgilenmesi sorunu yasiyorum. 30bin bakimi eli kulaginda ben de gittigimde bunu halledicem. Gene bu da cok kisinin basina geldigi icin endise duymuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fahrenheit

Hocam kararinizi verdiniz mi bilmiyorum ama Passat Variant bir sw, Picasso ise MPV. Ikisi de aile kullanimina uygun araclar ancak sw daha basik ve yere yakin, MPV daha ferah (kaldi ki Picasso diger MPVler icinde de ferahlik konusunda onde). Ama diger yandan yere yakin bir aracin yola tutunmasi vs daha zevkli olur. Biri vw, biri Citroen (gerci sw araclarin da piyasasi cok yok ne yazik ki ulkemizde). Tum bu arti/eksileri dusunmek gerekiyor.

Kisisel tercihim station wagon araclari cok severim ancak MPV'nin yuksekligini, ferahligini, ic hacmini degismem.

Hocam teşekkürler paylaşımınız için, yazdıklarınız aynen benim için de geçerli. Tercihimi picasso dan yana kullandım ama o araç için anlaşamadık, şu anda 2014-15 temiz bir g. picasso arayışındayım.
  • Merhabalar.. Ben de arac degistirme asamasindayim. Dun c4 picasso ve grand baktim. Grand devasa boyutta o yuzden cok begenmedim ama normal picasso gayet ideal. O kadar elektronik aksama sahip olan aracta elektrikli koltuk, isitmali koltuk gibi opsiyonlarin olmamasi, kol dayamalarin ucuz ve basit gorunmesi, cam tavan perdesinin cidden komik denebilecek sekilde bez ortu olmasi bende eksi olan hususlar ama bunlardan cok daha onemlisi var ve bunu siz kullanicilara sormak istiyorum. Yorumlarina cok guvendigim Fahir Talib'in incelemesinde (Youtube Carviser kanali) yeni tam otomatik sanzimanda 8 litrenin altina bir turlu inemedigini soyluyor. Suan 2012 benzinli 1.6 powershift Focus kullaniyorum. Inda bile 7.5 ortalama ile geziyorum. Sehirici ustelik. Eger tuketim 8 litre falansa direkt aklimdan silecegim C4 Picassoyu.. Siz ne diyorsunuz?

• 2012 c4 picasso 5 kişilk almak üzereyim forumu geriye dönük inceleyemedim bu sınıf araçlara ilk defa bineceğim bu arac grubunun kronik bir arızası varmıdır. arac 65 bin civarında ve 56bin fiyat istiyor fikir verirseniz memnun olurum
  • 2011 c4 picasso kullanıcısıyım.internet de 2012 için cam rüzgarliğı buldum..benim aracimin 4 camına da uygun olup olmayacaği hususunda şüphem var..bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirius_black kullanıcısına yanıt
    ocak ayından bu yana kullanıyorum.
    grand picasso 2015 EAT6 şanzıman
    5500 km oldu.
    şehirler arası 4.5-5 litre.
    (genelde 115 e sabitledim ama ortalama hızım 85 felandı)
    şehir içi en iyi rakam 7.4 litre.
    şehir içi-ev-iş arası git-gel 10 km
    25 km ortalama hızda, normal sıkışıklıkta trafikte.
    yaktırabildim şimdilik.
  • Dengue D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, hayirlisi olsun.

• sirius_black kullanıcısına yanıt
    Koltuklar gercekten kotu. Kumasindan kol dayamasina, bel destegi olmamasindan kafaliklara kadar bu araca yakismiyor. C4 Exclusive koltuklarinin aynisi olsaydi cok daha iyi olurdu. Normalde C sinifi MPV, C sinifi HB'den daha donanimli ve lukstur ne hikmetse bizde koltuklari kirpmislar.

Yakit konusuna gelince Agustos'tan beri ETG6 samzimanlisini kullaniyorum. Cok ideal bir surus tarzim yok ve yokusum bol. Sehirler arasi 5-5.5 civari yakiyorum genel ortalamam da 6,5 civari. Daha once kullandigim HB C sinifi araclarla kiyaslayinca normal geliyor. Hem yuksek, hem buyuk hem de agir onlara kiyasla.

• Mr.Fahrenheit kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler.. Buyuk oranda vazgectim zaten picasso almaktan..

• quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

quote:

Orijinalden alinti: sirius_black

Rica ederim hocam, sizin için hayyrlysy olsun :)
  • Mr.Fahrenheit kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimalle Superb alacagim..

• 2011 5k c4 picasso aracımda 3-4 gündür arac içinde azda olsa egzoz kokusu hissediyorum kaputu açınca daha net hissediliyor koku sebebi nedir sizce
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.